^

בריאות

A
A
A

סוגי דלקת ריאות

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 10.09.2022
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

דלקת ריאות מתחלקת לפי מידת הנזק לריאות. אם התהליך הדלקתי מכסה רק את האונות, מבלי להתפשט לכלי הדם ולאלואוולים, אז הם מדברים על דלקת ריאות, או דלקת ריאות croupous - מחלה זיהומית שיכולה להיות מופעלת על ידי וירוסים, חיידקים או פטריות. בתורו, ידועים סוגים שונים של דלקת ריאות, אשר ניתן לזהות רק על ידי מומחה רפואי.

עד כה, ישנן מספר דלקות ריאות, הנבדלות במאפיינים מסוימים. סיווג כזה הכרחי, קודם כל, לבחירה מיטבית של טיפול במחלה.

טפסים

החלוקה של סוגים שונים של דלקת ריאות מבוססת על סימנים קליניים, אטיולוגיים ואחרים. לדוגמה, הם מבחינים בשאיפה, פוסט טראומה, דלקת דלקת דלקת ריאות לאחר ניתוח, כמו גם ויראלית, חיידקית, פטרייתית, וכו 'שקול את הסוגים הבסיסיים של דלקת ריאות, התכונות והמאפיינים העיקריים שלהם.

דלקת ריאות זיהומית

סוגים רבים של דלקת ריאות נבדלים בהתאם לגורם הסיבתי של התהליך הזיהומי. זיהוי הזיהום הוא חובה, שכן משטר הטיפול והשיטות והתרופות המשמשות תלויים בו. דלקת ריאות זיהומית מסווגת כדלקמן:

 • דלקת ריאות נגיפית - הנגרמת על ידי וירוסים, יכולה להיות סיבוך עם טיפול לא נכון או שפעת לא מטופלת, SARS. לעיתים רחוקות הוא זיהום ראשוני. קשה מבחינה אבחנתית לזהות את הנגיף בדלקת ריאות, לכן לרוב נקבעים לטיפול תרופות אנטי-ויראליות עם קשת פעילות רחבה, כמו גם תרופות סימפטומטיות שונות.
 • דלקת ריאות Mycoplasma מתרחשת לאחר חדירה לרקמת הריאה של סוג מיוחד של מיקרואורגניזמים הנקראים Mycoplasma. מחלה זו מתקבעת לעתים קרובות יותר בילדות ובגיל ההתבגרות. זה יכול להיות מוסתר, ללא תסמינים מסוימים, אבל מגיב היטב לטיפול בתרופות אנטיבקטריאליות.
 • דלקת ריאות פטרייתית ודלקת ריאות יכולות להיות מופעלות על ידי סוגים שונים של זיהום, כולל פתוגן פטרייתי. האבחנה של דלקת ריאות פטרייתית נעשית רק לאחר אבחנה מלאה, שכן התסמינים הקליניים של סוג זה של מחלה הם בדרך כלל גרועים, הסימנים מטושטשים ולא ברורים, ולעיתים אינם תואמים את הביטויים הקלאסיים של נזק מיקרוביאלי. המחלה יכולה להיגרם על ידי פטריות, קנדידה, פטריות דימורפיות אנדמיות, pneumocystis. לרוב, ה"אשם" הוא קנדידה אלביקנס, כמו גם אספרגילוס או פנאומוציסטים - כלומר, זיהום המתמקד ברקמת הריאה. פתוגנים יכולים לחדור למערכת הנשימה, הן ממוקדים חיצוניים והן ממוקדים מיקוטיים אחרים הנמצאים בגוף האדם. לדוגמה, קנדידה היא מרכיב קבוע בעור ובמיקרוביוקנוזה רירית, עם זאת, בנסיבות מסוימות, זה יכול להיות מופעל ולהיות פתוגני: כתוצאה מכך, מתפתחת pneumomycosis. הטיפול בזיהום פטרייתי בריאות הוא ארוך טווח, תוך שימוש בקורס אנטי-מיקוטי רב עוצמה.
 • Actinobacillus pleuropneumonia נגרמת על ידי Actinobacillus, מוט פלאומורפי היוצר קפסולה גראם-שלילית. רק בעלי גירה מושפעים ממחלה זו: בקר, חזירים, לעתים רחוקות יותר כבשים. בעלי חיים ובני אדם אחרים חסינים בפני זיהום ואינם חולים. בעבר, עד 1983, המחלה כונתה "דלקת רחם המופילית": כרגע המונח הזה נחשב מיושן, שכן הפתוגן, שנחשב בעבר לסוג ההמופילוס, הועבר כעת לסוג האקטינובאצילוס.

