^

בריאות

A
A
A

סדקים בציפורניים של הידיים והרגליים

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 07.09.2022
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

ציפורניים, כמו תסרוקת, צריכות להיות תמיד ללא דופי - וזה אינדיקטור לא רק לטיפוח, אלא גם לבריאות הכללית של אישה. אבל מה אם מופיעות בעיות בלתי צפויות - למשל, סדק בציפורן? יתר על כן, מה אם אין שיטות ביתיות שיעזרו להתמודד עם המזל?

אם הבעיה לא נעלמת, או אפילו מחמירה או חוזרת, אז אתה צריך לחפש את הסיבה במצב הכללי של הגוף. אין טעם להסתיר סדק בציפורן: חשוב למצוא את הגורם המעורר ולנטרל אותו. אם זה יצליח, הסדק ייעלם מעצמו.

אֶפִּידֶמִיוֹלוֹגִיָה

על פי הסטטיסטיקה, לאדם אחד מתוך חמישה יש בעיה כזו או אחרת עם ציפורניים. במקרה זה, לרוב בעיות כאלה נגרמות על ידי מחלות פנימיות שונות או פתולוגיות עור. לרוב נוצרים סדקים כתוצאה מהליכי מניקור לא נכונים, דיאטות קפדניות מדי ומחסור בויטמינים ומינרלים וכן על רקע התעלמות מהגנה על הידיים במהלך ניקוי, ניקוי, שטיפת כלים וכו'.

גורם ל סדקים בציפורן

לציפורניים יש מבנה שכבות: כנראה, רבים שמו לב שכאשר פוגעים בצלחת הציפורן, או בלחיצה או פיתול חזק, היא עלולה להיסדק. סדק כזה גדל בהדרגה - במיוחד אם אבק, חול, שערות וכו' נכנסים לאזור הפגוע.

צלחת הציפורן נוצרת באזור השורש, הנקראת המטריצה. אנו יכולים לומר כי כל הפרה המתרחשת באזור זה עלולה להוביל לכשל בצמיחה ולנחיתות נוספת של הציפורן. בפרט, יכולים להיווצר גם סדקים.

גם זיהומים - פטרייתיים וחיידקיים - עלולים לפגוע קשות בצלחת ובשורש הציפורן.

חוסר בויטמינים ומינרלים, הפרעות בתהליכים טרופיים משפיעים לרעה ביותר על התפתחות וצמיחת רקמת הציפורן, שבסופו של דבר נחלשת, מדללת ופגיעה לכל השפעות חיצוניות.

הפרות במהלך עבודת מניקור עלולות לגרום נזק לציפורן ואפילו ישירות למטריצה. סדקים בציפורן מופיעים לעתים קרובות לאחר עיבוד לא תקין עם פצירה או הסרה אנאלפביתית של הציפורן.

הנזק לציפורן נגרם אפילו מחומרים המוכרים לנו כמו חומרי ניקוי ומוצרי ניקוי (כולל כאלה לשטיפת כלים), כלור, תמיסות אצטון. כדי למנוע השפעות שליליות, יש להגן על הידיים על ידי לבישת כפפות מגן.

גורמי סיכון

סדק בציפורן מופיע כתוצאה ממגוון מחלות ומצבים העלולים לשבש את היווצרות וצמיחת הצלחת:

 • תהליכים דיסטרופיים המתרחשים בהשפעת גורם גנטי (אנחנו מדברים על אוניכוגריפוזיס, לויקוניכיה, פלטוניכיה וכו ');
 • שינויים בציפורניים פתולוגיות - חריצים, ניתוקים הנובעים מהפרעות במערכת האנדוקרינית;
 • מחלות מערכתיות, מחלות פנימיות - למשל, בעיות כרוניות בכליות, במערכת הלב וכלי הדם או במערכת הנשימה;
 • פתולוגיות דרמטולוגיות כמו אקזמה או פסוריאזיס;
 • נזק מכני או כימי;
 • בריברי, הפרעות בחילוף החומרים של מינרלים ומים-מלח.

פתוגנזה

צלחת הציפורן, כמו גם העור והשיער, שייכים למבנים הקרניים. הציפורן היא בעצם מספר רב של שכבות למלריות, כשביניהן ממוקמים סיבי קרטין. יחד עם זאת, מידת החוזק של הצלחת תלויה בריכוז החומצה הציסטית שבה, שלרוב יש לה מצב גנטי.

