^
A
A
A

באוקראינה, בתי חולים לילדים חולי נפש סגורים

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 16.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

27 May 2011, 07:30

רפורמים ומדענים אשר מתעלמים חוות דעת של רופאים העוסקים איגוד All-Ukrainian של ילדים פסיכיאטרים, רוצים לצמצם למינימום את מיטות החולים לילדים חולי נפש.

זה נאמר על ידי הפסיכיאטר של הילדים מהקטגוריה הגבוהה ביותר, חבר מועצת המנהלים של האגודה All-Ukraina של ילדים פסיכיאטרים אולגה Gulenko, לשעבר ראש המחלקה לילדים צעירים יותר של בית החולים הפסיכולוגי הפסיכולוגי של העיר קייב מס '1.

"ובאותו הזמן (לחתוך) וסיוע חינם, ולהפנות את זרימת החולים לקליטת אשפוז עם שירותי שיקום ששולם." כמו המחלקה נשאר, זרם של חולים מכל רחבי אוקראינה ימשיך לזרום למרכז ייחודי ", אמר הרופא.

היא הדגישה כי הצורך טיפול בבית החולים לא לזלזל: "בבית החולים הילד ייקח סקר מפורט יותר מאשר משך הטיפול הממוצע ברשת אשפוז בבית חולים - 28 ימים, אשר מאפשר זמן רב כדי לראות את התינוק ולשים אבחון מדויק יותר אם זה .. קרוב תשומת לב קל יותר לזהות מגמות מסוכנות, למשל, תוקפנות סמויה.היעילות ואת האיכות של הבחירה של הטיפול גדל, כמו הרופא עוקב אחר הדינמיקה של התרופות מדי יום. המינונים ייבחרו בהצלחה רבה יותר, וניתן יהיה להמליץ על ההזרמה למשך מספר חודשים מראש, אם יש צורך להמשיך בטיפול, ויישלחו לועדת הטיפול והבקרה כדי לפתור בעיות חברתיות ".

Gulenko גם ציין כי "אין צורך demonize החולים, כמו כמה מומחים עשו במהלך העשור האחרון." לדבריה, "הם לא חוטפים אף אחד בשרשראות ולא ממולאים בסמים".

"כשעבדתי במחלקת ילדות צעירות, ילדים שהתקשו להסתגל, מלווה אמהות, ההורים באו לבקר את הילדים בסוף השבוע לקח לביתם. הילדים בילו הרבה זמן בחוץ (במח' יש משחקים), בחדרי משחק, בסדר פטרוני כוחות מצוידים ... הורים הם כבר לא חוששים מהמילה "הפסיכיאטר", מספר השיחות שלנו גדלו משנה לשנה היו, כמובן, ואלה ניסו לפתור את הבעיה באופן רשמי :. כאן לך כסף, לעשות לי הצהרה שאנחנו טופלנו, אבל. Post זה הוא התוצאה?! " אומר הפסיכיאטר.

"אף אחד לא חקר את השאלה מדוע בבית חולים פסיכיאטריים להתחיל לפתח טיפול באשפוז לילדים לאחר שבית החולים ממומנים על ידי שני בטיפול החולה ומרפאות חוץ - .. שירות אשפוז גורל בשנים או בשלוש השנים האחרונות, הרופא הראשי אמרה מח' שיקום רבי שיעורים חדשים, לעומת זאת, לא חלו שיפור לשיקום ביותר. חולים חמורים החולים לא אחריו, "ציין Gulenko.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.