Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

פוליפים בכיס המרה: זה מסוכן, איך לטפל ללא ניתוח באמצעים חלופיים

המומחה הרפואי של המאמר

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021

פוליפים הם תצורות קטנות שפירים, אשר נמצאים לעתים קרובות על הקירות של איברים פנימיים רבים. לדוגמה, פוליפים בכיס המרה מאובחנים לעיתים קרובות. זה פתולוגיה ספציפית מאוד שקשה לזהות, ולא פחות קשה לטפל.

לרוב, תצורות אלה יש תצורה כדורית, והם צמיחה שפירה של הרקמות הריריות של העוגב.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

אֶפִּידֶמִיוֹלוֹגִיָה

מבנה לא ידוע בכיס המרה התגלה לראשונה על ידי הפתולוג הגרמני ד"ר ר. וירצ'וב, והוא חזר במאה ה -19. מדען נוסף הצליח לבחון את הפתולוגיה בפירוט במיקרוסקופ ולתאר אותה. מאז אותה תקופה, הגורם העיקרי למחלה נחשב להפרעת אכילה בגוף.

הגל השני של המחקר polyposis החל מהרגע שבו סוג חדש של אבחון הוכנס הלכה למעשה - אולטרסאונד סריקה.

על פי הנתונים הסטטיסטיים האחרונים, 6% של אנשים יש אבני מרה בחלל כיס המרה. לרוב, המחלה נמצאת אצל נשים מעל גיל 35.

אצל גברים, בעיקר תצורות כולסטרול נמצאות. אצל נשים, תכלילים היפרפלסטיים נמצאים.

trusted-source[7], [8], [9], [10], [11], [12], [13]

גורם ל פוליפים בכיס המרה

כפי שהתברר, ההפרה של חילוף החומרים של השומנים אינה הסיבה היחידה האפשרית להיווצרות של גופים פוליפוניים. הם יכולים להתעורר תחת השפעת גורמים וגורמים אחרים:

 • הפרעות גנטיות, עומס התורשה (במשפחה היו כבר מקרים של פיתוח פוליפים);
 • מחלות זיהומיות ודלקתיות במערכת המעי;
 • הפרעות בתהליכים מטבוליים;
 • dyskinesia של צינורות המרה, מחלות כבד אחרות ומערכת המרה.

תפקיד חשוב בהתפתחות המחלה מתבצע על ידי גורמי סיכון, אשר צריך להיחשב בפירוט רב יותר.

trusted-source[14]

גורמי סיכון

 • נטייה תורשתית היא, אולי, הגורם השכיח ביותר בהתפתחות המחלה. קודם כל, זה מתייחס תצורות adenomatous ו papillomas המרה. במקרה זה, אם היו מקרים של הופעת polyposis שפיר באיברים אחרים במשפחה, את הסכנה של פיתוח הצטברות בכיס המרה עולה גם.

תורשה היא לא חשובה עבור הופעתה של מחלות, סיבוכים אשר הם גידולי polyposic. לדוגמה, מחלה כזו נחשבת dyskinesia של מערכת המרה.

 • מחלות זיהומיות מדבקות - למשל, cholecystitis, להמשיך על רקע קיפאון מרה, שהוא מנגנון ההדק לפיתוח של גידולים מרה. הפוליפ של כיס המרה עם cholecystitis היא תופעה נפוצה יחסית. במהלך התגובה הדלקתית, קיר האיברים הופך להיות צפוף יותר, צורתו ומבנהו מופרעים. כתוצאה משינויים אלה, קיפאון מרה מופיע, מה שמוביל לכאב, דיספפסיה, גיהוק. התוצאה של תגובה זו היא הצמיחה של granulations בקירות איבר המרה, אשר הופך את הגורם העיקרי להיווצרות מבנים polyposis שלאחר דלקתיות.
 • הפרעות בתהליכים מטבוליים משפיעות לרוב על היווצרות תצורות כולסטרול. עם הזמן, תצורות אלה להגדיל ולעבור הסתיידות. תהליכים אלה הם תוצאה של הפרעה של מטבוליזם של שומן, כאשר כולסטרול עודף מסתובב בדם. עודף כולסטרול מופקד בתוך הקירות של כלי הדם לא רק, אלא גם את מערכת המרה. ב מרה, ובלי זה יש כולסטרול: אם מרה היא עומדת, עודף שלה יופקדו בתוך שלפוחית השתן.
 • Dyskinesia של צינורות המרה לגרום הפרה של מערכת המרה תוך שמירה על המבנה הרגיל של האורגן. Dyskinesia מלווה תקלה של קיבולת התכווצות של כיס המרה, אשר מסבך את הכניסה של המסה המרה לתוך 12 המעי הגס: הפרשת מרה כבר לא מתאים לתהליכים העיכול מסוימים. המטופל מציין סימפטומים כגון בחילות לאחר אכילה (במיוחד לאחר אכילת שומן), כאב, ירידה במשקל.

trusted-source[15], [16], [17], [18]

פתוגנזה

כפי שכבר צוין, polyposis היא מחלה polyethiologic, כלומר, זה יכול להיות סיבות רבות של התפתחות.

בכיס המרה יש קיר דק תלת שכבתי, המורכב מקליפה חיצונית, שכבת שריר ורקמה רירית.

רירית רירית רירית הקירות הפנימיים של הגוף: הוא יוצר מבנים פוליפוניים. רקמה זו יוצרת מספר קפלים, היא חדורה בבלוטות ומכוסה בשכבה אחת של אפיתל.

תצורות polyposic, בתורו, יכול להיות אמיתי או מה שנקרא "pseudopolips":

 • polyposisations נכון נוצרים עקב צמיחה מוגזמת של האפיתל;
 • "Pseudopolypes" יש מוצא כולסטרית או דלקתית.

trusted-source[19], [20], [21], [22], [23], [24]

תסמינים פוליפים בכיס המרה

סימפטומטית ב neposlasms polyposis הוא לא תמיד אופייני וספציפי עבור מחלה זו. חומרת מגוון התסמינים תלויה בגורמים רבים: מתוך לוקליזציה של החינוך, על ריבוים, על גודל וכו '.

זה מסוכן אם הצומת פוליפו הוא בחלק הצוואר של שלפוחית השתן, או בתוך צינור: במצב כזה קיים סיכון של חסימת היציאה כיס המרה, אשר יגרום לצהבת.

