Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

עצירות כרונית אצל ילדים

המומחה הרפואי של המאמר

גסטרואנטרולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

עיכוב בצואה שיטתי במשך 32 שעות או יותר הוא מוסמך ברפואה המודרנית כמו עצירות כרונית. ציווי בילדים צריך להיות יומי קבוע, בערך באותו זמן. זה הוא הקלו על ידי רפלקס קבוע ו הסתדר בבוא הזמן.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]

גורם ל עצירות כרונית אצל ילד

ברוב המקרים, עצירות כרונית אצל ילדים נגרמת על ידי עבודה לא יציבה של המעיים, אם כי לפעמים זה עלול להיגרם על ידי פתולוגיות אחרות מאשר דרכי העיכול (היפותירואידיזם, רככת).

הקירות של המעי מתחיל להתכווץ בתהליך העיכול, אשר מסייע לדחוף את התוכן לכיוון השקע. ברפואה, זה נקרא פונקציה מוטורית או פריסטליס של המעי. תנועת המעי אצל ילדים, ככלל, נפגעת משתי סיבות עיקריות:

 1. צואה נדירה, המלווה בכמות גדולה של צואה (כמעט כמו אצל מבוגרים) ונפיחות, נקראת עצירות אטונית. זה מזוהה עם שכיחות המעי הרגיז. הילד לא יכול להרגיש את הדחף לעשות צרכנות במשך זמן רב. במקביל, הורים רבים עושים את הטעות של אילוץ התינוק לשבת על הסיר במשך זמן רב. זה לא צריך להיעשות.
 2. אם כיסא הילדים הדוק מדי ומורכב מכדוריות חלקות ומוצקות (הנקראות לעתים קרובות "צואה של כבשים"), המלווה בכאב בטן או במהלך צרכיו, הדבר מעיד על עצירות ספסטית. הסיבה היא פעילות מוגברת של המעי הגס של המעי.

זה נדיר מאוד כי כיסא הילדים בולט עם סרט דק ונוזל. אם אתה מבחין בכך אצל ילדך, עליך להתייעץ מיד עם מנתח. הסיבה של ציווי כזה יכול להיות פתולוגיה אורגנית של פי הטבעת.

trusted-source[8], [9], [10], [11]

פתוגנזה

אצל תינוקות שנמצאים על האכלה טבעית, המעי מרוקן פעמים רבות ככל שהוא אוכל. אם אתה מבחין כי הילד שלך (עד שלושה חודשים) צואה רק פעם או פעמיים ביום, אתה צריך לראות רופא. אם התינוק (מתחת לגיל שנה) הוא על האכלה מלאכותית, עצירות כרונית היא היעדר שרפרפים בתוך יום אחד.

אצל ילדים עם האכלה טבעית, עצירות מתרחשת לעיתים קרובות עקב הפרעה בהזנה או ספיגה לא נכונה של חומרים מזינים. עם כמות תת-תזונה, כמות הצואה בתינוק אינה מספיקה כדי לגרום לדחף להתרוקן. ב יילודים אשר על הפיתיון והאכילה הטבעית, הגורם לעצירות יכול להיות כמות קטנה של מזונות, המכילים סיבים צמחיים. במקרה זה, עצירות הוא החמיר עקב אכילת מזונות עתירי שומן. כאשר תדירות של צמצום צמצום, כאבי בטן, אובדן תיאבון יכול להתרחש גם.

trusted-source[12], [13], [14], [15], [16], [17], [18], [19], [20], [21], [22]

תסמינים עצירות כרונית אצל ילד

עם עצירות כרונית אצל ילדים, התלונות העיקריות הן:

 1. אין כיסא או שרפרף נדיר מאוד.
 2. לאחר ציווי, מופיעה תחושה של ריקון חלקי.
 3. עקביות של הצואה משתנה.
 4. לתינוק יש כאב בטן.
 5. גזים.
 6. הבטן נפוחה.
 7. צואה היא כואבת.
 8. בריחת צואה.
 9. במהלך הצואה, הדם מעורבב על השרפרף.
 10. שלשול פרדוקסלי.

