Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

תרגילי ראייה

המומחה הרפואי של המאמר

אופטלמולוג, מנתח עיניים
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

תרגילי הראייה חשובים מאוד לא רק לשיקום הראייה, אלא גם לשימור שלה, כמו גם למניעת מחלות עיניים רבות.

כפי שניתן לראות מן הסטטיסטיקה, בעולם כל אדם שלישי יש ראייה ירודה. עם זאת, עבור כמה בעיות עם ראייה (אסטיגמציה, myopia, hyperopia), הכל ניתן לתקן בעזרת התעמלות מיוחדת.

אבל ראוי לציין כי החזון התדרדר לא ביום אחד, וזה גם ייקח הרבה זמן להתאושש.

trusted-source[1], [2]

האם ניתן לשחזר תרגילי ראייה?

ישנן דרכים שונות כדי לשחזר חזון, כולל שיטות לא כירורגיות.

בימי קדם, אנשים השתמשו קבוצה מיוחדת של תרגילים שסייעו לשמר חזון.

היום, מאמצים משותפים של חוקרים, מדענים, רופאים פותחו ושיפור תרגילים לשיקום הראייה, אשר הוכיחו שוב ושוב את האפקטיביות שלהם.

הסיבה העיקרית לירידה בחזון היא חוסר היכולת של העיניים (כאשר משקפיים, בעבודה הדורשת ריכוז בכיוון אחד וכו '), מה שמעורר את חוסר היכולת לחלק באופן שווה את העקמומיות של גלגל העין לחדות.

בדרך כלל, כדי להחזיר תפיסה חדה וברורה של העולם, אתה רק צריך לבצע באופן קבוע מספר תרגילים עבור העיניים. זה חשוב במיוחד לבצע את התרגילים עבור אנשים שחובבים משקפיים, כי המשקפיים נשארים בעיניים קבועות, אשר בסופו של דבר מוביל לאובדן גדול יותר של ראייה.

רופא עיניים אמריקני ידוע, ויליאם בייטס, שפיתח שיטה לא רפואית לשיקום הראייה, תהה מדוע האינדיאנים לזקנה שמרו על חזון מצוין. לאחר התבוננות בחייו של אחד השבטים ההודים באמריקה, הוא ציין כי הם החלו מעת לעת לבצע תנועות מוזרות בעיניהם. כפי שהתברר, תנועות כאלה היו סוג של התעמלות לעיניים. בהתבסס על התצפיות שלו, פיתח ויליאם בייטס תרגילים מיוחדים שסייעו להחזיר חזון נורמלי.

יש לבצע תרגילי ראייה מבלי לטעון את העיניים במידה רבה, אחרת היא עלולה לפגוע בחזון ולהוביל לעיניים כואבות. זה הכרחי כדי להתחיל בביצוע תרגילים עם מורכבות קלה, מסובכת בהדרגה עיסוקים. במקרה זה, יש להקפיד לשמור על מספר החזרות המומלץ לשים לב לרגשות שלהם. יש לציין כי התרגיל צריך להיות קבוע, ואז תהליך של שחזור חזון תתרחש מהר יותר.

trusted-source[3], [4]

תרגילים לשיפור הראייה

תרגילי ראייה, תרגיל קבוע יסייע לשפר את הראייה.

טוב לעזור להרגיע את שרירי העיניים מהבהבות: במשך 5-10 שניות, למצמץ חזק לעצום את העיניים במהירות.

יש לחזור על התרגיל 2-3 פעמים.

עוד כמה תרגילים שיסייעו להקל על המתח בעיניים ולשפר את הראייה:

 • סגירת ופתיחת העיניים: סוחטים את העיניים בחוזקה במשך 2-3 שניות, ואז פותחים את העיניים בחדות. יש לחזור על התרגיל 10-15 פעמים.
 • תנועת עיניים: מבט שמאלה, ואז ימינה (הראש במקום). בעת ביצוע התרגיל, אתה צריך לכוון את העין לנקודות הרחוקות ביותר. התרגיל חוזר על עצמו 10-15 פעמים (אתה יכול גם לבצע תרגיל דומה, לכוון את המראה למעלה ולמטה).
 • תנועה במעגל: להוביל את העין במעגל, בעוד לא להזיז את הראש (כמו בתרגיל הקודם, אתה צריך לנסות להסתכל על נקודות רחוקות). התרגיל חוזר על עצמו 10-15 פעמים.

trusted-source[5]

תרגילים להשבת הראייה

בעולם של היום של מידע מלא, העיניים זקוקים בדחיפות למנוחה.

תרגילי הראייה מכוונים בעיקר להרגעת שרירי העין.

