Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

עיניים יבשות עם גיל המעבר

המומחה הרפואי של המאמר

אנדוקרינולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

בדרך כלל, אפיתל של הקרנית של העין הוא הרטיב על ידי סרט דמעה. זה שוחזר באופן ספונטני במהלך להבהב מספק קל וגלשה על משטח של משטח העין גיל להגן על העיניים מפני התייבשות, זיהום, זיהום, מכיל חומרים אשר לקדם התחדשות מהירה של microtraumas וכתוצאה אפיתל הקרנית. יוֹבֶשׁ Keratoconjunctival (xerophthalmia או "עין יבשה" תסמונת) - מחסור אפיתל הקרני לחות ירידה פתולוגית של נוזל דמעות המופעלים או מואץ אידוי. השכיחות עולה עם הגיל, אצל אנשים מעל גיל 45 שנים תסמונת זו מתרחשת לעתים קרובות למדי. פתולוגיה זו משפיעה על כחמישית מתושבי מדינות עם רמה גבוהה של פיתוח הטכנולוגיה. במהלך שלושים השנים האחרונות, התדירות של אבחנת xerophthalmia גדל פי 4.5. מחלה זו מושפעת יותר על ידי נשים (כ -70% מכלל מי חלים על בעיה זו), רובם עובדים במשרד שלאחר גיל בלזק.

trusted-source[1]

גורם ל עין יבשה בגיל המעבר

תחילת גיל המעבר אצל נשים מלווה לעתים קרובות בתחושה של יובש בעיניים. תסמונת Climactic היא השנייה והחשובה ביותר להתרחשות בין הגורמים לפאתולוגיה זו.

שינויים ברקע ההורמונלי גורמים להפקה לא מספקת של הפרשת החלב של השלב הבסיסי של נוזל דמעות. שכבת השומנים של קצף דמעות היא חיצונית, זה מפחית את העברת החום פני השטח ואינו מאפשר מתאדה הבא, שכבת מימית המיוצר ישירות על ידי בלוטות דרכי. זהו החלק הגדול ביותר של הסרט מדמיע, מתעדכן כל הזמן נושאת חומרים מזינים את הקרנית ואת הלחמית, כמו גם הסרת מוצרים מטבוליים. השכבה הפנימית, הדביקה, מדבקת סרט מדמיע עם הקרנית, גורם ההתפתחות של חוסר היכולת שלה משמש לעתים קרובות כחסרון של רטינול (ויטמין A), המאפיין את תקופת השיא. תהליך ייצור המרכיבים של כל השכבות של הסרט מדמיע הוא רציף, אשר מבטיח יציבותה על פני השטח החיצוניים של העין. תסמונת פתוגנזה של "עין יבשה" מבוססת על פרות של התהליך הזה, הרוב המכריע (85%) מהמקרים, הוא התוצאה של אידוי דמעות מופרז, 15% מחולים מופחתים בדרך כלל ייצור של נוזל דמע.

נוספו הסבירות של יובש בעיניים במהלך גיל המעבר אצל נשים שעבודתם קשורה למשרד לעבוד על המחשב. אוויר יבש, עשן טבק, אבק, מחלת סיוגרן, עדשות מגע, טיפול הורמונלי, נטילת תרופות הרגעה, תרופות משתנות, סוכנים להורדת לחץ דם, בנוסף שינויים הקשורים בגיל הנם גורמי סיכון למחלה זו.

תסמינים עין יבשה בגיל המעבר

הסימנים הראשונים להתחדשות פיזיולוגית מופרעת של הסרט המדמיע הם תחושה של גרגר חול בעיניים; הרצון לשפשף אותם כדי להיפטר ממנו; העומס החזותי גורם לעייפות, במיוחד לקראת הערב; אדמומיות קלה ניכרת לעין של המשטח הפנימי של העפעפיים. הסימפטומים מחריפים את הסביבה השלילית - מיזוג אוויר יבש, מזג אוויר סוער, נוכחות של עדשות מגע, פעילויות הקשורות במאמץ ממושך של ראייה. זוהי רמה קלה של תסמונת העין היבשה.