trusted-source[23]

סימנים ראשונים

שרפרף נדיר, חוסר מוחלט של שרפרף, תחושה של ריקון מלא לאחר מעיים התנועה שינוי עקביות הצואה הם סימנים ראשונים של עצירות כרונית אצל ילדים. כאבי בטן לא נחשב סימפטום מסוים. הם צוינו רק בחצי מכל המקרים. הכאב של ציווי הוא ציין כאשר עובר צואה גדולה מדי או צפופה. במקרה זה, קיר המעיים מתוח, סדקים עשויים להופיע בפי הטבעת. אחד הסימנים החשובים של עצירות כרונית הוא encopresis (calomization), אבל הוא נצפה רק לעתים רחוקות אצל תינוקות עד שלוש שנים.

trusted-source[24], [25], [26], [27], [28], [29]

סיבוכים ותוצאות

עצירות כרונית בצורה של מחלה עצמאית לא נחשב מסוכן מדי לבריאות האדם. אבל עיכוב בצואה יכול לגרום לתוצאות שליליות רבות. יחד עם זאת, כל בעיה חדשה מחמירה את הקודמת, במיוחד אם העיכוב בצואה נמשך זמן רב. ההשפעות הנפוצות ביותר של עצירות כרונית הן:

 1. הופעת סדקים בפי הטבעת.
 2. התפתחות טחורים.
 3. הרחבת שרירי הסוגר.
 4. חינוך של צואה.
 5. חסימת מעיים מכנית .
 6. היפוך המעיים.
 7. הרעלת הגוף עם רעלים, כאשר היחלשות של חסינות.
 8. אובדן פרודוקטיביות, עצבנות, נדודי שינה, עייפות תכופה, מצב רוח ירוד.
 9. דימום פנימי, כאשר רירית המעי נפגם על ידי שרפרף חזק מדי.
 10. עיוות של פי הטבעת.
 11. ירידה בתיאבון.

מה אתה צריך לפחד עם עצירות כרונית? בעיות ממושכות עם ציווי יכול להוביל להסרת המעי, מחלות שונות של פי הטבעת (סדקים שמובילים לדלקת, טחורים ). הסיבוך הנורא ביותר הוא סרטן המעי הגס. מדענים מאמינים כי הגידול מתפתח מחומרים מסרטנים המופיעים כאשר הצואה תקועה.

באורגניזם של ילד, עצירות כרונית יכולה לגרום לירידה בקליטה של ויטמינים, אשר נחוצים אורגניזם צומח צעיר.

trusted-source[30], [31], [32], [33]

אבחון עצירות כרונית אצל ילד

אבחון יסודי של הסיבות לעצירות כרונית אצל ילדים מתבצע בעזרת שיטות מעבדה אינסטרומנטליות וקליניות. בתהליך של איסוף anamnesis של המחלה ואת הבדיקה הכללית, הרופא לוקח בחשבון את משך, תדירות המאפיינים של צרכיו. במקרה זה, זה בטוח כדי למשוך תשומת לב אל "סימפטומי אזעקה" מה שנקרא: העצירות מתרחשת בחודשים הראשונים של חיים, הילד מפגר בפיתוח, מקוניום לאחר הלידה יוצא מאוחר, הופעת ההקאה, התפתחות מוטורית מוקדם לקויה, חולשה בגפיים התחתונים.

שיטות בדיקה גופנית כוללות מישוש של הבטן, בדיקת הישבן, אזור הפריאנל ובחזרה, הערכת כוח, טונוס שרירים, רפלקסים בגפיים התחתונות. בחינה יסודית של אזור הפריאנל מאפשרת לך לראות את פי הטבעת הקדמי של הפתיחה האנאלית, השלפוחית של פי הטבעת, המערכת הגניטורינארית. ילדים מתחת לגיל שנה מוצגים בדיקה חד פעמית דיגיטלית רקטלית המסייעת להעריך את הטון של הסוגר, המיקום, עקביות וגודל של צואה.

