^

בריאות

A
A
A

שבר בירך אצל קשישים

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 28.07.2022
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

שברי עצמות ופציעות רקמות רכות מתרחשים לרוב לאחר גיל 50. זה נובע לא רק מהעובדה שאדם הופך פחות פעיל ויותר מגושם. גיל זה מאופיין לרוב בבריברי, אוסטאופורוזיס, חוסר במינרלים. כן, ושינויים בנאליים הקשורים לגיל מורגשים. סכנה מיוחדת היא שבר בצוואר הירך אצל קשישים. מדובר בפציעה שיש ליידע את כל החולים מעל גיל 45-50.

אֶפִּידֶמִיוֹלוֹגִיָה

שבר בירך הוא אחת הפציעות ההרסניות ביותר עבור קשישים. יתר על כן, אנשים מקבלים נזק כזה לא רק ברחוב, אלא גם בבית, כך שגם קשיש בישיבה עלול להיפצע.

על פי הסטטיסטיקה, יותר ממחצית מהמקרים של שברים בצוואר הירך נרשמים בעונה החמה: כ-10% במאי, ובערך אותו מספר בתקופה שבין ספטמבר לאוקטובר. יותר מ-75% מהשברים מתרחשים בתוך הבית.

קשישים נפצעים לרוב כאשר מנסים להתגבר על מכשולים או מכשולים כלשהם בדרך, שיכולים להיות ספים, שטיחים וכדומה (כ-40% בזמן שהם בבית, ויותר מ-55% בחוץ). נפילות מכיסאות, מיטות, מדרגות וכדומה פחות נפוצות.

גורם ל שבר בירך אצל קשישים

עצם הירך היא אלמנט שלד גדול למדי הנאלץ להתמודד עם עומס עצום מדי יום, שכן הוא ממוקם בחלק העליון של הגפה התחתונה. על פי נתונים אנטומיים, עצם זו מחולקת לשלושה חלקים: הגוף, הצוואר והראש, הממוקמים בחלל המפרק. מסתבר שצוואר עצם הירך הוא מעין "חוליה חלשה" באזור זה, כך שהשברים המקבילים קורים לעתים קרובות למדי. [1]

לאוסטאופורוזיס יש "תרומה" שלילית מיוחדת להתפתחות שבר. זוהי פתולוגיה הטבועה בעיקר באנשים מבוגרים (בעיקר נשים), וקשורה לדה-מינרליזציה ולעלייה בשבריריות העצם. בנוסף לאוסטאופורוזיס, ישנם גורמים שליליים נוספים – למשל, אצל אנשים מבוגרים מופרעת אספקת הדם לצוואר הירך, מה שלא רק משפיע על איכות רקמת העצם, אלא גם פוגע בהחלמה שלה אם כבר יש נזק.

ברוב המטופלים מתרחש שבר בצוואר הירך לאחר נפילת צד, מכיוון שבמקרה זה מתרחשת מכה ממוקדת חזקה ישירות לאזור מפרק הירך. אבל עם אוסטאופורוזיס מתקדם, מספיקה אפילו סיבוב אחד לא נכון של הגוף או הטיה מביכה כדי להיפצע.

הגדל את הסבירות לשבר וכמה גורמי סיכון.

גורמי סיכון

גורמים טראומטיים נטייה הם לרוב:

 • גיל המעבר, בעיות הורמונליות, בריחת סידן מוגברת מרקמת העצם;
 • השמנת יתר, היפודינמיה;
 • היפרפלזיה של הערמונית;
 • שימוש לרעה באלכוהול, תזונה לקויה, ספיגה לקויה של ויטמינים ומינרלים.

פתולוגיות כרוניות רבות מובילות להיחלשות של העצמות - בפרט, צוואר הירך. לפיכך, הסיכון לפציעה עולה באופן משמעותי אצל אנשים מבוגרים הסובלים מפרקים, אוסטאוכונדרוזיס, ספונדילוליסטזיס או spondylarthrosis, בקע בין חולייתי. שבריריות העצמות גוברת על רקע סוכרת, מחלות כליות וכבד ומחלות בלוטת התריס.

פתוגנזה

צוואר וראש עצם הירך מסופקים בדם בעיקר דרך ענפי עורקים תוך-אוסקולריים. פחות מעורבת היא רשת כלי הדם של הרצועה של ראש הירך, שלעתים קרובות נמחקת אצל אנשים מבוגרים.