מונח נוסף וטרינרי בעיקרו הוא "דלקת ריאות מדבקת". מדובר במגוון מדבק במיוחד של דלקת ריאות, המועברת בקלות מחיה אחת לאחרת, וגורמת לתבוסה כללית של המחלה. הגורם הסיבתי הוא בדרך כלל Mycoplasma mucoides. בעלי חיים שמחלימים מדלקת ריאות מדבקת הופכים חסינים לזיהום זה.

אבצסי דלקת ריאות

אם כבר מדברים על דלקת ריאות מורסה, הם מתכוונים לנוכחות של מוקדים של הרס מוגלתי-נמקי זיהומי של הריאה. אלו הם אזורים מוגלתיים-נמקיים מרובים של ריקבון רקמות, ואין גבול ברור עם רקמת ריאה בריאה. בשל נוכחותם של תהליכים הרסניים אופייניים, מומחים רבים מכנים מחלה זו את המונח "דלקת ריאות הרסנית".

בריאות נוצרים אזורי היתוך של רקמות מסוג ניקוז. Staphylococcus aureus נחשב לגורם הסיבתי העיקרי של הפתולוגיה, אך מתרחשים Klebsiella ואנטרובקטריות אחרות, כמו גם סטרפטוקוקוס המוליטי, פנאומוקוק וחיידקים אנאירוביים.

הגורם השכיח ביותר להתפתחות של דלקת רחם מורסה נחשבת לשאיפת הפרשות אורו-לוע ונוכחות בתוך הגוף של מוקדים של זיהום מוגלתי בצמוד לכלי הלימפה וכלי הדם.

הסימפטומטולוגיה של המחלה דומה לזו של דלקת ריאות מוחלטת.

דלקת ריאות הנרכשת בקהילה

דלקת ריאות הנרכשת בקהילה היא אחד מהסוגים של תהליכים ריאתיים דלקתיים שבהם גורם זיהומי חודר למערכת הנשימה מחוץ לבית חולים או מוסד רפואי אחר. צורה זו של דלקת ריאות היא חיידקית או ויראלית, ודרך ההדבקה היא באוויר.

ברוב החולים, התגובה הדלקתית מתחילה לאחר זיהום ARVI או שפעת, טרכאיטיס או ברונכיטיס לא מטופל.

הגורם הסיבתי נכנס לריאות במסלול יורד - מאיברי הנשימה העליונים. אם ההגנה החיסונית נחלשת, אז זה הופך להיות קשה לגוף להתגבר על מוקדים דלקתיים חדשים. כתוצאה מכך, הזיהום מתיישב על רקמת הריאה ומתפתחת דלקת ריאות חריפה.

לעתים קרובות, חולים עם דלקת ריאות הנרכשת בקהילה כבר סובלים ממחלות נשימה כרוניות שונות, כגון ברונכיטיס כרונית. המחלה נכנסת לשלב הפעיל כאשר נוצרים מצבים מסוימים, כאשר מערכת החיסון נחלשת. אם אתה מאחר בטיפול, או מתעלם ממנו לחלוטין, עלולה להתפתח דלקת ריאות.

דלקת ריאות היפוסטטית

צורה מיוחדת של המחלה היא דלקת ריאות היפוסטטית, שהיא בעיקר משנית. לרוב, המחלה מתפתחת כתוצאה מקיפאון ממושך של זרימת הדם במערכת הדם הקטנה, שאמורה לספק טרופיזם לרקמת הריאה. הפרעה בזרימת הדם מובילה להצטברות תוצרי שיכרון בריאות. נוצר כיח צמיג, אליו מתרבים מיקרואורגניזמים באופן פעיל - בדרך כלל סטרפטוקוקוס וסטפילוקוקוס, הגורם לתהליך דלקתי חדש.