בעזרת הנתונים שהתקבלו של אנמנזה ובדיקה גופנית, הרופא פותר שאלה על הצורך של אבחון נוסף ודרכי הטיפול.

trusted-source[34], [35], [36], [37], [38], [39]

מנתח

המבחנים הפופולריים ביותר המבוצעים עם עצירות כרונית הם כדלקמן:

 1. זריעת צואה למיקרופלורה.
 2. ניתוח קליני של שתן וצואה.
 3. בדיקת דם קלינית.
 4. בדיקת דם ביוכימית.
 5. בדיקה פרזיטולוגית ומיקרוביולוגית של צואה.

ניתוחים ניתנים במקרים נדירים מאוד. בדרך כלל הרופא מספיק מישוש לשים את הטיפול הנכון.

trusted-source[40], [41], [42], [43], [44], [45], [46], [47]

אינסטרומנטלי

שיטות פופולריות של אבחון אינסטרומנטלי של עצירות כרונית אצל ילדים הם:

 1. קולונוסקופיה היא הליך אבחון, שבמהלכו הרופא מעריך את מצב המעי הגס וקירותיו, בודק שטח זה עם בדיקה מיוחדת.
 2. איריגוסקופיה היא בדיקת רנטגן, אשר מבוצעת בעזרת מבוא מדרדר של הכנה מיוחדת רדיופאק לתוך המעי הגס.

מה צריך לבדוק?

אילו בדיקות נדרשות?

אבחון דיפרנציאלי

כאשר דיאגנוזה דיפרנציאלית חשובה מאוד לחשוב על עצירות כרונית, בדרך כלל, אינה מחלה עצמאית, אלא רק סימפטום. אם הקשר עם מחלה אחרת במהלך anamnesis לא הוקמה, המטופל נבדק על ידי מערכת העיכול. בין שיטות האבחון העיקרי, אשר בהכרח בוצעו בכל החולים, מדגיש את בדיקת דם סמוי בצואה, סיגמואידוסקופיה (בדיקה ויזואלית של רירית החלחולת), מישוש של הסוגר הפנימי של פי הטבעת, חוקן קולונוסקופיה או בריום.

יַחַס עצירות כרונית אצל ילד

הורים רבים מודאגים אם יש צורך לשים חוקנים עצירות כרונית. לעתים קרובות מדי זה לא צריך להיעשות, שכן חוקן מדכא את הדחף הטבעי לרוקן, אשר משבש את היווצרות של רפלקס רפלקציה אצל ילד. אבל מדי פעם אתה יכול לשים חוקנים בכל זאת, תוך שמירה על כל הכללים.

עבור תינוקות שזה עתה נולדו (עד חודש אחד), נפח חוקן לא יותר מ 30 מ"ל. עבור ילדים בין חודש אחד לשלושה חודשים, נפח זה יכול להיות גדל ל 40 מ"ל. תינוקות עד שישה חודשים יכול לשים חוקנים עם 90 מ"ל של נוזל, מחצי שנה עד שנה - 120 מ"ל. מים שווה שימוש בטמפרטורת החדר. לפעמים זה נראה כי לא היה ריק לחלוטין לאחר ההליך. לא למהר ולעשות חוקן אחר. בדרך כלל לאחר זמן מה הילד יש כיסא עצמאי.

כמו כן יש צורך לתת לתינוק כמות מספקת של נוזלים. לטיפול עצירות אטונית, עיסוי של הבטן, בכיוון השעון, הוא מעולה. אתה יכול להשתמש הנחת על הבטן או גירוי מישוש מורגש קלות של פי הטבעת. כדי לטפל עצירות spasmodic, עדיף להשתמש נרות מיוחדים, הכוללים גליצרין. לא מומלץ להכניס כל נושא של צד שלישי לתוך פי הטבעת.

הטיפול הנכון של עצירות כרונית אצל ילדים לא יכול להיעשות ללא משטר. נסה ללמד את התינוק שלך תמיד לצאת בו זמנית. כדי לעורר את הצו, אתה יכול לתת לילד שלך משקה של פירות (במיוחד תפוח) מיץ, מים קרים.

