^

בריאות

אינהלציות לשיעול עם נבולייזר לילדים ומבוגרים

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 14.06.2022
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

נטילת תרופות שונות לשיעול, סירופים וטיפות לשיעול, אל תפספסו את ההזדמנות להגביר את יעילות הטיפול ולהחלים מהר יותר בשיטה כה פשוטה ויעילה כמו שאיפת שיעול עם נבולייזר.

משאף או נבולייזר: מה זה?

ברפואה, תהליך השאיפה של תרופות וחומרים פעילים (רירית) פעילים - בצורת אדים או תרחיפים נוזליים בתווך גזי - נקרא אינהלציה (מלטינית inhalare - לשאוף). בדרך זו הם מוזרקים ישירות לאיברי הנשימה: לוע האף, הגרון, קנה הנשימה, הסמפונות והריאות, שהדלקת בהם גורמת לשיעול. היתרונות של מתן תרופות ממוקדות ברורים: הם מתחילים לפעול מהר יותר. שאלת היעילות הגבוהה נותרה שנויה במחלוקת, שכן הפרמקוקינטיקה של חלק מהתרופות הנלקחות דרך הפה כוללת את שלב הספיגה שלהן במערכת העיכול. בהתאם לתרופה בשאיפה, תופעות לוואי מערכתיות עשויות להיות מופחתות שכן מינון נמוך יותר עשוי לספק את הריכוז המקומי הרצוי.

מהו משאף? זהו ציוד רפואי מיוחד (מכשיר או מכשיר) שבעזרתו מרססים את התרופה. הוא נכנס ישירות לאיברי הנשימה, שם הוא מופקד על הריריות וניתן להיספג.

אגב, באזור האף-לוע - בשל גודלם הגדול של תאי הקרום הרירי ותנועת האוויר המהירה דרך אזור האף-לוע - הספיגה מזערית. בחלק הטראכאוברונכיאלי של מערכת הנשימה נספגים רק חומרים מסיסים, בעוד שחומרים בלתי מסיסים מועברים על ידי האפיתל הריסי בחזרה אל האף-לוע ולחלל הפה. אבל במככיות הריאות, אפילו חומרים מסיסים יחסית נספגים במהירות במחזור הדם המערכתי (וחומרים בלתי מסיסים נספגים על ידי מקרופאגים מכתשית).

ועכשיו - מהו נבולייזר. באנגלית, nebulizer פירושו מרסס, ו-nebulosity פירושו עננות, ערפילית, אם כי הלטינית מוצאת בבירור מעקב באטימולוגיה: ערפילית - ערפל. לפיכך, מדובר במעין משאף, שהופך תחילה את התרופה הנשאפת לאירוסול - תערובת של טיפות אוויר ונוזל, הקרובה לערפל מבחינת דרגת הפיזור (עם קוטר חלקיקים מרבי של 0.005 מ"מ). כדי להשיג גודל טיפה זה, נעשה שימוש באוויר דחוס במרססים פנאומטיים (מדחסים), ובניבולייזרים אולטראסוניים משתמשים בתנודות קול בתדר גבוה, המושרות על ידי פולט פיזואלקטרי.

התרסיס עם התרופה נשאף דרך הפיה, אך עבור קשישים הוא מוחלף במסכת פנים. כמו כן - עם מסכה - נבולייזר משמש לילדים משיעול, נזלת ודלקות בדרכי הנשימה.

עם זאת, לשימוש בפומית יתרון בכך שיותר אירוסול מושקע בסימפונות ובריאות, בעוד בשאיפה דרך מסכה מתרחש ריסוס מפוזר של התמיסה, בעיקר בדרכי הנשימה העליונות.

אינדיקציות להליך

שיטת השאיפה משמשת למחלות נשימתיות חריפות המלוות בנזלת, שיעול, דלקת בלוע האף והגרון. לאיזה שיעול משמש נבולייזר? ניתן להשתמש בו גם בטיפול בשיעול יבש (לא פרודוקטיבי) וגם בשיעול רטוב - פרודוקטיבי: כדי להפחית את צמיגות ההפרשה הרירית של הסימפונות (ליחה) ולהקל על הכיוח שלה.