עם שבר תוך מפרקי של צוואר הירך, מופרעת הרשת התוך-עורקית הבסיסית של העורקים, מה שמוביל להידרדרות בתהליכים טרופיים בצוואר הירך ובראש הפרוקסימלי. במקביל, תהליכי ההחלמה מחמירים: עם שבר, הסיכון לנמק אווסקולרי עולה.

שבר בצוואר הירך נוטה יותר להתרחש עם פציעת אדוקציה - כלומר במהלך נפילה לרוחב. הקטע ההיקפי מוצמד ומוזז כלפי מעלה והחוצה. טראומה חטיפה - דגש ונפילה עם גפיים גרושים - שכיחה פחות בקשישים. במקביל, המקטע ההיקפי נשאר במצב נסגר, עם תזוזה כלפי מעלה, ובמקרים מסוימים נכנס לשבר המרכזי ויוצר שבר מושפע.

תנאים שליליים לסגירת שבר נאותה בקשישים הם אספקת דם לא מספקת לשבר הפרוקסימלי, היעדר שכבה פריוסטלית באזור הצוואר, מישור שבר אנכי, יישור מורכב של שברים ומגע רופף ביניהם, דה-מינרליזציה של רקמות.

תסמינים שבר בירך אצל קשישים

בגלל השכיחות הקיצונית והסכנה של שברים בירך אצל קשישים, רוב אנשי המקצוע הרפואיים יכולים לזהות בקלות פציעה אם קיימים התסמינים הבאים:

 • כאב מתמיד ממושך במפשעה, לא חזק, אבל מתמשך. הקורבן מסוגל לסבול כאב כזה במשך מספר ימים, בתקווה לחיסולו העצמי, או לקחת אותו לביטוי של ארתרוזיס או דלקת פרקים. עם זאת, ללא טיפול מתאים, תסמונת הכאב גוברת בהדרגה והופכת בולטת במיוחד כאשר מנסים ללכת באופן אקטיבי או כאשר מניחים את כף הרגל על העקב.
 • כף הרגל משתנה במקצת, כאילו פונה החוצה: קל לקבוע אם משווים את שתי כפות הרגליים ומשווים את מיקומן ביחס למפרק הברך.
 • בחלק מהחולים, יש קיצור קל של הגפה הפגועה, לא יעלה על 40 מ"מ. הגורם לתסמין זה הוא התכווצות השרירים באזור הנזק, האופייני במיוחד לפציעת וארוס.
 • סימפטום אופייני של "עקב תקוע" מופיע: הוא מתבטא בעובדה שלא ניתן לשים את הגפה מעמדה על משקל במישור אופקי, מכיוון שהוא נראה מחליק. במקביל נשמר תפקוד הכיפוף והארכה של הרגל.

הסימנים הראשונים לשבר בצוואר הירך יכולים לחשוף את עצמם עם כפיפות בטן, אשר בולט במיוחד כאשר מנסים להפוך רגל אופקית. ניתן לחוש כאב גם בעת בדיקה של האזור הפגוע: אז ניתן להבחין גם בפעימות חזק באזור עורק הירך. [2]

מאפיינים אופייניים נוספים הם:

 • אם אתה לוחץ או מקיש על עצם החזה של המטופל, אז יש תחושות לא נוחות או אפילו כואבות;
 • אם יש הפרה מצד הטרוכנטר הגדול, אז הסטת קו Shemaker מושך תשומת לב - זהו קו דמיוני המחבר את קצה הטרוכנטר הגדול עם עמוד השדרה הכסל הקדמי-עליון.

זמן מה לאחר קבלת שבר בצוואר הירך, עלולה להיווצר המטומה באזור הפגוע, הנגרמת על ידי הפרה של שלמות כלי הדם הממוקמים עמוק.

טפסים

שבר בצוואר הירך אצל קשישים מתחלק למספר סוגים, בהתאם למיקום הנזק, ברמתו, בסוג העקירה ובאופי.

לדוגמה, עם שבר בווארוס, הראש נע כלפי מטה פנימה, עם שבר ולגוס, הראש נע מעלה והחוצה, ועם שבר נגוע, השברים נעקרים זה לתוך זה.

על פי הסטטיסטיקה, לצורה המושפעת של שבר תוך מפרקי יש את הפרוגנוזה השלילית ביותר: אם לא מטופל, הנזק יכול להשתנות (שברי עצם נפרדים ומתפצלים, מה שניתן לתקן רק על ידי התערבות כירורגית).

נסתכל על סוגים נפוצים אחרים של שברים ביתר פירוט.