הציפורן חסרת צבע באופייה, והמבנה שלה מורכב מנקבוביות, מה שמבטיח תהליכי חילופי אוויר והלחת נאותים. השכבות והאזורים שביניהם מלאים בשמן ולחות, המעניקים יחד גמישות ומראה בריא לציפורן. עם חוסר לחות או שומן, מבנה הציפורניים מתדרדר, השכבות מופרדות זו מזו, עלולים להתרחש סדקים.

היווצרות הציפורן מתחילה באזור המטריצה. לאזור זה יש אספקת דם מצוינת: הגוון הוורוד העשיר של לוחית הציפורן השקופה בתחילה הוא הוכחה לכך. אם אספקת הדם מחמירה מסיבה כלשהי, אז הבריאות והמראה של הציפורן סובלים תמיד.

גלגלת הציפורן, בהיעדר נזק עליה, מיועדת לכסות את הצלחת מפני השפעות שליליות חיצוניות, כולל פלישה זיהומית.

תסמינים סדקים בציפורן

תסמינים של הופעת סדקים בציפורניים הם בדרך כלל מאוד מעידים ומורגשים. ככל הנראה, כל אדם שאינו אדיש לבריאותו ישים לב במהירות לשינויים בכפות הידיים והרגליים.

הסימנים הראשונים לפתולוגיה שונים, ויש להגיב מיד להופעתם:

 • שינוי בגוון הצבע של הציפורניים, הופעת פסים אפרפר או צהבהב;
 • דחיסה או דילול של הצלחת, ניתוק, הופעת שבבים;
 • הרס אזורי של הציפורן, תהליכים דלקתיים באזור ה-periungual.

בדרך כלל, כל התסמינים הללו נראים בבירור ומאפשרים לך להתחיל טיפול בזמן. לפעמים יש הפרעות נוספות בצורה של כאב, גירוד, נפיחות של האצבע הפגועה. במקרה זה, עליך לפנות למומחה רפואי בהקדם האפשרי.

סדק בציפורן הנגרם כתוצאה מטראומה מכנית מלווה לרוב בכאב ובתחושות לא נעימות אחרות. אם לא נעשה דבר, הצלחת יכולה אפילו להתפצל לשניים, מה שמחריף את הבעיה עוד יותר. האצבעות מזוהמות בקלות, מה שתורם לחדירה מהירה של הזיהום לרקמה הפגועה: כתוצאה מכך נוצרת דלקת, עד לעלייה בטמפרטורת הגוף ולהופעת סימני שיכרון כללי.

ציפורניים סדוקות כואבות במיוחד מכיוון שאדם צריך לנעול נעליים שמפעילות לחץ נוסף על האזור הפגוע. במקרה זה, לעיתים קרובות מצטרף זיהום פטרייתי, כי לנעליים סגורות יש בדרך כלל תנאים אופטימליים לצמיחה והתפתחות של הפטרייה. הטיפול בפתולוגיה כזו הוא ארוך, דורש מאמץ וסבלנות ניכרים מצד המטופל.

סדק באצבע ליד הציפורן יכול גם להיות סימן למיקוזיס, ואם לא יטופל, הנגע יתפשט במהירות ישירות לצלחת הציפורן. עם זאת, סדקים בעור הנגרמים מהתייבשות, בריברי, בעיות הורמונליות בדרך כלל אינם מתפשטים לציפורניים, למרות שהם עצמם גורמים לאי נוחות ניכרת. כדאי להיזהר במיוחד אם העור נסדק על רקע סוכרת: זיהום במצב זה מסוכן במיוחד ועלול להוביל לתוצאות מאוד לא נעימות. [1]

סדק אורכי בציפורן עשוי להיות קשור ל-onychorrhexis, מחלה שבה הצלחות מתפצלות ומתפצלות לאורך. [2] ברוב החולים, פתולוגיה זו היא תוצאה של תהליך דיסטרופי הקשור להפרעות מטבוליות. אז, סדק לאורך הציפורן על היד נגרם לעתים קרובות על ידי בעיות כאלה:

 • מחלות דרמטולוגיות (מיקוזה, פסוריאזיס, אקזמה);
 • פציעות (כולל מניקור);
 • חשיפה לכימיקלים, פתרונות אגרסיביים;
 • מתח תכוף, נוירוזות;
 • מחלות דם;
 • פתולוגיות זיהומיות.

