Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

ציסטה של סינוס מקסימלי

Medical expert of the article

אונקולוג, otolaryngologist
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 11.04.2020

ציסטה של הסינוס המקסימלי הוא מבנה שפיר, ספירית מלא נוזל.

הקיר של הציסטה הוא שתי שכבות, השכבה הפנימית של אשר מיוצג על ידי אפיתל, אשר מייצרת ריר.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

גורם ל

מהן הסיבות העיקריות להופעת הציסטה של הסינוס המקסימלי? לרוב, אלה הן מחלות כרוניות כגון דלקת או דלקת סינוסיטיס, אשר מפתחים באף או סינוסים paranasal. עם זאת, זה קורה כי הציסטה של הסינוס המקסימלי מופיע ולא בגלל זה. המנגנון העיקרי הגורם ציסטות הסינוס - עיבוי בשל מגוון של תהליכים דלקתיים ברירית של חלל האף והסינוסים, אשר מוביל את העובדה הערוצים המובילים מתוך בלוטות הריר להיסתם, ולא יכול לגדול יותר הפלט שלה. כי הריר מצטבר בהדרגה, מה שמוביל את המראה של "כדורים" רירי.

trusted-source[7], [8], [9]

תסמינים

האם כאב הראש? קפיצות לחץ? זה גורם לך סחרחורת? קושי לנשום? אז, בגוף שלך היה איזה כישלון ואתה רק צריך לפנות לרופאים. אולי זו תוצאה של מחלות לא מטופלות שמנסות לאלץ אותך להתחיל בטיפול, או אולי משהו אחר שאתה אפילו לא חושב על מיד. בנוסף, אם המחלה מתפתחת לשלב כרוני עם הישנות, אז זה הופך להיות הרבה יותר קשה לקבוע שמשהו משתבש בגוף.

אחד הגורמים לבריאות לקויה הוא הציסטה של הסינוס המקסימלי. איזה סוג של "חיה" זה? בדרך כלל, החולה לא מרגיש שום כאב, אלא אפילו לא חושד על קיומו של החינוך בגוף. העיקרון העיקרי בקביעת הופעתה של מחלה זו הוא תאונה טהורה, שבה המטופל חולה עם דלקת הגת הרגילה והולך רנטגן. ורק אז עושה את רנטגן להראות כי סינוס הקירות הם לא כפי שהם צריכים להיות ויש בליטה מסוימת. כמו כן, את המראה של סינוס סינוס cyst אפשרי במהלך המעבר של אורתופנטוגרמה (תמונה פנורמית של הלסת העליונה והתחתונה, אשר נקבע על ידי רופא השיניים).

עם זאת, כאשר מקבל צילומי רנטגן אבחון ראשוני, אל ייאוש אם יש כתובים מונחים רפואיים רבים שאינם מבטיחים דבר טוב. על מנת לקבל אבחנה נכונה ונכונה, עליך לבדוק את המטופל, ללמוד על רגשותיו, לרווחתו, לתלונות ורק לאחר מכן לנסות לאבחן.

ברוב המקרים, הציסטה מתפתחת בהדרגה ואינה משפיעה על רווחתו של האדם, אינה גורמת לאי נוחות ויכולה להפוך לוויה אמיתית, אך לא רצויה מאוד לכל אורך חייו של המטופל. יתר על כן, ההגדרה של ציסטות כמו משחק של חצים - לא תקבל מכה או לא תמצא. הגדרת הציסטה של הסינוס המקסימלי אינה משימה קלה ובלתי צפויה.

עם זאת, קיימת אפשרות של צמיחה של הציסטה של הסינוס המקסימלי, אשר יכול להוביל למילוי של כל שטח הסינוס המקסימלי. במקרה זה, החולה עלול לחוות תחושות לא נעימות, סובלים גודש באף, קשיי נשימה. במקרים מסוימים, חולים חווים לחץ מתחת לעיניים. אם ORVI נכנס לגוף, או אדם מפתחת סינוסיטיס, את הציסטה של הסינוס המקסימלי יכול להיות מודלק, לייצר מוגלה, מזכיר סימפטומטית של סינוסיטיס חריפה.

trusted-source[10], [11], [12], [13], [14], [15]

טפסים

trusted-source[16], [17], [18]

ציסטה של השן בסינוס המקסימלי

הציסטה של השן היא ללא ספק התגובה של הגוף למראה ולשעתוק של חיידקים. אלה אורגניזמים זרים להיכנס בתוך תעלת השורש של השן לעורר את המוות של אזורים עצם, אשר מוביל להיווצרות של חללים תעלות שיניים. במשך הזמן, כדור נוצרת בחלל - קליפה צפופה אשר יוצר גבול בין תאים בריאים נגועים של השן. פגז זה נחשב ציסטה.

