^
A
A
A

באודסה, עלייה בשכיחות של חצבת

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 16.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

23 May 2017, 09:00

המרפאות והמוסדות הרפואיים באודסה מאשרים עלייה חדה בשכיחות החצבת: בתי החולים המזהמים כבר טופלו ביותר ממאה חולים. על מידע זה, ואת הרופא הראשי של בית החולים אודסה סבטלנה Lavryukova.

בקרב חולים חדשים, ילדים עד גיל 3 שולטים, אך ישנם גם חולים מבוגרים. ככלל, חולים במצב קשה, כמו גם נשים בהריון וילדים מבית היתומים נשלחים לטיפול באשפוז.

"אם תנתח את מספר החולים עם אשפוז, אפילו בתחילת האביב, רק מקרים בודדים, שנקרא" ספוראדי "של חצבת נרשמו . כבר באמצע אפריל השנה, מספר החולים גדל בהדרגה. עד כה, יש לנו כמעט ארבעים חולים בטיפול באשפוז. אם אתה מחשיב את אלה שכבר שוחררו, אתה יכול לספור יותר ממאה מקרים, "הרופא הראשי מסביר את המצב.

לפי הנתונים הסטטיסטיים, ניתן היה לקבוע כמות מוקדמת יותר של חולים עם חצבת בכל הארץ, אך לא בכפר אחד. קבוצת הסיכון כוללת ילדים מתחת לגיל 9 ומבוגרים מ -35 עד 45 שנים.

חבר צוות מחלקת הפיקוח על המדינה על שמירה על הנורמות סניטריים של הממשל העיר של שירות המדינה Buliff אולגה Balanovskaya מוסיף כי בשטח האירופי יש רשומים כיום ארבעה עשר אזורי עם התפרצויות של פעילות חצבת. לדוגמה, מאז הקיץ האחרון של השנה ברומניה, מומחים רשמו יותר מחמשת אלפים חולים עם חצבת - ויש מקרים עם תוצאה קטלנית.

"הגידול במספר חצבת המקרים משתנה מחזורית. לכן, במדינה שלנו, המספר המרבי של חולים נרשם בשנת 2006 - זה 43 000 חולים. לאחר מכן חלה ירידה במחלה, אך בשנת 2012 חלה התפרצות מחזורית נוספת - 15,000 חולים אושפזו. היום, קרוב לוודאי, אנחנו יכולים לדבר על העלייה הבאה בשכיחות. העובדה היא כי לא כל ההורים עכשיו לחסן את ילדיהם. מספר הילדים הבלתי מחוסקים הולך וגדל, ואנו רואים התפרצות חדשה ... כולם יודעים כי תרופה יעילה רק נגד המחלה הזאת היא חיסון. אבל אנחנו חייבים להודות כי שיעורי החיסון של הילדים באודסה שונים מעט מן האינדיקטורים הרומני, "הרופא מסכם.

נציג מחלקת הבריאות של מועצת העיר אודסה אנה Luneva מבטיח כי כרגע יש 14,000 מנות של חיסון נגד תיקון במרפאות של העיר.

"אנו פונים לאמהות ואבות של ילדים בריאים מ 1 שנה. אם הילדים שלך לא קיבלו חיסון נגד חצבת ולא סבלו ממחלה זו, אז התייעץ עם רופא וחיסונים, ללא תלות בלוח החיסונים ", הוא אומר.

אם הילד כבר חולה, אז אתה צריך להגביל את הקשר שלו עם אנשים אחרים. אל תלך עם ילד כזה למרפאה: עליך להתקשר מיד לרופא או ל"טיפול חירום ".

trusted-source[1], [2], [3], [4]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.