 • השבר המושפע של צוואר הירך אצל קשישים הוא לרוב בעל אופי תוך מפרקי. כאבים עזים והגבלת ניידות אינם אופייניים לו, ולכן הנפגעים אינם פונים מיד לעזרה רפואית. לעתים קרובות זה מוביל לעובדה ששברים ושברים ממשיכים לנוע, מה שמוביל לנזק עוד יותר, והשבר המושפע הופך לצורה שאינה מושפעת. מעניין, עם ביקור בזמן לרופא, סוג זה של שבר הוא הטוב ביותר.
 • שבר לרוחב בצוואר הירך אצל קשישים הוא הנדיר ביותר: קו הנזק עובר בבירור לאורך הגבול הצדי, חודר לבסיס הצוואר ולא מגיע לאזור הטרוכנטר. נזק לרוב אינו כרוך בעקירה; כיפוף סיבובי כלפי חוץ ומצב וארוס אפשריים. במבט מהצד, מיקום הציר תקין, אולם תיתכן עקמומיות קדמית או אחורית בחומרה משתנה. לשבר הצידי יש הרבה מן המשותף עם שברי הטרוכנטרים מבחינת מרפאה וטיפול, וחלק מהמומחים אף מזהים סוגים אלו של פציעות.
 • שבר פרוכנטרי בצוואר הירך אצל קשישים הוא פציעה המכסה את מקטע העצם מהקו התת-טרוכטרי ועד לבסיס הצווארי. הפציעה היא בדרך כלל תוצאה של עומס יתר על הטרוכנטר הגדול או תנועת פיתול של הרגל. שבר עלול להיות מלווה באיבוד דם חמור, בצקת רקמה חיצונית והמטומה.
 • שבר בזאלי של צוואר הירך בקשישים מאופיין במיקום קו השבר בבסיס הצוואר. פציעה מתרחשת בעת נפילה או עקב מכה ישירה בירך.

סיבוכים ותוצאות

על פי הסטטיסטיקה, שבר בירך אצל קשישים גורם לרוב למוות של חולים, למרות העובדה שמוות אינו תוצאה ישירה של הפציעה. למה זה קורה?

בתנוחת שכיבה מאולצת ארוכה אצל קשישים, הסיכון לבעיות במערכת הנשימה והלב וכלי הדם עולה פי כמה, הסיכון לפקקת כלי דם, זיהום ומחלות עור עולה.

דלקת של הריאות הקשורה לגודש ולמנוחת מיטה מתמשכת היא לעתים קרובות הנקודה ההורגת עבור החולים.

בין ההשלכות הלא נעימות האחרות של "שקר" ממושך ניתן לכנות דיכאון, הפרעות נפשיות. קשישים רבים, עקב טראומה וחוסר תנועה, מאבדים את משמעות החיים, תפיסת המציאות שלהם מופרעת, התודעה שלהם מבולבלת. לעתים קרובות, חולים מתחילים להשתמש לרעה באלכוהול, לקחת תרופות חזקות (לדוגמה, תרופות הרגעה, תרופות נוגדות דיכאון), מה שמחמיר בקלות את המצב המצער. [3]

אבחון שבר בירך אצל קשישים

האבחנה היא בדרך כלל לא מסובכת, שכן אם קיימים סימפטומים מתאימים, ניתן לאבחן שבר בירך. אבל ללא אישור, אבחנה כזו אינה תקפה, אז תחילה עליך לעשות צילום רנטגן: סוג זה של מחקר יעזור לזהות סדק או עקירה של העצמות בצוואר הירך.

ניתוחים נקבעים כתוספת לאבחון העיקרי:

 • בדיקת דם קלינית, ESR;
 • ניתוח שתן;
 • במידת הצורך - ניתוח של נוזל המפרק, בדיקת רקמות שנלקחו במהלך ביופסיה.

כפי שכבר אמרנו, שיטת האבחון הבסיסית לאיתור שבר בצוואר הירך היא רדיוגרפיה: בתמונות נראים גם סדקים וגם קווי שבר. ניתן לחבר אבחון אינסטרומנטלי נוסף כדי להבהיר כמה פרטים על הנזק. לשם כך נעשה שימוש בטומוגרפיה ממוחשבת – מחקר אבחוני המאפשר הערכה מדויקת ומפורטת יותר של מצב העצם. חלופה ל-CT יכולה להיות הדמיית תהודה מגנטית.

אבחון דיפרנציאלי

יש לבצע אבחנה מבדלת עם חבורה של מפרק הירך, נקע של מפרק הירך. עם נקע, מופיעים תסמינים אופייניים: מתח קפיצי של הרגל הכואבת, עקירה של ראש הירך וקיצור ניכר של הגפה. עם חבורה, כאב, נפיחות, המטומה נצפים; תפקוד המפרק מוגבל או לקוי מאוד. האבחנה הסופית נעשית לאחר בדיקת רנטגן.

