^

בריאות

A
A
A

Yeriniosis הפטיטיס

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.11.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

Ierisiniozy נמצאים בכל מקום רשום בכל מדינות העולם. לדוגמה, בלארוס שכיחות משתנה בין 3.6-4.2 מקרים לכל 100 אלף מהאוכלוסייה.

ברוסיה, על פי הסטטיסטיקה, יש שיעורי שכיחות חדגוני מאוד של iersiniosis. כך, בשנת 2006 נרשמה pseudotuberculosis עם תדירות של 3.14 מקרים, ובשנת 2008 - 2.63 מקרים לכל 100 אלף מהאוכלוסייה, עם שכיחות גבוהה מאוד של ילדים, אשר בשנת 2006 היה 11.49, 2008 - 12.55 מקרים לכל 100 אלף מאוכלוסיית הילדים הרוסית.

על פי המחקר, את השכיחות של yersiniosis במעיים בסוף המאה העשרים. ברוסיה היה מעט נמוך יותר מאשר pseudotuberculosis, ועל ידי אזורים של המדינה את התדירות של yersiniosis מעיים השתנו באופן משמעותי - מ 1.5 עד 15.5%.

רמה יציבה של שכיחות רשמית של iersiniosis אינה משקפת את המצב האמיתי של זה.

יש שכיחות ספוראידית של איזיניוזיס, ובצורה של התפרצויות מגיפות.

בכל מדינות העולם, הפאודו-דברקולוזיס מושפע בעיקר מהילדים; המעי הגס משפיע על ילדים ומבוגרים.

כיצד לפתח Yersinia הפטיטיס?

התבוסה של הכבד, ככל הנראה, נובעת לא כל כך בגלל החדירה של iersinia לתוך parenchyma של הכבד, אבל בקשר עם הפעולה של רעלים על תאים חיתולים. זה בלתי אפשרי לכלול מנגנונים החיסונית שמטרתם חיסול של hepatocytes רעילים. כיום, נערכו מחקרים רבים, המעידים על מעורבותם של מערכות T ו- B של חסינות בזיהום yersiniosis. לדברי ל. Vasyakina (2001), השלב החריף של הפטיטיס yeriniosis, דיכוי של שני חלקי התגובה החיסונית מתרחשת, עם Th1 ו Th2 וריאנטים של התגובה החיסונית חלש לידי ביטוי.

מורפולוגיה

שינויים מורפולוגיים בכבד עם iersiniosis הן דומות. נמצא diskompleksatsiya קורות כבד הסתננות לימפוציטית עם מספר גדול של תאי פלזמה, עם הנוכחות של אאוזינופילים, שינויי דיסטרופי ב hepatocytes, מוקד נימק של תאי כבד על רקע של מורסות קטין אפשריות תגובת granulocytic המתונות. בצד החיצוני של גרגיר, fibroblasts לצבור ואת כמוסת רקמת חיבור נוצר. הרס וחדירה דלקתית של צינורות המרה נצפים.

תסמינים של הפטיטיס Yersinia

עבור Yersinia הפטיטיס מאפיין התפרצות חריפה של המחלה עם עלייה בחום הגוף, רצוי ל 38-39 מעלות צלזיוס, תסמיני הרעלה כמו עייפות, חולשה, כאבי בטן הידרדרות התיאבון. הופעת צהבת היא נצפתה על יום 4-6 של המחלה, לעתים פחות קרובות - בשבוע השני מ תחילת המחלה, על רקע קדחת מתמשכת. כאשר palpating הבטן, כאבים hypochondrium ימין באזור epigastric הם ציינו. בכל החולים, על פי התצפיות שלנו ועל פי מחברים אחרים, הכבד גדל בגודל, בעוד הוא מוחש 1.5-4 ס"מ מתחת לשוליים צלעות, רגיש ואף כואב, עקביות דחוסה. עלייה במקביל הטחול הוא ציין ב 20-50% מהמקרים.

בחלק מהחולים, iersiniosis הפטיטיס [על פי מחקרים, ב 6 מתוך 15, ועל פי ד. Shakhgildyapa et al. (1995) - רוב] נרשם בו זמנית פריחה דמוית צלקת על העור ואחריו דליקה.

