^

בריאות

A
A
A

שינויים מפוזרים במוח אצל ילד

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 09.06.2022
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

ניתן לזהות שינויים מפוזרים במוח המשפיעים על המוליכות הביו-חשמלית שלו בכל גיל. עם זאת, הגורמים הגורמים להם עשויים להיות שונים במקצת.

לדוגמה, שינויים מפוזרים במוח אצל יילודים קשורים בדרך כלל לתהליכים המתרחשים עוד לפני לידת ילד או בזמן הלידה. אלו יכולים להיות שיכרון חושים (כולל שימוש לרעה באלכוהול, עישון, התמכרות לסמים), זיהומים, גורמי לחץ, קרינה רדיואקטיבית המשפיעים על גוף האם במהלך היווצרות מערכת העצבים של העובר. הסיכון ללדת ילד עם פתולוגיות מוחיות עולה גם באותן אמהות שחוו שינויים חמורים בלחץ הדם והטמפרטורה במהלך ההיריון, שעברו היפרדות שליה עם פגיעה בתזונה ובנשימה של העובר, עברו לידה ממושכת או הסתבכות של הילד. עם חבל הטבור.

טראומה לעובר במהלך ההריון או הלידה נחשבת גם היא לגורם סיכון להופעת שינויים מפוזרים במוח של הילד. גורם טראומטי יכול להשפיע על המוח בתקופות שלאחר מכן בחיי התינוק. מבני העצבים של העובר נוצרים עוד לפני לידתו (כבר בגיל 5-6 חודשים קליפת המוח רוכשת את הפיתולים האופייניים לו), אך היווצרות מערכת העצבים המרכזית נמשכת עד גיל 16-17, ולכן זעזוע מוח בילדות ו לגיל ההתבגרות יש השלכות חמורות יותר מאשר בבגרות.

אותו הדבר ניתן לומר על הגורם הזיהומי, המסוכן ביותר בתקופות קריטיות של היווצרות מערכת העצבים המרכזית, המתרחשות בילדות. זיהומים של הלוע האף בילדים עוברים לעתים קרובות למוח, וגורמים לדלקת בקרום המוח ובמדולה, המלווה בנפיחות של הרקמות, וכתוצאה מכך מופרעת המוליכות הביו-אלקטרית שלהם. עם חשיפה ממושכת לזיהום, מתרחש נזק רעיל לתאי עצב (נוירונים המרכיבים את הפרנכימה במוח ואחראים להעברת דחפים) ומותם, מה שמשפיע בהכרח על המשך ההתפתחות הנוירופסיכית של הילד, הגורם לסטיות שונות בתהליך. של היווצרות של תפקודים נפשיים גבוהים יותר.

בילדות, מוחו של הילד רגיש ביותר להשפעה של גורמים שליליים, חיצוניים ופנימיים כאחד. לכן, מחלות שהן די בטוחות למבוגר יכולות לגרום לנזק מוחי אצל ילד, במיוחד אם יש גורם תורשתי (לדוגמה, כמה קרובי משפחה של הילד סובלים מהפרעות במוח).

בהתחשב במחלה נוירולוגית כמו אפילפסיה, מדענים הגיעו למסקנה שבהיעדר נגעים אורגניים במוח, המחלה נגרמת ככל הנראה על ידי גורמים גנטיים שעוברים בתורשה. יחד עם זאת, שינויים מפוזרים או מקומיים במוח, האופייניים לאפילפסיה נרכשת, לא יתגלו, אך קיימת התרגשות מוגברת של נוירונים במוח (הפרעה בתפקוד BEA).

אפילפסיה נרכשת, הנגרמת מהפרעות מטבוליות מולדות, מומים במוח, טראומה בגולגולת, היפוקסיה והשלכותיה בצורת איסכמיה של המדולה, מאופיינת בשינויים במבנה המדולה, הנקבעים באמצעות אולטרסאונד (בגיל הרך)., neurosonography) וטומוגרפיה, וגם הפרות של BEA על האנצפלוגרמה.