תרופות

 • שמן וזלין. יש לו תכונות hypoallergenic ויש לו השפעה משלש קלה. בשל העובדה כי ג 'ל נפט פועל רק לומן של המעי ולא נספג, ההמונים צואה מרוככים לחלוטין, אשר מקל על הבריחה שלהם החוצה. לא מומלץ להחליף בשמנים אחרים, שכן הם עלולים לפגוע בבריאותו של התינוק. החומר הפעיל של התרופה הוא פרפין נוזלי.

שמן וזלין מסומן לשימוש בסוגי עצירות כרוניים ואחרות אצל ילדים ומבוגרים, הרעלת רעלים מסוימים (בעיקר מסיסים בשומן). התווית של תהליך דלקתי באזור הבטן, חסימת מעיים, חום חריף, חוסר סובלנות הפרט של התרופה.

עם שימוש ממושך, הטון במעיים עלול לרדת. בין תופעות הלוואי מודגשות גם בעיות עם עיכול המזון. בשל העובדה כי שמן וזלין אינו מאפשר ספיגה של ויטמינים מסיסים בשומן, hypovitaminosis עלול להתפתח.

עבור עצירות כרונית אצל ילדים, התרופה צריכה להילקח בעל פה במינון של 1-2 כפות פעמיים ביום. שים לב כי השמן יהיה לפעול רק חמש עד שש שעות לאחר בליעה. הטיפול יכול להתבצע לא יותר מחמישה ימים.

יש לזכור גם שמן וזלין עובר דרך פי הטבעת, לא נספג על ידי הגוף, כך שהוא יכול לזהם את הכביסה.

 • סירופ לקטולוז. תרופה זו היא משלשל הפופולרי ביותר עבור תינוקות שזה עתה נולדו. Lactulose הוא disaccharide הרגיל המיוצר, אשר נעדר בטבע. בשל העובדה כי חומר זה אינו נספג על ידי הגוף, הוא בטוח לחלוטין לבריאות האדם. חודר לתוך המעי הגס, lactulose הופך תשתית שבה חיידקים שימושי bifido- חלב חמוץ להכפיל. הם בהדרגה להמיר אותו חומצות אורגניות, אשר משלשל.

סירופ לקטולוז הוא חומר משלשל אוסמוטי. מנגנון פעולתה מתבסס על תופעה של מאפיין מיוחד של מים לחדור מבעד לקרום הבלתי חדיר למחצה מהפתרון החלש למלח המרוכז. מאפיין זה נקרא אוסמוזה. חומרים אוסמוטיים עוזרים לשמור על המים במעי, דבר המגדיל את נפח השרפרף ומשפר פריסטלים. זה מספיק כדי להשיג אפקט משלשל חלש.

סירופ לקטולוז מאופיין בטעם מתקתק, נסבל היטב על ידי ילדים וניתן להשתמש בו במשך זמן רב. אתה יכול לקנות את התרופה בכל בית מרקחת ללא מרשם. ראוי לזכור כי השפעה חיובית מתרחשת רק ביום השני לאחר נטילת התרופה. מומלץ להתחיל בטיפול במינונים קטנים, בהדרגה להגדיל אותם. עבור ילדים עד שנה, המינון היומי הוא 5 מ"ל של סירופ. תינוקות משנה אחת עד שבע שנים - עד 10 מ"ל, ומשבע עד שתים עשרה שנים - 15 מ"ל. מבוגרים יכולים גם לקחת lactulose במינון של 15-30 מ"ל ליום.

כאשר לוקחים מינון גדול מדי של התרופה, תופעות לוואי אפשריות. הם באים לידי ביטוי בצורה של שלשול וכאב בטן.

 • נרות עם גליצרין. משלשל מעולה ליישום מקומי. התרופה יש השפעה מגרה על פי הטבעת, ובכך מגרה את פריסטליס של המעי. זה גם עוזר לרכך את ההמונים צואה. זה מנוהל רקטלית אחת נרות ליום עשרים דקות לאחר ארוחת הבוקר.

