לנוח על ים המלח

טמפרטורת ים המלח

הטמפרטורה של הים המתה משמח את הנופשים כל השנה. שקול את האקלים של ים המלח, את טמפרטורת האוויר והמים. כמו כן נבחר את הזמן האידיאלי של השנה למנוחה וטיפול בחופי ים המלח.

התוויות נגד וטיפול בים המלח

התוויות נגד טיפול ומנוחה על ים המלח מבוססות על תכונות של מים, בוץ, אוויר ומלח ים. חשוב על ההגבלות העיקריות על ים המלח ועל כללי הטיפול היעיל בחוף ישראל.

ערי ים המלח

כל הסנטוריה, המרפאות והמלונות ממוקמים באזור טבעי ואינם רוצים לבלות פעילויות רפואיות ופנאי באזור כלשהו במדבר. לכן, יש רצון ללמוד יותר על אותן ערים של ים המלח, אשר יצטרך לעבור את ההתאוששות.

בתי הבראה של ים המלח

ישראל המודרנית היא המובילה ברמת הטיפול בסנטוריום-ספא. זה סוג של בילוי מספק הזדמנות לא רק להירגע, אלא גם לרפא, לתקן את בריאותם. לשם כך, בתי הבראה של ים המלח, השונים בהכוונה המיוחדת של המחלה, שבה הם מתייחסים, הם מושלמים.

ים המלח

אתרי ים המלח, הממוקמים ישירות על חופה, ליד החופים, רבים מאוד.

מלונות בים המלח

מלונות בים המלח - בישראל ובירדן - מיוצגים על ידי בתי מלון בעלי כיתות שונות (שלושה, ארבעה וחמישה כוכבים).

איך להגיע לים המלח?

האם אתה רוצה לדעת איך להגיע לים המלח מבלי לאבד זמן וכסף? שקול שתי אפשרויות אפשריות לאגם ייחודי - מעיר שלוש הדתות של ירושלים, וכן ממפרץ אילת על הים האדום - מנמל אילת.

חופי ים המלח

כדי להגיע לחופי ים המלח בחלקו הצפוני, רק 39 ק"מ מירושלים, ומתל אביב תצטרכו לנסוע פי שניים וחצי יותר.

מזג אויר על ים המלח

תנאי האקלים האופייניים - כלומר מזג האוויר בים המלח - קשורים למיקום האגם המלוח עצמו. כידוע, ים המלח נמצא על קרקעית הבקעה הגדולה (שם נוסף הוא הדיכאון הטקטוני הירדני).

ספא על ים המלח

כמעט כל המלונות באזור הנופש הזה ניתן לייחס לספא בים המלח. הולך לכדור הארץ הבטיח על ידי תייר או עם מטרות פנאי, תמיד יש הזדמנות לבחור מקלט על הטעם שלך ואת הארנק.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.