^
A
A
A

הממשלה מציגה מערכת חדשה להנפקת תרופות בחינם

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 16.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

17 November 2016, 09:00

עכשיו באוקראינה, חולים עם מחלות כרוניות (אסתמה, יתר לחץ דם, וכו ') מקבלים מרשם לקבלת התרופות הדרושות בבית המרקחת (בחינם או בהנחה). הקבינט השרים מתכוונים לשנות את המערכת הזו מהשנה הבאה ולהשיק תוכנית החזר. באופן טבעי, ישנם כמה סיכונים למערכת החדשה של קבלת תרופות, קודם כל, שחיתות, כאשר תרופה אחת ישולמו פעמיים. זה יכול להשפיע גם על איכות - רופאים יכולים לרשום אנלוגים אוקראינית במקום סמים זרים כדי לחסוך כסף.

ההבדל העיקרי בין reimburvanation לבין המערכת הנוכחית היא רשימה מוגבלת של תרופות לרופאים שיינתנו לחולים - בשנה הבאה רק התרופות המומלץ על ידי הקבינט השרים יונפקו.

רשימת התרופות תתחבר בתחילת השנה, יש להניח כי יהיו בה 22 סמים, והרשימה לא תעודכן במהלך השנה.

לפני מספר שנים כבר הוצגה תוכנית דומה לחולים הסובלים מיתר לחץ דם, אשר רשם מרשם, ותרופה ניתנה לו בבית המרקחת. עבור כל התרופות הוציא רוקחות קיבל פיצוי.

בשנה הבאה, בתי המרקחת המקומיים יפוצו על ידי מחלקות הבריאות המקומיות. לדברי לשעבר ראש משרד הבריאות אולג מוסיה, ועכשיו חבר ועדת הבריאות של ראדה Verkhovna, העיקרון החדש של חלוקת תרופות לחולים כרוניים יביא את המדינה שלנו קרוב יותר לתרופות הביטוח.

עכשיו התוכנית reimburnatsii עדיין המתגבשת, כפי שציין אלכסנדר Yabchanka מומחה BP חבילת הרפורמה לטיפול נמרץ, כיום ידוע בדיוק אילו תרופות יינתנו לחולים, ואשר מרקחת ישתתפו בתוכנית, ועל מנת למנוע מניפולציות שונות טוב יותר להמליץ בפני חומר פעיל ולא ספציפי רפואה.

שאלת המעבר לאנלוגים זולים של תרופות זרות נותרה פתוחה. בחודש אפריל השנה הושקה תוכנית דומה לחולים עם סוכרת, אשר הומלצו לעבור לאינסולין מתוצרת אוקראינה, אך רבים רואים בכך פחות איכותי.

Yabchanka גם הביע חששות לגבי מכירת סמים, כאשר בתי מרקחת יכול לתת להם על מתכונים פיקטיביים ולקבל פיצוי עליהם, ולאחר מכן למכור שוב במחירים קבועים. במקרה זה, רישום אחד המטופל יכול לעזור, אבל עכשיו אין אפילו ההתפתחויות המקורב של מסמך זה.

לדברי אולג Musiya, החזר ימנע שחיתות, שכן לא יהיו מתווכים בין חברות תרופות וחולים.

אבל תרופות לא יינתנו לכל החולים ללא תשלום, קבינט השרים ציין כי החזר מלא או חלקי של עלות התרופות יהיה תלוי במעמד החברתי של המטופל. לדוגמה, הוא מתוכנן לתת תרופות ותיקי, קורבנות צ'רנוביל ונכים בחינם, ההנחה תיעשה לילדים מתחת לגיל 17.

ראוי לציין כי בפועל, המטופלים נתקלים בבעיות לא נעימות שונות כאשר הם מקבלים תרופות. לדברי החולים עצמם, הטיפול של יתר לחץ דם צריך להיות עקבי, יש צורך לקחת תרופות מסוימות והם צריכים להיות נבחרים בנפרד. לעתים קרובות, אין אנלוגים יקרים מן היצרנים המקומיים אינם יעילים לחלוטין.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.