אתה יכול לעשות מנוחה נפלאה לעיניים בכפות הידיים: לעצום את העיניים בידיים שלך (אתה צריך בעדינות להחיל את החלק הפנימי של כפות הידיים שלך אל העיניים שלך, כך האור לא לחדור באותו הזמן למנוע לחץ חזק). במצב זה, אתה צריך להשקיע כמה דקות, בזמן שאתה צריך להירגע לחלוטין (אתה יכול לבצע תרגיל עם מוזיקה רגועה).

ישנן קבוצות שונות של תרגילים כדי לשחזר חזון, אבל בעת ביצוע כל פעילות גופנית, אתה צריך לפקח על הרווחה שלך (עבור כל תחושות לא נעימות, עייפות או overexertion, אתה חייב להפסיק לעשות את זה). הכלל הבסיסי כאשר עושים תרגילים - העיניים לא צריך להיות overworked. לפני ביצוע התרגילים לעיניים, אתה צריך לקחת תנוחה נוחה, להירגע, לנשום צריך להיות איטי, עמוק.

התרגיל הראשון: צמצום העיניים לאף (לתקן את העין במשך כמה שניות ולהחזיר את העין למצב הרגיל שלה). התרגיל חוזר על עצמו 2-3 פעמים.

התרגיל השני: תנועת העיניים (הראש נשאר במקום) בצד (משמאל לימין, לנקודות הקיצוניות ביותר). תרגיל צריך להתבצע לאט, כאשר השאיפה, להזיז את העיניים מצד אחד למשנהו, לעצור את הנשימה שלך לתקן את מבטך לנקודה הקיצונית. התרגיל חוזר על עצמו 2-3 פעמים, את שרירי העיניים לא צריך להיות overstrained.

התרגיל השלישי: תנועה מעגלית של העיניים. הסתכלתי למטה, אז האחיזה השאיפה לאט עיניים חצי עיגול ימינה למעלה, להישאר בתנוחה זו למשך מספר שניות, ואז עיניו לתאר חצי עיגול בצד שמאל ולמטה, השהיה למשך כמה שניות בנקודה הנמוכה (אחרי לחזור על התרגיל בכיוון ההפוך: שמאלה - עד - מימין למטה).

התרגיל חוזר על עצמו 2-3 פעמים בכל צד, העיניים לא צריך לעבוד יותר מדי.

התרגיל הרביעי: לכוון את המבט אל קצה האף תוך שאיפה, להשתהות בתנוחה זו למשך מספר שניות, תוך כדי הנשיפה ישירה ישיר (עד לנקודה קיצונית). התרגיל חוזר על עצמו 2-3 פעמים.

תרגיל חמישי: מקם חפץ (אצבע, עיפרון וכו ') במרחק של 30 ס"מ מהעיניים, התמקדות באובייקט בשאיפה, הבט בנקודה הקיצונית על הנשיפה (עצור את הנשימה בעת תיקון המראה). התרגיל חוזר על עצמו 2-3 פעמים.

התרגיל השישי: מכסים את העיניים באצבעות, שואפים 2-3 פעמים עמוק.

פעילות גופנית סדירה תשחזר את הראייה ותמנע את ההתפתחות המחמירה של מחלות עיניים קיימות (קוצר ראיה, אסטיגמציה וכו '). בשלבים המוקדמים של המחלה בעזרת תרגילים כאלה אתה יכול להחזיר את המראה כמעט לחלוטין.

תרגילי ראייה עם קוצר ראייה

קוצר ראייה הוא מחלת עיניים מולדת או נרכשת, שבה חפצים הנמצאים במרחק רב אינם נבדלים היטב. עם קוצר ראייה, התמונה נופלת על המטוס מול הרשתית (בראייה רגילה, התמונה ממוקמת על מישור רשתית בהחלט).

הגורם לקוצר ראייה הוא הפער בין אורך העין לבין כוחה של המערכת האופטית, ככל שהפרעה גדולה יותר, כך בולטת המחלה.

אופטלמולוגים מבחינים בין שלושה סוגים של קוצר ראיה: חלש, בינוני, גבוה.

המחלה ניתנת לטיפול, אך הצלחת הטיפול תלויה באדם.

תרגילים מיוחדים עבור ראייה לתיקון הראייה עבור קוצר ראייה הם בעלי חשיבות מיוחדת. אימון כזה מסייע לשמור ולשפר את החזון של המטופל. ראוי לציין כי תהליך שחזור הראייה לוקח זמן, ככל שהמחלה מוזנחת יותר, כך יש צורך להתאוששות.

