^
A
A
A

אוקראינה מוציאה הרבה על רפואה וחינוך

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 16.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

28 September 2016, 09:00

משרד האוצר של אוקראינה ציין כי הוא לוקח יותר מדי כסף תקציבי עבור הרפואה, החינוך והמדע, והוא מומלץ כי ההוצאות על תחומים אלה יופחת. זה היה בראיון עם אחד הפרסומים האוקראיני, שר האוצר אלכסנדר Danilyuk אמר.

לדברי הפקיד, הכסף התקציב בתחומים הנ"ל מופץ באופן לא רציונלי ולא שקוף.

במיוחד דניליאק הדגיש כי אם נחשב את סך כל המוסדות הרפואיים במדינה, אזי היא תהיה שווה בערך לשטחה של אסטוניה. אלכסנדר Danilyuk הוא בטוח כי יש צורך להפסיק מימון "ריק" בעתיד הקרוב מאוד, ולכוון את כל המאמצים כדי לשפר את איכות השירותים הרפואיים לאוכלוסייה. עבור אספקת וחימום של בתי חולים ציבוריים, כמויות עצומות של כסף מנוצלים מכספי התקציב, אבל אתה יכול לסמוך על ציוד מודרני מצויד באמת ובתי חולים טובים על האצבעות.

שר האוצר ציין כי אין להשתמש בכספי ציבור לבתי חולים רעועים ונטושים, יש להקדיש תשומת לב מיוחדת למתן טיפול רפואי איכותי, ולא לבניית המבנים.

המצב אותו, על פי שר האוצר, הוא גם בתחום החינוך, אשר יותר כספים מוציאים מתקציב אוקראינה מאשר בילו למשל ביפן, צרפת, פולין, גרמניה, אבל במדינות אלה את איכות החינוך הוא הרבה יותר גבוה מאשר באוקראינה. שר האוצר אף ציין כי למרות איכות ירודה של החינוך, גורמים רשמיים מציעים הצעות לגייס מימון עבור המגזר החינוך ולהגדיל את הזמנות המדינה למומחים. לדברי דניליוק, כל הכסף מהתקציב פשוט מתפשט ואינו מביא כל השפעה, ולכן בראש ובראשונה אנחנו צריכים לשים לב לאיכות, הן בתחום הבריאות והן בתחום החינוך.

מוקדם יותר, שר האוצר של אוקראינה כבר פנתה למשרד החינוך והמליץ להם לסרב לשלם מלגות החל משנת 2017, ולהעביר את כל המקומות לשופט כדי שילם צורה של חינוך. לדברי המומחים, היום, ההצעה להציג 2 מלגות נחשב - חברתי ואקדמי, אשר האחרון ישולם לסטודנטים בעלי הישגים אקדמיים אמיתיים, בעוד המלגה האקדמית יהיה גבוה למדי.

המלגות מסוג חברתי מתוכננות להיות מוקצות לתלמידים ממשפחות גדולות שאיבדו את אחד ההורים ואת קבוצות אחרות לא מוגנות באופן מהותי.

הצעה נוספת של משרד האוצר היתה ביטול המקומות של השופטת על בסיס תקציבי, ועל כך נדרשים שינויים בחקיקה.

אולג שראוב, ראש המחלקה להשכלה גבוהה של אוקראינה, ציין כי הצעותיו של דניליוק הן רק המלצות, וכיום נבחנת האפשרות לעבור לדרגת שוחד.

בתורו, סגן ראש הוועדה לחינוך אלכסנדר Spivakovsky אמר כי ההצעות עבור Daniluk כבר ידוע בפרלמנט האוקראיני, אבל בעתיד הקרוב, ככל הנראה, את ההמלצות שהתקבלו מ שר האוצר של אוקראינה לא ייחשב.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.