ציסטה השן יכול להיות שונה, בהתאם למיקומה ומילוי. כך, למשל, במקום המוצא, יש ציסטות של השן הקדמית, שן חוכמה, וגם את הציסטה של השן בסינוס המקסימלי.

trusted-source[19], [20], [21], [22], [23], [24], [25]

ציסטה אודונטנית של סינוס מקסימלי

יש קבוצה שלמה של גידולים הקשורים odontogenic - זה adamantine, ו odontoma, ו cementoma, וכמובן, ציסטה. ציסטות מזוהות על ידי רופאים הרבה יותר מאשר גידולים אחרים. זה טוב כי ציסטות לא לייצר גרורות, למרות שהם יכולים לכסות כמויות גדולות למדי של רקמות.

צמיחת הציסטה הורסת את העצם וגורמת למוות, ולעתים קרובות מובילה לדלקת. קיר הלסת פוחת במידה ניכרת בנפח, הופך דק יותר, אשר נקבע על ידי מחנק קל במהלך המישוש, ולאחר מכן נעלמת לחלוטין.

הציסטה האידונטוגנית של הסינוס המקסירי בדרך כלל אינה יוצרת תחושות לא נעימות, היא אינה מורגשת על ידי מישוש, כי לעתים קרובות הם יכולים להגיע לגדלים מרשימים מאוד. עלייה כזו בהיקף של ציסטה מוביל דחיסה של הסינוס המקסימלי.

מבחינה ויזואלית, ניתן לראות את הציסטה האידונטוגנית של הסינוס המקסימלי כאשר היא גדלה ומרחיבה את הקיר הקדמי של הלסת (צמיחה לקראת פתיחת הפה). אם הציסטה ממוקמת על הלסת העליונה ליד החותכות המרכזיות, אז זה יכול לגדול לחלל האף, אם מן החותכות העליונות לרוחב - לכיוון השמים. עם התפתחות של הציסטה של השיניים התחתונות, קיים סיכון של שבר של הקצה התחתון של הלסת במהלך לעיסה.

צינון של סינוס של הסינוס המקסימלי

הנפוץ ביותר הוא ציסטה שמירה, שנקרא כביכול נכון. הטבע שלה עוזר להבהיר רק את הבדיקה ההיסטולוגית. מיקום אופייני הוא סינוס מקסימלי, כלומר הקיר התחתון שלה. זה מורכב אפיתל גלילי הוא בבירור על צילומי רנטגן. כמו כל ציסטות, הופעתה וקיומה של ציסטה השמירה של הסינוס המקסימלי עובר ללא תסמינים וכאב. לרוב זה מתגלה במקרה. עם זאת, להגיע לגודל גדול של ציסטה שמירה של הסינוס המקסימלי, הסימפטומים האופייניים של המחלה כבר מופיעים.

עבור הופעתה של הסימפטומים הראשונים של ציסטה, זה לוקח בערך 2 חודשים. במהלך תקופה זו, הגוף מצטבר כמות מספקת של היסטמין, סרוטונין או אצטילכולין, אשר שוברת את המבנה של נימים. הפרעה של זרימת הדם דרך המיטה microcirculatory משפיע על רירית, אשר, בשל הצטברות של החומרים הנ"ל, מתנפח.

ציסטה של הסינוס המקסימלי השמאלי והימני

הציסטה של השמאלית, כמו גם הסינוס המקסימלי הנכון, אינה מתבטאת בסימפטומולוגיה במשך זמן רב והיא מזוהה רק עם רדיוגרפיה או טומוגרפיה. של הסימפטומים ניתן לזהות פריקה אחת אקראית פתאומית מצד אחד של האף. פריקה צהבהבה, צלולה, שופעת, יכולה לאפיין את הקרע והשחרור של המילוי של הציסטה.

כדי לקבוע אם הצינור השמאלי או הימני של הסינוס המקסימלי קיים, רדיוגרפיה של הסינוסים של הפאנזה מתבצעת בדרך כלל, לוקח דגימות או הזרקת ההכנות בניגוד לחלל. עם זאת, השיטה היעילה ביותר לקביעת טומוגרפיה בכל זאת, אשר מתבצעת באמצעות טומוגרף מחשב. זה נותן הזדמנות לראות באיזה מקום את הציסטה נמצא ומה גודל זה. כמו כן, הנוהל מאפשר לקבוע את עובי הקליפה שלה ומה שבתוכה.

trusted-source[26], [27], [28], [29]

סיבוכים ותוצאות

בהתאם לסוג של ציסטה ומיקומה, גרסאות שונות של התוצאה של המחלה אפשריים. סיבוכים הם נדירים, אבל מן הנפוצות ביותר נתקלו וריאנטים, הרופאים מתייחסים האספקה בתוך שק העור.

