Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

אוסטאוארתריטיס, לחץ דם עורקי והשמנת יתר: בעיית התחלואה

המומחה הרפואי של המאמר

אורתופד, אונקופד, טראומה
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021

בספרות של השנים האחרונות, המושג של תחלואה - הרס בו זמנית של שני או יותר איברים ומערכות של הגוף - מכוסה נרחב. תחלואה נלווית יכולה לזרום סוג syntropy - ניזק לאיבר תחת שפעת גורמים או הפרעות pathogenetic כלליים - ההתרחשות של מחלות המושפעות אחר. למרות המספר הגדול של הגדרות שונות של תחלואה נלווית, המשמעות ביותר משקפת באופן מלא את הפרטים הבאים: מחלה או הפרעה היא תחלואה במחלות ספציפיות, מתייחסת להפרות כאלה המתרחשים במחלה זו הנפוצה ביותר ויש איתו כמה האטיולוגיים משותפים או מנגנוני pathogenetic.

לאחרונה, את תשומת הלב של המדענים הוא נמשך על ידי בעיה של שילוב של מחלות משותפות שונות בחולים עם הפרעות מטבוליות ו Cardiovascular. בחולים עם אוסטיאוארתריטיס (OA) בשילוב עם תסמונת מטבולית (MS) הפרעות משמעותיות של מטבוליזם השומנים הוקמו, גידול בפעילות של סטרס חמצוני, אשר תרמו השפלה של מבנים רקמת החיבור של הגוף. בחולים עם אוסטיאוארתריטיס יש סיכון מוגבר לפתח מחלות לב וכלי דם, אשר מגבירות במהלך טיפול עם תרופות לא-סטרואידיות נוגדות דלקת בנוכחות גורמים אחרים - שינויים הקשורים בגיל, השמנה ויתר לחץ דם עורקים (AH). לדוגמה, על פי IO Romanova, 62% מהחולים עם osteoarthrosis זוהו יתר לחץ דם ועלייה ברמת הדם של חלבון מגיב C, היקף אשר תלוי בגורמי הסיכון להפרעות קרדיו, כאב שלב המחלה. כמו כן בחולים הסובלים osteoarthrosis נמצאו ניזק האנדותל שיבוש תפקידיה - צמצום פעילות antithrombogenic של קיר כלי דם, עליית גמישות עורקת, החומרה אשר מגדיל עם הגדלת משך המחלה.

על פי תוצאות מחקר על ידי דלקת מפרקים ניוונית מדענים אמריקאים הוא אחת מבעיות הבריאות הגדולות של המערכת, בעיקר בגלל הקשר שלה עם מחלות לב וכלי דם, אשר הם גורם עיקרי לתמותה של חולים. נכון להיום, יש עדויות רבות כי דלקת מפרקים ניוונית היא לא רק מחלה הקשורה למצב של מפרקי מורפו-פונקציונלי לקוי, וכן הפרעה מטבולית שבה מפתחת הפרעות מטבוליות לתרום את ההופעה ואת ההתקדמות של תהליך פתולוגי מערכתי. לפיכך, הפיתוח של OA מזוהה לא רק עם השמנה ויתר לחץ דם, אלא גם עם גורמי סיכון קרדיווסקולריים אחרים - סוכרת, תנגודת לאינסולין ואת דיסליפידמיה. מדענים מארה"ב ב 7714 חולים נחקרה השכיחות של תסמונת מטבולית בחולים עם אוסטיאוארתריטיס בשל הפרעות מטבוליות לבין התפתחות של דלקת מערכתית. נמצא כי אוסטאוארתריטיס קשורה לעלייה בשכיחות של תסמונת מטבולית בעיקר בגיל צעיר. על פי המחקר, MS הופץ 59% מחולים עם דלקת מפרקים ניוונית 23% מחולים ללא אוסטיאוארתריטיס כולל: יתר לחץ דם (75% לעומת 38%), השמנה בטנית (63% לעומת 38%), היפרגליקמיה (30% לעומת 13%) , רמות גבוהות של טריגליצרידים (47% לעומת 32%) ורמות נמוכות של ליפופרוטאין בצפיפות נמוכה (44% לעומת 38%). טרשת נפוצה נמצאה לרוב בחולים עם אוסטיאוארתריטיס, ללא קשר למין ולגזע. הקשר בין Osteoarthrosis לבין תסמונת מטבולית צוין אצל חולים צעירים, ו ירד עם הגיל. מדענים מאוניברסיטת קליפורניה בחנו את השמנת יתר ואת הסיכון הקרדיווסקולרי בחולים עם osteoarthritis במהלך 2002-2006. 6299 חולים מבוגרים מתחת לגיל 35 נבדקו. אוסטיאוארתריטיס אובחנה ב -16.5% מהנשים ו -11.5% מהגברים, בעוד שמספר החולים גדל עם הגיל והיה גבוה יותר בקרב נשים. נוכחות של תסמונת הכאב ב osteoarthritis היה קשור עם מידת ההשמנה, AH - עם חולים מעשנים. אצל הגברים, כי אין ראיות של סוכרת עקב דלקת מפרקים ניוונית בנשים שילוב של סוכרת osteoarthritis שאובחנו בין הגילאים 35 ל -54. לכן, השכיחות של osteoarthritis ו הקשורים הפתולוגיות בקרב האוכלוסייה בארה"ב היה משמעותי.