ציפורני הידיים תמיד נוטות יותר לסבול מסדקים וקילופים, וזאת למרות שהזיהום הפטרייתי "אוהב" יותר את כפות הרגליים והבהונות. סדק אנכי על הציפורן יכול להתקיים גם בנפרד וגם בכמויות מרובות. ההתפצלות של הצלחת מתחילה בדרך כלל בצד החופשי, מעמיקה בהדרגה לכיוון בסיס הציפורן, ולעתים מתרחבת.

אבל סדק מתחת לציפורן ביד קשור רק לעתים רחוקות ל-onychorrhexis והוא מעורר בעיקר על ידי גוף זר שנכנס מתחת לצלחת: זה יכול להיות מחט, חוט, קוצי צמחים וכו '. הנזק מלווה בתחושות לא נעימות, אפילו כאב. עם טראומה עמוקה עלולה להתפתח ספירה.

לסדק רוחבי בציפורן יש גורמים נפוצים רבים עם פטרת ציפורניים:

 • עבודת מניקור לא נכונה, הפרות במהלך השחזה והתיוק;
 • פציעות טראומטיות רגילות (לדוגמה, בחולים העוסקים בפעילויות מסוימות: מוזיקאים, מרכיבי רהיטים וכו').

לעתים קרובות, סדקים לבנים בציפורניים הם תוצאה של הרגל רע שכיח של כסיסת ציפורניים: בעיה זו שכיחה במיוחד בילדים בגיל בית ספר יסודי.

השפעות מכניות קבועות יכולות להוביל לעובדה שנוצר סדק גדול מספיק על הציפורן של האגודל והבוהן. הפרה כזו מאופיינת בכך שככל שהצלחת גדלה, היא תתפצל לצדדים, ובו זמנית תפר את מבנה הרקמות הרכות ותגרום לכאבים עזים. במצב כזה, מומלץ להדביק את הצלחת במדבקה אנטיבקטריאלית או לכסות אותה בשלק: שכבה חזקה של לק ג'ל תחזיק את הפיצול ותמנע חדירת זיהום. כשהציפורן גדלה, היא נגזמת עד שהסדק נעלם.

אותו הדבר נעשה אם נוצרים סדקים על ציפורניים מורחבות. ההליך מבוצע במספרה, על ידי מומחה מקצועי.

סדקים בציפורניים של ילד

בעיות בציפורניים בילדות דורשות תמיד ייעוץ רפואי, שכן יש לא מעט סיבות לבעיה. וזה לא רק זיהומים, עור או מחלות מערכתיות. יש צורך לשים לב למצב הנפשי של הילד, למצב רוחו, להתנהגותו. נוירוזה ומתח של ילדים משפיעים כמעט תמיד על מצב הבריאות. בנוסף, ילדים אוהבים לעתים קרובות לכסוס ציפורניים: זה נובע לא רק ממתח עצבי מתמיד, אלא גם ממחסור בוויטמינים ומיקרו-אלמנטים מסוימים בגוף.

אין לשלול גורמים אפשריים אחרים:

 • זעזועים מכניים לפלנקס הציפורן;
 • זיהומים (פטרייתיים או חיידקיים);
 • תהליכים אלרגיים;
 • בעיות דרמטולוגיות, הפרעות אנדוקרינולוגיות, כלי דם או נוירולוגיות;
 • שימוש ממושך בתרופות (לדוגמה, אנטיביוטיקה);
 • תזונה לא נכונה.

בכל המקרים, הופעת סדקים בילדים דורשת התייעצות לא רק של רופא ילדים, אלא גם של רופא עור, אנדוקרינולוג וגסטרואנטרולוג.

סיבוכים ותוצאות

ציפורניים סדוקות יכולות להתקדם אם לא נותנים תשומת לב נאותה לטיפול ולמניעתן. התעלמות כזו מהבעיה מביאה ברוב המקרים לתוצאה לא חיובית: מצטרף זיהום (לרוב פטרייתי), ולהפרעות חיצוניות מתווספות גם תחושות לא נעימות בצורת כאב, צריבה, גירוד וכו'.