כמעט בכל המטופלים מספר קבוצות של בלוטות לימפה הן מוחשיות, בעיקר הצוואר הרחם הקדמי והאחורי, התת-שכלי, השחי, המפשעתי; אלה בלוטות הלימפה הם 5-10 מ"מ קוטר, ללא כאבים, ניידים. שינויים ב oopharynx הם דלים. בכל החולים, נרשמת ירידה קלה או מתונה של hyperamia של שקדים וקשתות פלטינים. פונטין שקדים מתון יתר על המידה, נקי. הלשון מכוסה בפריחה לבנבנה, שפה פפילרית נדירה. צהבת עם yeriniosis הפטיטיס משתנה מתון עד בינוני, במקרים מסוימים הוא אינטנסיבי.

שינויים לאנליזה ביוכימית של דם אופייניים ו באים לידי ביטוי ברמות גבוהות של בילירובין מצומד מוחלטת עם דומיננטיות של שברים הפיגמנט, הטרנסאמינזות עליות, לפעמים GTTP ו phosphatase אלקליין, ובמקרים עם סימנים מובהקים של cholestasis.

על פי המחקר, יש מגוון רחב מאוד של מדדי בילירובין - מ 30 ל 205 μmol / l, עם עודף חובה של רמת שבר מצומדות מעל רמת בילירובין חופשי.

Hyperfermentemia משתנה בתוך עלייה פי 3-10 ALT ו ACT, אבל בחלק מהחולים, הגידול בפעילות transaminase עולה על הנורמה על ידי 40-50 פעמים.

בניתוח הקליני של הדם, אין שינויים משמעותיים, למעט מקרים בודדים. אז, על פי מחקר, ב 13 מתוך 15 ילדים עם yersinioznym הפטיטיס רמת לויקוציטים היה נורמלי, ללא משמרות בנוסחת של נויטרופילים. רק בשני חולים, ספירת הליקוציטים הועלתה ל 10.0 × 10 9 עם משמרת דקירה שמאלית. היו להם אותה שקיעת דם עד 20-24 מ"מ / שעה.

גרסאות של זרימה

Ieriniosis הפטיטיס מאופיין בזרימה שפירה. גיבוש של תהליך כרוני אינו נצפה. במקביל עבור iersiniozov הנוכחי עם החמרות ואת הישנות של המחלה אופייניים. יצוין, כי כאשר yersiniosis שיעור קבוצתי שכיחות ondulated ומהלך המחלה ההתקפי גבוה מאשר ספורדי, עם כאלה pseudotuberculosis ספורדי הוא 19.3%, ואילו iersinioza מעיים - 16.4%.

אבחון של הפטיטיס Yersinia

אבחון של yeriniosis, במיוחד בשלב prehospital, הוא תמיד קשה, הן במבוגרים והן בילדים. לדברי נ ' Kuprinoy et al. (2002). רק ב 1/3 מהילדים החולים, אבחנה של yeriniosis נעשה ואת תחילת המחלה. בחולים מבוגרים, האבחנה של iersiniosis, שנמסרה בשלב prehospital, עולה בקנה אחד עם הגמר רק ב 26.4% מהמקרים.

קשיים באבחנה של yeriniosis נובעים בשל המגוון הקליני של דפוס המחלה. במקרים של תסמונת הפטיטיס, זה מאוד נדיר כדי לקבוע אבחנה של yersiniosis.

אבחון מעבדה בצורת בדיקה בקטריולוגית וסרולוגית הוא בעל חשיבות רבה לאבחון של yersiniosis. מחקר בקטריולוגי של צואה, שתן, דם ומצעים ביולוגיים אחרים אינו מספיק אינפורמטיבי.

לדברי G.Ya. Censewo et al. (1997), את האפקטיביות של מחקרים בקטריולוגית על השכיחות של התלקחות ביום ה -5 של התפרצות המחלה היא פחות מ 67%, וביום ב -10 - 36.7 ביום ה -15 - 45, ו ב מקרים ספוראדיים - 3-25% .

שיטות סרולוגיות מתחלקות לשתי קבוצות; שיטות המבוססות על קביעת נוגדנים למחולל בסרום, ושיטות לאיתור אנטיגנים חיידקים ישירות במצעים ביולוגיים שונים (דם, שתן, קופרופילט, רוק).

כדי לקבוע נוגדנים כדי Yersinia, התגובה התלכדות ו RIGA מבוצעות עם diagnosticums אדומים מסחרי.