האינדיקציות העיקריות לאינהלציה עם נבולייזר כוללות דלקת גרון, laryngotracheitis (כולל היצרות חריפה), ברונכיטיס (חריפה, כרונית, אסתמטית, חסימתית), ברונכיוליטיס, tracheobronchitis, אסטמה של הסימפונות, ברונכיאקטזיס, דלקת ריאות ודלקת ריאות, דלקת ריאות ודלקת ריאות, חסימת נשימה פיברמונית, מחלת נשימה חסימתית. (סיסטיק פיברוזיס), אמפיזמה ושחפת ריאתית.

כיצד לבצע שאיפות עבור ברונכיטיס, אילו תרופות ליישומן נקבעות לרוב על ידי רופאים, בפירוט בפרסומים:

מאמרים אלה והחומר -  אינהלציות לדלקת גרון עם נבולייזר  - מתארים את ההכנה והטכניקה של הליך זה, מספקים את התרופות העיקריות וההמלצות הרפואיות לשימוש בהן, וכן נותנים מתכונים לנבולייזר לשיעול של אטיולוגיות שונות.

אתה יכול להשתמש nebulizer שיעול במהלך ההריון; באילו תרופות מותר להשתמש, בפירוט במאמר -  כיצד לטפל בשיעול במהלך ההריון  ובחומר - שאיפות במהלך ההריון

בנוסף, מתבצעות אינהלציות להצטננות, בעיקר אלרגית וזומוטורית, עוד על כך -  טיפול בהצטננות באמצעות אינהלציות

טֶכנִיקָה שאיפה בעת שיעול עם נבולייזר

יש לזכור כי בשל המאפיינים הטכניים של הנבולייזר (וזה מצויין בהוראות למכשירים), לא ניתן להשתמש בו לשאיפה עם מרתחים של צמחי מרפא ותמיסות המכילות שמנים אתריים ואחרים. ולדילול תרופות משתמשים רק ב-0.9% מי מלח איזוטוני או במים מזוקקים.

שאיפה לשיעול יבש בבית

כדי לבצע שאיפה עם שיעול יבש בבית, יש צורך שהפתרונות, ההכנות, הטיפות לשאיפה המתאימות לאבחנה ייקבעו על ידי הרופא המטפל - תוך התחשבות באבחנה הספציפית ובהתוויות הנגד הקיימות. הדבר נכון במיוחד לילדים, כמו גם לנשים בהריון, שלא מומלץ או אסור להם ליטול תרופות רבות.

מה עושים אינהלציות עם שיעול נובח יבש עם נבולייזר, ראו - שאיפות  משיעול יבש לילד ולמבוגר: האם ניתן לעשות, מה, מתכונים  (כולל בעזרת נבולייזר).

המלץ על חומרים מוקוליטיים - תמיסות לאינהלציה עם נבולייזר עם אמברוקסול הידרוכלוריד (טרנס-4-ציקלוהקסנול הידרוכלוריד - המטבוליט הפעיל של ברומהקסין): Mucosolvan, Amobronk, Ambroxolo EG, Muciclar, Gammaxol או Lintos (15 מ"ג/2 מ"ל), Fluibron או ברוקסול (0, 75%). קרא עוד -  אמברוקסול לאינהלציה [1]

תמיסת Lazolvan (שם נרדף לאמברוקסול) משמשת, קרא בפירוט -  Lazolvan לשאיפה בעת שיעול: איך לדלל, פרופורציות, כמה ימים לעשות . [2]

מה שמועיל לשיעול יבש הוא שאיפת מים מינרליים עם נבולייזר, איך משתמשים בכל משאף עם מים מינרלים פחמיקרבונטים טיפוליים ונבולייזר עם בורג'ומי לשיעול, בפירוט במאמר -  אינהלציות עם מים מינרליים

משפר את מצב הריריות של דרכי הנשימה על ידי התזת מי מלח לתוכם -  אינהלציות עם מי מלח לילדים ומבוגרים

שאיפה בעת שיעול עם כיח

Mucolytics ומכייח הם הקבוצות העיקריות של תרופות המשמשות לשאיפה בעת שיעול עם כיח.

