^

בריאות

סירופים לצרידות בילד

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 10.08.2022
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

אחת מצורות השחרור של תרופות המשמשות לטיפול בילדים מלידה היא סירופים. עם צרידות אצל ילד , הנגרמת על ידי דלקת גרון, שיעול או הצטננות אחרת, משתמשים בשני סוגים של סירופים:

 • תרופות המקלות על הוצאת הריר.
 • תרופות המדכאות שיעול.

לסירופים לילדים, בניגוד לתכשירים למבוגרים, הרכב מתון יותר ובשימוש נכון אין להם השפעה מערכתית שלילית על הגוף.

שקול את התרופות היעילות ביותר לילדים:

אמברובנה

מוקוליטי, ממריץ את התפתחות הריאות לפני הלידה. יש לו תכונות הפרשות, מכיחות והפרשות מוטוריות. Ambrobene ממריץ את התאים הסרוסיים של בלוטות רירית הסימפונות, מנרמל את היחס בין הרכיבים הסרוסיים והריריים של כיח. מפחית את הצמיגות של ליחה ומאיץ את הפרשתו.

 • אינדיקציות לשימוש: מחלות בדרכי הנשימה עם פריקה של כיח צמיג. ברונכיטיס (חריפה, כרונית), דלקת ריאות, אסטמה של הסימפונות, מחלת ריאות חסימתית כרונית. גירוי התפתחות טרום לידתי של הריאות, תסמונת מצוקה נשימתית בילודים ופגים.
 • אופן יישום: לילדים מתחת לגיל שנתיים, 2.5 מ"ל 2 פעמים ביום, לתינוקות מגיל שנתיים עד 5, 2.5 מ"ל 3 פעמים ביום, למטופלים מגיל 5 עד 12, 5 מ"ל 2-3 פעמים ביום. יום. אם משתמשים בתמיסה, משתמשים בה 1 מ"ל 2 פעמים ביום לילדים מתחת לגיל שנתיים, 1 מ"ל 3 פעמים ביום מגיל שנתיים עד 5 ו-2 מ"ל לחולים בגילאי 5-12.
 • תופעות לוואי: תגובות אלרגיות, כאבי ראש, חולשה, יובש בפה ובדרכי הנשימה, שלשולים, רינוריאה, דיסוריה. בשימוש ממושך קיים סיכון לפתח בחילות והקאות. לא נרשמו מקרים של מנת יתר.
 • התוויות נגד: תגובות רגישות יתר, כיב פפטי בקיבה ובתריסריון, השליש הראשון של ההריון, הנקה.

טופס שחרור: סירופ 15 מ"ג/5 מ"ל 100 מ"ל, בקבוקון; תמיסה פומית 7.5 מ"ג/מ"ל 100 מ"ל, בקבוקון; כמוסות לעיכוב, טבליות, תמיסת הזרקה.

אמברוקסול

נגזרת ברומהקסין. ממריץ את האיברים האחראים לייצור ריר בגרון, יוצר אפקט מכייח טוב. לאמברוקסול תכונות מוקוליטיות (ליחה דלילה). ממריץ היווצרות של חומר פעיל שטח, מנרמל הפרשת סימפונות ריאולוגית שונה ומשפר את הפרמטרים הראוולוגיים של כיח (מפחית את הצמיגות ותכונות ההדבקה).

 • אינדיקציות לשימוש: מחלות דלקתיות חריפות וכרוניות של הסמפונות, הריאות, קנה הנשימה. Pneumoconiosis, bronchiectasis, הכנה לברונכוגרפיה. ניתן להשתמש בתרופה כדי לעורר יצירת חומרים פעילי שטח אצל פגים וילודים עם תסמונת אי ספיקת נשימה.
 • אופן היישום: המינון ומשך הסירופ נבחרים על ידי הרופא המטפל, בנפרד עבור כל מטופל.
 • תופעות לוואי: התקפי בחילות והקאות, תגובות רגישות יתר. למינון יתר יש תסמינים דומים, הטיפול הוא סימפטומטי.

טופס שחרור: סירופ 15 מ"ג/15 מ"ל בבקבוקי 100 מ"ל, תמיסה לאינהלציה, טבליות, אמפולות.

אומניטוס

תרופה המבוססת על בוטאמירט ציטראט. יש לו תכונות מרחיבות סימפונות ואנטי דלקתיות. מדכא רפלקסים של שיעול על ידי השפעה על החלקים המתאימים במוח.

 • אינדיקציות לשימוש: שעלת, ברונכיטיס, SARS, שפעת ומחלות נוספות עם שיעול יבש. התרופה נקבעת כדי לחסל התקפי שיעול לפני ואחרי התערבויות כירורגיות, במהלך פעולות על איברי חלל החזה, ברונכוסקופיה.
 • אופן היישום: לילדים מגיל 3 עד 6 שנים, 10 מ"ל סירופ 3 פעמים ביום, לחולים מגיל 6 עד 9, 15 מ"ל 3 פעמים ביום, לילדים מעל גיל 9, 3 כפיות של התרופה 3-4 פעמים ביום. משך הטיפול נקבע על ידי הרופא המטפל.
 • תופעות לוואי: כאבי ראש, סחרחורת, בחילות והקאות, תגובות אלרגיות, פריחות בעור.
 • התוויות נגד: רגישות יתר למרכיבי התרופה, חולים מתחת לגיל 3 שנים.
 • מנת יתר: יתר לחץ דם, סחרחורת, הקאות, שלשולים. הטיפול הוא סימפטומטי עם שימוש בחומרים סופחים ומשלשלים.