ב לוקליזציות אחרות של הפתולוגיה, הסימפטומים עשויים להיות חבויים או מתונים.

הסימנים הראשונים של פוליפים בכיס המרה הם לעתים קרובות את הפעולות הבאות:

 • כאבים עמום בצד ימין של צלעות (עשוי להיות cramping), במיוחד לאחר נטילת מזונות שומניים, לאחר פרקים של אכילת יתר, לאחר שתייה, לאחר מתח;
 • צהבת, שבה העור, רירי ו sclera לרכוש גוון צהוב (לעתים קרובות צהבת מלווה pruritus, בחילה ואפילו הקאה);
 • קוליקובראזניה - כאבים חריפים, חריפים, הדומים לקולקטיס בכבד ב cholelithiasis (לעתים קרובות מעידים על פיתול והפרת הרגל של הפוליפ);
 • מראה של טעם מר בחלל הפה, בחילות בוקר, הקאות תקופתיות לא מוסברות.

ראוי לציין כי ברוב המקרים, תכלילים polyposic אינם באים לידי ביטוי בכל דרך שהיא: הם מזוהים בטעות, כאשר לאבחן מחלות אחרות. רק כאשר היווצרות עולה במידה ניכרת, או עם התפתחות של סיבוכים, הוא תיאר את התמונה הקלינית שתוארה לעיל.

 • פוליפ 3, 4, 5, 6 מ"מ בכיס המרה נחשב מבנה קטן ברוב המקרים אינו מראה את עצמו על ידי סימנים חיצוניים כלשהם. גידולים כאלה אינם מוסרים בדרך מבצעית: הם מנוטרים. אם האתר גדל ביותר מ -2 מ"מ בשנה, אזי ניתן להעלות את שאלת הסרתו.
 • הפוליפ בצינור של כיס המרה יכול לגרום לחסימה של הצינור, אשר יתבטא בצורה של צהבת מכנית, שהיא תוצאה של עלייה בתכולת הבילירובין במערכת הדם. מה הסימפטומים האופייניים לצהבת: כתמים צהובים של עור וקרום רירי, גירוד בעור, בחילה בחלל הפאוקסמי. סימני עזר יכולים להיות: החשיכה של השתן, כאבי מפרקים ושרירים, טמפרטורת גוף מוגברת.
 • כאב בפוליפים בכיס המרה הוא בדרך כלל מקומי מובהק: זהו אזור ההיפוכונדריה הנכונה, כלומר, האתר של הקרנת הכבד ומערכת הפרשת המרה. הכאבים יכולים להיות קהים וכואבים, אבל לעתים קרובות יותר הם דומים, התכווצויות, וכאשר הפוליפוסיס נפצע, הם דומים (חד, פתאומי וחזק). עם סוג זה של כאב, החולה הוא תמיד חסר מנוחה, הוא לא יכול למצוא את מקומו ולעתים קרובות משנה את מיקומו בחיפוש אחר תנוחה נוחה ביותר.
 • שינויים מפוזרים בלבלב ופוליפ של כיס המרה מאובחנים לעיתים קרובות בשילוב אחד עם השני. לרוב שינויים אלה מלווים על ידי cholecystopancreatitis - דלקת משולבת המשפיעה על הלבלב ועל מערכת המרה. בנוסף לדלקת, הגורם לשינויים מפוזרים יכול להיות גם גיל: בעוד echogenicity של הלבלב יכול להישאר נורמלי, והחולה לא יעשה תלונות.
 • שלשול בפוליפים בכיס המרה הוא אולי התסמין השכיח ביותר, יחד עם בחילות והקאות. שלשולים מופיעים עקב קיפאון והפרת הפרשת מרה. זה מוביל את העובדה כי מזון במעי מתעכל בצורה גרועה: עבור קליטה רגילה של שומן, מרה יש צורך. כתוצאה מכך, יש הפרעה עיכול - שלשולים.
 • הטמפרטורה בפוליפ של כיס המרה יכולה להישאר נורמלית, אבל בנוכחות דלקת במקרים רבים עולה. חום ממושך נמוך (אשר ניתן לראות במשך חודשים) לעתים קרובות מציין את נוכחותו של תהליך דלקתי כרוני - cholecystitis. עם כאבי כבד, הטמפרטורה יכולה לעלות בבת אחת ל + 38 °. עם זאת, סימפטום זה אינו אופייני, כמו חולים רבים יש שינויי טמפרטורה ללא שינוי. הנוכחות של פוליפ כשלעצמה אינה משפיעה על השינוי בערכי הטמפרטורה.

פסיכוסומטיקה עם פוליפות של כיס המרה

מיד צמתים פוליפוסים אינם נחשבים הפרעות פסיכוסומטיות, אבל הם יכולים להיות תוצאה של הפרות כאלה. אז, neoplasms רבים לפתח עקב תהליכים דלקתיים, dyskinesias, הפרעות במחזור הדם ואת trophism באורגן. לכן, לא ניתן לטעון כי פסיכוסומטיקה לא משחק תפקיד במנגנון היווצרות של תכלילים polyposic.

אנשים רבים רוכשים את המחלה כתוצאה של לחץ, סכסוכים תכופים, חוסר שביעות רצון חיים, פחדים וכן הלאה. מומחים אומרים כי אנשים חווים, או לדכא את הרגשות השליליים, נוטה "מדריך" אותם לתוך הגוף, מה שמוביל להופעת מחלות. בנוסף polyposis, חולים כאלה עלולים לסבול cholelithiasis, קוליטיס, דיכאון התקפי פאניקה.

אחד התנאים לטיפול האיכותי של ישויות פוליטיות הוא היעדר לחץ ושלווה מוסרית, מחוזק על ידי אורח חיים בריא תזונה נכונה.

פוליפ של כיס המרה אצל גברים

בחולים גברים, תכלילים של כולסטרול מזוהים לרוב, וכבר בגיל מבוגר. הסיבות הן פיקדונות הכולסטרול שנצברו במהלך השנים, אשר, לאורך זמן, עלייה והם חלחלו עם מלחי סידן (calcified).

