Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

יירציניוזיס (pseudotuberculosis) אצל ילדים

המומחה הרפואי של המאמר

מחלה מידבקת
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021

Pseudotuberculosis (קדחת scarlatiniform רחוקה, pasteurellosis, בְּלוּטַת לְשַׁד mesenteric החריפה, וכו ') - מחלה זיהומית חריפה של שיכרון כללי בקבוצה zoonotic, חום, פריחת scarlatiniform, כמו גם המעורבות של איברים ומערכות אחרים.

קוד ICD-10

A28.2 yersiniosis אקסטראנטסטינלי.

אפידמיולוגיה של שחפת פסבדוטית

Yersiniosis אקסטרייסטיינלי (pseudotuberculosis) רשום כמעט בכל השטחים המנהליים של ארצנו. המחלה מסווגת כקבוצה של זיהומים zoonotic. חיות בר ופנים משמשות כמקור לזיהום. הסוכן הסיבתי נמצא ב -60 מינים של יונקים וב -29 מינים של ציפורים. המאגר העיקרי של זיהום הוא מכרסם העכבר. הם מזוהמים עם מוצרי מזון, בהם, במהלך אחסון במקררים חנויות ירקות, רבייה וצבירה המונית של הפתוגן להתרחש. ההנחה היא כי המאגרים שלה יכול להיות לא רק מכרסמים ובעלי חיים אחרים, אלא גם הקרקע שבה המיקרואורגניזם מסוגל לשכפל ולהתמיד במשך זמן רב. הוא מבודד מן המים, האוויר, מזון, גידולי שורש, ירקות, חלב. מוצרי חלב, מכולות, כלי מטבח ועוד.

גורם של פסאודוטוברסיס

הסוכן הסיבתי של פסאודוטוברקוזיס הוא מוט שלילי שלילי בתרבות הנמצאת בצורת שרשראות ארוכות, הוא אינו יוצר נבג, יש לו כמוסה. תכונה ייחודית של סוכן סיבתי הוא היכולת לגדול בטמפרטורות נמוכות (1-4 מעלות צלזיוס), טמפרטורת הצמיחה האופטימלית היא 22-28 מעלות צלזיוס. על ידי אנטיגן שטח להבחין serovars 8, שכל אחד מהם עלול לגרום למחלה בבני אדם, אך הוא נפוץ יותר serovars 1 ו 3. יש לו איכויות גבוהות, פולשני ובכך מסוגלות לחדור את המחסומים הטבעיים של בני אדם ובעלי חיים, הוא מכיל רעלן פנימי. הוא הציע כי אנדוטוקסין מיוצג על ידי חלק מסיס של אנטיגן O. האפשרות של היווצרות אקסוטוקסין הוכחה.

פתוגנזה של פסאודוטוברסיס

הפתוגן- נגוע מזון או מים נכנסים דרך הפה (שלב ההדבקה) ו, להתגבר על מחסום קיבה, נכנס למעי הדק, שבו מוטבע enterocytes או במרחב אינטר של בדופן המעי ( שלב enteral). מן המיקרואורגניזמים במעי חודרים לתוך בלוטות הלימפה mesenteric האזורית לגרום לימפדניטיס (שלב של זיהום אזורי). כניסה מסיבית של הפתוגן והרעלנים שלו מן הלוקליזציה הראשית לדם מובילה להופעת שלב הכללה של הזיהום (בקטמיה וטוקסמיה). זה תואם את המראה של הסימפטומים הקליניים של המחלה. התקדמות נוספת של התהליך קשורה קיבעון של הפתוגן על ידי התאים של מערכת reticuloendothelial, בעיקר בכבד וטחול. למעשה, זהו שלב parenchymal.

מה גורם לזיהום פסאודוטי?

סיווג של pseudotuberculosis

במרפאה ילדים, pseudotuberculosis מסווג לפי סוג, חומרת, כמובן.

Pseudotuberculosis טיפוסי כולל צורות עם שילוב מלא או חלקי של סימפטומים קליניים האופייניים למחלה זו: קדחת השנית, הבטן, הכלליים, arthralgic, כמו גם וריאנטים מעורבים וספטיים.

טפסים עם תסמונת מבודדת (קדחת ארגמנית, icteric, arthralgic, וכו ') הם נצפו רק לעתים רחוקות. בדרך כלל, אותו מטופל יכול לקבל מגוון של ביטויי המחלה, ולפעמים הם מתרחשים בו זמנית, אך לעיתים קרובות יותר.

טיפוסיות כוללות נמחק, תת קלינית וצורות קטארהל.

תסמינים של פסבדו-שחפת

תקופת הדגירה נמשכת בין 3 ל -18 ימים. המחלה מתחילה בחדות, עם עליית טמפרטורת הגוף ל 38-40 מעלות צלזיוס, ורק במקרים בודדים - בהדרגה או תת-קרקעי. מהימים הראשונים של המחלה, ילדים מתלוננים על חולשה כללית, כאבי ראש, נדודי שינה, תיאבון ירוד, לפעמים צמרמורת, כאבי שרירים ומפרקים. חלק מהילדים בתחילת המחלה סובלים מתסמינים קטלניים מתונים בצורה של גודש באף ובשיעול. יש גם כאב כאשר בולעים, תחושה של זיעה וכאב גרון. בחולים עם סימפטומים ראשוניים מובהקים של שכרות, סחרחורת, בחילה, הקאות, כאבי בטן, בעיקר באזור איליאק הנכון או epigastrium, הם ציינו. במקרים מסוימים, יש צואה רופף 2-3 פעמים ביום כמו דלקת פרקים.

תסמינים של פסבדו-שחפת

אבחון של פסאודוטוברקוזיס

Pseudotuberculosis חשד אצל מטופל יכול להיות בשילוב skarlatinopo-Daubney פריחה עם סימפטומים של איברים ומערכות אחרים (כבדה, מפרקים, מערכת עיכול), במיוחד במהלך חום ממושך ו כמובן תנודות. עונת חורף, עונתיות ותחלואה קבוצתית של אנשים שאוכלים מזון או מים ממקור אחד חשובה.

שיטות בדיקה בקטריולוגיות וסרולוגיות הן בעלות חשיבות מכרעת באבחון, במיוחד אם המחלה אינה מלווה בפריחה אופיינית.

אבחון של פסאודוטוברקוזיס

טיפול בחולי פסאודו

כמו טיפול אתיוטרופי של pseudotuberculosis, levomycetin הוא prescribed במינון הקשור לגיל במשך 7-10 ימים. אם אין השפעה או אם יש החמרה לאחר הנסיגה של levomycetin, יש לבצע טיפול עם אנטיביוטיקה של קפאלוספורין של הדור השלישי והרביעי. בצורות קשות, אתה יכול לרשום שני אנטיביוטיקה, תוך התחשבות תאימותם. בצורות מתונות, ניתן להימנע מאנטיביוטיקה. יש נתונים על יעילות השימוש באנפרון אצל ילדים.

טיפול בחולי פסאודו

מניעת פסאודוטוברקוזיס

חשיבות רבה היא אחסון נאות של ירקות, פירות ומוצרי מזון אחרים, למעט האפשרות של זיהום שלהם עם מכרסמים. נדרשת שליטה סניטארית קפדנית בטכנולוגיית בישול, במיוחד מנות שאינן מטופלות בחום (סלטים, ויניגרט, פירות וכו '), כמו גם אספקת מים באזורים כפריים.

אמצעים אנטי-מגיפים בהתפרצות הם בדרך כלל דומים לזיהומים במעי. לאחר אשפוז החולה מחטאת. מניעה ספציפית לא פותחה.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.