עם שימוש ממושך בנרות, ניתן לפתח תופעות לוואי: תגובה אלרגית, גירוי בעור במעבר האנאלי, היחלשות תהליך הריקבון הטבעי. Suppositories עם גליצרול כתרופה לעצירות כרונית אצל ילדים התווית טחורים, בנוכחות סדקים התעלה האנאלית, גידולים ודלקות של פי הטבעת, הם גליצרול רגישות יתר (החומר הפעיל).

 • מיקרולקס. התרופה משוחררת כפתרון צמיג, אשר משמש לנהל microclysters. זה נחשב לאחד היעילים ביותר של אמצעי עצירות כרונית אצל ילדים ומבוגרים. Mikrolaks הוא הכנה משולבת. החומרים הפעילים שלה הם: נתרן לאוריל sulfoacetate (ים דליל אפקט), נתרן ציטוטים (לעקור את המים מאוגדים בצואה), סורביטול (כדי לשפר אפקט משלשל), גליצרול (כדי לשפר הרקטום תנועתיות).

לאחר השימוש בתרופה, ההשפעה החיובית מתרחשת לאחר 15 דקות. הסוכן הוא הצביע על עצירות כרונית ובהכנה ללימוד של מערכת העיכול. אין התוויות נגד מיקלאקס. זה יכול לשמש ללא פחד גם כאשר מטפלים עצירות אצל תינוקות. בין תופעות הלוואי העיקריות הן: אלרגיות אפשריות, גירוי, שריפה באזור פי הטבעת. בדרך כלל, צינור אחד (5 מ"ל של התרופה) הוא מספיק לטיפול.

טיפול פיזיוטרפי

בדרך כלל הטיפול הפיזיותרפי של עצירות כרונית בילדים מתבצע במורכבות עם תזונה מיוחדת (מזון נלקח, עשיר בסיבים תזונתיים). השיטות העיקריות כאן הן כדלקמן.

 • טיפול במים מינרליים. פיזיותרפיה כוללת את השימוש במימי גופרית מיוחדים (מלח מר, מינרלים חילופי מלח ומעורבים עם מקורות סולפט). בדרך כלל, כדי להשיג אפקט משלשל, יש צורך להגדיל את רמת המינון של SO4 (עד 3 גרם).
 • תרגילים פיזיים. שיטה זו מתאימה לילדים מגיל שבע שנים. חשוב מאוד לעבור באופן פעיל לטפל עצירות. בנוסף, אתה צריך לעשות תרגילים מיוחדים. קודם כל, יש צורך עמוק לצייר את הבטן, ולאחר מכן לשחרר אותו בקצב איטי. במקרה זה, יש צורך כי הילד סופר עד עשר. חזור על התרגיל לפחות חמש פעמים ביום.

כדי לעורר את פינוי הכיסא לפני כל פינוי צפוי, יש לבצע את התרגיל הבא: לשאוף את האוויר עמוק יותר, תוך שהוא מושך את הבטן, ואז משליך אותה בחדות קדימה, נושף. תרגיל לחזור עשר פעמים.

 • עיסוי. כדי לטפל בעצירות כרונית, שיטה יעילה היא לעסות את המעי הגס. מטרתו היא לעורר את הפעילות המוטורית של המעי. זה מאוד חשוב לעשות עיסוי כזה נכון: כל הלחץ והמגע הם בהחלט בכיוון של פתיחת אנאלי. כל חלק של המעי הגס צריך להיות עיסה עד חמש דקות. המעסה חייב ללחוץ על נוטה, סינכרוני עם הנשימה של המטופל.

טיפול אלטרנטיבי

לטיפול בעצירות כרונית אצל ילדים, קיימים מספר חלופות מוכחות ויעילות.

 • שמן צמחי. לפני ההאכלה הראשונה בבוקר, יש צורך לתת את הילד שמן צמחי (מעוקרים). ביום הראשון - 1 טיפה, ולאחר מכן להגדיל בהדרגה ולהגיע חצי כפית. השתמש עד עבודה רגילה של המעי משוחזר.

