^
A
A
A

עד כמה מסוכנים תרופות?

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 16.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

31 August 2017, 09:00

מידע על תאריך השימוש הסופי של תרופות תמיד אומר דבר אחד: אם התרופה היא איחור, אז זה חייב להיות מושלך. אבל המומחים האמריקנים הפנו את תשומת הלב לעובדה שרבים מהתרופות המתפרקות ממשיכות לפעול גם לאחר תאריך התפוגה.

משך האחסון של תרופות עשוי להיות 2-5 שנים מיום הייצור. עם זאת, רוקחים אינם עורכים מחקרים על היעילות של תרופות אשר פג 10, 15 או אפילו לפני ארבעים שנה, שכן הם רואים את זה לא מעשי.

כלומר, אם חברת התרופות אישרה את הפעולה ואת הבטיחות של התרופה במשך שלוש שנים מיום השחרור, זה מספיק כדי לכתוב את המועד האחרון בהוראה - ואת המסמכים עבור התרופה יהיה מוכן. עם זאת - מה יקרה לתרופה לאחר שלוש שנים כאמור?

הניסוי, המתואר ברפואה פנימית של ג'אמה, הוכיח: שמונה תרופות, שכללו 15 חומרים פעילים שונים, נותרו יעילות במשך מספר עשורים לאחר שפג תוקפן.

ניסוי כזה נערך בחסות הקמפיין הממשלתי האמריקאי להמשיך את תקופת אחסון התרופות. מטרת קמפיין זה היא להבטיח אחסון מרבי אפשרי של תרופות לצרכים צבאיים ואזרחיים במקרה של דיני לחימה.

מחקרים במעבדה אישרו: יותר מ -90% מהתרופות לא מאבדות את רכושן אפילו 15 שנים לאחר תום תקופת האחסון.

האם זה אומר שהתרופה לא צריכה להיזרק, גם אם תאריך התפוגה פג?

אם הכל היה כל כך פשוט. ישנם גורמים רבים המשפיעים על איכות התרופות: אלה התנאים בהם מאוחסנת התרופה, טמפרטורות הסביבה והלחות, מידת החדירה של קרינה סולארית ועוד.

אין זה סביר כי רוב הצרכנים ישמור תרופות בתנאים כאלה כפי שסופקו במחסנים של הצבא האמריקאי. עם זאת בחשבון, ולא רק זה, ארה"ב מנהל המזון והתרופות מפקחת על הצרכנים הרגילים מתעקש כי בשום פנים ואופן לא צריך איחור תרופות להשתמש - מידת הסיכון גבוהה מדי באופן בלתי סביר.

זהיר במיוחד יש צורך להיות עם תרופות רבות עוצמה כגון תרופות הורמונליות אנטיבקטריאלי, תכשירים המכילים אינסולין, ניטרוגליצרין.

על מנת לשמור על יעילות ובטיחות של התרופה, עליך לאחסן אותם במקומות המומלצים לאחסון בהוראות עבור התרופה הספציפית. חשוב לבדוק בקביעות את התכנים של ערכת עזרה ראשונה לבית ולמכונית, לבדוק את תנאי תוקפם של כל התרופות הזמינות. לא מומלץ לאחסן תרופות במטבח ובחדר האמבטיה - לפעמים הוא חם מדי ו / או לח.

אם מומלץ לאחסן את התרופה במקרר, יש להקצות מדף או תא סגור נפרד: התרופה לא צריכה לבוא במגע עם מזון, ועלולים שלא ליפול לידי ילדים.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.