האמצע יכול להיות מאופיין במידה רבה יותר של סימפטומטולוגיה. ישנן תחושות מתמשכות של שריפה, כלי דלקת של העפעפיים ליצור את הרושם של נוכחות מתמדת של גרגרי חול, יש photophobia, פיצוי מפצה, הגדלת הרחוב במזג אוויר סוער.

עבור מאופיינת בדלקת חמורה תכופים של הקרנית, השוליים החיצוניים של העפעפיים העין, כיבים בקרנית mikroerozii, sicca keratoconjunctivitis וסיבוכים אחרים ברקע של חסינות מופחת במהלך אורגניזם שינויים הורמונליים.

ההשלכות של עיניים יבשות הן תהליכים דלקתיים ומזיקים, המביאים לשינויים, לפעמים בלתי הפיכים, במרכיבים המבניים של העיניים. בנוסף, תסמונת "עין יבשה" היא אחת התוויות נגד תיקון ראיית לייזר.

trusted-source[2]

אבחון עין יבשה בגיל המעבר

מאז כישלון סימפטומטית של הסרט המדמיע יש צורך רופא העיניים שנהלו את הבדיקה ויזואלית ולשמוע תלונות החולה בעיקר בודק מנורת סדק עין, במבנה הכולל מיקרוסקופ המשקף בשילוב עם מערכת תאורה. Biomicroscopy מאפשר לחקור את המבנה של כרטיס העינית הקדמי ו לזהות שינויים מאפיינים בתוך הקרנית ואת לחמית.

מבחנים להעריך את היציבות של שכבת נוזל דמע (מבחן Norn), הייצור המדמיע הכולל (המבחן של שירמר) ו הבדיקה מיקרוסקופית של (זיהום משני נוכחות הבהרה) למרוח לחמית מתבצע עבור תמונה קלינית מלאה יותר של המחלה. ניתוח של נוזל דם ודם (החיסונית), הערכת מצב של תכונות מגן של הגוף ואת מינויו, אם יש צורך, immunomodulating סמים.
קריסטלוגרפיה של נוזל דמעה, קביעת אופי הפתולוגיה - זיהומיות זיהומיות, תהליך דיסטרופי וכו '.

בנוסף לכך, ניתן להקצות דיאגנוסטיקה אינסטרומנטלית:

 • פלואורסצין מבחן החדרת, אשר קובע על ידי מנורת החריץ את השלמות של אפיתל הקרנית ואת האופי של הסרט מדמיע;
 • tiascopy - משלים את הנתונים על מצב הסרט מדמיע את עובי שכבת השומנים שלה;
 • osmometry - מעריך את הסיכון ואת מידת התאדות משנית ויובש של אפיתל העין.

נשים עם תסמונת קלימקטריים נקבעו התייעצות עם גינקולוג, עם חשדות של תפקודים אחרים - אנדוקרינולוג וראומטולוג.

trusted-source[3], [4], [5], [6], [7], [8], [9]

אבחון דיפרנציאלי

אבחון דיפרנציאלי מבוצע עם הסימפטומים של מחלות דלקתיות או דלקתיות או ניוון. נקודת המוצא עבור בידול - השינויים הקשורים xerophthalmia מוגבלים לקצוות של עפעפיים פתוחים בדרך כלל.

למי לפנות?

יַחַס עין יבשה בגיל המעבר

בעיקר, הטיפול של xerophthalmia מופחת למינויים של חומרי חיטוי מלאכותיים. לתרופות אלו יש אפקט לחות תקין ומבטלות את הסימפטומים של גירוי מיובש בעיניים. בתי מרקחת מציעים מגוון רחב של טיפות עם מידה שונה של צמיגות והרכב כימי, הזיהום המצורף הוא נעצר על ידי אנטיביוטיקה בטיפות ומשחות. רופא העיניים קובע את ההכנות ואת משטר הטיפול מבוסס על anamnesis של המטופל.

תרופות להחלפת דמעות נבחרות בנפרד, תוך התחשבות בתכונות הספציפיות של המחלה. השתמש טיפות בשילוב עם הליכים היגייניים עבור העפעפיים (עיסוי, שימוש היפואלרגנית ג'ל בלוף ועוד). מיכלים עבור טיפות משמשים בנפרד. מיד לאחר החדירת, ראייה מטושטשת ניתן לצפות, אשר חייב להילקח בחשבון על ידי חולים המניעים את המכונית.