אפשר, עם זאת, התרחשות נדיר למדי - עם צמיחה איטית קבועה של הציסטה, יש הצטברות של לחץ על העצמות ואיברים הגולגולת. בשל לחץ הלחץ, העצם עלולה להפוך מעוות. כאשר הכאב משפיע על איברי הראייה, דיפלופיה יכולה להתפתח, מחלה שבה התמונה מוכפלת.

עם מחלה מוזנחת למדי, דחייה או גוסס של העצם עשוי להתחיל.

מהו סינוס מסוכן סינוס מקסימלי?

מה יכול לקרות, לקבל אדם מבוגר בגוף ציסטה מקסימלית סינוס? כפי שתואר לעיל - אם הציסטה קטנה, בלתי מורגשת וחסרת משמעות, לא תהיה פגיעה מיוחדת בה, למרות שהיא יכולה "להתגלגל" בגוף כל חייך. עם זאת, גודל מרשים יותר "slizesbornika" ועדיין בדלקת וריקבון של מחלה כזו היא יכולות לאיים עליך להגביר את הלחץ על האיברים הפנימיים של הראש, החום, ובשנת דלקת במקרים חמורה מאוד מעבר בדרך כלל רקמות ואיברים סמוכים.

במקרה הגרוע ביותר, ציסטה יכול להתפוצץ, אשר תביא לשחרור של נוזל מבושל ממנו, אשר לא רק ליצור אי נוחות, אבל יכול לגרום לזיהום של רקמות, ולאחר מכן נמק.

trusted-source[30], [31], [32], [33], [34], [35], [36], [37]

אבחון

ברפואה המודרנית עד כה אין כל כך הרבה שיטות לאבחון של הציסטה של הסינוס המקסימלי. לכן, הנפוץ ביותר בשימוש נרחב עדיין בשלב זה של השיטה לקביעת ציסטות פרקטיקה רפואית הסינוס הוא לנהל radiographing שבו הסינוסים באף יוסרו בשתי דרכים.

אחד הווריאציות המדויקות ביותר של דיאגנוסטיקה של סינוס סינוס cyst הוא CT, הדמיה תהודה מגנטית של סינוסים, אנדוסקופיה של סינוסים maxillary.

מן השיטות הידועות של קביעת הציסטה של הסינוס המקסימלי, נוזל הניגוד הוא הציג גם את המקום של היווצרות המשוער של ציסטה - הימורוגרפיה.

אם ביופסיה מבוצעת כדי לקבוע את נוכחותה של ציסטה בגוף - כלומר, חיתוך חלק ברקמה של היווצרות כביכול ובוחנים אותו, בודקים חריגות מסוימות. ביופסיה לחתוך רקמה עוברת מספר הליכים - מיקרוביולוגי, ביוכימי, cytologic. כל המחקרים הללו מסייעים לקבוע את המחלה, את טיבה ואת שלבי התפתחותה.

trusted-source[38], [39], [40], [41], [42], [43]

יַחַס

אם כל המחקרים הדרושים נעשים נוכחות של ציסטה הוא אישר, הרופא מרשם שיטה ספציפית לטיפול בצינור סינוס הסינוס. השיטה הנפוצה ביותר של הטיפול של סינוס סינוס הוא כיס כירורגי התערבות כירורגית, כלומר, הסרת הציסטה. אם אין צורך בהתערבות כזו, והמחלה עצמה לא יוצרת אי-נוחות לאדם, אז הטיפול השמרני הלא-ניתוחי מתבצע. תחת טיפול זה, אנו מתכוונים להתבוננות מתמדת ב- ENT, וכן לקחת תרופות שונות - תרסיסים לאף, אנטיהיסטמינים, תרופות אנטי-אדמטיות.

הסר את ציסטות של הסינוס ניתן להקצות רופא רק אם החינוך הגיע במידות גדולות, או מפריע לתפקוד התקין של האיברים של הראש (במיוחד הסינוסים paranasal, כמו גם כלים שונים).