למי לפנות?

יַחַס שבר בירך אצל קשישים

אתה לא יכול לתת למצב לעבור את שלו ולהשאיר שבר בירך ללא טיפול מתאים: עבור אנשים מבוגרים, היחס הזה לבעיה יכול להיות קטלני. הטיפול הוא חובה - בין אם זה שיטות שמרניות או ניתוח.

הטיפול הכירורגי נחשב ליעיל והרדיקלי ביותר, אך הצורך בו לא תמיד קיים. לדוגמה, עם שבר פגוע, או אם החלק התחתון של הצוואר פגום, ייתכן שלא יהיה צורך בעזרה של מנתח. בנוסף, ניתוח לקשיש עשוי להיות פשוט התווית נגד - למשל, בגלל גיל מבוגר, עם הפרעות קשות של האיברים הפנימיים. [4]

טיפול שמרני מורכב בדרך כלל משלבי החובה הבאים:

 1. בדיקת המטופל עם השמה נוספת במחלקה אורטופדית או טראומה מתמחה.
 2. יישום מתיחה שלד במהלך 8 השבועות הראשונים לאחר השבר.
 3. טיפול ידני, תהליכי עיסוי.
 4. שימוש חובה בקביים לאחר הסרת מתיחת השלד.
 5. ניסיונות לערב את האיבר הפגוע להליכה ותנועה תחת פיקוח רפואי קפדני, לא לפני 4 חודשים לאחר הפציעה.

אם אנחנו לא מדברים על ניתוח, אז הדבר הראשון שהרופא יציע הוא להבטיח קיבוע ומתיחה שלד של הרגל הפגועה. כיצד מתבצע הליך זה?

 • האזור המפרקי הפגוע מנותק בעזרת חומרי הרדמה מקומיים (לדוגמה, על בסיס נובוקאין).
 • הגדר את המתיחה לתקופה של עד עשרה ימים.
 • לאחר הזמן שצוין, המבנה הנשלף מוסר.
 • סובבו את המטופל על צד זה או אחר, הרימו את הראש, תנו תנוחת חצי ישיבה וישיבה.
 • כשלושה שבועות לאחר מכן, בפיקוח רופא, נעשה ניסיון להזיז את המטופל על קביים.

יתרה מכך, במצב משביע רצון, המטופל מוכן לשחרור. עם זאת, הוא צריך לנוע רק על קביים, בליווי עוזר. רק הרופא המטפל צריך להחליט על ביטול הקביים.

כִּירוּרגִיָה

ניתוח הוא החלטה חשובה הן לרופא והן למטופל. הרופא חייב להיות בטוח שהקשיש יסבול בדרך כלל את ההרדמה ואת ההתערבות עצמה.

במקרים רבים של שברים בירך, העזרה של מנתח היא חובה. אופי הניתוח עצמו תלוי בסוג הנזק לעצם, בקנה מידה שלו. לרוב, אתר השבר מחוזק בעיצוב מיוחד, הכולל מחברים ו/או ברגים בצורת חישור או מוט. במקרים חמורים, ייתכן שתידרש החלפת מפרק.

אם עולה השאלה לגבי הניתוח, אזי מומלץ לבצעו בהקדם האפשרי. הגורם היחיד שבו ניתן להעביר את ההתערבות הוא נוכחותן של התוויות נגד זמניות.

העקרונות הכלליים של טיפול כירורגי הם כדלקמן:

 • טיפול כזה מבוצע תמיד בהרדמה;
 • בנוכחות שברי עצמות, המיקום מחדש שלהם מתבצע באופן ראשוני;
 • במקרה של שברים פשוטים של צוואר הירך, ההתערבות יכולה להתבצע מבלי להזדקק לפתיחה מפרקית, באמצעות בקרת רנטגן;
 • בשברים מורכבים, הקפסולה המפרק נפתחת.

אנדופרוסתטיקה משמשת בעיקר בחולים קשישים, שפציעתם לוותה בעקירה של שברים, וכן במקרה של נמק של ראש העצם.

טיפול בשבר בירך בקשישים

טיפול נכון ויחס טוב של אנשים קרובים הם תנאים חשובים להחלמה מהירה של קשיש שקיבל שבר בירך. בנוסף לייצוב מצב הנפש, על מנת להאיץ את שיקום רקמת העצם, יש צורך לבצע גם תרגילים טיפוליים מיוחדים. חשוב למנוע ולמגר התפתחות של דיכאון, דיכאון: במידת הצורך ניתן לחבר גם פסיכותרפיסט לטיפול.