כאשר קוצר ראייה מומלץ להשתמש במערך התרגילים הזה:

 1. במשך שש שניות, למצמץ את העיניים במהירות, ואז לקחת הפסקה קצרה לחזור על התרגיל (רק לבצע 2-3 חזרות).
 2. סגור את העיניים חזק במשך 4-5 שניות, ואז לפתוח את העיניים במשך 4-5 שניות (לבצע 5-8 חזרו שוב ושוב).
 3. להושיט יד מולך ולרכז את מבטך על קצות האצבעות (היד שלך היא רק באמצע של הפנים שלך). התחל לאט לאט את היד קרוב יותר, תוך שמירה על העיניים על קצות האצבעות עד שהתמונה מתחילה להתפצל (לבצע 5-8 חזרו שוב ושוב).
 4. עם שלוש אצבעות, קל ללחוץ על העפעפיים, להחזיק כמה שניות ולהסיר את האצבעות (לבצע 4-5 חזרו שוב ושוב).
 5. לאט לאט לתרגם את התצוגה מלמטה למעלה ובחזרה. כאשר נעים העיניים, הראש צריך להישאר במקום (לבצע 6-10 חזרו שוב ושוב).
 6. בצע תנועות מעגליות עם העיניים הראשון שמאלה, ולאחר מכן ימינה (לבצע 3-6 חזרות).
 7. קח את היד חצי כפוף בצד, בצע את היד עם האצבע, לאט להזיז את היד שמאלה (בעוד העיניים ממוקדות על האצבע, הראש הוא עדיין), לבצע 8-10 חזרו שוב ושוב.

תרגילים לחזון בראייה רוחק

כאשר רוחק ראייה מתרחשת ליקוי ראייה, שבו אדם אינו מסוגל לראות אובייקטים הממוקמים בקרבת מקום. הפרעה זו נגרמת על ידי התמקדות מרוחקת של התמונה (עם ראייה רגילה, התמונה מתמקדת הרשתית).

המידה הממוצעת של ראיית ראייה מובחנת על ידי העובדה שכאשר מסתכלים על אובייקט סמוך, התמונה מקבילה למראה נורמלי, שכן המתח של שריר העיניים המתרחש מתרחש. עם מחלה מתקדמת, זה כבר לא ניתן לראות אובייקטים לא רק סגור, אלא גם ממוקם במרחק רחוק.

עבור hyperopia, תרגילי ראייה משמשים לתיקון הראייה. תרגילים כאלה יכולים להתבצע לא רק בבית, אלא גם בחוץ או במהלך הפסקות עבודה, אבל עם תנאי אחד: תרגילי העין צריך להתבצע לפני הארוחות לפחות 2 פעמים ביום. כל התרגילים צריך להיעשות בצורה חלקה, מבלי overrressing את העיניים.

תרגילי ראייה בראייה רומנטית:

 1. שב ומותח יד אחת קדימה, כפוף מעט (קצות האצבעות צריך להיות 40-50cm מן העיניים). לאט לאט לבצע תנועה מעגלית עם האצבע, תוך התמקדות העיניים על האצבע (הראש נשאר במקום). חזור על התרגיל ביד השנייה, המתאר את המעגל עם האצבע לכיוון השני (לחזור 8-12 פעמים).
 2. שב, הסתכל לפניך, מותח את זרועך קדימה במקביל לעיניים שלך (המרחק צריך להיות 30 ס"מ). להתרכז בנקודה הרחוקה, ולאחר מכן על קצות האצבעות (לחזור 5-10 פעמים).
 3. שב, הסתכל לפניך, הפוך את הראש לצד, בעת ובעונה אחת עם סיבוב הראש, עליך להזיז את המראה, ואז להפנות את הראש ישר ולחזור על התרגיל בכיוון השני (לחזור על 7-10 פעמים בכל כיוון).
 4. הזזת העיניים שמאלה - ימינה, מעלה למטה, בכיוון השעון ובנגד כיוון השעון, מומלץ גם למקד את העיניים על חפצים קרובים ורחוקים לסירוגין עם רוחק ראייה.

עם רוחק ראייה בעין אחת בלבד, עין בריאה במהלך התרגיל צריך להיות סגור ביד. תרגילים במקרה זה צריך להיעשות עד החזון מיושר.

האפקטיביות של התרגילים תופיע רק עם אימון קבוע. בשיפורים הראשונים לא ניתן לוותר על השיעורים, חשוב להמשיך את התרגילים עד להחלמה מלאה של הראייה (אז מומלץ לבצע תרגילי מניעה).

trusted-source[6], [7]

תרגילים לילדים

במהלך שתים עשרה שנות החיים הראשונות של הילד, איברי הראייה ממשיכים להתפתח. בתקופה זו, עומס עצום נופל על עיני הילדים (מחשב, טלפונים, טלוויזיות, קריאה ממושכת באור דל או במצב לא נוח וכו '), והם חשופים גם לגורמים שליליים חיצוניים (זיהומים, פציעות וכו').