על פי הסטטיסטיקה, גברים יותר נשים נוטות להפרעות שומן והפרעות אכילה, ולכן לעתים קרובות יש להם הפרה של חילוף החומרים השומן. כאשר כמות הכולסטרול בדם עולה, הוא מופקד בתוך קירות כלי הדם במערכת המריאה. אם החולה סובל מקפיאה של מרה, הרי שהסיכון לגדילת פוליפוסיס גדל מספר פעמים.

כולסטרול polyposis צמתים ברוב המכריע של המקרים לא לגרום כל הסימפטומים של המטופל, ולכן החולה מבקש עזרה רפואית כבר בנוכחות של הפיקדונות כולסטרול משמעותי.

פוליפים בכיס המרה במהלך ההריון

רוב הרופאים מסכימים כי אם יש הכללה polyposive במערכת המרה, זה צריך להירפא (הוסר) לפני תחילת ההריון התכנון. השורה התחתונה היא שבמהלך תקופת ההתארגנות ההורמונלית החזקה ביותר, הסיכון של ניוון ממאיר של חינוך פוליפואי גדל. כלומר, איך מתנהג התולעת אינו ידוע. התנהגות זהה עבור אישה בהריון הוא גם מסוכן.

אבל מה אם הצומת polyposis זוהה כבר במהלך ההריון? כאן התשובה לא יכולה להיות חד משמעית. לעתים קרובות יותר מאשר לא, מומחים עושים את ההחלטה לשמור על הפתולוגיה, לשלוט על הצמיחה של החינוך. במידת הצורך, יש לרשום טיפול כירורגי, אך לאחר לידתו של התינוק.

פוליפים של כיס המרה בילדים

תכלילים polyposis ניתן למצוא לא רק בחולים בגיל העמידה וקשישים, אלא גם אצל ילדים. לרוב הם מזוהים בקרב ילדים מתחת לגיל 10 שנים: הסכנה היא כי בשלבים המוקדמים של הפיתוח של מבנים אלה מאוד קשה לזהות, וגם העיתוי של אבחון יכול להוביל לתוצאות חמורות למדי: הפרה של תהליכי העיכול, מחלות כרוניות של מערכת העיכול וכן הלאה.

המראה של מבנים פוליפוניים עשוי להיות בשל סיבות רבות. אצל ילדים, רובם מגלים פתולוגיות הקשורות לנטייה תורשתית.

לעיתים נדירות אצל ילדים המחלה גורמת לכל ביטוי קליני: הצמתים הפוליפוסיים לעיתים קרובות אינם מתבטאים מספיק זמן, והסימנים הראשוניים עשויים להיות דומים לאלה של דלקת כרונית בדלקת השדרה הרגילה. אבחנה של polyposis הוקמה רק לאחר מחקר אבחון מיוחד.

איפה זה כואב?

שלבים

בחוגים הרפואיים, מקובל להבחין בין שלושה שלבים של התפתחות polyposis, אם כי זה סיווג מותנה, וזה לעתים קרובות קשה לקבוע את השלב המדויק. אלה הם שלבי הפיתוח הבאים:

 1. השלב הראשון נחשב ראשוני, כאשר הפוליפ הוא רק מתחיל את הפיתוח. המטופל אינו מרגיש שום אי נוחות, פונקציה של זרימת המרה לא סובל.
 2. השלב השני מאופיין על ידי התפשטות משמעותית של הרקמה, עם חפיפה של רוב צינור המרה או שלפוחית השתן. את זרימת מרה קשה, אבל אפשרי.
 3. השלב השלישי הוא חפיפה מלאה של לומן של צינור או שלפוחית השתן עם גידול polyposic. התפוקה של מרה הופך בלתי אפשרי.

לקבוע במדויק את השלב של תהליך פוליפוני באמצעות אולטראסאונד. זה לא קל לעשות את זה במיוחד על ידי נוכחות של סימפטומים.

trusted-source[25], [26], [27], [28], [29], [30], [31], [32]

טפסים

 • כולסטרול של כיס המרה נחשב pseudostorostom - כלומר, זה אינו מורכב רקמות איברים, אבל הוא נוצר מ הפקדות כולסטרול על הקיר של שלפוחית השתן.
 • פוליפ adenomatous של כיס המרה מגיע אפיתל בלוטתית, אשר מכסה את הרקמות הריריות של העוגב. גידולים אדנומטיים נוטים יותר להתנוונות ממאירה מאשר לאחרים.
 • פוליפ צולב של כיס המרה הוא גידול פוליפואי שבו הפקדות של מלחי calcined התרחשו. לפעמים הסתיידות משפיעה לא רק על הצומת polyposis, אלא גם על הקיר שלפוחית (שלפוחית החרסינה כביכול), שהוא מצב שלילי מאוד שיכול להתנוון לגידול סרטני.
 • הפוליפ הקנס של כיס המרה הוא תולדה, שגודלה אינו עולה על 6-8 מ"מ (במקרים מסוימים, עד 10 מ"מ). גידולים כאלה מטופלים לעתים קרובות באופן שמרני, מבלי להזדקק להתערבות מיידית.
 • פוליפים מרובים בכיס המרה, במיוחד של אופי תורשתי, נקראים גם מפוזר. במצב זה, ממאירות לפתח ממאיר באתר של polyposis מרובים 80-100% מהמקרים.
 • הפוליפ על הצינור בכיס המרה נחשב לטובה ביותר, שכן הוא כמעט לעולם אינו מתדרדר לגידול ממאיר. עם זאת, כזה הצטברות יכול להיות מסוכן: זה יכול לעורר דימום, יכול להיות מעוות, הפרה, אשר ידרוש התערבות כירורגית דחופה.
 • פוליפ הקודקוד של כיס המרה קרוב מאוד לקיר האיבר ויש לו בסיס רחב (לא רגל). צמיחה כזו מומלץ לעתים קרובות להסיר: הסכנה של ממאירות החינוך הוא גדול.

trusted-source[33], [34], [35], [36], [37]

סיבוכים ותוצאות

סיבוכים של תצורות פוליפוניות בכיס המרה אינן נדירות, למשל:

 • פוליפ יכול להיות מחדש לתוך גידול סרטני (ממאירות);
 • את הרגל פוליפולי יכול להיות מעוות (במקרה יש פוליפ "על הרגל");
 • הפוליפ יכול להגדיל ולחסום את חלל השלפוחית.