דלקת רחם היפוסטטית, או דלקת דלקת רחם גדושה, מופיעה בדרך כלל בחולים ארוכי טווח שאינם מסוגלים לזוז ולנהל חיים נורמליים כתוצאה מפציעות או פתולוגיות סומטיות. אז, מחלות ראשוניות יכולות להיות התקפי לב, שבץ מוחי, סוכרת, אונקופתולוגיה וכו'. מיקום אופקי ארוך מחמיר את זרימת הדם וגורם לקיפאון ברקמות.

סוגי דלקת ריאות בהתאם להיקף הנגע

יש שלוש אונות בריאה הימנית ושתי אונות בשמאל. בתורו, כל אונה מחולקת למקטעים - אזורים פרנכימליים, מאווררים על ידי ברונכוס סגמנטלי וענף מסוים של עורק הריאה.

כאשר התגובה הדלקתית ממוקמת באונה ריאתית אחת, מדברים על דלקת דלקת רחם לוברית, ובשתי האונות - על דלקת ריאות בידולאית. ישנן גם דלקת רחם הלוברית חד צדדית ודו צדדית. התמונה הקלינית והאמצעים הטיפוליים דומים לזנים אחרים של המחלה.

בנוסף, מומחים זיהו את הסוגים הבאים של פתולוגיה של הלובר:

 • דלקת דלקת רחם סגמנטלית - מאופיינת בפגיעה בקטע אחד של האונה הריאתית;
 • דלקת ריאות פולי-סגמנטלית - מציינת את התבוסה של כמה מקטעים אונות בבת אחת;
 • דלקת רחם באונה עליונה יכולה להיות צד ימין או שמאל, ומעידה על נזק לאונה העליונה של הריאה;
 • דלקת רחם באונה התחתונה היא גם בצד ימין או שמאל, בהתאם למיקום התהליך הפתולוגי;
 • דלקת רחם באמצע האונה היא תהליך דלקתי באונה האמצעית של הריאה הימנית (האונה האמצעית נעדרת בריאה השמאלית);
 • סך הכל - ממשיך עם התבוסה של כל שדה הריאה (כל האונות של הריאה הימנית והשמאלית כאחד);
 • דלקת דלקת רחם תת-כולל - עבור צורה זו, נזק לשתי האונות של ריאה אחת אופייני;
 • דלקת ריאות מוקדית מצביעה על לוקליזציה ברורה של המוקד הדלקתי, ללא התפשטות לרקמות הממוקמות קרוב;
 • דלקת ריאות תת-פלורלית היא תהליך דלקתי הממוקם בריאה התת-פלורלית;
 • דלקת רחם בסיסית - מאופיינת בתגובה דלקתית בחלק התחתון של הריאה.

סיווג זה מבוסס על מידת התפשטות התגובה הדלקתית. במקרה זה, חומרת התסמינים תלויה בהיקף הנגע: ככל שהדלקת נרחבת יותר, כך התמונה הקלינית עמוקה ומוארת יותר. [1]

דלקת ריאות קונפלואנטית

עם צורה מצמצמת של דלקת ריאות, הפרעות כואבות מכסות כמה חלקים של הריאה בבת אחת, או אפילו את האונה הריאתית. יש פיגור מובהק בתהליך הנשימה מהצד הפגוע, התסמינים של אי ספיקת נשימה (קוצר נשימה, ציאנוזה) מתגברים.

דלקת ריאות קונפלואנטית מאופיינת בשינויים חודרניים, שכנגדם יש אזורי חדירות דחוסים ו(או) חללים הרסניים. המונח "קונפלואנט" במקרה זה פירושו היתוך של מוקדים פתולוגיים מרובים או בודדים לתצורות גדולות יותר. בהתחשב בתכונה זו של התפתחות דלקת ריאות, היא נחשבת על ידי מומחים כצורה מוזרה יחסית של התהליך הדלקתי הריאתי.