כדי לעקר שמן צמחי, יש צורך לשפוך אותו לתוך צנצנת ולשים אותו במים קרים. מחבת של מים וצנצנת יש לשים על אש חלשה מבושל. השאירו את הצנצנת עוד 30 דקות בעוד המים רותחים.

 • שזיפים מיובשים. יוצקים חצי קילו שזיפים עם 3.5 ליטר מים ומרתיחים 25 דקות. אפשר מרק להתקרר. אז מוסיפים שם 50 גרם של קליפת אשחר ומרתיחים שוב (25 דקות). שוב, מגניב ולהוסיף 200 גרם לחלץ מן הירכיים (אתה יכול לקנות בבית המרקחת "Holosas"). קח את זה לשתות לפני השינה חצי כוס.
 • לימון וחלמון ביצה. קח לימון קטן לסחוט את המיץ ממנו, להוסיף חלמון אחד גלם ומערבבים עם כוס מיץ תפוזים. תרופה כזו היא טעימה וטובה. מצוין עבור עצירות כרונית אצל ילדים.

trusted-source[48], [49], [50], [51], [52], [53]

טיפול צמחים

 • סנה. משלשל חזק מאוד. כדי לקבל תוצאה חיובית, אתה צריך לערבב 2 כפיות של סנה עם 100 גרם של שזיפים מיובשים. מוסיפים שלוש כוסות מים רותחים ומבשלים. להשרות במשך שלוש שעות, ואז לנקז. לאכול שלוש כפות בכל שעה עד עצירות נעלמת. אין התווית נגד לשימוש כזה משקה. ההקלה בדרך כלל מתרחשת שש עד עשר שעות לאחר בליעה.
 • אוסף של עשבי תיבול. שלב את האוסף של יעיל עצירות של עשבי תיבול (שוש, שומר, מרשמלו ו פשתן). לטחון כדי לקבל אבקה. לחלוט כפית אחת של אוסף זה בכוס מים ולתת לו להתבשל. לשתות לפני השינה חצי כוס.
 • סטונקואט ואלוורה. לחלץ את המיץ מאלו ורה ומאה שנה לערבב אותו עם דבש. כדי להשיג מיץ, עדיף להשתמש במפעל צעיר (לא יותר מ 3 שנים). כדי לעשות זאת, לחתוך את העלים והניח אותו על המקרר במשך כמה ימים. להוציא אותם ולשים אותם תחת העיתונות. מיץ לקחת יום שלם כפית אחת.

הומיאופתיה

 • Acidum Nitrikum. הרכב ההכנה ההומיאופתית כולל חומצה חנקתית, אשר למעשה פועל על כל הפתחים בגוף האדם, כולל פי הטבעת. הוא מצוין לשימוש אם הצואה פוגעת קשות בפי הטבעת, עם עצירות כרונית, עם סדקים בפי הטבעת. קח לאחר ארוחה 5 גרגרים פעמיים ביום. משך הטיפול - שבועיים עד שלושה שבועות.
 • אלומינה. ההכנה היא אלומינה נטול מים נטול מים. הוא משמש עצירות, אשר מאופיין על ידי אובדן של טונוס של פי הטבעת, יעיל מאוד לטיפול עצירות כרונית אצל ילדים, במיוחד בשילוב עם תרופה אחרת "Brioni". השתמש ביום עבור 5 גרגרים לפני הארוחות פעמיים ביום. הטיפול נמשך בין שבועיים לשלושה שבועות.
 • בריוני. המרכיב הפעיל הפעיל הוא צמח בוריני רב שנתי (או ערבה לבנה). הגרגירים מתמוססים שלוש פעמים ביום. המינון תלוי בגיל החולה. לדוגמה, ילדים מתחת לשנתיים ניתן לתת לא יותר משני כדורי ביום.
 • לייקופודיום. יש משכך כאבים, נוגדי דלקת, ריפוי פצעים, חיטוי, עוטף פעולה. מתרופה זו לעשות תמיסות ומרקים, אשר מצוינים עבור עצירות כרונית אצל ילדים.

דיאט לעצירות כרונית אצל ילדים

אם לילד שלך יש עצירות, אל תמהר להשתמש בסמים משלשלים ידועים או לשים חוקנים. כל זה יכול להימנע אם אתה אוכל נכון.