אם הפרשת הסימפונות צמיגה, השתמש באצטילציסטאין (נגזרת של חומצת האמינו L-cysteine): תמיסה של 20%, ממוצע של 2-5 מ"ל לפרוצדורה.

כאשר משתעלים עם כיח, שאיפה עם אותה תרופה מכייח Amboxol או Lazolvan (הם נדונו לעיל) משפרת את הפינוי הרירי של הסמפונות. ניתן להשתמש בכספים אלה באמצעות נבולייזר לילדים משיעול רק לאחר חמש שנים.

אל תשכח את נתרן ביקרבונט או סודה לשתייה, שהיא תרכובת אלקלית ושייכת למכיחי הפרשה. ביקורות של רופאים מעידות בעד  אינהלציות עם סודה בעת שיעול , התורמות לעלייה מהירה ברמת ה-pH בריאות ובסמפונות, מה שמנטרל את החומציות של הפרשת הסימפונות והופכת אותה לפחות עבה. לכן, שאיפות סודה בעת שיעול עם נבולייזר - פרוצדורה אחת או שניים ביום, 8-9 גרם נתרן ביקרבונט לכל 100 מ"ל מים מזוקקים - יקלו מאוד על יציאת כיח.

תמיסה אנטיספטית Miramistin מתייחסת למלחי אמוניום רבעוני, הוא חומר קוטל חיידקים, נגזרת של בנזן וכלוריד אנהידריד מיריסטי. הוא משמש באופן מקומי וחיצוני בכירורגיה, גינקולוגיה, אורולוגיה ודרמטובנרולוגיה) בפרקטיקה של אף אוזן גרון יכול לשמש לדלקת של הסינוסים הפרה-אנזאליים (לשטיפתם) ודלקת שקדים (לגרגור). ועל פי ההנחיות הרשמיות, שאיפות עם Miramistin אינן מבוצעות בעת שיעול עם כיח מוגלתי. עדיף להשתמש בחומר חיטוי Dekasan.

במקרים כאלה, תרופות אנטיבקטריאליות דרך הפה נקבעות, או זריקות שלהן (עם אטיולוגיה חיידקית של מחלות). ניתן לרשום אנטיביוטיקה לשאיפה בעת שיעול עם נבולייזר, בפרט -  אנטיביוטיקה Fluimucil לאינהלציה  [3]

נבולייזר לשיעול אלרגי

לשאיפה דרך נבולייזר לשיעול אלרגי, שיעול אסטמטי או הקשור למחלות סימפונות ריאות חסימתיות, כמו גם התכווצויות סימפונות, נרשמות תרופות מהקבוצה הסימפתומימטית (אגוניסטים סלקטיביים בטא2-אדרנרגיים), שכן כל ההשפעות הסמפונות וכלי הדם מתווכות על ידי הבטא הסימפתטי. מערכת אדרנרגית.

התרופות מקבוצה זו מרחיבות את לומן הסימפונות, ואלה כוללות: סלבוטמול סולפט (Salbutamol) והמילה הנרדפת שלו  Ventolin לאינהלציה ; Fenoterol (שמות מסחריים אחרים - Bronchoterol, Berotek); סלמטרול (Serobid, Serevent); פורמוטרול (Foratec). החלק העיקרי של מוצרים אלה זמין בצורת אירוסול, מה שמפשט את השימוש בהם וממזער מנת יתר. [4]

