Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

קר על הים ואחרי הים

המומחה הרפואי של המאמר

רופא פנימי, פולמונולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.11.2021

הצטננות היא מחלה נפוצה, כי אנשים רבים צריכים להתמודד. ברפואה אין אבחנה של "קר". זהו השם הפופולרי של ARI ו ARVI, אשר תופסים עמדה מובילה במבנה של שכיחות של דרכי הנשימה. במיוחד לעתים קרובות המחלה מתרחשת בתקופת הסתיו באביב, כמו גם בקיץ, במהלך עונת החגים. לא נעים במיוחד הוא  הקור על הים ואחרי הים, אשר יכול להכהות מנוחה. 

trusted-source[1]

גורם ל הצטננות לאחר הים

הסיבה העיקרית של הצטננות היא הנגיף. זיהום מתרחש על ידי טיפות מוטס, על ידי מגע עם אדם חולה, או נושאת וירוס. בים, תנאים אופטימליים לפיתוח והתפשטות של זיהום. ראשית, האקלים מתאים לתנאים בהם מתרחשת הכפלה האינטנסיבית של וירוסים.

 שנית, בים כל האנשים מתרחצים, ללא קשר למצבם הבריאותי. לעתים רחוקות, מי יישאר בהסגר לתקופה של 14 ימים אם הוא יחלה. לפיכך, הנגיף יכול להיכנס למים. הוא מסוגל להתמיד במשך זמן רב בסביבה. ורק לאחר שנכנס לתנאים אופטימליים, כלומר, לתוך גוף האדם, יתחילו להתפתח, להכפיל, אשר, בהתאם, גורם תהליך פתולוגי.

 שלישית, חסינות האדם בים מצטמצמת. אדם מרשה לעצמו הרבה חירויות, המשטר הרגיל נשבר, הוא מזין את עצמו בטעות. רבים שותים אלכוהול. מפחית את החסינות ואת היפותרמיה, או לחילופין, יתר על המידה של הגוף, חשיפה ארוכה מדי לאוויר צח, חשיפה לעור של אור שמש ישיר, מי ים של הרכב מסוים. שינוי חד בתנאי האקלים, הקצב הגופני, גם משפיע לרעה על הגוף.

השפעה שלילית על הגוף ונעה. כל דרך היא מתח עבור הגוף: מתח, עייפות, רוח, טיוטות, חום, גזי פליטה על המסלול, חוסר המשטר תזונה מלאה.

גורמי סיכון

אנשים עם חסינות מופחתת, לעתים קרובות אנשים חולים, נופלים לתוך קבוצת הסיכון. סיכון גבוה לחלות בים בילדים, במיוחד בגיל של עד שלוש שנים. אדם שיש לו לאחרונה מחלה ויראלית או catarrhal עלול לחלות, לא מלא לרפא, אנשים עם עור רגיש, וגם אלה להתעלל לשמש חשיפה. אנשים שהיו על הכביש במשך זמן רב, התעללות באלכוהול. הסיכון גדל בנוכחות מחלות כרוניות ומלוות, אדנואידים, לאחר הסרת שקדים או אדנואידים, בעלי מחלות סרטניות, הן שפירות והן ממאירות.

trusted-source[2], [3], [4], [5]

פתוגנזה

על רקע החסינות מופחתת, הזיהום, אם לבלוע, לא מנוטרלת על ידי המערכת החיסונית, אבל חודר יותר, נכנס הדם ואיברים רגישים. הנגיף מועבר בדם, חודר לדרכי הנשימה, מתיישב על הריריות הריריות. כתוצאה מכך מתפתח תהליך פתולוגי: האות מתקבל מהקולטנים כדי ליישב את הקרומים הריריים בנגיף, המערכת החיסונית יוצרת תגובה חיסונית. כתוצאה מכך, גורמים פרו-דלקתיים, נוגדנים לנגיף, מתפתחים.