מים נחשבים למרכיב החשוב ביותר בטיפול בעצירות, שכן התייבשות מייבשת את רירית רקטלית ומוביל התקשות של שרפרף. אם אתה נותן את התינוק מספיק מים הרגיל, זה יעזור לו להיפטר עצירות כרונית ולהפוך את הצואה רך יותר. זכור כי אתה צריך לשתות לפחות 2 ליטר מים ליום (מבוגרים).

אל תשכח לכלול את הדיאטה של מזונות הילד עשיר סיבים צמחיים. בזכותם, ניתן לשפר את תנועת המעי. תאית מגרה באופן מושלם תהליכים התכווצות, כך מזון עובר במהירות דרך הגוף. בנוסף, הוא מסיר רעלים ורעלים. המוצרים היעילים ביותר הם:

 1. פירות.
 2. ירקות.
 3. פירות יער.
 4. אגוזים.
 5. פירות יבשים.
 6. תאריכים.
 7. שזיפים מיובשים.
 8. דייסת שיבולת שועל.
 9. תאנים.

עם עצירות, מוצרים המסייעים לטהר את הגוף הם גם שימושיים: סובין, פירות יבשים, לחם שיפון. לא פחות יעיל הם חמוצים כרוב לבן טרי, קטניות, ברוקולי. לארוחת בוקר, עדיף לתת את הילד ירקות, פירות, מה שהופך אותם סלטים עם שמנת חמוצה או שמן צמחי.

מוצר שאין לו תחליף בדיאטה של עצירות כרונית אצל ילדים הם דייסה מלאה (דייסת פנינה, כוסמת, שעורה, שיבולת שועל, חיטה). אל תשכח יוגורט, קפיר (טוב יותר יום אחד).

תפריט תזונה למופת עבור עצירות כרונית היא כדלקמן:

 • ארוחת בוקר: סלט ירקות, מתובל עם שמנת חמוצה, שעועית (מבושל), שיבולת שועל בחלב, ביצים מטוגנות ותה.
 • ארוחת בוקר שנייה: תפוחים טריים.
 • ארוחת צהריים: מרק ירקות, כרוב מבושל בשר מבושל, קומפוט מבוסס על פירות יבשים.
 • אחר הצהריים חטיף: קומץ שזיפים (ניתן להחליף עם פירות יבשים לפי הטעם).
 • ארוחת ערב: כרוב לחמניות של ירקות, כוסמת, גבינת קוטג 'ותה.
 • לפני השינה, הקפד לשתות כוס יוגורט.

trusted-source[54], [55], [56], [57], [58], [59]

מידע נוסף על הטיפול

מְנִיעָה

כדי למנוע עצירות כרונית אצל ילדים, יש צורך ללמד אותם לאכול כראוי, לעקוב אחר ההתפתחות הפיזית שלהם וללמד אותם להתרוקן כל יום באותו זמן. גם למטרות מניעה, אתה יכול להשתמש באמצעים יעילים. לדוגמה, אמצעי אחד כזה הוא "אוויטה". מוצר זה מכיל את כל הויטמינים הדרושים (קבוצה B, A, E, C), מינרלים (סידן, אשלגן, מגנזיום), חומצה פולית. יש לו השפעה חיובית על פונקציות אנזימטיות ופרטיות של המעי.

כדי למנוע עצירות אצל תינוקות, חשוב מאוד שאמא סיעודית צריכה לאכול כראוי. זה גם הכרחי לבחור דיאטה מלאה ו לצרוך מספיק מים.

trusted-source[60], [61], [62], [63], [64]

תַחֲזִית

הבעיה של עצירות כרונית אצל ילדים כיום היא רלוונטית מאוד. הודות לאבחון נכון בזמן הנכון, תזונה, שימוש בתוספי מזון ותרופות אחרות, פעילות גופנית ועיסוי, ניתן למנוע סיבוכים לא נעימים ולהשיג ציווי טבעי יומיומי.

trusted-source[65]


פרסומים חדשים

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.