השיטה המקובלת ביותר ובטוחה של ניתוח הוא הסרת אנדוסקופית של ציסטה סינוס מקסימלי. רוב הרופאים כמו גם לחולים עצמם מתמודדים עם הצורך בביצוע ניתוח כזה, לבחור בדיוק את ההליך אנדוסקופי כמו טראומה לעור בפעולות כאלה כאשר ציסטה בתוך הסינוס היא פחות, וצלקות מן הקיצוץ לא להישאר, ותקופת שיקום המינימום.

טכניקה זו מאפשרת הסרה יסודית יותר של תצורות מיותרות. הסרת ציסטה של לייזר הסינוס אינה כוללת את השימוש במכשירים מפחיד כמו אזמל או פטיש מאפשר לרופא לקבל למיקום הרצוי, שבו המיקום של היווצרות פיברוזיס, דרך חור קטן בקיר של סינוס. בנוסף, כל הליכים כירורגיים האחרון רק 10-15 דקות. בעת ביצוע פעולה עם ציסטה הסינוס המקסימלי, מצלמות וידאו משמשים, המאפשר לך לבדוק את המקום של הפעולה מבפנים.

טיפול אלטרנטיבי של סינוס סינוס cyst

טיפול אלטרנטיבי של הציסטה של הסינוס המקסימלי, באופן מוזר, עלול לגרום לעלייה בחינוך הסיסטי ולהחמיר את הרווחה הכללית. בנוסף, ישנם מקרים של החמרה או הופעת אלרגיות עשבי תיבול מסוימים או רכיבים צמחיים אחרים.

בעיקרון, ניסוח חלופי מבוסס על שימוש של עשבי תיבול וחומרים פעילים ביולוגית, אשר הכלולים פרופוליס או דבש. למרבה הצער, מתכונים כאלה לעתים רחוקות להוביל להפסקה מוחלטת. לא החדרת האף עם מרקים, לא כביסה או שאיפה, ולא לוקח תכשירים שונים שנעשו בבית עם רכיבים צמחיים, לא יעזור להיפטר הציסטה. כמו כן, הרופאים ממליצים בחום להפסיק לקחת תרופות הומיאופתיות ולעבור הליכים הומיאופתיים שונים.

trusted-source[44], [45], [46], [47], [48], [49], [50], [51]

מְנִיעָה

על מנת שלעולם לא למדת מה את הציסטה של סינוס מקסילרי, אתה רק צריך לפקח על הבריאות שלך ולא להתחיל טיפול במחלות. מניעת סינוס סינוס סיסט מציע חיסול מהיר ויעיל של כל מיני סוגים של נזלת, סינוסיטיס, כמו גם הימנעות התפתחות של פוליפים של האף ואת חללים הפאנזה. מחלות אלה הן התורמות לגודש של רירית האף, מה שמוביל לחסימה של תעלות הריר.

trusted-source[52], [53], [54], [55], [56], [57], [58]

תַחֲזִית

יש לציין כי הציסטה של הסינוס המקסימלי היא מחלה "לא מזיקה". זה לא אונקולוגיה, לא גידול, אלא רק הצטברות נוזלים בשלפוחית השתן.

פרוגנוזה של הציסטה של הסינוס המקסימלי, ראוי לציין, היא שלילית עבור אלה עם התפתחות חריגה של חלל הפאנלים, כמו גם לאלה הסובלים מסינוסיטיס כרונית. הרופאים אומרים כי התרחשות של ציסטות הוא גם סביר יותר אצל אנשים עם מחלות אלרגיות.

לסיכום, יש לציין כי ציסטה של הסינוס המקסימלי הוא לא כזה אבחנה מפחיד והוא יכול להירפא. בנוסף, אם אדם אינו מרגיש שום אי נוחות, זה אומר שהוא יכול לחיות ולא לחשוד על קיומו של חינוך כזה האורגניזם שלו.

זכור כי נוכחות של ציסטה ניתן לקבוע רק על ידי רדיוגרפיה, טומוגרפיה, הזרקת סוכן בניגוד או ביופסיה ונשמע. לחלופין, לא ניתן לרפא את הציסטה של הסינוס המקסימלי, ולכן אם הוא נמצא, כדאי להתייעץ עם otolaryngologist על פעולות נוספות ושיטות טיפול אפשריות.

דעו שתרופות עצמיות אינן בטוחות לגופכם, והדרך הטובה ביותר למנוע את הופעת הציסטה של הסינוס המקסימלי היא לא לחלות בזמן או בטיפול נאות.

trusted-source[59], [60], [61], [62], [63], [64]


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.