את הגידול של הפוליפ של כיס המרה קשה מאוד לשלוט: לעתים קרובות המחלה מזוהה גם כאשר היווצרות הופך כל כך גדול כי הוא חוסם את לומן של האיבר. מסוכן במיוחד אם פוליפים מרובים: הם בהדרגה למלא את כל שטח הבועה. זה מוביל לעובדה כי מרה מתחיל לצבור, העיכול הוא השתבש, ואת המרה נכנס הדם. כתוצאה מכך, יש לחולה צהבת - מצב שבו העור והסלרה הופכים צהובים. בנוסף, השתן הופך כהה, גירוד העור מתפתח.

פוליפים של כיס המרה יכולים להיעלם? ואכן, הם יכולים. אבל זה קורה לא כל כך הרבה: תצורות אשר גודל לא יעלה על 10 מ"מ, ואת הפוליפ היה רגל יכול להיעלם. תצורות פוליפואדיות בקוטר גדול מ -10 מ"מ, הנמצאות על בסיס רחב, אינן נוטות לחיסול עצמי, והן נוטות יותר להתפתח לגידולים ממאירים.

גם אם הפוליפ של כיס המרה פותר, החולה עובר בדיקות בקרה אחת ל -6 חודשים, 2-3 פעמים כדי לוודא שאין הישנות של המחלה.

trusted-source[38], [39], [40], [41], [42], [43], [44], [45]

אבחון פוליפים בכיס המרה

אבחון הוא מוגבל לעתים קרובות אולטרסאונד אנדוסקופיה. בנוסף, ניתן להקצות בדיקות מעבדה.

 • מנתח כי רופא יכול לרשום לאבחון של נגעים polyposic:
 1. דם ביוכימיה קרובות מצביע על קיפאון המרה, סימפטומים של הנישאים רמות בילירובין (יותר מ 17 mmol / L), phosphatase אלקליין מוגברת (יותר מ 120 U / L), הגדלת כמויות של כולסטרול (יותר מ 5.6 mmol / L);
 2. OA של שתן עוזר לזהות bilirubin ולהקטין את הריכוז של urobilinogen (פחות מ 5 מ"ג / ליטר);
 3. Coprogram מראה את הירידה או היעדר של sterocilin.
 • האבחון האינסטרומנטלי כולל בדרך כלל אולטראסאונד, אנדוסקופיה, לעתים רחוקות יותר - דימות תהודה מגנטית וטומוגרפיה ממוחשבת.
 1. היישום של אולטראסאונד הוא הסוג הנפוץ ביותר של מחקר המאפשר להעריך באופן מלא את גודל לוקליזציה של היווצרות פוליפוז;
 2. אולטרה-סאונד הוא שילוב של אולטרסאונד ואנדוסקופ, שמוכנסים ל"לומן "של התריסריון;
 3. הדמיית תהודה מגנטית היא צורה יקרה יותר של אבחון, אשר, עם זאת, מאפשר לנו לשקול אפילו את הגידולים הקטן ביותר polyposis.
 • הפוליפ של כיס המרה על אולטרסאונד הוא גולם קל או נקודה עם רקמות כהות סביב. נקודה בהירה יש כיוון צמיחה מהקיר לתוך חלל הגוף. התצורה של הניאופלסמה תלויה בסוג הפוליפ: לדוגמה, אם הקצה הבנוי כולל רגל, אז מבחינה ויזואלית הוא נראה בבירור. עם תצורות מרובות על אולטראסאונד, מספר כתמים הנבטים לתוך חלל כהה נקבעים.
 • הדים של פוליפ של כיס המרה נקבעים על ידי מגוון. לכן, עם neoplasm כולסטרית או דלקתית, גרגר לבן לחלוטין נמצא. עם צמיחה adenomatous, נקודה כהה הוא דמיינו עם הרקמות הסובלות הקלה.
 • פוליפ היפראקוציו של כיס המרה הוא ניאופלסמה בעלת צפיפות גבוהה יותר עבור גלי אולטרסאונד. ככלל, רוב פוליפים הם בדיוק hyperechoic תצורות.
 • פוליפים של כיס המרה על MRI יכול להיחשב בזהירות רבה יותר. רוב המומחים לפנות לעזרת הדמיה תהודה מגנטית במקרים בהם יש צורך להבדיל את הפוליפ האמיתי מן הפפילומה.
 • CT של כיס המרה עם פוליפים הוא מידע מועט, ולכן הוא משמש לעתים נדירות, בעיקר עבור אבחונים דיפרנציאליים.

trusted-source[46], [47], [48], [49], [50]

מה צריך לבדוק?

אבחון דיפרנציאלי

אבחון דיפרנציאלי של פוליפים הוא קשה מאוד, כמו גם את האבחנה של polyposis בכללותו. לרוב, יש להבחין בין פוליפים לבין גידולים ממאירים, מדלקת המפרקים המחושבת והנשית, ממחלות טפיליות.

trusted-source[51], [52], [53], [54], [55], [56]

יַחַס פוליפים בכיס המרה

ברוב החולים, הטיפול בפוליפים מרמז על הסרתם הכירורגית, שכן במצבים רבים טיפול תרופתי אינו מביא את התוצאה הצפויה. תרופות יכול להיות שימושי להיפטר שורש הגורם, אשר יכול לגרום להתפתחות של תצורות פוליפוז, כמו גם כדי למנוע תסמינים מכאיבים. לדוגמה, עם כאב, ראוי לקחת antispasmodics ו משככי כאבים, ועם cholestasis לקחת cholagogue.

אם לחולה יש רמת כולסטרול גבוהה, הוא יטופל עם תרופות מיוחדות להוריד את זה ברמה.

טיפול בפוליפים בכיס המרה ללא ניתוח

ביצוע ללא ניתוח אפשרי רק עם תצורות polyposic של מוצא כולסטרול. עבור טיפול שמרני, תרופות כגון Ursofalk, Ursosan, Simvastatin, Holiver נבחרים לרוב, והם גם להוסיף Drotaverine ו Gepabene.

בנוסף לתצורות הכולסטרול, ניתן להשתמש בטיפול תרופתי ביחס לפוליפים, שגודלם הדיאמטרי אינו עולה על 10 מ"מ.

הצורך בהתערבות כירורגית צריך להיות מוערך על ידי הרופא בכל מקרה ספציפי: אם הצומת פוליפוס יש בסיס רחב וממדים גדולים, אז יש צורך להסיר אותו.