בנוסף, עם קיומה לטווח ארוך של פתולוגיה, גם חסינות כללית סובלת, המשפיעה על כל מצב הגוף:

 • מחלות כרוניות החריפות;
 • מופיעים תהליכים אלרגיים;
 • הסיכון של התפשטות זיהום לגבולות לוחיות הציפורניים עולה.

כאשר גדל סדק בציפורן למשך תקופה ארוכה, הבעיה עלולה להפוך לכרונית: ההגנה החיסונית נחלשת, וקשה יותר ויותר להיפטר מהנגע.

עדיף לטפל בכל מחלה בזמן: כולל, זה חל גם על הפרות של בריאות העור ונספחים.

אבחון סדקים בציפורן

אם מופיעות ציפורניים סדוקות, כדאי להתייעץ עם רופא עור. הוא יבחן את לוחות הציפורניים באור מיוחד, יעריך את מצבם הכללי ואת האינדיקטורים של צפיפות, גוון צבע, שקיפות וכו'. לעתים קרובות ניתן לקבוע במדויק את שורש הסדקים בשיטה מיקרוסקופית, ניתוח מיקרו-אלמנטים ספקטרלי, ו מחקר על רמת הויטמינים בגוף. במקרים מסוימים, יש לפנות לייעוץ מרופאים מומחים במיוחד - למשל גסטרואנטרולוג, אנדוקרינולוג, מנתח וכו'.

ניתוחים במעבדה מתבצעים לאחר נטילת חלקיק מלוחית הציפורן: מוערכת ההסתברות לנגעים פטרייתיים, סטרפטוקוקלים וסטפילוקוקלים. בנוסף, נבדק דם לאיתור מחלות פנימיות בגוף - למשל תהליכים דלקתיים, אנמיה וכו'.

אבחון אינסטרומנטלי מופעל אם יש חשד לבעיות פנימיות בגוף. לדוגמה, ניתן לרשום בדיקת אולטרסאונד של חלל הבטן, בלוטת התריס, צילום חזה וכו'.

אבחון דיפרנציאלי

אבחנה מבדלת מתבצעת עם הפתולוגיות הבאות:

 • פטרת ציפורניים - זיהום פטרייתי בציפורניים;
 • פסוריאזיס בציפורניים (מתרחש לעתים קרובות על רקע פסוריאזיס בעור);
 • אקזמה בציפורניים (לרוב מלווה אקזמה כרונית של הרגליים והידיים);
 • פציעות טראומטיות של האצבעות;
 • השפעות כימיות (חומצות, אלקליות, מוצרי שמן על הציפורן, שימוש תכוף בלקים ג'ל וכו');
 • חזזית פלנוס (חל על לוחות הציפורניים עם צורה כללית או לא טיפוסית של המחלה);
 • בריברי, תהליכי דה-מינרליזציה, מחלות מערכתיות.

יַחַס סדקים בציפורן

הטיפול בסדקים בציפורניים מתבצע במתחם, עם נהלי טיפול חובה ותיקון תזונה. לפעמים החיתוך הרגיל של האזור הפגוע במספריים עוזר: עם הזמן צומח אזור בריא חדש. כדי למנוע מהסדק לחזור על עצמו, הצלחת מודבקת במדבקה אנטי-מיקרוביאלית עד שהיא גדלה לגמרי בחזרה. אם הנזק משמעותי ותופס את כל משטח הציפורן, ייתכן שתידרש התערבות של מנתח.

כאשר שורש הבעיה הוא מחלה של האיברים הפנימיים, או מחלה מערכתית, חובה לפנות לרופא ולערוך אבחון יסודי. אם הפתולוגיה הבסיסית לא תבוטל, אז זה יהיה כמעט בלתי אפשרי להיפטר מהסדקים לנצח.

אם הנגע נגרם ממגע עם פתרונות כימיים אגרסיביים, אז יש צורך לנקוט באמצעים להגנה על הידיים - למשל, ללבוש כפפות גומי באופן קבוע.

הבעיה הקשורה לזיהום פטרייתי נפתרת על ידי הרופא על בסיס אישי. לדוגמה, מיקוסים מוזנחים מטופלים לאורך זמן - במשך מספר חודשים או אפילו עד שנה. אפשר להשתמש בתרופות אנטי פטרייתיות מערכתיות: Fluconazole, Itraconazole, Terbinafine, Ketoconazole. בנוסף, מומלץ לחבר טיפול חיצוני הכולל אמבטיות עם תמיסה של אשלגן פרמנגנט, מלח ונתרן ביקרבונט.