כדי להתמודד עם הבעיה של הידרדרות חזון יעזור תרגילים מיוחדים עבור חזון, אשר לא רק לשחזר את הראייה, אלא גם למנוע התפתחות של פתולוגיות מסוימות.

התרגילים הבאים מומלצים לילדים צעירים:

 1. לאחר צפייה בטלוויזיה במשך זמן רב, עם עיניים אדומות, עייפות, אתה צריך למצמץ במהירות, ואז לסחוט את העפעפיים שלך למשך כמה שניות.
 2. סוחטים את עיניך בחוזקה למשך מספר שניות, ואז פותחות ומביטות למרחק.
 3. צפה האצבע שלך נמתח לנגד עיניך (להזיז את האצבע למעלה, למטה, לצדדים).
 4. בצע תנועות מעגליות של העיניים (אתה יכול גם לעשות תנועה מצד לצד).
 5. בעדינות עיסוי עיניים סגורות עם האצבעות.

תרגילים כאלה עבור העיניים צריך להתבצע עם הילד כל יום, חוזר על כל התרגיל 4-5 פעמים. הזמן הטוב ביותר להתאמן הוא הערב. קומפלקס זה מתאים במיוחד לילדים משנתיים.

עבור ילדים גדולים יותר שכבר לומדים בבית הספר, פותחו קומפלקסים רבים לשיפור ושיפור הראייה. עם הזמן, העומס על הילדים הופך להיות גדול יותר. ילדים מודרניים לעתים קרובות לשבת מול המחשב, לצפות בטלוויזיה, לקרוא הרבה על פי תוכנית הלימודים בבית הספר. העיניים של הילד מתעייפות במהירות, והראייה שלו מתדרדרת, במקרה זה אתה יכול גם להציע לילד לבצע תרגילים פשוטים שיעזרו להרגיע את שרירי העיניים ולשפר את הראייה.

ילדים בגיל בית הספר, מעל לכל, צריכים להסיר את המתח בעיניים: לשבת על כיסא, לעצום את העיניים בכפות הידיים. בעת ביצוע התרגיל, חשוב לא ללחוץ על העפעפיים.

במצב זה, אתה צריך לשבת במשך כמה דקות.

אם העיניים שלך עייפות, אתה צריך למצמץ במהירות במשך דקה או שתיים, ואז לסגור את העפעפיים בחוזקה בעדינות עיסוי העיניים שלך עם האצבעות שלך.

התרגיל הבא מומלץ לאימון העיניים: היד היא קדימה, המבט מתמקד באצבע אחת, ואז אתה צריך להסתכל על כל אובייקט כי הוא יותר משלושה מטרים ולהחזיר את המראה לאצבע. תרגיל כזה עוזר ללמוד לראות היטב באותה מידה הן את המרחק ואת קרוב.

אתה יכול גם להשתמש בחלון בפועל: מקל מדבקה קטנה על הזכוכית (לא יותר מ 5 מ"מ קוטר), לרכז את העיניים על נקודה זו, ואז להסתכל על משהו מחוץ לחלון (ככל האפשר), מנסה לראות את כל הפרטים.

trusted-source[8], [9]

תרגיל זדאנוב לחזון

ולדימיר גיאורגייביץ 'ז'דאנוב הוא מדען, איש ציבור שמדגיש חיים ללא הרגלים רעים, כמו גם שיטות טבעיות לשיקום חזון המבוסס על שיטת בייטס עם תוספות למתודולוגיה של שיצ'קו. V.G. זדאנוב מקיים קורסים שבהם הוא מציע חומרים מתודולוגיים לשיקום ראייה ותוספי ויטמינים שונים שהוא ממליץ עליהם כטיפול אדג'ובנטי.

תרגילי ראייה על פי שיטת Zhdanov מומלץ לבצע במשך זמן רב, ללא קשר לשאלה אם הוא השתפר או לא. האפקטיביות של השיטה תלויה בנכונות ובסדירות של האימון.

ולדימיר זדאנוב פיתחה מתחמי הכשרה שונים לשיקום הראייה, אשר מסייעים להיפטר הפרעות אופתלמולוגיות שונות: מעייפות למחלות קשות יותר (אסטיגמציה, קוצר ראייה, וכו ').

כל סוג של תרגיל נועד לפתור בעיה אחת אופתלמית.

כאשר מיופיה V. Zhdanov ממליץ על שימוש בחומרים עזר.