מגוון רחב של יישומים יש טיפות עיניים מסדרת Systein, הם משמשים שלוש עד ארבע פעמים ביום.

Systein Ultra מופנית לחולים עם מחסור של מים שכבת mucin. טיפות אלה נבדלות על ידי "אינטליגנציה" - מרכיביו נבחרים באופן כזה שלאחר החדרת התרופה, המתאימה לנוזל הפיזיולוגי של מטופל מסוים, משנה באופן עצמאי את עקביותה ממסה נוזלית לג'לטין. יכולת זו מאפשרת שימוש בטיפות אולטרה Cystein בטיפול בשלבים שונים של xerophthalmia. אתה יכול להשתמש הבעלים של עדשות מגע, לחפור ישירות על אותם.

ג'ל סיסטמי בתחילה יש עקביות ג 'לטין, בהתאם, פעולה ממושכת. לדברי המטופלים, זה יותר נוח ליישם אותו לפני השינה. הוא משמש בשלבים מתקדמים יותר של הקרנית.

סיסטיין מאזן - טיפות על בסיס שמן, מיועדים עבור אנשים עם תקלה של בלוטות מיבומיה (חוסר שכבת השומנים של הסרט מדמיע). פעולתם מתבססת על איטום הנזק לשכבת השומנים, וכתוצאה מכך נשמרת שלמותו ומשמרים חומרים לחות.

שתי התרופות האחרונות דורשות מיצוי עדשות מגע לפני החדרתן. כל סוגי הטיפות Systein שומרים על תכונותיהם זמן רב לאחר פתיחת הבקבוק (אולטרה ומאזן - עד שישה חודשים, ג'ל - שלושה חודשים).

טיפות Oxyal - מיוצרים על בסיס חומצה היאלורונית. הרכב, קרוב להרכב של דמעות אדם. יש לו לחות ולחות חיסכון אפקט, משחרר את הסימפטומים של גירוי ודלקת, מקדם את תהליך התחדשות. אלקטרוליטים, שהם חלק מהתרופה, תומכים בטבע הטבעי של ייצור המיצין. בשימוש בהרכב של חומר משמר, מקבל על הקרנית, decomposes לתוך רכיבים היפואלרגניים אינרטי. קבור טיפה אחת או שתיים מארבע עד חמש פעמים ביום. הגדל את מספר היישומים ניתן לאחר התייעצות עם רופא. תואם עדשות של כל שינוי.

חילו-חזה של מגירות (חילו-חזה של פורטה) טיפות מיוצרים על בסיס חומצה היאלורונית. המאפיינים והמבנה של הטיפות דומים לדמעות אנושיות, במיוחד לשכבה הדביקה של הסרט המדמיע. יש לו לחות ולחות חיסכון אפקט, משחרר את הסימפטומים של גירוי ודלקת, מקדם את תהליך התחדשות. הוא משמש עבור כל, אפילו חמור, מעלות של עיניים יבשות. מומלץ להטיל טיפה אחת שלוש פעמים ביום. תואם עדשות של כל שינוי.

טיפות Innoca (כחול) - phytopreparation מבוסס על תמציות של צמחי מרפא. מסיר עייפות, גירוי, שטיפה, יש אפקט vasoconstrictive, משחזר את העיניים במצב נוח. לפני הטעם יש צורך להסיר עדשות מגע. כדי לטפטף שניים או שלושה טיפות בזוויות העיניים, לאפשר לספוג כחמש דקות ואתה יכול לשים על העדשה. החל לפי הצורך. לאחר פתיחת בקבוק עם טיפות, אתה יכול להשתמש שבועיים.

דמעה טבעית היא אנלוגיה מוחלטת של דמעות אנושיות, הן בריאולוגית והן בתכונות כימיות. זה מסיר גירוד, כאבי hyperamia, moisturizes את קרנית, replenishes את חוסר סרט של דמעה. קבור טיפה אחת או שתיים לפי הצורך. עדשות מגע יש להסיר לפני הטעינה. בקבוקון פתוח מאוחסן לא יותר מחודש.