חשיבות רבה בהערכת המצב הקליני של חולים עם אוסטיאוארתריטיס בשילוב עם יתר לחץ דם עורקי והשמנת יתר יש מדד מסת הגוף (BMI). זה ידוע כי השמנה בעיקר מפתחת osteoarthritis של המפרקים הברך, במידה פחותה - מפרקים הירך. הקשר בין BMI, מספר המפרקים המושפעים וההתקדמות הרדיוגרפית של אוסטאוארתריטיס הוקמה גם היא. עודף משקל הגוף (BMI> 25) היה קשור עם שכיחות מוגברת של osteoarthritis של מפרקי הברך, ולא מפרקים הירך. עם BMI יותר מ 27.5 roentgenologically, רק osteoarthritis של המפרקים הברכיים מתקדמת. עדות להשפעה על השמנת יתר על התפתחות coxarthrosis היא מעורפלת: מחברים מסוימים מאשרים קשר אפשרי של פתולוגיות אלה, אחרים לא. במחקר של 298 מטופלים עם אוסטאוארתריטיס של מפרקי הברך והירך, מדד ה- BMI חושב, היקף המותניים והירכיים נמדד, והיחסים בין מדדים אלו לחומרת אוסטיאוארתריטיס נחקרו. כתוצאה מכך נמצא כי השמנת יתר נצפתה בקרב 61.5% מהנשים ו -59% מהגברים. בחולים אלו חלה עלייה ברורה בהתפשטות מחלות לב וכלי דם וסוכרת בקרב חולים עם BMI גבוה יותר. התוצאות מאשרות את התפקיד החשוב של השמנת יתר כגורם סיכון להתפתחות של אוסטאוארתריטיס. הפרעות מטבוליות של מטבוליזם שומנים משפיעות על התפתחות של פתולוגיות במקביל והן חשובות בהתקדמות אוסטיאוארתריטיס של מפרקי הברך.

קבוצה של מדענים ברזילאים בחנו את הפתולוגים הנלווים בחולים עם אוסטאוארתריטיס. הוא קבע כי השכיחות של OA עולה עם הגיל. 91 נבדקים נבדקו (גיל ממוצע 59.3 שנים, 91.4% היו נשים). תסמונת מטבולית אובחנה ב -54.9% מהחולים, AH ב -75.8%, הפרעות בעיכול ב -52.6% והשמנת יתר ב -57.1% מהחולים. דיכאון נצפתה ב 61.3% מהחולים OA. דיכאון, תסמונת מטבולית או חלק ממרכיביו משפיעים על עוצמת תסמונת הכאב ועל מצבו הגופני של החולים, דבר המצביע על הצורך ללמוד ולטפל בתחלואה משותפת בחולים עם אוסטאוארתריטיס.

מדענים שבדיים למדו רמות תקשורת Mezhuyev של חלבון מגיב C, תסמונת מטבולית לבין שכיחות דלקת המפרקים ניוונית של מפרקי ברך ירך: עלייה בשכיחות של דלקת מפרקים ניוונית של הברך בחולים עם טרשת נפוצה, ברוב המקרים בגלל BMI המוגבר ורמת חלבון C-reactive בדם לא היה קשור עם התפתחות של osteoarthritis.

מדענים נורבגיים בחנו קבוצה של 1854 חולים עם פתולוגיה משולבת - השמנת יתר ו osteoarthrosis. גיל החולים נע בין 24 ל -76 שנים, השמנת יתר הוגדרה כ- BMI מעל 30.0. כתוצאה מכך, BMI גבוה היה קשור באופן משמעותי עם gonarthrosis, ולא coxarthrosis.