במקרים מסוימים, הרופא רושם טיפול ספציפי באמצעות 1-2% טינול או 5% כריסרובין עם כלורופורם. לאחר ההליך, מוחל חומר אנטי פטרייתי. טיפול כזה נמשך לפחות שבועיים, ולאחר מכן חותכים את האזור הפגוע וממשיכים ליישם את התרופה האנטי-פטרייתית מתחת לטיח הדבק למשך חודש נוסף. טיפול כזה נקבע לעתים קרובות יותר לחולים שבעיית הפיסורה שלהם קשורה לאקזמה או דרמטיטיס. משך הטיפול הכולל הוא עד לצמיחה מחודשת של צלחת ציפורן בריאה לחלוטין.

אפשר להשתמש בתכשירים מקומיים אחרים כמו Exoderil, Bifonazole, Fukortsin וכו'.

בפנים, מומלץ לקחת מוצרים מיוחדים מולטי ויטמין-מינרלים מורכבים.

תרופות שרופא עשוי לרשום

פלוקונאזול

חומר אנטי פטרייתי שנקבע על ידי רופא, בוחר מינונים אישיים בהתאם לסוג וחומרת הזיהום. תופעות לוואי אפשריות: כאבי ראש, הפרעות שינה, חולשה כללית, עייפות.

טרבינאפין

הוא משמש לטיפול בפטרת ציפורניים, בדרך כלל בכמות של 250 מ"ג פעם ביום. הטיפול יכול להיות ארוך, למשך מספר שבועות ואף חודשים. התרופה בדרך כלל מקובלת היטב על ידי הגוף, ותופעות הלוואי הן נדירות או קלות.

אקסודריל

חומר אנטי פטרייתי לשימוש חיצוני. ככלל, Exoderil משמש למריחה על האזורים הפגועים פעמיים ביום, למשך מספר חודשים (עד שישה חודשים). תגובות לוואי נדירות ומתבטאות בביטויים מקומיים (אדמומיות, גירוד, גירוי מקומי בעור).

פוקורצין

אנטיספטי ומחטא בעל פעילות אנטי-מיקרוביאלית ואנטי-פטרייתית רחבה. משמש לטיפול באזורים פגועים עד 3 פעמים ביום. משך היישום - עד להיעלמות מוחלטת של תסמיני הסדק. Fukortsin אינו מיועד לילדים מתחת לגיל 12.

סידן D 3  Nycomed

טבליות סידן לעיסה עוזרות לחזק את הציפורניים ולשפר את המבנה שלהן. קח טבליה אחת פעמיים ביום. במהלך הטיפול, תגובות רגישות יתר, הפרעות עיכול אפשריות.

קלצמין

שילוב של סידן ציטראט וקרבונט. זה נקבע לילדים מגיל חמש ולמבוגרים. המינון היומי הממוצע הוא 2 טבליות. משך הקבלה נקבע בנפרד. תופעות הלוואי נדירות ביותר ומתבטאות בצורה של תגובות אלרגיות או בחילות.

איך לתקן סדק בציפורן?

אם בעיית הסדק הופיעה פתאום - למשל, לאחר נזק מכני לצלחת - אז עדיף לבקר מניקוריסטית שיכולה "לתקן" את הפגם בצורה מקצועית. עדיף לעשות הליך זה מוקדם ככל האפשר, אחרת המצב יחמיר.

כאשר אין אפשרות לבקר בסלון ציפורניים, מומלץ לבצע את הפעולות הבאות:

 • ללטש באופן עצמאי את משטח הציפורן המושפעת עם להב עם פצירה עדינה (לא מתכתית);
 • להחיל בסיס דבק על האזור המלוטש (לנוחות, אתה יכול להשתמש במברשת מניקור);
 • כאשר הדבק מתייבש, שים פיסת משי מיניאטורית על האזור המטופל, ואז תקן אותה פעמיים על גבי הדבק;
 • לאחר התייבשות הדבק, יש לטפל במקום שוב בקובץ או בלק ולכסות אותו בלכה מקבעת.