שינויים מוחיים מפוזרים בילדים יכולים להיות זמניים וקבועים כאחד. תהליכים דלקתיים במוח ובממברנות שלו עלולים לגרום לשינוי זמני במבנה ובמוליכות של רקמת העצבים. אך יחד עם זאת, חשוב להבין שככל שבצקת הרקמה נמשכת זמן רב יותר, כך עולה הסיכון לשינויים פיברוטיים שיגרמו להפרעה מתמשכת בהולכה וירידה באינטליגנציה.

הסיכון לפתח סיבוכים כאלה בדלקת קרום המוח ודלקת המוח גבוה יותר בגיל צעיר. ולא רק בגלל שזו התקופה הרגישה ביותר להשפעות שליליות. אבל גם בשל העובדה שילד קטן עדיין לא מסוגל להעריך כראוי את מצבו, לדבר על שלומו, לומר מה מדאיג אותו. ילד שלא יכול לדבר או לא מבין את משמעות המילה כאב לא יכול להגיד לאחרים שיש לו כאב ראש, והורים יכולים לייחס סחרחורות ונפילות חוזרות ונשנות לרגליו השבריריות של התינוק. הילד מתחיל להתנהג ולבכות ובכך לבטא את מצבו, אך ה"שפה" שלו לא לגמרי ברורה למבוגרים.

מסיבה זו, חשוב מאוד להורים לעקוב מקרוב אחר פעילות תינוקם. אם ילד הפך לפעיל יתר על המידה או להיפך, איבד עניין במשחקים ובעולם הסובב אותו, זו כבר סיבה לפנות לייעוץ מרופא. גם דמעות "בלתי סבירות" תכופות מהוות אזעקה, במיוחד אם לילד היה בעבר נטייה רגועה ולא היה נוטה לגחמות.

ברור שצעצועים או אנשים חדשים, אירועים לא מוכרים, היכרות עם תופעות חדשות של העולם הסובב עלולים לגרום להתרגשות אצל תינוק, אבל זו תופעה זמנית. אותו הדבר ניתן לומר על עיכוב כלשהו, שיכול להיגרם מזרימה גדולה של מידע, עבודה יתר, מחלה סומטית. אבל אם מצב זה נמשך כמה ימים בתינוק, בקושי ניתן לקרוא לזה נורמה. ילדים בגיל מוקדם (עד שלוש שנים) מאופיינים בפעילות קוגניטיבית גבוהה (הם מרגישים הכל, מרחרחים, דופקים, בודקים), והירידה שלו נחשבת כתסמין פתולוגי.

בגיל מבוגר יותר, הפעילות העיקרית (המובילה) של הילד היא המשחק. אם ילד בגיל הגן איבד עניין בצעצועים ובמשחקים עם מבוגרים ועמיתים, בהחלט יש לשים לב לכך. אין לראות בתלונות על כאבי ראש במצב זה ניסיון לסרב למלא את הבקשה או הדרישה של מבוגר. בהחלט ייתכן שלילד באמת כאב ראש עקב הופעת שינויים מפוזרים במוח המשפיעים על רווחתו, ביצועיו, פעילותו הגופנית והנפשית. [1]

בגיל בית ספר, ביצועים אקדמיים לקויים (או ירידה חדה שלהם), עייפות מוגברת, אובדן הדרגתי של מיומנויות שנרכשו בעבר וקשיים ביצירת מיומנויות חדשות, הפרעות דיבור, הפרעות תנועה והתנהגות בלתי הולמת יכולים להיחשב לתסמינים חשודים.

בגיל ההתבגרות, כדאי לשים לב למיגרנות תכופות, תנודות בטמפרטורת הגוף (הן עשויות להצביע על חוסר תפקוד של המבנים החציוניים של המוח), רצונות פתולוגיים (במיוחד בעלי אופי מיני), חוסר צניעות אלמנטרית, התנהגות לא הולמת. סטיות דומות במהלך תקופה זו של התפתחות הילד ניתן לציין בילדים בריאים, אך התמדה שלהם צריכה להצביע על השתקפות. עדיף לשחק בו בטוח פעם נוספת מאשר להזיק לילד עם חוסר זהירות שלך, להחמיץ את ההזדמנות לתקן את הפגם.

אך לפני אבחון ילד יש להבין שבתהליך האונטוגנזה ישנם שינויים הקשורים לגיל בפעילות הביו-אלקטרית של המוח, שגם אותם חשוב לקחת בחשבון במהלך הבדיקה.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.