ב pseudotuberosis, agglutinins ספציפיים מופיעים בשבוע 1 של המחלה, אך עם עלייה של תקופת ההחלמה. לדוגמה, בשבוע הראשון של המחלה, נוגדנים מזוהים רק ב 30% מהחולים ב titres 1: 100, וב בשבוע השני, השלישי, הרביעי והחמישי הם נמצאים 65.7; 65.9; 70 ו - 69.8%, בהתאמה, עם עלייה ב titres של 2 פעמים או יותר, לעומת אלה המקורי.

לדברי NP, Kuprina עם עמיתים לעבודה. (2000), עלייה מובהקת ב titer של נוגדנים ספציפיים yeriniosis הוא נצפה בשבוע 3 - 4 של המחלה, עם titers נוגדנים להגיע 1: 800-1: 1200. עם זאת, ב -30% מהחולים, אבחנה של yeriniosis נעשתה רק על בסיס נתונים קליניים אפידמיולוגיים, כמו תוצאות של מחקרים סרולוגיים היו שליליים.

בין 5 החולים של הפטיטיס Yersinia שנצפו על ידינו, נוגדנים ספציפיים זוהו ב 10 ב titres מ 1: 100-1: 800, בדרך כלל בשבוע 3-5 של המחלה

במבוגרים עם yeriniosis במעיים בצורה כללית של המחלה, נוגדנים ספציפיים ב titres גבוהה מזוהים - עד 1: 6400.

גילוי של אנטיגנים Yersinia הוא היעיל ביותר coprofilters בשבוע 1 של המחלה. לדוגמה, אנטיגנים כדי Yersinia נמצאים בתקופה זו coprofilteres ב 40-80% מהמקרים, ועם yersiniosis מעיים, תדירות איתור אנטיגן של הפתוגן הוא 31-51.6%.

Iiriniosis, בשל הפולימורפיזם הקליני שלהם, צריך להיות מובחן עם מחלות זיהומיות רבות. לדוגמא, אבחנה מבדלת עם זיהומים נגיפיים בדרכי נשימה חריפות, דלקות מעיים חריפות, מחלת נשיקה מדבקת, חום ארגמן, אדמת, CMV, טיפוס זיהומים ספטי. עם הביטוי של תסמונת הפטיטיס בעיקר, יש צורך לחסל הפטיטיס ויראלי. חשיבות מכרעת ניתנת תוצאות שליליות בדיקות סרולוגיות עבור סמנים של וירוסים הפטיטיס.

עם זאת, ידוע כי yersiniosis ניתן לשלב כמו-זיהום תמהיל להתקדם בכתיבת צהבת נגיפית, B, C, כולל צהבת נגיפית כרונית. כאשר הפטיטיס Yersinia תיחום צהבת נגיפית במונחים קליניים יש subfebrile תקופה ארוכה משמעות חום בבית yersiniosis, סימפטומים catarrhal נוכחות oropharynx, גידול של כמה קבוצות של בלוטות לימפה, המראה בחלק מהחולים punctate או פריחה maculopapular על העור, ואחריו קלוף, אשר אינו הוא ציין ב הפטיטיס ויראלי. היסטוריה אפידמיולוגיים חשובה מסוימת נגד ירקות גלם אכילה, חלב ומוצרי חלב אחרים, במיוחד במקרים של מחלות קבוצה.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8]

טיפול הפטיטיס Yersinia

בטיפול etiotropic עם yeriniosis, metronidazole (trichopolum), rifampicin, chloramphenicol (levomycetin) משמשים, ובילדים בגיל מוקדם - עם הגבלה. במבוגרים, תרופות tetracycline נמצאים בשימוש נרחב, בעיקר doxycycline. להקצות עבור iersiniozah מבוגרים fluoroquinolones הדור השלישי (ciprofloxacin). אם הממשל הכרחי, parenteral מוקצים III צפלוספורינים דור, ו אמינוגליקוזידים (אמיקצין, sisomicin), chloramphenicol (succinate chloramphenicol).

אנטיביוטיקה ניתנת במשך 10 ימים, עם צורות קשות של המחלה - 2-3 שבועות.

אחד הקריטריונים החשובים לביטול הטיפול האנטיבקטריאלי הוא הנורמליזציה של טמפרטורת הגוף; גם רגרס של ביטויים קליניים פתולוגיים נלקח בחשבון.

מניעת הפטיטיס Yersinia

כדי למנוע זיהום עם iersinia, יש צורך לשמור על סטנדרטים סניטריים היגיינה לאחסון, עיבוד ומכירה של מוצרי מזון, בעיקר ירקות. מניעה ספציפית לא פותחה.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.