^
A
A
A

מה מחכה הרפואה בשנה החדשה?

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 31.05.2018
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

01 December 2016, 09:00

רפורמות רפואיות באוקראינה מתוכננים במשך מספר שנים, אבל אזרחים יכולים להרגיש את השינויים הראשונים בשנה הבאה. עכשיו המדינה מקצה כ 4% לצורכי הבריאות, אשר בילו לא על מתן טיפול רפואי לחולים, אלא לשמירה על מיטות וקירות בבתי חולים. בבית החולים, האזרחים נאלצים לשלם עבור תרופות ורופאים מהכיסים שלהם, אבל גם. שר הבריאות סבור שהמצב הנוכחי מוטעה מיסודו.

השינויים המרביים יתרחשו בקישורים העיקריים של הטיפול הרפואי. בשנה הבאה, כל אזרח אוקראינה יצטרכו לבחור רופא לחתום על חוזה איתו. לדברי השרים, הסכם זה יסייע להגן על זכויותיהם של החולה ושל הרופא. רופא משפחה מסייע למטופלים במצבים לא קריטיים, אם אדם זקוק לעזרה רפואית דחופה, הוא יקבל אותו כמובן בכל מרפאה או בית חולים.  

בשנה שעברה קיבלה תחנת האמבולנס כ -10 מיליון שיחות, 2.5 מיליון איש אושפזו. ההערכה היא כי יותר מ -7 מיליון אנשים התקשר צוות רפואי ללא סיבה טובה, אם חלק מהשיחות מועברים למרפאת החוץ של המשפחה, חלק של מוקד טלפוני, אז את איכות הטיפול הרפואי חירום ישתפר משמעותית. אם לאדם יש רופא משפחה אישי, במקרה של בריאות לקויה, הוא יתקשר אליו, וכבר רופא שמכיר היטב את ההיסטוריה הרפואית של המטופל, לאחר ששמע את כל התלונות, יחליט אם לפנות לאמבולנס. מערכת כזו משמשת בהצלחה במספר מדינות מפותחות.

עכשיו בסלוני היופי מערכת קדם הקלטה מתורגל - אדם נרשם ביום מסוים זמן ולא מחכה שעות בעוד האדון הוא בחינם. זה בדיוק מה שהארגון צריך לאמץ לרופאים - המתנה של כמה שעות מתחת למשרדו של הרופא היא זלזול באנשים, ויש צורך להילחם בו.

כמו כן, תשומת לב ישולמו על מדיניות המחירים של תרופות. נוסחה מיוחדת תאפשר חישוב העלות האופטימלית של תרופות ספציפיות במחשב, אשר תבטל את האפשרות של שימוש בתוכניות מושחתות.

בתקציב, את שכרם של הרופאים המשפחה הם כבר הניח - עבור 1 המשפחה המומחה יקבלו 1,000 Hryvnia בשנה, רופא אחד יכול לקחת על השירות לא יותר מ -2.5 אלף משפחות. בנוסף לטיפול בחולים, על הרופאים המשפחתיים לערוך ראיונות עם המטופלים שלהם על אורח חיים בריא.

המימון הממשלתי יוסר לאחר ביצוע התגמול הכספי מחולים. לאחר החלת הרישוי, ייעשה שימוש במערכת קנסות ובביטול רישיון. רופאים מצפוניים יוכלו להוביל חולים רבים ובכך להרוויח כסף טוב.

הסיוע הכספי מתקציב המדינה יוקצה גם לתרופות הביטוח, לא יחויבו מסים נוספים או דמי ביטוח מהאוכלוסייה. ביטוח המדינה יהיה מספיק עבור שירותים רפואיים בסיסיים (רופא משפחה וחטיבת אמבולנס), מחזור נוסף של טיפול רפואי (עבור מומחים צרים) ימומן חלקית.

אנשים עובדים עשויים להיות ביטוח נוסף, אשר יירכשו על ידי המעסיק לכסות חלק מעלות הטיפול או רכישת תרופות. גמלאים, ילדים, אנשים בעלי הכנסה נמוכה יוכלו להשתמש תוכניות המדינה מיוחדים.

על פי ממלא מקום. סגן השר יהיה גם להכניס שינויים בחיסון של ילדים - כל חיסון יהיה ברקוד בודדת כי הוא נכנס למסד הנתונים האלקטרוניים לאחר שהוא הציג את הילד, אז התייחסות מזויפת יתגלה.

אי אפשר לאלץ את ההורים לחסן ילדים, אבל השיחות החינוכיות יתקיימו בכל האזורים.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.