ויטמין וויטמין מינרלים קומפלקסים יכול להיות שימושי לטיפול בעיניים יבשות. נשים עם תסמונת גיל המעבר בוודאי לחוות חוסר שלהם. לאחר התייעצות עם הרופא המטפל, אתה יכול לבחור את המתחם המתאים עבור עצמך. זה חייב לכלול בהכרח רטינול (ויטמין A), גירעון אשר מתבטא סימפטום כזה כמו ירידה הסתגלות החושך. ויטמין C יש צורך לחזק את כלי העין, ויטמינים B נחוצים לנורמליזציה של תהליכים מטבוליים ברקמת העצבים של העין, בין היתר, ויטמינים אלה מאופיינים בפעילות נוגדת חמצון גבוהה. רצוי כי המורכב כלל ויטמין E, טאורין, אבץ, סלניום, נחושת וכרום.

טיפול אלטרנטיבי

כדי לחסל את הסימפטומים של קרנית הלחמית, אתה יכול להשתמש ברפואה אלטרנטיבית, הפשוטה שבהם הוא תחליב מבשל תה, ידוע מילדות כמעט לכולם. חיטה רכה ספוגה בתה מבושל מוצב על העיניים ומחזיקה רבע שעה או קצת יותר. אתה יכול להשתמש בשקית תה בשביל זה. ביצוע הליך זה, זה טוב לשכב, להירגע ולזכור משהו נעים. אם אתה עושה זאת בבוקר ובערב, אתה יכול כנראה למנוע את הבעיות של "עין יבשה".

זה אפשרי לחלופין תה תחליבים עם קרמים של קמומיל, במיוחד מאז יש חבילה של קמומיל תה על מכירה. ראשית, להחיל תה רגיל במשך כעשר דקות, ואז - קמומיל.

עירוי של קמומיל מבושל כדלקמן: שלוש כפות של פרחים לשפוך כוס מים רותחים. תן לו להתבשל ולהתקרר, לנקז ולעשות קרמים. אתה יכול להשתמש רק קמומיל אינפוזיה.

טיפול עם מים נקיים רגילים, על פי תצפיות, עובד לא גרוע יותר מאשר חדורים צמחי מרפא. יתר על כן, שיטה זו בטוחה לחלוטין, שכן טיפול צמחים יכול לגרום לתגובה אלרגית. Replenishing אותו חסר של לחות עם מים טהורים לא בדיוק לגרום לתופעות לוואי.

רפואה אלטרנטיבית מציע שטיפת העיניים עם טל הבוקר - בעוד שבוע כל הבעיות ייעלמו. עם זאת, אין זה סביר לעקוב אחר עצה זו בערים גאסי, אבל אי שם בארץ, באזור בילוי, הרחק הכבישים, אולי אתה יכול לנסות.

קרמים דבש: להמיס כפית דבש בשלושה מים השולחן לעשות קרמים פעמיים או שלוש פעמים. בכל פעם שאתה צריך להכין קומפוזיציה טרי.

כטיפול מתסמונת "עין יבשה", ההתעמלות הפשוטה מתאימה, וניתן לעשות זאת לעתים קרובות יותר, לדוגמה, פשוט למצמץ לעתים קרובות או לסובב את העיניים בכיוון השעון, ואז נגדה. זז, בלי להפנות את הראש, גלגלי עיניים מצד לצד, מחזיק אותם בקצרה במצב קיצוני. אתה יכול להחליף את התרגילים האלה.

trusted-source[10], [11]

הומיאופתיה

Okulochel - טיפות הומיאופתיות, הקלה על כאבים ודלקת, פעיל כלפי סוכני זיהומיות. לנרמל את התהליכים trophic בעיניים טונוס השרירים. החומרים הפעילים הם תמציות של צמחי מרפא בדילול הומיאופתי. זה יכול לשמש כאמצעי לנרמל את מצב העיניים תחת עומסים גבוהים, גרימת הפרעות דמעות ותסמינים של גירוי. המינון המומלץ הוא שתי טיפות שלוש פעמים ביום. אין לפתוח קופסה פתוחה למשך יותר מיום.