לצורך התרגיל יש צורך בשתי טבלאות, שבהן יש טקסט מודפס (כאשר כל מילה נכתבת על שורה חדשה, שונה בגופן גודל גדול לגודל) וגודל שונה (הראשון בגודל הוא כמו שלושה גליונות האלבום, השני הוא כמו מחברת קטנה).

כדי לתרגל עין אחת, אתה צריך לסגור (אתה יכול להשתמש משקפיים ללא משקפיים לכסות חצי אחד עם מטלית שחורה עבה), לעמוד במקום הזה מן השולחן שבו אתה יכול לראות בבירור את המילה מן השורה הראשונה (כתוב בגופן הגדול ביותר), ואילו את המילה בשורה השנייה מוצג קצת גרוע יותר בידיו של הצורך להחזיק את הטבלה השנייה (קטן). ראשית, המילה נקראת בשורה הראשונה של שולחן גדול, ולאחר מכן את התרגום מתורגם המילה הראשונה של השולחן קטן (לחזור מספר פעמים). לאחר מכן, המילה השנייה נקראת בטבלה השנייה (קטנה יותר) והמבט מועבר למילה השנייה של השולחן הגדול, שבו אתה צריך לנסות לבחון בבירור את המילה הכתובה (התרגיל חוזר על עצמו עד שהטבלה כולה מועברת בשתי העיניים).

תרגיל זה מאפשר לעיניים לא להתאמץ כאשר מתמקדים. V. Zhdanov מסביר את האפקטיביות של התרגיל על ידי העובדה מילים מוכרות מרחוק יכול להגדיל את חדות הראייה.

כאשר מומלץ להשתמש בהיפראפיה:

 1. מניחים את האצבע שלך בגובה העיניים במרחק של 2-3 ס"מ (בעת ביצוע תרגיל, את המראה צריך להיות מופנה למרחק). העבר במהירות את האצבע מצד לצד, ולאחר מכן להזיז את האצבע 20 ס"מ מן העיניים שלך שמאלה, ואז להחזיר את האצבע על העיניים שלך ולהעביר אותו ימינה.
 2. להושיט יד קדימה (האגודל למעלה, כף היד לתוך אגרוף), נראה ממוקד על האגודל, למצמץ כמה פעמים, להביא את היד שלך לעיניים במרחק של 15 ס"מ, למצמץ כמה פעמים ולהושיט את היד שלך לתפקיד הקודם.
 3. המשמעות של התרגיל היא שכאשר הזרועות מתקרבות, שרירי העין מתוחים, תוך הסרה, הם נרגעים (השרירים המלוכסנים של העיניים מופעלים).

כאשר שיעורי פזילה כוללים סדרה של תרגילים המסייעים לחזק, להפחית את עוצמת שרירי העין, כמו גם סולריזציה על הנר.

Palming הוא טוב להקלה על המתח - התחממות העיניים עם החום של הידיים שלהם. עבור התרגיל אתה צריך לעצום את העיניים עם הידיים שלובות (האור לא צריך לחדור את האצבעות שלך כאשר אתה פותח את העיניים). במצב זה, אתה צריך לשבת במשך כמה דקות. במהלך התרגיל, אתה יכול לזכור משהו נעים, שממנו את האפקטיביות של התרגיל רק יגדל.

סולריזציה על הנפה - עבור התרגיל אתה צריך נר, בחדר חשוך אתה צריך לשים נר על השולחן (אתה יכול להחליף אותו עם מקור אור אחר עם זוהר דומה). בחדר לא צריך להיות מקורות אחרים של אור, אלא שנקבע על ידך. מבט ללא התמקדות בנר צריך להיות מופנה לפניך, במהירות להפוך את הראש לצד (הנר צריך להישאר בתוך הראייה היקפית).

כדי לחזק את השרירים אתה צריך לעשות המון ישירות על העין מצמצמת, מומלץ לסגור את אחד בריא או לכסות אותו עם חומר כהה. תרגיל פשוט הדורש מראה מגדיל את העומס על השרירים הדרושים: למקד את העיניים על ההשתקפות שלך ולהפוך את הראש לכיוונים שונים.

תרגילי ראייה עם אסטיגמציה מכוונים להרפיית שרירי העין. כדי להפחית את המתח, מומלץ לקרוא באור בהיר. כאשר הטקסט מתחיל "לשחות" אתה צריך לעשות palming. החלפה רגילה של palming עם קריאה מאפשר כמעט לחלוטין לחסל את המתח בעיניים.