לימפוציטים מגיעים לאתר הפלישה של הנגיף, שמטרתו לנטרל את הסוכן הזר ולשחזר את ההומיאוסטזיס. כתוצאה מכך, באתר של פלישת הנגיף לתוך הרירית מתרחשת התפתחות של דלקת. לימפוציטים מבודדים מתים יחד עם חלקיקי הנגיף. זה מוביל לפיתוח של רירית או exudate שופעת, אשר מצטבר ומרגיז בהדרגה את הממברנה הרירי. יש שיעול, התעטשות, כתגובה רפלקסית, שהופיעה בתגובה לגירוי הקרום הרירי.

אז יש הפרה של microflora. הנגיף מייצר אנדוטוקסינים, אשר נכנסים לגוף, במהלך חייו. תחת השפעתם, נציגים מסוימים של microflora נורמלי של nasopharnx עלול למות. זה מוביל את העובדה כי נורמלי, שאינו פתוגני microflora נהרג. האתר המתפנה מושפע מיד על ידי מיקרואורגניזמים אחרים, בעיקר פתוגניים, שמתחילים להתרבות באופן אינטנסיבי יותר. זה מוביל להתפתחות של זיהום חיידקי, אשר יכול להתפשט בקלות, לעורר את הפיתוח הנוסף של תהליך זיהומיות.

מיקרואורגניזמים פתוגנים יכולים לחדור לתוך nasopharynx, הלוע. לפתח שקדים, דלקת הלוע, דלקת הלוע. מפתחת נזלת, גודש באף, האף. במקרים חמורים, זיהום יכול לרדת לאורך המסלולים יורד לתוך הסמפונות והריאות, אשר מסוכן עקב התפתחות של דלקת ריאות, ברונכיטיס. באמצעות צינור אוסטאכיאני, המחבר את nasopharynx עם האוזן, הזיהום יכול לחדור לתוך האוזן הפנימית והאוזן הפנימית. כתוצאה מכך, דלקת השד, טופו-אוטיטיס מתפתחת, הירידות בשמיעה, נוקשות מופיעה. לעתים קרובות את הזיהום נופל על התעלה nasolacrimal (או עם ידיים מלוכלכות, מטפחת) בעין, וכתוצאה מכך התפתחות של דלקת הלחמית.

trusted-source[6], [7], [8], [9], [10], [11]

תסמינים הצטננות לאחר הים

תסמיני הצטננות הם הופעתם של תחושות לא נעימות וטעם בגרון. בהדרגה, רגשות אלה הופכים כאב, מחנק של הגרון והאף, שינוי של הקול. אנשים רבים נפגעו לבלוע, לדבר. יש נזלת, שיעול, קריעה. בערך 2-3 ימים יש כאב ראש, חולשה, צמרמורות, חום, טמפרטורת הגוף עולה.

ביום 3-4 יש סימנים של שיכרון ויראלי: צינה חזקה, כאב בבטן, ירידה בתיאבון, בחילה, הקאות, הפרעת שרפרף עלולה להתפתח. יש חולשת שרירים, כאב ראש חמור, סחרחורת, כאבים במפרקים, כאבים בכל הגוף.

הבשמים המוקדמים, המתרחשים זמן רב לפני התפתחות המחלה, הם דפיקות לב, תחושה של לחץ, לחץ מוגבר על הלב. ייתכנו קוצר נשימה קל, למשל, במאמץ פיזי קל, מטפסים במדרגות. יש חולשה, הזעה מוגברת. רבים מגבירים את הרגישות של העור, מפחיתים את התיאבון, יש רעד קל בגוף, אדישות, חולשה, נמנום.

מאוחר יותר יש זיעה בגרון, התעטשות, טעם לוואי לא נעים בפה. ייתכן שיש נפיחות קלה של הריריות הריריות ואת האדמומיות שלהם. לעתים קרובות, נפיחות מופיעה על הפנים, באף, בעיניים. Lachrymation מצטרף בעיניים. זה יכול להיות מכאיב לאדם לבלוע, לדבר. ייתכן שיש גודש באף, באוזניים.

trusted-source[12], [13], [14], [15]

קר על הים בילד

ילדים יש הצטננות בים לעתים קרובות מאוד. זאת בשל העובדה שגופו של ילד, פחות מבוגר, מסוגל להסתגל. כאשר משנים את המשטר הרגיל, תנאי האקלים, יש ירידה חדה של חסינות. הגוף הופך להיות רגישים יותר לזיהום. בנוסף, ילדים רבים יש microflora נורמלי, אשר יכול גם להוביל לפיתוח של פתולוגיות הנשימה, יוצר תנאים אופטימליים לפיתוח microflora פתוגניים.