DreamTeam MagicEye ™ - אנרגיה מידע טיפות הומיאופתיות, מיוצרים ברוסיה. המרכיב הפעיל הוא מים סטריליים, הנושאת "מטריצת בריאות" ברמה התאית (מידע על עיניים בריאות). תרופה זו היא העתיד, מגרה את ההתאוששות ואת הנורמליזציה של תאיים תהליכים בין תאיים. כל זה נעשה על ידי מים, באמצעות ספקטרום המידע של תאי העין הבריאים נרשם על זה. תקועה בעין, היא מוצאת את הפתולוגיה ומשחזרת את המצב הרגיל בעזרת "מטריצת הבריאות".

הומיאופתיה קלאסית מציעה תרופות:

 • להקלה על עייפות העיניים בעת קריאה, עבודה מאחורי צג המחשב, עומסים חזותיים אחרים - Fagopyrum (Fagopirum), Heracleum sphondylium (Heracleum spondylium);
 • עם תחושה של יובש, רזי, ערפל בעיניים - סנגה (סנאגה);
 • אחת התרופות הטובות ביותר לחיסול מוגזם, הפטופוביה, חוסר בהירות הראייה - קוניום (קוניום).

טיפול אופרטיבי

התערבות כירורגית עבור חפיפה של נוזל הדמעות הזורם מתוך העין משמש במקרים קיצוניים אם הטיפול התרופתי אינו נותן תוצאות חיוביות או הצורך החדרה מתרחשת לעתים קרובות מדי. במקרה זה, חיבור דמעה עם occludors סיליקון נעשה - יצירת מחסום מכני עבור דמעה כדי לכסות את חוסר היכולת שלה. לפני ביצוע חפיפה קבועה של צינוריות דרכי, הם חסומים באופן זמני עם טמפונים קולגן סופג. היתרון של המבצע אושרה על ידי הפחתת הסימפטומים של "עיניים יבשות", במקרה זה את הדרכים של הסרת דמעה נחסמים על ידי occludors קבוע.

בטיפול של סיבוכים של קרנית- conjunctival xerosis-xerorrhagic כיב, נקבובית הקרנית, ואחרים, טיפול כירורגי משמש לעתים קרובות.

מידע נוסף על הטיפול

מְנִיעָה

נשים במהלך גיל המעבר להוביל את הקבוצה בסיכון של xerophthalmia. כדי למנוע את המחלה אתה צריך להשתמש בכללים פשוטים:

 • שימוש נוזלי מספיק, טוב יותר מאשר מים נקיים;
 • לעקוב אחר דיאטה המכילה ויטמינים A, B, C, E, יסודות קורט;
 • להגן על העיניים מפני אור שמש ישיר (ללבוש משקפי שמש איכותיים, כובעים עם שוליים רחבים, visors);
 • לחות את האוויר במקום, במיוחד עם מכשירי חשמל, מנסה להימנע חדרים מאובקים מעושנים;
 • הבעלים של עדשות מגע, עובדי משרד אשר מבלים הרבה זמן במחשב כדי לבקש למטרות מניעה לחות טיפות לעיניים;
 • לעשות את העבודה של הפסקות טכנולוגיות, תרגילי התעמלות עבור העיניים.

מרגיש כי יש תסמינים של עיניים יבשות, ללא דיחוי, להתייעץ עם רופא. אבחון בזמן וטיפול של xerophthalmia משפר באופן משמעותי את המצב, מקטין את הסיכוי של סיבוכים, אשר יכול להוביל לתוצאות חמורות עבור ראייה והתערבויות כירורגיות.

trusted-source[12], [13], [14]

תַחֲזִית

רוב החולים שעוברים גיל המעבר לרופא עיניים עם תלונות של עיניים יבשות יש רמה קלה או מתונה של המחלה. הטיפול שלהם מורכב מחליפת חוסר נוזל דמעה וייצוב הסרט המדמיע, שבו התרופה מתמודדת בהצלחה. כמעט תמיד, התחזית לגבי שימור החולה של תפקודים חזותיים היא חיובית למדי.

trusted-source[15], [16]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.