סיבוכים ותוצאות

אם אמצעים טיפוליים נקבעו בזמן, והטיפול עצמו היה מוכשר, אז מהלך דלקת הצדר בדרך כלל מאבד את המחזוריות האופיינית שלו ונקטע בשלב הראשוני של ההתפתחות.

אם תהליך הספיגה של exudate מופרע, אז מתפתחים סיבוכים של דלקת ריאות. במקרים מסוימים, רקמת חיבור צומחת במוקד הפתולוגי: קרניפיקציה מתרחשת עם שחמת ריאתית נוספת. בחלק מהחולים נצפים תהליכים מוגלתיים עם הרס (התכה) של רקמות, ודלקת דלקת ריאות הופכת למורסה או גנגרנה של הריאה.

עם דלקת ריאות, ישנם ביטויים של הצורה היבשה של דלקת הריאות עם שכבות פיבריניות והיווצרות של הידבקויות. התפשטות לימפוגנית של הזיהום מובילה להתפתחות של mediastinitis מוגלתי ו pericarditis. אם התפשטות החיידקים מתרחשת דרך מערכת הדם, אז

מוקדים מוגלתיים גרורתיים במוח ובאיברים ורקמות אחרות: התפתחות של דלקת קרום המוח מוגלתית, דלקת הצפק, פוליפוזיס-דלקת כיבית חריפה או אנדוקרדיטיס כיבית, מתחילה דלקת מפרקים מוגלתית.

לעתים קרובות חולים מודאגים מהשאלה מדוע בזמן נטילת אנטיביוטיקה לדלקת ריאות, הטמפרטורה אינה יורדת: האם זה יכול להעיד על התפתחות של סיבוכים? עם דלקת ריאות, מדדי הטמפרטורה נעים בדרך כלל בין 37-38 מעלות צלזיוס. על רקע הטיפול האנטיביוטי, ניתן לשמור על טמפרטורה גבוהה במשך 2-3 ימים, ובתהליך פתולוגי דו-צדדי - עד 10-14 ימים (במקביל, לא חורג מהסימן של 38 מעלות צלזיוס). אם האינדיקטורים מתגברים על הגבול של 39-40 מעלות צלזיוס, אז זה מצביע על עלייה בתגובה הדלקתית ואובדן היכולת של הגוף להילחם בפתוגן. במצב כזה, על הרופא לבדוק מיד את הטיפול ואולי לשנות את האנטיביוטיקה. [2]

אבחון דלקת ריאות

בדיקה של חולה עם חשד לדלקת ריאות מתבצעת על פי תכנית פרטנית שנקבעה על ידי רופא. תוכנית זו כוללת בדרך כלל:

בדיקות דם כלליות, שתן, כיח, ביוכימיה בדם (קביעת חלבון הכולל, אלקטרופורזה של חלבון, קביעת תכולת הבילירובין, פיברינוגן);

כיח bakposev עם קביעת הרגישות של פלורת החיידקים לטיפול אנטיביוטי;

א.ק.ג.

צילום חזה הוא כמעט תמיד קו הבסיס לאבחון כל סוגי דלקת הריאות. המחקר נעשה בשתי תחזיות:

 • בשלב הגאות, יש עלייה והעשרה של דפוס הריאות, אשר מוסבר על ידי היפרמיה של רקמות;
 • מידת השקיפות תקינה, או מופחתת מעט;
 • יש צל אחיד, והשורש הריאתי מורחב מעט בצד הפגוע;
 • אם התגובה הפתולוגית ממוקמת במגזר האונה התחתונה, אז יש סטייה מופחתת של הכיפה הסרעפתית המתאימה;
 • בשלב ההפטיזציה מתגלה ירידה בולטת בשקיפות רקמת הריאה (בהתאם לאזור הפגוע);
 • לאזור הריאה הפגוע יש גודל נורמלי או מוגדל מעט;
 • עוצמת הצל עולה מעט לכיוון הפריפריה;
 • באזורים האמצעיים של החשיכה, נמצאים אזורי הארה;
 • השורש הריאתי בצד הפגוע מורחב, הוא מובחן על ידי אחידות הצל;
 • נצפית דחיסה של הצדר הסמוך;
 • במהלך השלב המתירני, יש ירידה בעוצמת הצל של האזור שהשתנה פתולוגית;
 • הצל המקוטע מצטמצם, שורש הריאתי מורחב.

