Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

טומוגרפיה של פליטת פוטון בודדת

המומחה הרפואי של המאמר

אונקולוג, רדיולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021

טומוגרפיה של פליטת פוטון אחת (OFET) מחליפה בהדרגה את הסינטיגרפיה הסטטית הרגילה, שכן היא מאפשרת להשיג את הרזולוציה המרחבית הטובה ביותר עם אותה כמות של אותו RFP. כדי לאתר אזורים קטנים בהרבה של נזק לאיברים - צמתים חמים וקרים. כדי לבצע את OFET, מצלמות גמא מיוחדות משמשים. מן הרגיל הם שונים זה גלאים (בדרך כלל שני) המצלמות לסובב סביב הגוף של המטופל. במהלך הסיבוב, אותות הזיקוק מגיעים למחשב מזוויות צילום שונות, מה שמאפשר לבנות תמונת שכבות של האורגן על מסך התצוגה (כמו בדמי שכבות נוספים, טומוגרפיה ממוחשבת של רנטגן).

טומוגרפיה של פליטת פוטון אחת מיועדת לאותן מטרות כמו scintigraphy סטטי, כלומר. כדי לקבל תמונה אנטומית ופונקציונלית של האורגן, אך שונה מאלה על ידי איכות תמונה גבוהה יותר. זה מאפשר לחשוף פרטים קטנים יותר, וכתוצאה מכך, כדי לזהות את המחלה בשלבים מוקדמים יותר עם וודאות רבה יותר. בנוכחות של מספר מספיק של "פרוסות רוחבי" שהושגו בפרק זמן קצר, ניתן ליצור תמונה תלת מימדית של האורגן באמצעות מחשב כדי לקבל מושג מדויק יותר על המבנה והתפקוד שלו.

יש סוג אחר של הדמיה radionuclide שכבות - פוזיטרון שני טון הפוטון טומוגרפיה (PET). כפי רדיונוקלידים רדיואקטיביות בשימוש פולטות פוזיטרונים, אולטרה-קצר מחצית חי nuclides בעיקר הם מספר דקות - 11 C (20.4 דק '), 11 N (10 דק'), 15 O (2.03 דק ') 1 8 F (1O דקות). נפלט הפוזיטרונים רדיונוקלידים אלה להשמיד עם אלקטרונים סביב אטומים, וכתוצאה מכך ההתרחשות של שתי קרנות גמא - פוטונים (ומכאן השם של השיטה), עף של נקודת השמדה בכיוונים מנוגדים בתכלית. הקוונטים המעופפים מזוהים על ידי כמה גלאי מצלמה גמא הממוקמים סביב הנושא.

היתרון העיקרי של PET הוא כי radionuclides שלה יכול לשמש תווית חשוב מאוד ההכנות מרפא פיזיולוגית, למשל גלוקוז, אשר, כידוע, הוא מעורב באופן פעיל בתהליכים מטבוליים רבים. כאשר גלוקוז שכותרתו הוא הציג לתוך הגוף של המטופל, הוא מעורב באופן פעיל במטבוליזם רקמות של המוח ואת שריר הלב. על ידי רישום בעזרת PET ההתנהגות של התרופה הזו באיברים אלה, ניתן לשפוט את אופיו של תהליכים מטבוליים ברקמות. במוח, למשל, מתגלות צורות מוקדמות של הפרעות במחזור הדם או התפתחות גידולים, ואפילו שינוי בפעילות הפיזיולוגית של רקמת המוח מתגלה בתגובה לפעולת גירויים פיזיולוגיים, אור וצליל. בשריר הלב לקבוע את הביטויים הראשונים של הפרעות מטבוליות.

התפשטותה של שיטה חשובה ומבטיחה זו במרפאה מוגבלת בשל העובדה שרדיונוקלידים בעלי אורך חיים אולטרסורט מייצרים ציקלוטרונים על מאיצי חלקיקים גרעיניים. ברור כי העבודה איתם אפשרית רק אם הציקלוטרון ממוקם ישירות במוסד הרפואי, אשר, מסיבות מובנות, זמין רק למספר מצומצם של מרכזים רפואיים, בעיקר מכוני מחקר גדולים.

סריקה מיועדת לאותן מטרות כמו scintigraphy, כלומר. כדי לקבל תמונה של רדיונוקלידים. עם זאת, גלאי הסורק יש קריסטל נצנץ של גודל קטן יחסית, כמה סנטימטרים בקוטר, ולכן, עבור סקירה של כל איבר הבדק יש צורך להזיז את קו קריסטל ידי קו (למשל, קרן אלקטרונים בתוך שפופרת קרן קתודית). תנועות אלו הן איטיות, ולכן משך המחקר הוא עשרות דקות, לפעמים שעה או יותר, איכות התמונה המתקבלת במקרה זה נמוכה, והערכת הפונקציה היא משוערת בלבד. מסיבות אלה, סריקה באבחון רדיונוקלידים משמש לעתים רחוקות, בעיקר כאשר אין מצלמות גמא.

כדי לרשום תהליכים תפקודיים באיברים - הצטברות, הפרשת או מעבר דרכם RFP - רדיוגרפיה משמש במעבדות מסוימות. רדיוגרף אחד או יותר חיישנים scintillation, אשר מותקנים מעל פני הגוף של המטופל. כאשר החולה נכנס לרפ"פ של החולה, חיישנים אלה תופסים את קרינת הגמא של הרדיונוקלידים וממירים אותו לאות חשמל, אשר נרשם אז על גבי הנייר בתרשים בצורת עקומות.

עם זאת, הפשטות של המכשיר של הרדיוגרף ושל המחקר כולו בכללותו הוא חצה על ידי מחסור משמעותי מאוד - דיוק נמוך של המחקר. העניין הוא שבקרדיוגרפיה, בניגוד לסינטיגרפיה, קשה מאוד להבחין בגיאומטריה הנכונה של הספירה, כלומר. מניחים את הגלאי בדיוק מעל פני השטח של האורגן בבדיקה. כתוצאה מאי-דיוק זה, גלאי הרנטגן "רואה" לעתים קרובות לא את הנדרש, ויעילות החקירה נמוכה.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.