ילדים אינם שומרים על כללי ההיגיינה, משטר היום, מבלים זמן רב תחת השמש, במים. רגשות חדשים רבים, היפותרמיה במים עם overheating הבאים בשמש, overwork במהלך המהלך, הפרעה של שינה ומנוחה, תזונה - כל זה מחליש את הגוף ומגביר את הסיכוי של הידבקות. אם יש הזדמנות להראות את הילד לרופא, יש צורך לעשות את זה בהקדם האפשרי. היום בים למצוא מוסד רפואי לא קשה. הילד יכול להופיע בכל מרפאה, מרפאה פרטית. כאשר מנוחה במרכז בילוי, בתוך פנימייה, מלון, מוסד דומה אחר, צריך להיות נקודה רפואית, או פשוט רופא שיכול להתייעץ. אתה יכול גם להשתמש ברפואה העממית. אבל זה גם טוב יותר לעשות לאחר התייעצות ראשונית עם רופא.

trusted-source[16], [17], [18], [19]

הקור על שפת הים בים

על השפתיים יש קור בצורה של פריחה כתוצאה של התפתחות זיהום הרפסווירוס בגוף. זה וירוס שיכול להתמיד במשך זמן רב בדם של אדם מבלי לגרום שום סימני מחלה, מבלי לגרום אי הנוחות לאדם. אבל ברגע שמצבים נוחים מופיעים בגוף: החסינות יורדת, קצב הביוכימיה, חילוף החומרים נשבר, היא עוברת מהצורה הלא פעילה אל הגוף הפעיל, והופכת לסוכנת המחלה.

בבית המרקחת אתה יכול לקנות תרופות מערכתי אנטי ויראלי המסייעים להפחית את הסימפטומים של המחלה. גם מקומי, משחה מיוחדת, קרם המסיר את הפריחה ניתן להשתמש. יש שפתונים אנטי ויראליים מיוחדים, אשר יש השפעה מקומית לחסל את הביטויים של הצטננות.

אבל יש צורך להבין כי כל אלה הם אמצעים זמניים המאפשרים פשוט להסיר את הסימפטומים של המחלה, כדי לעצור סימנים של זיהום ויראלי. כדי לרפא את המחלה לחלוטין, לאחר שחזר מן הים יש צורך לעבור סקר ולקבל קורס מלא של טיפול אנטי ויראלי. בדרך כלל לאבחון המחלה זה מספיק כדי לעבור את הניתוח על וירוסים של קבוצת הרפס.

סיבוכים ותוצאות

הצטננות בים עלולה לגרום לתוצאות לא נעימות ולהוביל לסיבוכים. כמו סיבוכים, otitis, tubootids, דלקת הלוע, ברונכיטיס, דלקת ריאות נחשבים. זה גם מסוכן להפיץ את הזיהום בכל הגוף. לעתים קרובות יש לא רק מחלות של דרכי הנשימה, אלא גם מחלות של איברים אחרים. כמו סיבוך, ייתכן שיש pyelonephritis, enterocolitis. תוצאה של שכרות היא לעתים קרובות הפרעת עיכול, תגובות אלרגיות, ליקוי שמיעה.