במקרים קיצוניים, אתה יכול להסתדר בלי דבק ובד משי, באמצעות חתיכת מפית רגילה ולכה שקופה. נכון, להליך זה לא תהיה השפעה כל כך ארוכת טווח, אבל זה יעזור "להחזיק מעמד" עד לרגע השיקום המקצועי בסלון.

ויטמינים לציפורניים סדוקות

כדי למנוע או להאיץ ריפוי של סדק בציפורן, יש צורך להקפיד על צריכת חומרי ויטמין חיוניים לגוף. זה לא סוד שהמחסור בויטמינים ומינרלים מוביל ליובש, שבירות, דפורמציה וחיוורון של נספחי העור. איך לפצות על החיסרון הזה?

הפתרון הטוב ביותר יהיה לשנות את התזונה, שבזכותה נוכל לקבל את החומרים העיקריים והקלים לעיכול. תכשירים פרמצבטיים מתאימים גם הם, אך הספיגה שלהם גרועה במקצת (בנוסף, מוצרי בית מרקחת עלולים לגרום לאלרגיות אצל המטופל). בכל מקרה, עדיף להתייעץ עם רופא בעניין זה.

עם יובש ושבירות יתר על רקע התעבות של קצוות צלחת הציפורן, בדרך כלל יש חשד למחסור ביוד, סידן או מגנזיום, או ויטמינים A ו-E. הוויטמינים המוזכרים מסיסים בשומן: הדבר מעיד שהם יכולים רק להיספג בשילוב עם שומנים. לכן חוסר טוקופרול ורטינול נצפה לעתים קרובות אצל נשים העוקבות אחר דיאטות קפדניות עם צריכת שומן מופחתת.

סידן הוא מרכיב חשוב המצוי בגבינות, מוצרי חלב, כרוב, ירקות ואגוזים. כדי לשפר את ספיגת הסידן, עדיף לקחת אותו בשילוב עם ויטמין D: האחרון מיוצר על ידי הגוף בהשפעת אור השמש.

יוד הוא יסוד קורט הכרחי מאוד לגוף, הקיים בכמות מספקת בפירות ים, ירקות, גזר ואננס. הודות ליוד, התפקוד התקין של בלוטת התריס מתבסס, והשיער וצלחות הציפורניים מתחזקים.

מגנזיום הוא מרכיב מרכזי שנמצא בשעועית, אגוזים, גבינות, דגנים, בננות ופירות יער. בנוסף למגנזיום, צמחי מזון עשירים בסיליקון: בהיעדר אלמנט זה, הציפורניים הופכות שבירות, מיקרו-סדקים עשויים להופיע.

ניתן לשפר את המצב ולהאיץ את הריפוי של סדקים בציפורניים על ידי הכללת מנות ג'לטין בתזונה. התפריט יכול להיות מיוצג על ידי בשר או דגים אספפיק, ג'לי, מוס וכו '. הודות לג'לטין, לעתים קרובות ניתן לשפר לא רק את מצב הציפורניים, אלא גם את המפרקים.

טיפול פיזיותרפיה

לביצוע הליכי פיזיותרפיה, נעשה שימוש בציוד מיוחד, אשר, ככלל, מותקן בחדרים פיזיים. הטיפול יכול להתבצע הן על בסיס אשפוז והן על בסיס אשפוז.

ההליכים כרוכים בחשיפה לסוגים שונים של אנרגיה - קוונטית, מגנטית, חשמלית ואולטרסונית. כדי להיפטר מסדקים בציפורן, הרופא עשוי לרשום:

 • טיפול בתדר גבוה;
 • אלקטרופורזה;
 • פונופורזה;
 • טיפול בלייזר;
 • טיפול בגלי הלם;
 • טיפולי הקרנות וכו'.

יש לזכור כי פיזיותרפיה לא תצליח למגר את הגורם להופעת סדקים בציפורניים. לכן, במהלך הטיפול, שיטות נוספות משמשות כדי לחסל את הגורם הראשוני. אם זה לא נעשה, אז הבעיה עשויה לחזור בקרוב.