תרופה משולבת Berodual המכילה fenoterol (מעורר קולטנים בטא2-אדרנרגיים) ואיפראטרופיום ברומיד (חוסם קולטנים m-כולינרגיים של סיבי שריר הסימפונות ומפחית את ייצור הפרשות הסימפונות). כיצד מדוללת תרופה זו, באיזה מינון משתמשים בה, התוויות נגד לשימוש ותופעות לוואי אפשריות, בכל הפרטים בחומר -  Berodual for bronchitis obstructive [5]

יותר ויותר מומחים סבורים שאין להשתמש בדקסמתזון לשאיפה עם נבולייזר לשיעול, שכן קורטיקוסטרואיד זה (תמיסה להזרקה באמפולות) הוא תרופה לשימוש מערכתי (פרנטרל), וטיפות דקסמתזון מיועדות לשימוש ברפואת עיניים. למרות שתרופה זו עשויה להיות בשאיפה לפני ניתוח בחולים העוברים הרדמה כללית על ידי אינטובציה אנדוטרכיאלית (כדי להפחית את התדירות והחומרה של כאבים לאחר ניתוח וכאבי גרון). [6]

וגלוקוקורטיקואידים בשאיפה - היעילים ביותר לשיטת שימוש זו - כוללים Budesonide (שם נרדף ל-Pulmicort), Beclomethasone (Beclazone, Beclocort, Beclovent, Aldecin), Fluticasone (Fluticasone Propionate), Mometasone (Asmanex, Zenhale, Nasonex), Triamcinolone (Azmacort) ). רבים מהם זמינים בצורה של תרסיסים עם מתקנים, מה שמפחית את הסיכון למנת יתר, רצוף תופעות לוואי מערכתיות. [7]

מטרתן של תרופות אלו מוצדקת על ידי השפעתן האנטי דלקתית והיכולת להפחית את תגובתיות יתר של רירית האף והסימפונות. קרא -  Pulmicort לברונכיטיס חסימתית ואקוטית: טיפול באינהלציה

התוויות נגד

במקרים מסוימים, ישנן התוויות נגד לאינהלציה או מגבלותיהן עקב תוצאות שליליות אפשריות. זה חל על אנשים עם לחץ דם לא יציב וגבוה, עם הפרעות קצב לב ו/או טכיקרדיה.

אין לבצע שאיפה עם חום והיפרתרמיה, הפרעות במחזור הדם המוחי, בצקת של רקמת ריאה ודימום ריאתי, נטייה לעוויתות של הגרון.

ההשלכות לאחר ההליך

לאחר שאיפה עם נבולייזר, ייתכנו השלכות שליליות, אך הן מתרחשות לעתים רחוקות מאוד ויכולות להתבטא, ברוב המקרים, כתופעות לוואי של התרופות המשמשות, בפרט, כתגובה אלרגית להן.

לדוגמה, שיעול חמור לאחר נבולייזר עשוי להופיע באופן זמני בעת שימוש באמברוקסול או לאזובאן.

ושאיפה עם Berodual עלולה להוביל להגברת קצב הלב, כאבי ראש, הזעת יתר ורעד של האצבעות.

סיבוכים לאחר ההליך

לאחר שאיפות חוזרות ונשנות עם קורטיקוסטרואידים, ניתן תיאורטית לפתח זיהום פטרייתי (קנדידה) בפה או דיספוניה (צרידות), אם כי סיבוכים כאלה לאחר ההליך הם די נדירים.

עווית של הסמפונות מתרחשת לעתים קרובות יותר, בחילות עשויות להתרחש (ועם התרגשות מוגברת של מרכז ההקאה - הקאות), טכיקרדיה, חום, עייפות.

טיפול לאחר ההליך

תוך שעה לאחר השאיפה אין לשתות נוזלים ולא לאכול. כמו כן, אין לשיר, לצעוק וסתם לדבר, לעשות תרגילים פיזיים או לצאת לטיול. כל זה יכול להיעשות לא לפני 2-2.5 שעות לאחר ההליך.

כיצד לטפל ב-nebulizer, כדאי לברר מראש - מהוראות השימוש המצורפות אליו.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.