^
A
A
A

מערכת הבריאות באוקראינה נחשב מיושן מבחינה מוסרית

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 16.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

21 April 2017, 09:00

המומחים של הבנק העולמי, ארגון זה נקרא לתרום לרווחת הכלל של האוכלוסייה בעולם, העריך את מערכת הבריאות האוקראינית כמו מיושן מוסרית. על פי הסטטיסטיקה, תוחלת החיים הממוצעת של אנשים באוקראינה כיום הוא 71 שנים - וזה תריסר שנים פחות מאשר ברוב מדינות אירופה.

מומחים לשים לב לעובדה כי הוא עקרונות מיושנים של בריאות והם הסיבות למצב לא מספק של בריאות אנשים במדינה. מימון התרופות מתבצע באופן שגוי ובלתי יעיל, הדורש רפורמה רדיקאלית לאורך זמן. מסקנות כאלה נעשו על ידי מומחים בכותרת התיאורטית של הבנק העולמי.

"העקרונות המערכתיים של הטיפול הרפואי האוקראיני כמעט לא השתנו אפילו מתקופת קיומה של ברית המועצות - בשנים ההן התוואי העיקרי של הרפואה נחשב טיפול אפיזודי של החמרות ותנאים חריפים", אומר הערעור. נזכיר כי המערכת הסובייטית של טיפול רפואי התבסס על תוכנית ידועה של Semashko, אשר במקור התכוון מתן טיפול רפואי חינם לכל צורך. בשלב אחד, כגון תוכנית נקראה הטובה ביותר באירופה, אבל עד כה באוקראינה ממנו נשאר מעט.

מומחים טוענים כי כיום שיעור התמותה של נציגי האוכלוסייה הבוגרת של אוקראינה הוא הרבה יותר גבוה מאשר האירופית - על ידי 65%. מתוך זה, לא פחות מ 80% ממקרי המוות מתרחש בחולים עם מחלות של מערכת הלב וכלי הדם עם גידולים ממאירים.

לפחות רבע מהנציגים הבוגרים של האומה - בין 18 ל -65 שנה - סובלים מפאתולוגיות כרוניות, ו-6-8% סובלים משלוש מחלות כרוניות או יותר בעת ובעונה אחת.

מומחים בטוחים כי הרפורמה מתחשב של הרפואה עכשיו חשוב מאוד, הן לבריאותם של תושבי אוקראינה עבור צמיחה כלכלית נוספת במדינה: איכות משביעת רצון של בריאות האדם משפיע ישירות על הפחתת התפוקה והיעילות.

על פי המידע שהתקבל כתוצאה מהמחקר, עלייה בתוחלת החיים הכוללת של שנה אחת בלבד יכולה להגדיל את התוצר לנפש בכ -4%.

לדברי הבנק העולמי, הרפורמה של הרפואה באוקראינה חייב להיעשות בדחיפות. קודם כל, אתה צריך לשים לב לצד הכספי של הבעיה. עם זאת, הרבה קשיים מיד לעלות כאן, קודם כל, בחקיקה האוקראינית. ביצוע שינויים גלובליים במערכת ההגנה על הבריאות, יש צורך להכין את החוקים הרלוונטיים מראש - למעשה, כרגע החוק קובע כי התרופה במדינה היא מכוונת חברתית.

בנוסף, יש עוד אחד "אבל": האוקראינים עצמם אינם אופטימיים מאוד לגבי כל שינוי במערכת הבריאות, וכל החידושים ממשרד הבריאות גורמים פאניקה האוקראינים רבים. לכן, עד היום, נושא זה נותר ללא פתרון מוגדר.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.