במחקרים מדעיים של מדענים איטלקים, נקבעו ביטויים קליניים של מחלות מקבילות באוסטאוארתריטיס. נבדקו 25,589 חולים, ביניהם 69% מהנשים ו -31% מהגברים. לפתולוגיות השכיחה ביותר הקשורה osteoarthrosis הייתה יתר לחץ דם (53%), השמנת יתר (22%) ואוסטאופורוזיס (21%), סוכרת מסוג 2 (15%) ומחלת ריאות חסימתית כרונית (13%). תסמונת הכאב באוסטיאוארתריטיס היתה בולטת יותר אצל נשים מאשר אצל גברים. לפיכך, תוצאות מחקר זה מדגישות את שכיחות גבוהה של מחלות במקביל, כמו גם את התפקיד של גורמים שונים בפיתוח של תסמונת הכאב ב osteoarthritis.

במחקרים של מדענים רוסים אבחון הבעיה וטיפול של דלקת מפרקים ניוונית, בשילוב עם פתולוגיות אחרות, ונחשב על ידי מומחים כמו מפותח טיפולית אורתופדיות. לדברי פיליפנקו VA, et al., בשנת דלקת מפרקים ניוונית מפתחת סינתזה חוסר איזון של ציטוקינים והפרעות אימונולוגיים אחרים העומדים בבסיס היווצרות של דלקת כרונית של המפרקים. על פי המחקר שלנו, בחולים עם אוסטיאוארתריטיס נצפו הפרעות עוצר דמום כי באים לידי ביטוי בגידול ריכוז הפלסמה של פיברינוגן, מתחמי מונומר הפיברין מסיסים ופעילות Fibrinolytic מוגברת. המטופלים osteoarthritis בדיקה עם השמנה ויתר לחץ דם, בנוסף להגברת הריכוז בדם של כולסטרול ו-ליפופרוטאין בטא נצפתה עלייה באינדיקטורים ביוכימיים של המדינה רקמת חיבור (גליקופרוטאינים, chondroitinsulphates), המציין כי פעילות גבוהה של דלקת מערכתית בגוף, מחלות רקע הכוח.

לדברי IE Koroshina, MS נקבע ב 82.3% מהחולים עם osteoarthritis. בשנת חולי אוסטיאוארתריטיס עם תסמונת מטבולית קרובות לפתח נגעים של מערכת הלב וכלי הדם, מערכת עיכול, כליות, בלוטת תריס, כמו גם סוכרת מתעוררים, השמנה ומחלות הקשורות. לפיכך, הפרעות מטבוליות ב- OA עשויות להצביע על מעורבותן בהתפתחות המחלה ובהתקדמותה.

על פי תוצאות המחקר, I. V. Soldatenko et al. תכונות קליניות, השתנות קצב הלב ואת היעילות של שליטה נלווית עם OA AG, בהתאם לסוגי תגובה אורתוסטטי ופרופילים בלחץ הדם היומי. בשילוב עם OA AG לא השפיעו על המדדים הראשוניים של השתנות קצב הלב, אך במקביל הפרה את התגובה לאורתזה. בין האוסף של סימנים קליניים למדו ובקרת לחץ דם קריטריונים יעילים משמעותית סטטיסט השתנות קצב לב בחולים עם יתר לחץ דם נלווה עם אוסטיאוארתריטיס היה גיל חולה ואת היחס של איזון אוהד-מחנק.

לדברי LM Pasiyshvili, בחולים עם יתר לחץ דם, hypocalcemia ו hypercalciuria הוגדרו, אשר להגדיל באופן משמעותי כאשר osteoarthrosis מחובר. השינויים שנחשפו יכולים להיחשב כאחד המנגנונים של התפתחות והתפתחות של פתולוגיות אלה. שינויים אלה הם גורם שלילי בקורס משולב של מחלת יתר לחץ דם ו osteoarthritis והוא יכול להוביל להיווצרות של אוסטאופורוזיס, המהווה את הבסיס לביצוע טיפול תחליף.

כך, על פי תוצאות המחקרים של מדענים זרים וזרים, הבעיה של שילוב של אוסטאוארתריטיס עם תסמונת מטבולית לחץ דם עורקי חשוב ורלוונטי ברפואה העולמית. על פי הספרות, אוסטיאוארתריטיס היא פתולוגיה משולבת לעיתים קרובות עם מחלות שונות ותסמונות. התפקיד המוביל בפיתוח והתפתחות של OA בחולים בגיל העמידה והמתקדמת שייך למרכיבים כאלה של התסמונת המטבולית כמו יתר לחץ דם והשמנת יתר.

פרופסור איג ברזניקוב. V. Korzh. Osteoarthritis, לחץ דם עורקי והשמנת יתר: הבעיה של תחלואה // International Medical Journal - №4 - 2012

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.