בייטס תרגיל כדי להחזיר את הראייה

ויליאם בייטס הוא אופטומטריסט מפורסם. לאחר חמש שנים של עבודה כרופא, הוא הבחין כי כל המטופלים שלו, שהיו משקפיים שנקבעו, לא רק לא החזירו את החזון שלהם, אבל התדרדר באופן משמעותי. כרופא, בייטס התרגז מאוד מהעובדה הזאת, והוא הקדיש שלושים שנה של עבודת מחקר ועבודה מדעית, שעל פיה פיתח מערכת המסייעת בשיקום הראייה. יותר ממאה שנה חלפו מאז פיתח בייטס את תרגילי העין שלו, אך איש לא הצליח להמציא דרך יעילה יותר לשיפור ראייתו. עם זאת, למרות הביקורות החיוביות הרבות של חולים אשר, בעזרת שיטת בייטס, הצליחו, אם לא להחלים לחלוטין, אז חזותית לשפר את החזון שלהם, הרפואה הרשמית היא ספקנית של שיטות טיפול כאלה.

תרגילי הראייה לפי שיטת בייטס מכוונים להרגיע ולחזק את שרירי העין.

Palming היא הדרך היעילה ביותר כדי להירגע את השרירים של העיניים.

לפני שתבצע את התרגיל, אתה צריך להתחמם את כפות הידיים (לשפשף אחד את השני), ולאחר מכן לכסות את העיניים בעדינות, ללא לחץ במשך כמה דקות. דרך האצבעות לא צריך לחדור את האור. אם שדה כהה הופיע מול העיניים שלך, זה אומר כי השרירים הם רגועים לגמרי. המראה לפני העיניים של כל בוהק, נקודות אור, וכו ' מצביע על חיזוי חזק של העיניים, במקרה זה מומלץ להציג את החושך.

בסוף התרגיל, אתה צריך להסיר את הידיים (העיניים נשארות סגורות) ולעשות תנועה מעגלית עם העיניים, הצידה, מעלה ומטה, ואז למצמץ במשך כמה שניות. רוב החולים מציינים כי לאחר התרגיל, יש בהירות בעיניים.

אתה יכול לבצע palming בכל עת בעיניים עייפות, מספר חזרות הוא בלתי מוגבל.

ויליאם בייטס הוא גם קבוצה של תרגילים לשחזור תובנה חזותית וזיכרונות. לדברי הרופא, מחשבות על הנאה לעזור להרגיע את שרירי העין. אתה יכול לדמיין גיליון לבן של נייר שבו אתה נפשית לצייר או לכתוב מה שאתה רוצה.

סולריזציה - נדרש מקור אור לביצוע התרגילים. ד"ר בייטס היה יריב של משקפי שמש. הוא האמין כי אור שמש בוהק יש השפעה מועילה על העיניים. פעילות גופנית יכולה גם להתבצע עם נר, מנורה, עם זאת, אור השמש הוא היעיל ביותר.

כדי לממש, אתה צריך לעמוד מול החלון ולהפוך את הראש שמאלה וימינה (המבט אינו ממוקד במקור האור).

כדי להרגיע את השרירים המומלצים להתנועע. התרגיל מבוסס על שיקול של אובייקטים נעים.

עבור שיעורים, אתה צריך לעמוד מול חלון או בדלת (הדבר העיקרי הוא להציג אובייקטים של מרחקים שונים, למשל, מוט ליד, עץ רחוק). שים את הרגליים על רוחב הכתף בעדינות התנופה הגוף לכיוונים שונים (מרכז הכובד מועבר מ רגל אחת לאחרת). במהלך התרגיל, הוא יתחיל להופיע עם היצר הנכון, האובייקט הקרוב (המוט במקרה זה) מתחיל לנוע שמאלה, תוך חציית העץ (חפץ רחוק) ולהיפך. תנועות כאלה צריכות להיות מוקד תשומת הלב. אז אתה צריך לעצום את העיניים ולהמשיך להתנדנד, לדמיין נפשית את הצומת של אובייקטים, ואז לפתוח מחדש ולצפות בתנועה.

תרגיל Norbekova לחזון

Mirzakarim Norbekov, מתרגל של רפואה אלטרנטיבית, מציע טכניקה מיוחדת לשיקום חזון, על פי הנוהג של מרפאים המזרחי הישגים מודרניים.

הבסיס של הטיפול Norbekova הניח היבטים פסיכולוגיים. הוא מאמין כי אדם, קודם כל, צריך להפסיק לחשוב על עצמו חולה, חלש, צריך להיפטר ספק עצמי.