טיפול אלטרנטיבי

קיימים הרבה מתכונים חלופיים לחיזוק הציפורניים ולמניעת שינויים פתולוגיים בהן. הדרכים הפשוטות ביותר להיפטר מסדקים הן:

 • תרופה זולה ופשוטה לציפורניים סדוקות היא שמן צמחי עם עשבי תיבול. זה לא קשה לבשל את זה: הם לוקחים עשבי תיבול טריים או מיובשים (מרווה, טרגון, כוסברה, או אפילו צמרות גזר מתאימים), קוצצים ויוצקים שמן צמחי לא מזוקק. כמות השמן נקבעת חזותית: היא צריכה לכסות לחלוטין את השכבה הירוקה, אך לא יותר. הסוכן מתעקש בארון למשך יומיים, ולאחר מכן מתחיל הטיפול. קח 1 כף. ל. שמן חצי שעה לפני ארוחת הבוקר, מדי יום, וגם שפשף לתוך צלחות הציפורן פעמיים ביום (בוקר ולילה).
 • עם מחסור בסידן, קליפות ביצה נאספות, שוטפות ומייבשות היטב, נשרפות במחבת חמה ויבשה וטוחנות במטחנת קפה. האבקה שהתקבלה מאוחסנת בכלי אטום היטב, רצוי במקרר. נלקח דרך הפה, 1 כפית. מדי יום, עם אוכל, למשך 2-3 שבועות. סידן כזה מהקליפה נספג הרבה יותר טוב מאשר מרוב התכשירים הפרמצבטיים.
 • הכן משחה לסדקים. מערבבים 20 מ"ל שמן ציפורני חתול, מחצית מחלמון עוף מבושל ו-3 גרם שעוות דבורים, שחומם מראש באמבט מים. הסוכן בוחשים, מבלי להסיר מהאש, ומביאים לעקביות של שמנת חמוצה. הכלי משמש לשפשוף הציפורניים בלילה.

טיפול בצמחי מרפא

 • כל יום, כמה פעמים ביום, הם שותים חליטה טרייה של זנב סוס. צמח זה ידוע בתכונות המשתנות שלו, אך מעטים יודעים שהוא עדיין מתמודד היטב עם מחלות שונות של הציפורניים והשיער. יש לשתות לפחות 2 כוסות עירוי ביום.
 • אוסף תרופתי מוכן משלושה חלקים של צבע סמבוק, שני חלקים של שורש ספה, וחלק אחד של עלי סרפד, פירות אלמון וארנק רועים. קח כפית אחת מהתערובת שהתקבלה, יוצקים 250 מ"ל מים רותחים בתרמוס, מתעקשים למשך הלילה, מסננים למחרת בבוקר. הם שותים קורס בן עשרה ימים, שלוש פעמים ביום, 100 מ"ל. כל יום אתה צריך להכין עירוי טרי.
 • תרופה חיצונית מוכנה מ-15 מ"ל של מיץ אלוורה, 1 כף. ל. קרם תוצרת בית, 20 טיפות שמני אשחר ים ובורדוק, אותה כמות של שמן ציפורני חתול. כל המרכיבים מעורבים, משפשפים לתוך צלחות הציפורן 2-3 פעמים ביום, מדי יום.

הוֹמֵיאוֹפָּתִיָה

במקרים רבים, כאשר מופיעות ציפורניים סדוקות, ההומאופתיה עוזרת להתמודד עם הבעיה. אנחנו מדברים על תרופות ספציפיות, יעילות ובטוחות שמותר לקחת הן למבוגרים והן לילדים. העיקר למצוא רופא הומאופתי טוב שיבחר את התרופה האופטימלית. הבחירה יכולה להיעשות לטובת תרופות הומיאופתיות כאלה:

 • Thuja oksidentalis - נקבע לטיפול בציפורניים שבירות ומתפוררות, כשהן מתקלפות, מעוותות וכו'. זה גם עוזר עם פסוריאזיס בציפורניים.
 • ספיה - משמש עבור סדקים הממוקמים בצד הקצה החופשי, כמו גם עבור קוצים תכופים, צהובות, עיוות של הצלחות.
 • Acidum fluoricum - ניתן להשתמש אם הציפורניים נשברות, מתכסות בסדקים, חריצים, פסים אורכיים.
 • אלומינה - מסייעת לעור יבש ולצלחות ציפורניים נפוחות סדוקות.
 • Antimonium krudum - יעזור אם הציפורניים מכוסות בסדקים, סדקים, גידולים, כמו גם עם היפרקרטוזיס תת-רחתי.
 • Arsenicum album - נקבע עבור דילול ושבריריות של הצלחות.
 • גרפיט - עוזר נגד דפורמציה, עיבוי וסדקים.
 • פסורינום - משמש לשבריריות ושבריריות.