טופס שחרור: סירופ בבקבוקים של 200 מ"ל עם כף מדידה בנפח 50 מ"ל. טבליות של 20 ו-50 מ"ג בשלפוחיות של 10 חתיכות.

Bluecode 

תרופה נגד שיעול לא נרקוטית הפועלת ישירות עם מרכיב פעיל - בוטמירט. החומר הפעיל  Sinekod חוסם את מרכז השיעול ב-medulla oblongata ואינו מדכא את מרכז הנשימה. כמו כן, לתרופה תכונות מרחיבות סימפונות ואנטי דלקתיות, משפרת את אספקת החמצן בדם וספירומטריה.

 • אינדיקציות לשימוש: שיעול לא פרודוקטיבי של אטיולוגיות שונות, שיעול יבש עם שעלת ומחלות בדרכי הנשימה. עיכוב רפלקס השיעול להתערבויות אבחנתיות וכירורגיות.
 • אופן השימוש: לפני הארוחות, המסת הסירופ בכמות קטנה של מים. לתינוקות בני 3-6 שנים, 5 מ"ל סירופ נקבע 3 פעמים ביום, לילדים בגילאי 6-12 שנים, 10 מ"ל תרופות 3 פעמים ביום, לחולים מעל גיל 12, 15 מ"ל 3 פעמים ביום. אם משתמשים בטיפות דרך הפה, אז לתינוקות מגיל חודשיים ועד שנה, נרשמות 10 טיפות 3-4 פעמים ביום, לילדים מגיל שנה, 15-25 טיפות 4 פעמים ביום. המינון ומשך הטיפול נקבעים על ידי הרופא המטפל, בנפרד עבור כל מטופל.
 • תופעות לוואי: כאבי ראש, עייפות, סחרחורת, בחילות, הקאות, הפרעות בצואה, תגובות אלרגיות שונות.
 • התוויות נגד: רגישות יתר למרכיבי התרופה, דימום ריאתי, השליש הראשון של ההריון. הסירופ אינו מיועד לילדים מתחת לגיל 3 שנים, וטיפות דרך הפה לתינוקות עד חודשיים.
 • מנת יתר: בחילות, הקאות, הורדת לחץ דם, אובדן הכרה, סחרחורת. לטיפול, יש לציין שטיפת קיבה, צריכת אנטרוסורבנטים עם טיפול סימפטומטי נוסף.

טופס שחרור: סירופ בבקבוקים של 200 מ"ל, טיפות למתן פומי של 20 מ"ל בבקבוק.

Codelac Neo

תרופה נגד שיעול בעלת פעולה מרכזית. מכיל את החומר הפעיל בוטאמירט ציטראט מקבוצת החומרים הלא אופיואידים. יש לו תכונות נוגדות שיעול, אנטי דלקתיות ומכייח. מראה פעילות מרחיב סימפונות.

אינדיקציות לשימוש: טיפול סימפטומטי בשיעול לא פרודוקטיבי במחלות נשימה שונות, שעלת. שיעול יבש לפני/אחרי מניפולציות כירורגיות או אבחנתיות.

 • אופן היישום: דרך הפה לפני הארוחות, המינון ומשך הטיפול נקבעים על ידי הרופא המטפל. לילדים מגיל 3 עד 6, 5 מ"ל סירופ נקבע 3 פעמים ביום, לחולים מגיל 6 עד 12 שנים, 10 מ"ל של תרופות 2-3 פעמים ביום. משך הטיפול הממוצע הוא 3-5 ימים.
 • תופעות לוואי: כאבי ראש וסחרחורת, הפרעות בצואה, בחילות, כאבים באזור האפיגסטרי, תגובות אלרגיות שונות.
 • התוויות נגד: אי סבילות אישית למרכיבי התרופה, סירופ אסור לחולים מתחת לגיל 3 וטיפות לילדים מתחת לגיל חודשיים.
 • מנת יתר: סחרחורת, הורדת לחץ דם, בחילות והקאות, נמנום מוגבר ועייפות. אין תרופה ספציפית, הטיפול הוא סימפטומטי. הראה שטיפת קיבה, נטילת אנטרוסורבנט ומשלשלים.

טופס שחרור: סירופ של 100 ו-200 מ"ל בבקבוקי זכוכית, טיפות למתן פומי של 20 מ"ל בבקבוקי זכוכית כהה.

בחירת התרופה היא באחריות הרופא המטפל. הרופא מתמקד בחומרת התסמינים הכואבים ובמאפייני הגוף של המטופל.

תשומת הלב!

כדי לפשט את תפיסת המידע, הוראה זו לשימוש בתרופה "סירופים לצרידות בילד" מתורגמת ומוצגת בצורה מיוחדת על בסיס ההנחיות הרשמיות לשימוש רפואי של התרופה. לפני השימוש קרא את ההערה כי הגיע ישירות לתרופה.

תיאור מסופק למטרות מידע אינו מדריך לריפוי עצמי. הצורך בתרופה זו, מטרת הטיפול, השיטות והמנה של התרופה נקבעת אך ורק על ידי הרופא המטפל. תרופה עצמית מסוכנת לבריאות שלך.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.