^

בריאות

תסמונות

ארכנוקדקית

אחת הפתולוגיות רקמות החיבור התורשתיות הנדירות היא ארכנודקטית - עיוות האצבעות, מלווה בהארכת עצמות הצינור, עקמומיות השלד, הפרעות במערכת הלב וכלי הדם ואברי הראייה.

דיספלסיה חוץ רחמית

מחלה נדירה יחסית - דיספלזיה חוץ רחמית - היא הפרעה גנטית, המלווה בהפרעה בפונקציונליות ובמבנה האלמנטים הנגזרים של השכבה החיצונית של העור. 

תסמונת טולוס-האנט

תסמונת בקיעת המסלול העליונה, אופטלמופלגיה פתולוגית - כל זה אינו אלא תסמונת תולוס האנט, שהיא נגע של מבנים בסדק המסלול העליון. 

תסמונת Svayer

המחלה יכולה להיות מספר שמות: זה נקרא לעתים קרובות נקבה dysgenesis gonadal, או פשוט gysadal dysgenesis. 

תסמונת מביוס אצל ילדים

אנומליה מולדת הנגרמת על ידי מבנה לא תקין של העצבים הגולגולתיים היא תסמונת Moebius. שקול את הסיבות שלה, סימפטומים, שיטות של אבחון ותיקון.

תסמונת Hemophagocytic בילדים: ראשוני, משני

מחלה נדירה ומורכבת - תסמונת המופגוציטיק, נקראת לימפוגיסטוסיוציטוזיס hemophagocytic. 

תסמונת Dejerine

תחת התסמונת Dejerine פירושו מחלה המתרחשת לעתים רחוקות. הוא מבוסס על נטייה גנטית. תסמונת Dejerine נקראת גם נוירופתיה היפרטרופית. 

ירידה מהירה במשקל

עודף משקל הוא הבעיה של שליש מאוכלוסיית העולם. אנשים מנסים להיפטר קילוגרמים מיותרים בדרכים שונות, מנסה להביא את גופם לממדים אידיאליים.

תסמונת אדם נעול

לא משנה כמה אנשים שונים מכנים את המחלה בזמנים שונים, האם מילים יכולות להעביר את הטרגדיה של מצב שבו נשמה חיה ומוח בריא במשך זמן רב נשארים נעולים בתוך גוף כמעט לחלוטין?

תסמונת הכאב Myofascial: פנים, צוואר הרחם, החזה, המותני המותני

כל מי שיש לו לפחות פעם אחת נתקל חותמות קטנות בשרירים המביאים כאב בלתי נסבל כאשר אתה לוחץ עליהם, כמובן, יודע מה היא תסמונת myofascial, ולא יעץ לאף אחד כדי להיתקל זה בחייו.

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.