אם ציפורניים סדוקות נגרמות על ידי זיהום פטרייתי, אז תרופות כגון Silicea terra, Argilla, Veronica officinalis מועילות. סדקים כואבים מסולקים בעזרת Berberis vulgaris.

מינוני התרופות הינם אינדיבידואליים ונקבעים על ידי מומחה בכיוון הומאופתי.

כִּירוּרגִיָה

במצבים מסוימים, כאשר לטיפול תרופתי אין את האפקט הרצוי, יש לפנות לשיטות קרדינליות - למשל, להסיר את לוחית הציפורן. ההליך מתבצע במספר דרכים:

 • שיטת הלייזר כוללת שימוש בקרן לייזר בקוטר של פחות מ-1 מ"מ. הקרן מסירה בו זמנית גם את הציפורן הפגועה וגם את הפתוגן הפטרייתי, יש השפעה עדינה, מונעת הישנות של מיקוזה.
 • התערבות כירורגית משמשת לרוב אם המחלה מתקדמת: המנתח מפריד את הצלחת מהבסיס בעזרת אזמל ומסיר אותה, ולאחר מכן הוא שוטף את הפצע בחומר אנטיבקטריאלי. המטופל יכול ללכת הביתה כמעט מיד לאחר ההליך.
 • הסרה כימית כרוכה בשימוש בסרט מיוחד ובמגיב משחה כימית. הסרט עם המשחה נשמר על הציפורן הפגועה במשך כארבעה ימים, ולאחר מכן הוא מוסר יחד עם הצלחת המרוככת.
 • שיטת גלי הרדיו היא מעין "אידוי" של אזורי הציפורן הפגועים. ההליך מבוצע בהרדמה מקומית, כך שהמטופלים סובלים את הפגישה ללא אי נוחות רבה ויכולים להתחיל את הפעילות היומיומית הרגילה שלהם ביום השני לאחר ההתערבות.

מְנִיעָה

ציפורניים סדוקות הן לא רק מכוערות, הן מעידות על בעיות בריאותיות חמורות בגוף. כדי להימנע מבעיה זו, עליך לטפל כראוי בציפורניים שלך, כמו גם להזין ולהעניק לחות - לא רק את האצבעות, אלא את כל הגוף. לשם כך, די לעקוב אחר המלצות מניעה פשוטות יחסית.

 • אין לנקות את הבית או לשטוף כלים מבלי ללבוש תחילה כפפות גומי. לגבי כפות הרגליים, צריך לפקח על איכות וניקיון הנעליים מבפנים שלהן: הנעליים לא צריכות לעלות, הן צריכות להיות טריות ונקיות, ללא ריחות לא נעימים, לחות ולכלוך.
 • אתה לא יכול לנשוך ולקטוף את הציפורניים שלך, נסה לתקן כמה פגמים - למשל, גדילה: זה צריך להיעשות על ידי מומחה.
 • חשוב להקפיד על כללי ההיגיינה האישית, לשטוף את הידיים והרגליים באופן קבוע ולמנוע התפתחות של זיהום פטרייתי.
 • מניקור ופדיקור צריכים להיעשות רק על ידי מומחים בסלונים מוכחים.
 • אתה צריך לאכול נכון, לשתות מספיק נוזלים לאורך היום, לנהל אורח חיים בריא. התזונה צריכה להיות מורכבת מכ-70% ירקות, פירות, ירקות.

ההמלצות המפורטות הן פשוטות, אך הן מסייעות בשמירה על הבריאות, החוזק והמראה היפה של לוחות הציפורניים.

תַחֲזִית

אם אתה משתמש בטיפול הולם בזמן, שנבחר תוך התחשבות בשורש הבעיה, אז לסדק בציפורן תהיה פרוגנוזה חיובית. אם לא מטופל, הסדק יכול להסתבך יותר: לדוגמה, לעתים קרובות מופיעים מוקדים דלקתיים, הצלחת מעוותת, הזיהום מצטרף ומתפשט. אמצעים שננקטו בזמן יסייעו למנוע צרות ולשמור על בריאות הידיים והרגליים.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.