לא פחות מסוכנים הם סיבוכים כגון לימפדניטיס (דלקת של בלוטות הלימפה, כלי). זה מוביל להתמדה של הזיהום בכל הגוף, המעבר שלו צורה כרונית.

trusted-source[20], [21], [22], [23]

אבחון הצטננות לאחר הים

כדי לאבחן יש צורך להתייעץ עם רופא - otolaryngologist או מטפל. הרופא אוספת תחילה מידע כללי (אנמנזה של חיים ומחלות), עורכת ראיון עם המטופל. מידע על איך ומתי המחלה החלה, אילו סימנים ראשוניים, כמה מסובכת המחלה היתה בזמן שהלכתי לרופא, אילו אמצעים נלקחו לטיפול בה, אם מקרים כאלה התרחשו בעבר, יכול להיות משמעותי. לאחר מכן מבוצעת בדיקה כללית של המטופל. הרופא בודק את העור, הריריות. ייתכן שיהיה צורך רינוסקופ, otoscopy (בדיקה של nasopharynx, האוזן).

שיטות מחקר קליניות משמשות. עם ההאזנה, האזנה לריאות, ברונכי והלב מתבצע, מה שמאפשר להעריך את מידת הדלקת והנזקים בדרכי הנשימה. כמו כן, מישוש, המאפשר לך לזהות אזורים של דלקת, שטיפה, נפיחות, ולהעריך את מידת הכאב. מצב של בלוטות הלימפה וכלי, שקדים הוא העריך. בעזרת כלי הקשה, בעיקר להקשיב ברונכי והריאות. על ידי צליל שהתקבל, בעת הקשה, אתה יכול לקבוע את נוכחותם של דלקת כיח. במידת הצורך, נקבעו שיטות חקירה נוספות (מעבדה, אינסטרומנטלית), אבחנה דיפרנציאלית.

trusted-source[24], [25], [26], [27], [28], [29], [30], [31], [32]

אבחון דיפרנציאלי

הבסיס לאבחון דיפרנציאלי הוא הצורך להבחין בין מחלות בעלות מאפיינים דומים. אז, מלכתחילה חשוב להפריד את המחלה ויראלי מ חיידקי. זה עשוי לדרוש מחקר וירולוגי, תרבות בקטריולוגית.

מחקר וירולוגי כולל לעתים קרובות ניתוח של זיהוי של חלקיקים נגיפיים ישירות בדם (המבוצעת על ידי כוח אטומי, במיקרוסקופ המנהרה). כמו כן, ניתוח מתבצע לזיהוי DNA DNA או RNA במדגם הבדיקה (שיטת PCR, רצף), אשר מציין את נוכחותה של זיהום ויראלי.

אבל שיטות אלה יקרים, הם דורשים ציוד ספציפי. לכן, לעתים קרובות לנקוט שיטות אימונולוגיות או סרולוגיות, אשר חושפים מתחמי החיסון הספציפי של נוגדנים אנטיגן אשר נוצרים בגוף האדם בנוכחות זיהום בדם. קומפלקסים אלה לא רק יכול להיות קבוע מבחינה איכותית, אלא גם לכמת, מה שמאפשר לחשב את מידת העומס הנגיפי.

ייתכן שתצטרך תרבות בקטריולוגית אם אתה חושד זיהום חיידקי. עבור מחקר לקחת כתם מן הגרון ואת האף. הם עושים את היבול העיקרי, כלומר, הם לזרוע את החומר הביולוגי המתקבל על מדיום מזין מלאכותי. ואז דגירה במשך שבוע בתנאי תרמוסטט. הערכת יבולים, לקבוע את התרבות השוררת בצמיחה. ואז המושבה הגדולה ביותר מופרדים מחדש על חומרי הזנה סלקטיבית. בעזרת מבחנים ביוכימיים ומחקרים אימונולוגיים, מתבצעת קביעה כמותית של התרבות המתקבלת. כלומר, על פי תוצאות המחקר, הגנרית ומינים השייכות של מיקרואורגניזם, המאפיינים שלה ריכוז משוער להיות ידוע.

אינפורמטיבי מאוד יכול להיות ניתוח קליני של דם ושתן. מניתוחים אלו ניתן לקבוע את כיוון התהליכים העיקריים המתרחשים בגוף. לכן, כמות מוגברת של לימפוציטים מצביע על תהליך דלקתי, זיהום ויראלי או חיידקי. הגידול eosinophils מציין תגובה אלרגית או פלישה טפילית. ייתכן שיהיה צורך במחקר ביוכימי או חיסוני כדי לקבל מידע מפורט.

