Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

סינון חיצוני וגלאוקומה

המומחה הרפואי של המאמר

אופטלמולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021

סינון חיצוני מתפתח עם חור קטן בקיר של כרית סינון, אשר מוביל דליפה של נוזל תוך עיני עם תקשורת ישירה בין המשטח החיצוני לבין חלל הפנימי של הכרית. גורם הסיכון להתפתחות הסינון החיצוני הוא שימוש תוך-דרכי בתרופות אנטי-מטבוליות.

מנגנון הפיתוח של סינון חיצוני: משטח הסינון האיסכמי נמתח ומוקף ברקמת צלקת מסיבית, המגבילה את זרימת הלחות המימית מעבר לגבולותיה. רפידת הסינון מורחבת באופן מקומי. כאשר הרקמה נמתחת, העולה על סף מקסימלי אפשרי, חור המתיחה נוצר.

סינון חיצוני הטוב ביותר נקבע על ידי החלת fluorescein על פני השטח שלה, כאשר צפו תחת מנורת סדק עם מסנן קובלט כחול. מדגם חיובי סיידל (סיידל) באה לידי ביטוי על ידי שינוי צבע של צבע ירוק ירוק כאשר נוזל תוך עיני זורם מתוך החור. לפעמים סינון חיצוני יכול להיות מזוהה רק על ידי לחיצה בעדינות על גלגל העין.

סינון חיצוני מגביר את הסיכון לסיבוכים זיהומיים ו endophthalmitis, ולכן, גילוי מוקדם וטיפול במצב זה צריך להתבצע. כדי להפחית את הסיכון לפתח סינון חוצות במהלך הניתוח, את הדיוק של ניתוח חשוב מאוד. תשומת לב מיוחדת צריך להיות משולם על הטכניקה של trabeculectomy, תפירת הלחמית. זמן, שטח של יישום ושטיפה של antimetabolites, וגם להיזהר עם תמוגה לייזר של המפרקים.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8]

טיפול בסינון חיצוני

טיפול שמרני

היתרון של טכניקות המשפרות תהליכים משנים הוא הגנה על המטופל מפני התערבות כירורגית. החסרונות שלהם כוללים את האפשרות של התרחשות מחדש של סינון כאשר הם אינם יעילים. שיטות טיפול אלה אינן פעולות, אך לכל אחד מהם יש גורמי סיכון משלו.

 • שימוש עדשות מגע רכות 18 מ"מ במשך 2 שבועות.
 • שימוש דבק butyrylmetal דבק דיסק סיליקון.
 • הקדמה של דם עצמי לתוך פנקס סינון.
 • דחיסה יישום משותף.

טיפול כירורגי

האפשרויות הבאות הן אפשריות.

 • תנועה קונגונטאלית. הוכח כי זוהי טכניקה יעילה מאוד. בחולים עם סינון חיצוני מאוחרת, אשר קיבלו טיפול עם התנועה של הלחמית. היו תוצאות כוללות טובות יותר, וזיהומים תוך-עיניים חמורים נצפו בתדירות נמוכה יותר מאשר בחולים שקיבלו טיפול שמרני יותר.
 • השתלת קומונקטואלית נפרדת. השתלת השתלה אוטולוגית חופשית ללא תשלום היא טכניקה בטוחה ויעילה להפחתת משטח הסינון ושיקום תפקודו.

המטופלים צריכים להיות מודעים לכך שלאחר תיקון בתקופה שלאחר הניתוח, תרופות או התערבות כירורגית עשויות להידרש כדי לשלוט בלחץ תוך עיני. קרום מי השפיר. השתלת הממברנה העצבית היא טיפול אלטרנטיבי אם המנתח סבור כי רקמת הלחמית הזמינה מוגבלת (לדוגמה, כתוצאה מהדילול או הצטלקות), או שיש כבר פטוזיס קטן. הטכניקה המתוארת להלן שונה במקצת מזו של באדן (Budenz) et al. על פי טכניקה זו, השתל מקופל, השכבה העיקרית נשארת בחוץ, ואת השכבה stromal הוא בפנים.

טכניקה של תפירת קרום מי השפיר.

 • להפריד את הלחמית המקיפה את משטח סינון איסכמי.
 • הסר את פנקס סינון איסכמי הישן.
 • קח את התורם מי השפיר ואת קפל.
 • הקצוות הקדמיים של ההשתלה הם מכור בפינות אל הקרנית של ניילון 9-0-0.
 • השוליים האחוריים של קרום מי השפיר ממוקמים מתחת לחלק הקדמי החופשי והחתוך של הלחמית.
 • השתל מוחזק היטב לקצה הקדמי של הלחמית החופשית של המטופל על ידי התפר רציף vikril 8-0.
 • באזור איבר, תפר ניילון דחיסה 9-0 מוחל על הקצה הקדמי של השתל.
 • כל האזור נבדק לסינון חיצוני עם פלואורסצין.
 • דחיסת דחיסה הקדמי ניתן להסיר לאחר חודש 1.

וריאציות של טכניקה זו ניתן להשתמש בהשתלה של הלחמית חינם, להוסיף רק צעדים כדי להסיר רקמות מהאתר שנבחר ולא לקפל השתל חינם. Baden et al. במחקר של השתלת קרום אמניוטית לא מציעים חלופה יעילה להשתלת הלחמית לתיקון של רפידות סינון בגלאוקומה. נתונים מצטברים על זמן engraftment של השתלת מי השפיר היה 81% במשך 6 חודשים, 74% במשך שנה אחת ו 46% במשך 2 שנים. במשך כל תקופת התצפית, רמת ההשתלבות הכוללת של הלשונות העקורים היתה 100%. Baden et al. במחקר שלהם עולה כי ההשתלה של קרום מי השפיר הוא פחות יעיל מאשר השתלת סטנדרטי coonctival. עם זאת, ממצאי המחקר הראו כי השימוש בקרום מי השפיר יכול להצליח במצבים מסוימים, דבר המצביע על קיומו של טיפול אלטרנטיבי לסינון חיצוני בנסיבות מסוימות. בנוסף, אם השתל של קרום מי השפיר לא להכות שורש, תמיד יש את האפשרות של השתלת הלחמית. אפילו שינויים של טכניקות כירורגיות אפשריים, אשר משפיע על התוצאות הסופיות. ההצהרה האחרונה דורשת ראיות מניסוי קליני אקראי כדי להשוות עם ממצאי Baden et al. וכמובן, בדיקות הזמן.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.