תרופות: עיקרון הפעולה והשימוש

התרופה

עקרון הפעולה

מינון

הוליווד

מחזקת את הפרשת מרה, משפר את תנועתיות המעי, מונע קיפאון מרה.

זה לא prescribed עבור חסימת מרה.

קח 2 הכרטיסייה. שלוש פעמים ביום לפני הארוחות.

גפאבן

מייצב את הייצור של מרה על ידי תאי כבד, יש אפקט antispasmodic.

קח מזון, כמוסה אחת שלוש פעמים ביום.

Drotaverine

מסיר עוויתות וכאב.

קח 1-2 טבליות אם אתה מרגיש כאב ואי נוחות בכבד.

סימבסטטין

מייצב את התוכן של הכולסטרול בדם.

קח פעם אחת ביום, בלילה, טבליה אחת.

 • Ursosan עם פוליפים בכיס המרה נקבע רק אם הגידול הוא נגזר כולסטרול. זנים אחרים של תצורות אינם ניתנים לטיפול על ידי אורסוסאן. התרופה מורידה את הכולסטרול ותכולת הליפופרוטאין בדם. תפקידה כולל גם מניעה והסרה של פיקדונות הכולסטרול.

Ursosan לשתות עם מספיק מים, בקצב של 10 מ"ג לכל ק"ג של משקל הגוף של המטופל. משך הטיפול הוא 6-12 חודשים.

זה בלתי אפשרי להיות מטופלים על ידי אורסוסאן במהלך חורבן של שלפוחית השתן, עם חסימה של הצינורות, וגם במקרה poly polyisis יש ממדים ניכרים - יותר מ 2 ס"מ.

 • Ursofalk ב פוליפות של בועה cholic מבצעת תפקיד של הממס כולסטרית - הפעולה שלו או דומה לפעולה של אורסוסנה. שתי התרופות הללו משמשות רק את אופי cholesteric של מבנים פוליפוזיים. Ursofalk לוקח זמן רב, חישוב המינון לפי הנוסחה 10 מ"ג / ק"ג משקל הגוף של המטופל. מדי פעם, את המצב של neoplasm יש לעקוב במהלך הקורס הטיפולי.
 • Allochol ב polypas של בועה cholic למנות או למנות להגדלת תנועתיות הפרשת מרה. תרופה זו אינה מתאימה לטיפול בחולים עם הפרעות חסימתיות - עם חסימה או של חולשה חלשה בצינורות המרה. Allochol יכול להיות שימושי בנוכחות של חוסר חומצה ביולוגית אנדוגני. קבל Allochol 2 טבליות שלוש פעמים ביום, מיד לאחר האכילה. משך הכניסה הוא עד חודש.
 • Ovesol עם פוליפים בכיס המרה מסייע לחסל קיפאון מרה, להסיר אבנים, לשחזר את הקינטיקה של מערכת המרה. Oatsol - מוצר צמחי, השייכים לקטגוריה של תוספי מזון, ולכן יש לו השפעה מתונה, ארוכת טווח וניתן להשתמש בו במשך זמן רב. טיפות נלקחות עם מים, 15-20 טיפות כל בוקר וערב (כ ½ כפית). מומלץ כי שלושה עד ארבעה קורסי טיפול הנמשכים חודש אחד בשנה. Ovesiol הוא התווית עם חפיפה מלאה של שלפוחית השתן או צינורות.

ויטמינים

הכללת ויטמינים בתוכנית המרפאת בתצורות פוליפוספוסיות ממלאת תפקיד חשוב, המסייע לשפר את איכות החיים של החולים, וחוסמת את המשך הצמיחה של פוליפים.

בשלבים הראשונים של המחלה, ההכנות ויטמין מורכבים מתאימים. זה יכול להיות Centrum, Vitrum, תאימות, Biomax, אלפבית, וכו 'אין צורך בויטמינים מיוחדים בשלב הראשוני של התפתחות המחלה.

פוליפים נכתבו בדרך כלל מטופלים באופן מקיף, עם שימוש נוסף של צמחים וסעד ויטמינים על הרקע של טיפול רפואי ו / או כירורגי.

רופאים ממליצים לשים לב לתרופות כאלה:

 • ויטמין B 2  - לוקח חלק בתהליכים של מטבוליזם, עוזר לספק חמצן לתאים.
 • Rutin - מגן על קירות כלי הדם, מקל על בצקת, משפר את זרימת הדם.
 • ויטמין B 6  - מייצב את הפונקציה של מערכת העצבים ואת רמת הכולסטרול בגוף.
 • Kokarboksilaza - מסדיר את חילוף החומרים של פחמימות, משפר את הסינתזה של חלבונים.
 • ויטמין B 12  - מחזק את המערכת החיסונית, משפר את חילוף החומרים של החלבון.
 • חומצה אסקורבית - מאיצה את השחזור של רקמות פגומות חיסול של רעלים.
 • ויטמין B 9  - מייצב את רמת המוגלובין, מחזק את המערכת החיסונית.

ויטמינים המפורטים ניתן להשתמש, כחלק הכנות מורכבות, באופן עצמאי, למשל, בצורה של זריקות.

טיפול פיזיוטרפי

ביצוע של תהליכים פיזיותרפיים הוא התווית החמרה של cholecystitis כרונית, בנוכחות של צומת אחת במערכת הפרשת מרה, או עם polyposis מרה משותפת.

לאחר ניתוח להסרת כיס המרה יכול להיות מומלץ עם השימוש בוץ גופרתי, סחף, כבול, בוץ Sapropel, טיפול כזה צריך להיות כבר בשלבים הראשונים, 2-3 שבועות לאחר הניתוח.

הליכים תרמיים, כגון פרפין או אוזריט, אינם מומלצים לפני או אחרי הניתוח.

זה מותר להשתמש במינרלים, טיפול גופני, עיסוי, טיפול באקלים. זה חובה לעקוב אחר דיאטה.

תרגיל עם פוליפ של כיס המרה

חולים עם תצורות פוליפוניות במערכת המעי הרגיעה חשוב מאוד לשקול מחדש את הפעילות הגופנית שלהם. יש להגביל את הפעילות המוטורית המוגזמת, במיוחד להימנע מתנועות פתאומיות. זה לא רצוי להרים משקולות, לשאת אותם, כמו פעולות אלה יכולים לגרום להתפתחות של השפעות שליליות.

