^

בריאות

A
A
A

קיפוזיס

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.11.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

קיפוזיה - העקמומיות של עמוד השדרה במישור הסגיטאלי על ידי קמור אחורי.

קוד ICD-10

M40. קיפוזה ו לורדוזיס.

קיפוזות מולדות

קיפוזיס מלידה הוא תוצאה של חוליה נוספת בצורת טריז, סינוזה של שתי חוליות, תת-פיתוח של החלק הקדמי של גופים בחוליות בעמוד השדרה המותני או העליון-המותני.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9]

סימפטומים ואבחון

קיפוזיס מלידה הוא נדיר ביותר, לוקליזציה אופיינית - עמוד השדרה המותני העליון המותני. דפורמציה מזוהה מוקדם - במחצית הראשונה של החיים, ברגע שהילד מתחיל לשבת. עם הצמיחה של הילד, העיוות גדל באופן משמעותי, זורם ללא כאבים וללא סימפטומים נוירולוגיים. לפי תקופת ההתבגרות, הוא מגיע לתואר בולט. צמיחת הילד מתעכבת.

טיפול

בעת גילוי דפורמציה, להחיל ערש גבס, עיסוי של שרירי הגב, התעמלות מתקנת. הנטייה לעיוות פרוגרסיבי היא אינדיקציה לקיבוע כירורגי של עמוד השדרה.

קיפוזה נרכשת

קיפוזיס שנרכש יכול להיות תוצאה של רככת, שחפת spondylitis, osteochondropathy, שברים דחיסה של גופים חוליות.

trusted-source[10], [11], [12], [13], [14], [15], [16], [17]

ריקטס קיפוזה

קיפאוזיס ריקט, ככל הנראה, הוא תוצאה של לחץ דם כללי בשרירים קשים. מתפתח במהירות ברגע שהילד מתחיל לשבת.

סימפטומים ואבחון

עבור קיפוזיס rachitic, עקמומיות אחידה של עמוד השדרה החזה התחתון המותני ניכרת, אבל היווצרות זווית בולטת חדה גם אפשרי. דפורמציה משמעותית יורדת אם הילד הוא לשים על הבטן, או בוטל לחלוטין, אם אתה מרים את הרגליים ואת האגן של הילד למעלה. עם מחקר זה, מומים אינם נעלמים, הגורם של קיפוזיס מולד או דלקת שחפת שחפת.

לצורך כיוון נכון של האבחנה, די בהערכת שינויים אחרים בשלד: נוכחות של קרניוטובים, "חרוזים ראצ'ים", עיבוי של אפיפיזות של הגפיים, וסימנים קליניים אופייניים לרככת.

טיפול

טיפול מורכב של רככת הוא הכרחי. הקיפוזזה הרעועה מסולקת אם הילד מונח על מזרן קשיח אפילו, אסור לו לשבת. המיקום על הגב חלופי עם המיקום על הבטן. הילד קבוע עם חזייה מיוחדת למיטה כדי לשמור על מיקום אופקי. עם קבוע kyphosis מובהק, מומלץ לשים את הילד במיטה טיח עם גלילים מקופלים לחצות כדי למנוע עיוות. גבס העריסה משתנה לאחר 1.5-2 חודשים כמו kyphosis מסולק. במקביל, עיסוי הוא prescribed כדי לחזק את השרירים של הגב, הבטן, הגפיים. ברוב המקרים, kyphosis נעלם עם הטיפול של רככת. זה נדיר ביותר, למרות טיפול אנטי סרטני מורכב, דפורמציה בצורת קיפוסקוליזה נשאר לכל החיים.

קפה

להפריד בין החזה העליון, החזה התחתון, המותני הכולל קיפוזיס.

trusted-source[18], [19], [20], [21], [22], [23]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.