אם יש חשד לדלקת ריאות, אז עדיף לבצע בדיקת רנטגן מלאה, ולא פלואורוגרפיה רגילה, הנחשבת יותר לשיטה מונעת ולא טיפולית ואבחנתית. דלקת ריאות בפלואורוגרפיה לא תמיד מתגלה כראוי, שכן היא תלויה הן בחומרת התהליך הפתולוגי והן במצב ובצפיפות הרקמות שדרכן חודרות קרני רנטגן. בעזרת פלואורוגרפיה ניתן למנוע מראש התפתחות של דלקת ריאות כרונית, כדי להגן מפני המהלך הלא טיפוסי של התהליך הדלקתי, אולם הליך זה אינו מאפשר לנו לציין את לוקליזציה של הדלקת ולהעריך את מידת המורכבות. של התהליך.

לחולים עם כל סוג של דלקת ריאות, מומלץ לחקור את תפקוד הנשימה החיצונית, ובמידה ותתבטא, מבוצע ניקור פלאורלי.

CT Multislice מצוין במקרים כאלה:

 • אם יש סימפטומים קליניים ברורים של דלקת ריאות, אך אין חריגות אופייניות בצילום הרנטגן;
 • אם במהלך האבחון של דלקת ריאות מתגלות הפרעות לא טיפוסיות, כגון אטלקטזיס חסימתית, אבצס או אוטם ריאתי;
 • עם מהלך חוזר של דלקת ריאות, אם מסתננים פתולוגיים נמצאים באותו אזור של הריאה;
 • עם דלקת ריאות ממושכת, אם הסתננות פתולוגיות אינן נפתרות תוך חודש.

דיאגנוסטיקה אינסטרומנטלית נוספת יכולה להיות מיוצגת על ידי ברונכוסקופיה סיבים אופטיים, ביופסיה טרנסטוריאלית, שאיפה דרך קנה הנשימה. נוכחות של תפליט פלאורלי על רקע האפשרות של pleuropuncture בטוח היא אינדיקציה לחקר נוזל פלאורלי. [3]

בכל שלב של דלקת ריאות, מבוצעת האזנה חובה:

 • בשלב של הגאות, חולשה של נשימה שלפוחית, crepitus הוא ציין;
 • בשלב ההפטיזציה, אפשר להאזין לרלס מבעבע עדין, עם ברונכופוניה מוגברת;
 • הקרפיטוס נוכח גם בשלב המתירני.

אבחון דיפרנציאלי

סוגים שונים של דלקת ריאות מובדלים בדרך כלל מדלקת ריאות שחפת (דלקת ריאות מקרה). המורכבות המיוחדת של אבחנה כזו נצפתה במקרים שבהם דלקת ריאות פוגעת באונות העליונות, ושחפת משפיעה על האונות התחתונות: העובדה היא שבשלב הראשוני, השחפת אינה מזהה את עצמה כמיקובקטריה בליחה, והסימנים הקליניים והרדיולוגיים מבין הפתולוגיות הללו דומות מאוד. לעיתים ניתן לבצע אבחנה נכונה של שחפת אם יש התפרצות מוקדמת אופיינית של המחלה: חולשה מוקדמת, הזעה מוגברת, עייפות מתמדת ללא מוטיבציה. דלקת ריאות מאופיינת בהתפתחות חריפה של תסמינים, כולל עלייה חדה בטמפרטורה, כאבים בחזה, שיעול עם כיח. באשר לחדירת השחפת, היא שונה מפלארופנאומונית בכך

בדיקת דם בחולים עם שחפת מדגימה לויקופניה על רקע לימפוציטוזיס, ודלקת דלקת דלקת קרום הדלקת מאופיינת בלויקוציטוזיס משמעותי ו-ESR מואץ.

בדיקות טוברקולין (+) נחשבות לאישור נוסף לנגעי שחפת.

סוגים שונים של דלקת ריאות נבדלים גם מסרטן ברונכוגני ותסחיף ריאתי קטן-ענפים.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.