יַחַס הצטננות לאחר הים

הטיפול הוא אטיולוגי בעיקר, כלומר, הוא נועד לחסל את הגורם הפתולוגי. עם הצטננות, הטיפול העיקרי הוא טיפול אנטי ויראלי שמטרתו לחסל את הנגיף או לצמצם את פעילותו, כמו גם לעורר את המערכת החיסונית, המספקת הגנה טבעית מפני הנגיף. בתגובה להכנסת הנגיף או כל סוכן זר אחר, ייצור של אנטיגנים, וכן גורמים אחרים החיסון להגנה. 

טיפול סימפטומטי משמש גם, אשר נועד לחסל את הסימפטומים העיקריים של הפתולוגיה. אז, עם הטמפרטורה הגוברת, antipyretic סוכנים הם prescribed. כאשר שיעול, ניתן prescribed antitussive, mucolytic, expectorant ואמצעים אחרים. כאשר הכאב הוא prescribed משככי כאבים, משככי כאבים. במקרה של תגובה אלרגית, גירוי, נפיחות, antiallergic, antihistamines נקבעו. אם זיהום חיידקי מצטרף, אנטיביוטיקה נקבעו. עם תהליך דלקתי חזק, תרופות אנטי דלקתיות נדרשים.

בעיקרון, הם משתמשים בטיפול קר מורכב, הכולל תרופות, פיזיותרפיה, ויטמינים. לפעמים כוללים שיטות עממיות של טיפול ותרופות הומיאופתיות.

מידע נוסף על הטיפול

מְנִיעָה

אתה יכול למנוע הצטננות על ידי הכנת הגוף שלך לחופשה מראש. חשוב לשמור על חסינות ברמה גבוהה לאורך כל השנה. צריך להיות מזון מלא עם התוכן של כל הויטמינים הדרושים, יסודות קורט. אנחנו חייבים לנסות לשמור על המשטר של היום, לאכול, לקום, ללכת לישון בערך באותו זמן. יש צורך למזער את הלחץ, overstrain נוירו מנטלית, עייפות, ההשפעה של גורמים שליליים.

חשוב במהלך השנה לשלב את הדרך האופטימלית של מנוחה וזמן עבודה, לעסוק בתרבות גופנית, ספורט. יש צורך ליישם טכניקות של נשימה נכונה, הרפיה ופרקטיקות מדיטציה, אימון אוטוגני שיעזור להקל על המתח, למזער את ההשפעות האנתרופוגניות השליליות. כל זה יספק חסינות טובה, סיבולת, ורמה גבוהה של הסתגלות של האורגניזם לגורמים שליליים.

כיצד להציל ילד הצטננות בים?

חשוב לוודא כי הילד אינו supercooled במהלך רחצה ולא להתחמם יתר על המידה בשמש. עדיף ללכת לחוף בשעה "בטוח" שעות - עד 11 בבוקר, ולאחר 16:00. זה יגן על הגוף מפני ההשפעות השליליות של אור השמש. בשלב זה עדיף לנוח, לטייל במקום שקט, לא חם. יש להגן על הראש מפני חשיפה ישירה לאור השמש. כמו כן חשוב לוודא שהילד אינו נמצא בטיוטה, במיוחד בתחבורה.

הילד צריך לשתות מספיק מים, לאכול הרבה פירות וירקות. בזהירות אתה צריך לצרוך מזון משומר, בשר, דגים. בטמפרטורות גבוהות, ההסתברות להשגת מוצרים מעופשים גבוהה. סיכון מוגבר להרעלה, הרעלת מזון.

trusted-source[33], [34], [35], [36], [37], [38], [39], [40]

תַחֲזִית

באופן כללי, התחזית חיובית. בדרך כלל  קר על הים ואחרי הים  מהר מרפא. אבל עם חסינות נמוכה וחוסר טיפול, המחלה יכולה לגרור על וללכת אחר, צורות חמורות יותר של המחלה, זיהום חיידקי יכול להצטרף. לאחר החזרה הביתה, אתה חייב תמיד לבדוק עם הרופא שלך.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.