באשר לטיפול המימוש, זה רק מוזמן polyposis. באופן עצמאי, בבית אתה יכול לבצע סדרה של תרגילים פשוטים אשר יקל את המצב לנרמל את הפונקציה של המערכת excretory מרה. תרגילים מתבצע באופן קבוע, לא דילוג על שיעורים ליום.

 1. החולה שוכב על גבו, מוביל את רגליו כפופות בברכיים אל חזהו, אוחז בידיו. כמה דקות התגלגל שמאלה וימינה, קדימה ואחורה.
 2. המטופל ממשיך לשכב על גבו: אחד אחד מכופף את רגליו בברכיים ומוביל אותן אל חזהו.
 3. שוכב על גבו, החולה שואבת ככל האפשר את הבטן, ולאחר מכן הוא מרגיע אותו. המספר הדרוש של חזרות הוא עשר.
 4. החולה עומד, רגליו מנותקות לרוחב הכתפיים. מסובב את החלק העליון של הגוף בתורו ימינה ושמאלה.

במידת האפשר, מטופל עם polyposis צריך לתרגל יוגה ו התעמלות נשימה.

trusted-source[57], [58]

טיפול אלטרנטיבי

לא מומלץ להתחיל בטיפול חלופי בפוליפים במערכת המעי, אם יש להם ממדים משמעותיים, או הגדלת הסבירות של ממאירות. עדיף לדון באפשרות של שימוש בשיטות חלופיות עם הרופא שלך מראש.

מרפאים אלטרנטיביים מומלץ להיפטר polyposis בלילה 3-4 שיני שום, לאכול בורודינו לחם עם שמן חמניות מזוקק.

בנוסף, אפקט טוב הוא מעיל גשם פטריות. יש צורך לאסוף 15 פטריות הישן עם קוטר של כ 3-4 ס"מ, ושופכים אותם 100 גרם של וודקה. התרופה צריכה להיות מתעקשת במשך שבעה ימים בחושך, ערבוב זה מדי יום. טרום לשטוף את הפטריות לא צריך. אחרי שבוע, את הפטריות יש לסחוט, כתוש מעורבב עם 0.5 ק"ג חמאה ושלוש כפות של דבש. המיסה ניתן לאחסן במקרר, באמצעות 1 כף. L. 30 דקות לאחר האכילה.

לא פחות שימושי הוא תערובת של עלים של אלוורה, דבש, חמאה וקוניאק. תערובת זו נצרכת חצי שעה לאחר הארוחה, עם כוס תה ירוק חם.

 • פרופוליס עם פוליפים בכיס המרה נלקח בצורה של מרקחת אלכוהול תמיסה - כפית אחת לכל 30 מ"ל של מים, שלוש פעמים ביום, 20 דקות לפני הארוחות. משך טיפול כזה צריך להיות חודשיים, ולאחר מכן הפסקה של שבועיים נמשך הקורס חוזר.
 • טיפול פוליפים סודה בכיס המרה פירושו לקחת פתרון של סודה לשתיה, החל בכפית 1/5 לכל כוס מים. כמות הסודה עולה בהדרגה, מקשיבה לתגובת הגוף. אם העיכול מופרע או מופיעות סימפטומים שליליים אחרים, המינון מצטמצם, או שהטיפול מופסק לחלוטין.
 • דבש עם פוליפות של כיס המרה מומלץ להשתמש לא כמזון, אלא כתרופה. דבש ניתן לאכול על בטן ריקה, מעורבב עם אלוורה, קלנדולה, חמאה, שמן זית, sporich וחומרים מרפא אחרים. שימוש אופטימלי של דבש פעמיים ביום, כמה דקות לפני הארוחות.
 • זרם הבונה: הטיפול בפוליפות של כיס המרה מתבצע בעזרת תמיסה של סילון בונה, שנלקחת כפית אחת שלוש פעמים ביום, למשך חודש. לאחר חודש, המינון מופחת בהדרגה עד חמש עד שש טיפות ליום. משך הטיפול הכולל הוא עד 3 חודשים. במקום תמיסה, אבקה יבשה של מטוס בונה מותר, אבל כמות קטנה מאוד - גודל של ראש המשחק. האבקה מתווספת לתה או לקפה, או מתגלגלת לתוך פירור לחם ובלעה.
 • Triphala עם פוליפים בכיס המרה מסייעת לטהר ולשפר את מערכת העיכול. זה גם מגרה את הפונקציה bile excretory, מורידה את רמת הכולסטרול, הורסת חיידקים מזיקים. הרכב של טריפלה איורוודית פירושו מיוצג על ידי amalaki, haritaki ו bibhitaka. תוכנית אופטימלית של הקבלה - אחד או שני טבליות בלילה, פעם ביום.

trusted-source[59], [60], [61], [62]

טיפול צמחים

השימוש עשבי תיבול לטיפול פוליפים בכיס המרה אפשרי רק עם כמויות קטנות של היווצרות. גידולים גדולים מוסרים רק בניתוח.

מרפאים אלטרנטיביים מומלץ לשים לב מתכונים כאלה:

 1. קח 1 כף. L. Celandine ו קמומיל כימאי, להשרות 200 מ"ל של מים רותחים, מתעקשים במהלך הלילה. סמים לשתות במהלך חודש 1 כף. כף חצי שעה לפני הארוחה. ניתן לחזור על הקורס לאחר 10 ימים.
 2. קח 1 כף. L. טנסי, 2 כפות. L. עוף, 1 כפות. L. קלנדולה, אלקה וקומץ ציפורניים, חצי כף לענה: לחלוט 1 כף. L. איסוף 500 מ"ל של מים רותחים, להחדיר לילה. התרופה צריכה להיות שיכור חם, שלוש פעמים ביום עבור 50 מ"ל.
 3. יוצקים 120 גרם של 500 מ"ל chaga של וודקה, מתעקשים במשך שבועיים. התרופה מתווספת לתה שלוש פעמים ביום ל 1 כף. אני, 30 דקות לפני האכילה.
 • טיפול של פוליפים של כיס המרה עם celandine נחשב הנפוץ ביותר. תרופות על בסיס של celandine נלקחים בעל פה - עם זאת, יש צורך להתייחס אליהם בצורה זהירה, שכן הצמח הוא רעיל. הטיפול לא צריך להימשך יותר מ 3-4 חודשים. קורס חוזר מותר רק שנה אחת לאחר סיום הקורס הראשון.