אנשים קרובים צריכים לספק לקורבן שינה בריאה, תזונה מלאה. כמו כן, מומלץ לערוך קורס של הליכי עיסוי, לטיפול בפתולוגיות כרוניות קיימות. כל הפעילויות במתחם יסייעו לטפל במהירות בבעיה.

אתה לא יכול להשאיר אדם חולה לבד: הוא תמיד צריך להרגיש את התמיכה וההשתתפות של קרוביו. כדי למנוע התפתחות של דיכאון, הרופאים ממליצים לבלות זמן יחד, לתכנן תוכניות לעתיד. זה טוב אם המטופל מסוגל לבצע עבודות בית אפשריות, כמו גם לשרת את עצמו באופן עצמאי (למשל, על קביים או ישיבה על מיטה). וביצוע תרגילים גופניים פשוטים למוזיקה יאפשר למטופל להיות מוסח ולשפר את מצב רוחו.

שיקום

קשה לקבוע במדויק את משך תקופת השיקום לשבר בירך בקשיש. תקופה זו תלויה בגורמים רבים, כגון המורכבות, סוג השבר, הגיל והבריאות הכללית של הנפגע. עם זאת, הרופאים מאמינים כי משך השיקום אינו יכול להיות פחות משישה חודשים. [5]

באופן כללי, ניתן לחלק את תקופת ההחלמה באופן פיגורטיבי לשלבים הבאים:

 1. החל מהיום השלישי לאחר מריחת הגבס, מומלץ למטופל להתחיל בהליכי עיסוי: ראשית, עיסוי אזור המותני עובר בהדרגה לרגל בריאה. רק לאחר 7-10 ימים הם מתחילים לעסות את האיבר הפגוע, לא שוכחים את הזהירות והדיוק.
 2. לאחר הסרת הגבס, מותר להזיז בהדרגה את מפרק הברך, תוך ביצוע תנועות קלות בפיקוח מומחה רפואי. לאחר 4 שבועות, תרגילים כאלה יכולים להיעשות באופן עצמאי, כיפוף ושחרור הרגל בברך. אין לבצע תנועות נוספות שאינן מסופקות בהנחיות הרפואיות.
 3. לאחר כשלושה חודשים הרופא עשוי לאפשר למטופל לקום מהמיטה באמצעות קביים. יחד עם זאת, עדיין אסור להישען על הרגל הפגועה.
 4. העומס מוגבר בהדרגה, ולאחר שישה חודשים מותר למטופל לנסות תנועה ללא קביים.

מְנִיעָה

כדי למנוע פציעות קשות כמו שבר בירך, תחילה יש צורך:

 • לוודא שכמות מספקת של סידן מסופקת עם המזון (לקשישים, הנורמה היומית היא 1200-1500 מ"ג סידן, תוך התחשבות בספיגה אפשרית לקויה);
 • לספק לגוף את הוויטמינים והרכיבים המינרלים הדרושים - בפרט יש צורך ברטינול, חומצה אסקורבית, ויטמינים D ו-K, אבץ, זרחן ומגנזיום;
 • לתת לגוף פעילות גופנית סדירה ואפשרית, לספק פעילות מוטורית, לחזק שרירים.

בנוסף לחיזוק כללי של הגוף, יש צורך למזער את האפשרות של נפילות ופציעות. כך למשל בבית יש לנקוט באמצעים למניעת נפילה ופגיעה של קשיש. יש צורך שהרצפות וחיפויי הרצפה יהיו מונעים החלקה, הספים נמוכים (או שעדיף להיפטר מהם לגמרי). בחדר האמבטיה, רצוי להתקין מעקות מיוחדים עבורם אדם יכול להחזיק.

אם הפציעה כבר קיימת, אז יש לעשות מאמצים למנוע התפתחות של סיבוכים ולהאיץ את ההחלמה. פנה לטיפול רפואי וטיפול צריך לעקוב בהקדם האפשרי.

תַחֲזִית

למרות ששבר בירך אצל קשישים נחשב לפציעה קשה מאוד, סיכויי הריפוי עדיין גבוהים. פתולוגיה ניתנת לריפוי לחלוטין, עם זאת, יש צורך להשקיע יותר מחודש אחד בשיקום. חשוב שיעילות הטיפול ואיכות ההחלמה תלויות במידה רבה בגישה החיובי של המטופל וסביבתו. זקן פצוע לא יכול להסתדר בלי עזרתם של יקיריהם.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.