עם זאת, Norbekov אינו רואה את השיטה שלו כדי להחזיר את הראייה כדי להיות מרפא, הוא מייחס אותו תוכניות הכשרה, אם כי זה כולל לא רק את עקרונות ההיפנוזה עצמית, אלא גם תרגילים פיזיים, רובם נלקחים מתוך השיטה המוכחת של בייטס של שחזור הראייה. תרגילי ראייה למעשה לעזור להיפטר של מספר מחלות במחלות של איברי הראייה.

למרות העובדה כי המחבר של התוכנית קובעת כי בעזרת תרגילים ורוח הפנימי יכול להתגבר אפילו כזה נזק רציני ובלתי הפיך של העין כגון גלאוקומה, קטרקט, ניוון מקולרי, ניוון אופטי, אך האפקטיביות של פעילות גופנית במקרה הזה מצטמצם כמעט לאפס.

יש צורך להקצות כשעה בכל יום במערכת Norbekov. לפני שתתחיל את התרגילים, אתה צריך ליישר את הכתפיים שלך, לחייך באופן נרחב, כדי לחייב אנרגיה חיובית.

המורכב של תרגילים Norbekova מחולק למספר סוגים: דילול של צירים של הראייה, כדי לחזק ולהרפות את השרירים החזותיים השונים.

תרגילים לחזון לפי שיטת Norbekov:

 1. בצע תנועות עגולות עם עיניים, למעלה ולמטה, משמאל - מימין.
 2. פוקוס את העין על האצבע, לאט התקרב ולהסיר את היד מקצה האף (העין חייבת לעקוב אחר האצבע). לאחר מכן, להסתכל על קצה האף, ואז עזב, שוב בקצה האף ימינה.
 3. הדביקו מדבקה קטנה על הזכוכית (בגודל של בול דואר). במרחק של 25 ס"מ מהזכוכית, תסתכל על המדבקה ומחוץ לחלון (עליך לבחור את האובייקט ככל האפשר מהחלון).
 4. פוקוס עיניים על האצבעות ליד האף, ולאחר מכן להפריד את האצבעות, בעוד העין השמאלית צריך לראות את האצבע בצד שמאל, ואת העין הימנית, בהתאמה, בצד ימין.
 5. תכופות מהבהבות, עיניים עצומות עם כפות הידיים (palming).

בנוסף להתעמלות לעיניים, פיתח נורבקוב טכניקה ייחודית הנקראת "נשימה בעיניים", דבר שכמעט בלתי אפשרי להבין בעצמך (רק באימונים מיוחדים שערך המחבר). כמו כן, תשומת לב מיוחדת היא שילמה על תרגילים באמצעות טבלאות שפותחה על ידי Norbekov.

המחבר של התוכנית מציין כי על האפקטיביות של התרגילים יש צורך לעשות מדיטציה, לעסוק היפנוזה עצמית. המחבר מציין גם את התפקיד העיקרי של גישה חיובית, אמונה הצלחה, מסירות במהלך ההתאוששות של החזון.

יש לומר כי לשיטת Norbekov יש התוויות נגד: אפילפסיה, אלכוהול, התמכרות לסמים, מחלת נפש, הריון, כמו כן לא מומלץ לעבוד על המערכת עבור אנשים שעברו שבץ, התקף לב, מכיוון שלשיעורים יש השפעה חזקה על המצב הנפשי והרגשי, אדם

בנוסף, אין כל עדות לבטיחות של טכניקה זו, כמה מומחים רואים בפיתוח Norbekova כיתתי. אבל למרות זאת, הרפואה הרשמית אינה מכחישה את היתרונות ואת האפקטיביות של התרגילים עבור העיניים, כמו גם את התפקיד החשוב של גישה חיובית במהלך הטיפול.

סדרה של תרגילים לעיניים

תרגילי הראייה רלוונטיים במיוחד לתנאים המודרניים, שכן כיום העבודה של הרוב המכריע קשורה במידה זו או אחרת למחשב.

במהלך העבודה, מומלץ לקחת הפסקה קבועה, שבמהלכם ניתן לבצע מספר תרגילים לא קשים שיסייעו לשמור על הראייה:

 1. ציור עם האף עוזר להירגע לא רק את שרירי העין, אלא גם את שרירי הצוואר. התרגיל מתבצע במצב נוח (שקר או ישיבה). העיניים צריכות להיות סגורות, ואז עם עזרה להתחיל ציור - פרחים, בתים, דמויות, וכו '(אתה יכול גם לכתוב מילים). בעת ביצוע תרגיל, אתה צריך לייצג את מה שאתה מצייר.
 2. פלמינג - עוזר להרגיע את השרירים עייפים. עיניים צריך להיות סגור עם כפות ידיים חמות (ללא לחץ חזק). במהלך התרגיל אתה צריך להירגע העיניים שלך, לחשוב על דברים נעימים.
 3. שמונה - לצייר את העיניים של דמות הפוכה שמונה (אופקי), בזמן שאתה צריך לנסות לצייר את הדמות הגדולה ביותר האפשרית. התרגיל נעשה תחילה בצד שמאל, ולאחר מכן מימין. לאחר התרגיל אתה צריך למצמץ קשה.
 4. הבליינס של העיוור - למשך כמה שניות לסחוט את העיניים חזק, ואז לשמור את העיניים פתוחות במשך כמה שניות (אם תרצה, אתה יכול למצמץ בעיניים פקוחות לרווחה).
 5. עיסוי - בעזרת קצות האצבעות, קל לעסות את העפעפיים מהפינות החיצוניות אל הפנים והחזרה (הנשימה צריכה להיות חלקה ועמוקה), לאחר העיסוי, סגרו את העיניים בכפות הידיים למשך מספר שניות.
 6. תנועות העיניים בכיוונים שונים, מעגלות מאפשרות לחזק את השרירים השונים של איברי הראייה.

trusted-source[10], [11]

תרגילי עיניים אפקטיביים

תרגילי ראייה מסייעים היטב במקרים בהם הגורם להידרדרות הראייה הוא חולשת שרירי העין. עם פעילות גופנית סדירה, השרירים בהדרגה מגיעים לטון, והחזון משוחזר:

 1. תרגיל "הבזקים", אשר אתה צריך צלחת עם סוג גדול. התווית ממוקמת במרחק שממנו הכתובות נראות מעורפלות. התמקד בכתובות והתחל למצמץ. בין הכיתוב תתבהר הכתובת, בהתחלה זה ייקח שבריר שנייה, אבל עם הזמן הצצה לכתובת ברורה תגיע לכמה שניות, מאותו רגע אתה יכול למצמץ קצת פחות. פעילות גופנית חייבת להיות לפחות 30 דקות ביום.
 2. מטרה - תרגיל ניתן לבצע בטיול, לבחון חפצים שונים (עצים, ציפורים וכו '). התמקדות על הנושא למצמץ כמה פעמים כדי לתפוס הצצה של תמונה ברורה. עם הזמן, כאשר אתה ממצמץ, אתה יכול לבחור מספר מטרות.
 3. שחבור עם קורי עכביש - תרגיל ידרוש עץ, שלפניו אתה צריך למצמץ באופן אינטנסיבי "לתפוס" הצצות של תמונה ברורה, ואתה צריך לתרגם את המראה מצד אחד של העץ על השני, נפשית אריגה זה עם קורי עכביש.
 4. Swing - כדי למקד את המבט על אובייקט רחוק ולא להניף את הראש לצדדים או מעלה ומטה.
 5. פרטים - ברחוב, אתה צריך לבחור לוח מודעות גדול למדי (פוסטר), למצמץ קצת אם יש צורך להקים בהירות. אחרי זה, אתה צריך לשקול היטב את כל הפרטים הקטנים על השלט, בעוד שאתה לא צריך לנער את הראש או העיניים מאוד. בעת קריאת טקסט קטן, ניתן להבהב לקבלת תמונה ברורה יותר.

trusted-source[12]

תרגילים למניעת ראייה

למניעת בעיות ראייה, כמו גם להתפתחות של הפרעות מסוימות, מומלץ לבצע תרגילים מיוחדים לחזון בכל יום, רק כמה דקות ביום יסייעו לשמור על בריאות העין עד גיל מבוגר מאוד:

 1. מבטו לצייר קו אופקי משמאל לימין, ואז מימין לשמאל.
 2. תסתכל למעלה גבוה ככל האפשר, ואז תסתכל למטה.
 3. כדי לתאר במבט אחד עיגול ראשון בכיוון אחד, ואז אחר.
 4. חצי דקה כדי לסחוט את עיני בחוזקה ולמצמץ.
 5. צייר קו באלכסון.

תרגילי ראייה הם חלק חשוב של מניעה ובריאות העין.

כדי להקטין את המתח בעיניים (במיוחד במהלך עבודה ארוכה במחשב) עליך להחליף את העיניים מהצג של המחשב למרחק כל שעה או שתיים (לדוגמה, להסתכל מהחלון), לעצום את העיניים במשך שתיים או שלוש דקות, לבצע כמה תרגילים פשוטים כדי לחזק את שרירי העיניים.

ההמלצות לשמירה על הראייה הן זהות לילדים, רק הפסקה בעבודה מול המחשב צריכה להיעשות כל 40-45 דקות לפחות 10-15 דקות.

trusted-source[13], [14]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.