התרופה על בסיס celandine מוכן בשיעור של 1 כף. L. צמחים עבור 200 מ"ל של מים רותחים. עירוי נשמר בתרמוס במשך 1-2 שעות.יש לשתות תרופה בשליש הכוס שלוש פעמים ביום במשך 15-20 דקות לפני הארוחה. אם החולה אינו סובל את המינון (למשל, שלשולים, בחילה או קוצר נשימה), אז זה יכול להיות מופחת על ידי לקיחת 1-2 כפות. L. עירוי, מתמוסס בשליש כוס מים.

 • לענה עם פוליפים כיס המרה יעיל במיוחד אם המראה של היווצרות נגרמת על ידי מחלות דלקתיות זיהומיות של מערכת הפרשת מרה. לענה יש תכונות מיקרוביאליות ומאונטיות, ומונעת גם את התנוונות של הצטברות פוליפוסיס לגידול סרטני. סטמבל נחשב צמח שימושי מאוד, אבל המרירות של צמח זה אינו מאפשר להשתמש בו לטיפול בילדים. כדי להיפטר פוליפים מומלץ להשתמש פרחים לענה, מראש מגולגל אותם לתוך כדור של לחם: כדורים כאלה ניתן לבלוע בקלות ואפילו לא מרגיש טעם מריר.

עבור אלה שאינם חוששים מרירות, מתכון זה מתאים: 1 כפית. לענה הוא שפך לתוך 200 מ"ל של מים רותחים התעקש במשך עשרים דקות. המוצר חייב להיות שיכור לאורך כל היום.

 • טוהר ו קמומיל עם פוליפות של כיס המרה יש השפעה אנטי דלקתית וטיהור: קמומיל מרכך את הפעולה של celandine, אשר יכול לגרום שיכרון.

כדי להכין את התרופה, מאודה תרמוס עבור כפית אחת של כל עשב ב 250 מ"ל של מים רותחים, נשאר לילה. למחרת התרופה מסוננת שיכור 25-30 מ"ל 30 דקות לפני כל ארוחה. הטיפול נמשך שבועיים, ולאחר מכן זה לוקח 2-3 ימים. משך הטיפול הכולל יכול להיות 2-3 חודשים.

 • Rosehip ב פוליפות של כיס המרה נלקח בצורה של עירוי, אבל להכנת הכנה שלה לא פירות, אבל שורשי בוש. לחלוט כפות וחצי של שורשי הקרקע 500 מ"ל מים רותחים, חצי שעה לעמוד באמבט מים, ולאחר מכן לכסות מתעקש 2-3 שעות. הבא, עירוי מסונן, סחוט שיכור בצורה חמה של 50 מ"ל 20 דקות לפני הארוחות, עד 4 פעמים ביום. משך הזמן האופטימלי של טיפול כזה הוא עד חודש. במידת הצורך, 10 ימים לאחר הקורס הראשון של הטיפול, אתה יכול להתחיל קורס שני.
 • זרעי פשתן ב פוליפ כיס המרה יש אנטי דלקתיים, ריכוך, הפצע הריפוי השפעה, וגם להוריד את רמת הכולסטרול בדם. בגלל תכונות אלה, flaxseed מומלץ במיוחד עבור תצורות פוליפוז של כולסטרול.

כף אחת של זרעי פשתן מבושל במשך 10 דקות ב 300 מ"ל מים, מסונן, מקורר למצב חם, להוסיף 1-2 כפית. מותק. סמים הוא שיכור ב 100 מ"ל שלוש פעמים ביום במשך 5-10 דקות לפני הארוחות.

הומיאופתיה

תרופות הומיאופתיות נקבעו בנפרד. עם זאת, אנו יכולים להבחין בין מספר תרופות הומיאופתיות הנפוצות ביותר המשמשים פוליפים במערכת הפרשת מרה:

 • Anitum;
 • Apis;
 • בלדונה;
 • ברברי;
 • בריוניה;
 • Kuprum;
 • גרפיט;
 • קאלי קרבוניקום;
 • לפטנדרה;
 • זרחן מגנזיום;
 • Nukus נשים;
 • ספיה;
 • גופרית.

לטיפול במניעת סיבוכים ומניעתם:

 • Levicor במשך 5 גרגרים ביום במשך חודש;
 • Edas 113 - שלוש טיפות בבוקר ובערב, במשך חודש;
 • Hepatonorm - שמונה כדורי בוקר, אחר הצהריים וערב במשך חודש;
 • ברבריס פלוס - שמונה כדורי שלוש פעמים ביום, במשך חודש.

על מנת לקבוע את התרופה, המינון שלה התוויות, אתה צריך לחפש התייעצות במשרה מלאה עם הרופא ההומואיפתי של כיוון gastroenterological.

טיפול כירורגי

המבצע הוא הדרך היחידה להיפטר הצטברות בכיס המרה לנצח. לשיטה זו יש צדדים חיוביים ושליליים, שכן רק הפוליפ אינו ניתן להסרה: המנתח יצטרך להסיר את שלפוחית השתן כולה.

מומחים ממליצים לא לדחות התערבות כירורגית במקרים כאלה:

 • עם גדול לבנות גודל (יותר מ 1 ס"מ);
 • בנוכחות של פתולוגיות אחרות במערכת הפרשת המרה (לדוגמה, נקניקים או כרוניציסטיטיס כרוניים);
 • עם עלייה מהירה ניאופלזמה;
 • עם polyposis מרובים;
 • עם הסתברות גבוהה של ניוון ממאיר של היווצרות.
 • הניתוח עם פוליפ כיס המרה הוא להסיר את העוגב והוא נקרא cholecystectomy. התערבות כזו יכולה להתבצע באופן לפרוסקופי, או בעזרת חתך קלאסי. האפשרות השנייה היא טראומטית יותר ונמצאת בשימוש נדיר כיום.
 • הסרת פוליפים בכיס המרה באמצעים פתוחים פירושה חתך כירורגי בקיר הבטן. בדרך כלל מנתח המנתח laparotomy אלכסוני בקצה של הצלע, חושף את הכבד ושלפוחית השתן.

הניתוח מתבצע בשלבים:

 • הרופא עושה כמה חתכים מרובדים;
 • כלי קלישאה וצינור המרה;
 • פותח את שלפוחית השתן, קושר אותו כריתה;
 • במידת הצורך, מסיר בלוטות הלימפה הקרובה;
 • לתפור את החתך על פי שכבות של רקמות.

הניתוח הפתוח נעשה לעיתים נדירות: בעיקר כאשר הפוליפוסיס הוא מרובה או בעל ממדים משמעותיים - יותר מ 1.5-2 ס"מ התערבות כזו מתבצעת תחת הרדמה כללית (הרדמה אינטובציה). תקופת החולה היא לפחות שבועיים. התפרים מוסרים שבוע לאחר הניתוח.

 • לפרוסקופיה של הפוליפ של כיס המרה נחשבת התערבות מקובלת ביותר בשל טראומטיזם נמוך והתאוששות מהירה של המטופל בתקופה שלאחר הניתוח. לפרוסקופיה אינה כוללת את החתך של דופן הבטן: המנתח עושה כמה נקבים, שבהם מכשירים מיוחדים אנדוסקופ הם הציג כדי לשלוט על תהליך ההסרה.

במהלך הניתוח נעשה שימוש בהרדמה כללית.

צעד אחר צעד לפרוסקופיה ניתן לתאר כדלקמן:

 • המנתח עושה 4 נקבים, באמצעותם מציג מכשירים לתוך חלל הבטן;
 • בוחן את האיברים הפנימיים באמצעות האנדוסקופ;
 • תחבושות כלי הדם וצינור המרה;
 • מבודד את שלפוחית השתן, מסיר אותו, באמצעות coagulator מיוחד;
 • מסיר את איבר מוסר באמצעות נקב.

לאחר lararoscopy, החולה נדרש להתאושש על 5-7 ימים. סיבוכים לאחר הניתוח כמעט מוחקים, הריפוי מהיר, הצלקות הופכות לבלתי נראות לאחר מספר חודשים.

 • הסרת פוליפים בכיס המרה עם לייזר גם כרוך בשימוש בגישה לפרוסקופית. במקרה זה, polyposis הצטברות מוסר יחד עם איבר המרה. הלייזר במקרה זה משמש לניתוח רקמות, delamination ו קרישה של כלי. תקופת ההחלמה של המטופל לאחר הליך הסרת הלייזר אינו שונה מהתקופה לאחר ניתוח לפרוסקופי רגיל.

התוויות נגד ליקוי לייזר עשוי לכלול: פגום דם לקוי, משקל גוף גדול של המטופל (מעל 125 ק"ג), הריון, חסימת דרכי המרה, דלקת צפק נפוצה.

מְנִיעָה

אמצעי מניעה צריך להיות מכוון לחסל את הגורמים התורמים להיווצרות פוליפים. לדוגמה, יש צורך לשמור על מטבוליזם תקין בגוף, למנוע את המראה של קיפאון מרה דלקתיות דלקתיות של מערכת המרה והכבד.

אם לאדם יש נטייה תורשתית להופעת פוליפים של כיס המרה, מומלץ כי הוא יעבור בדיקות דיאגנוסטיקה באופן קבוע, וישלוט במצבם של איברים פנימיים. עדיף לבצע סריקה אולטרה-סאונד בטן או MRI מדי שנה.

כל תהליכים דלקתיים במערכת העיכול יש לטפל בזמן ומלאה. תרופות עצמית, כמו גם היעדר טיפול הולם יכול להוביל להופעת תופעות לוואי שונות - כולל, לפיתוח polyposis.

בנוסף, על מנת למנוע את הכללים הבאים יש לשים לב:

 • לאכול באופן מלא, באופן קבוע, ללא אכילת יתר ובשביתות רעב;
 • להוביל אורח חיים בריא;
 • למנוע מתח ודיכאון;
 • להשתמש כמות מספקת של מזונות צמחיים, לשלוט על צריכת שומן ופחמימות פשוט לתוך הגוף.

בזכות אורח חיים בריא, ניתן למנוע התפתחות של פתולוגיות רבות, כולל פוליפים בכיס המרה.

trusted-source[63], [64], [65], [66]

תַחֲזִית

עם תצורות polyposic קטנים שאינם נוטים להגדיל ולהפיץ, ההבחנה יכולה להיחשב חיובית: מצבו של החולה יכול להיות מותאם בעזרת קורסים טיפול רפואי תקופתיים. עם זאת, יש לקחת בחשבון כי הפתולוגיה לא תמיד מלווה בסימפטומים: לעתים קרובות סימני תקלות מתעוררים רק כאשר הפוליפ מגיע לגודל גדול, או אפילו מתדרדר לגידול ממאיר.

על מנת שהפרוגנוזה תישאר חיובית, יש להתייעץ עם הרופאים ולעבור דיאגנוסטיקה בסימפטומים החשודים הראשונים, קודם שהרופא יזהה את הפוליפ, כך תהיה התוצאה טובה יותר של המחלה.

trusted-source[67], [68], [69], [70]

האם הם לוקחים את הצבא עם פוליפ של כיס המרה?

ללא ספק, אותם צעירים שיש להם גידולים ממאירים לא נכנסים לצבא. אבל הפוליפ של כיס המרה הוא גידול שפיר, ולכן הוא אינו התווית נגד ישירה לשירות צבאי. עם זאת, לא הכל כל כך פשוט.

אם המגויס יילקח לצבא עם אבחנה זו תלוי בגורמים רבים. זהו המראה של הפוליפ, ו "מרשם" שלו, כמו גם את ההשפעה על הפונקציונליות של מערכת המרה.

ככלל, אם אדם צעיר מאובחן עם פוליפ של כיס המרה ומאובחן עם אבחנה מתאימה, הוא מקבל עיכוב של טיוטה של חצי שנה. אם בעתיד את האבחון הוא אישר, הרופא מצביע על הפרות ברורות מצד הכבד ואת מערכת המרה, הטיוטה ניתן לשחרר מהשירות. אם מצב הבריאות נקבע כמסופק, אזי האדם הצעיר נקרא על בסיס כללי.

trusted-source[71], [72], [73], [74], [75], [76], [77]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.