Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

מוצרי דם

המומחה הרפואי של המאמר

המטולוג, oncohematologist
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.11.2021

עירוי של דם שלם משפר את יכולת החמצן של הדם, התאוששות נפח, גורמי קרישה ומומלץ בעבר לאובדן דם מסיבי. עם זאת, מאז טיפול מרכיב יעיל יותר, דם שלם אינו משמש כיום לטיפול עירוי.

מדיה המכילים כדורית אדומה הם מרכיב של בחירה אם יש צורך להגדיל את רמת המוגלובין. אינדיקטורים לעירוי תלויים במצבו של המטופל. חמצן-תחבורת פונקציה של דם עשויה להיות נאותה המוגלובין של 70 גרם / L אצל אנשים בריאים, אבל עירוי ייתכן שיהיה צורך ברמה גבוהה של המוגלובין בחולים עם מחלות לב ריאה או דימום מתמשך. מנה אחת RBC מגבירה המוגלובין בבית מטופל מבוגר ממוצע של 10 גר '/ ליטר ו המטוקריט של 3% על ידי pretransfuzionnogo רמה. אם יש צורך לחדש רק את נפח הדם, תחליפי הדם או תחליפי הדם משמשים בדרך כלל בשילוב עם מסת כדורית הדם. בחולים עם נוגדנים קבוצתיים מרובים או נוגדנים לאנטיגנים של כדוריות דם אדומות, נעשה שימוש במסה של כדורית דם אדומה.

שטפו את אריתרוציטים חופשיים כמעט כל עקבות של פלזמה, רוב leukocytes ו טסיות. הם בדרך כלל prescribed לחולים עם תגובות מסומנות על עירוי פלזמה (למשל, אלרגיה חמורה, hemoglobinuria הלילית paroxysmal, או חיסון עם IgA).

בחולים עם חיסון IgA, הכנת הדם מתורמים עם מחסור ב- IgA עשויה להיות האופציה הטובה ביותר.

מסה Erythrocytic עם depilation ליקוציט מוכן בעזרת מסננים מיוחדים להסיר 99.99% ליש"ט של כדוריות הדם הלבנות. זה ניתן לחולים שיש להם תגובת עירוי חום המוליטית, עירויי חליפין, החולה זקוק דם tsitomegalovirusnegativnoy ובהעדרה ולמנוע טסיות alloimmunization.

טריים פלזמה קפואה (FFP) הוא מקור unconcentrated של כל גורמים קרישה, למעט טסיות. אינדיקציות דימום עירוי תיקון שלה נגרמת כתוצאה מחסר של גורמי פלזמה כאשר החלפה של גורמים ספציפיים N, תנאי חוסר מולטיפקטוריאלית [לדוגמה, עירוי מסיבי, קרישה תוך-כלית מפושטת (DIC), פתולוגיה כבד] ואת ממנת יתר של קומדין. עירוי של FFP ניתן להשתמש בנוסף מסה אדומה, אם יש צורך, עבור עירוי החליפין. עירוי של FFP לא אמור לשמש להחזר נפח פשוט.

Cryoprecipitate הוא מרוכז מוכן SFP. כל cryoprecipitate המינון בדרך כלל מכילה כ 80 IU של גורם השמיני, גורם פון Willebrand, על 250 מ"ג של פיברינוגן, בנוסף, הוא מכיל פיברונקטין ו גורם XIII. אמנם בתחילה cryoprecipitate המשמש לטיפול המופיליה למחלת פון Willebrand, הוא משמש גם כמקור פיברינוגן ב אקוטי DIC עם דימום, לטיפול אורמיה דימום בניתוח לב (דבק הפיברין), סיבוכים בלידה, כגון abruptio placentae ו HELLP- תסמונת (המוליזה, אנזימים בכבד גדל וספירת טסיות נמוכה), עם מחסור XIII גורם. באופן כללי, cryoprecipitate לא צריך לשמש אינדיקציות אחרות.

גרנולוציטים יכול לתת עירוי במקרה של אלח דם בחולים עם נויטרופניה עיקשת חמורה (leucocytes <500 / מ"ל) בהעדר התגובה לטיפול אנטיביוטי. גרנולוציטים קטנטנים מיושם 24 שעות לאחר קטיף, אבל לבצע את הבדיקות הנדרשות (HIV, הפטיטיס, וירוס lymphotropic תאי T אנושי, עגבת) לא ניתן להשלים בשלב זה. עירוי גרנולוציטים משמשים לעתים נדירות, כמו אנטיביוטיקה מודרנית ההכנות הממריצים את הייצור של granulocytes משמשים.

Rh-אימונוגלובולינים (Rhlg), מנוהל לשריר או לווריד, RI מונע התפתחות של נוגדנים אימהיים, אשר עשויה להיווצר כאשר דימומים fetomaterinskih. תוך שרירית במינון סטנדרטי Rhlg (300 מ"ג) חייב להיות מנוהל אמהות Rh שלילי מיד לאחר הפלה או מסירה (חיים או לידת עובר מת), אלא אם הילד הוא Rh (D) ו- D u בסרום שלילית או אימהי כבר מכיל אנטי Rh ( ד). בנפח של דימום fetomaternal יותר מ 30 מ"ל, מינונים גדולים של התרופה נדרשים. עבור דימום משמעותי חשד בו זמנית עם מבחן שושנת נפח הדימום מתבצע אם הוא חיובי, המבחן כמוני מבוצע (לדוגמא, Kleihauer-Bitke). Rhlg מוקצה רק לווריד עם התוויות נגד הממשל תוך שרירית (לדוגמה, בחולים עם coagulopathy).

ריכוז תרומבוז משמש כדי למנוע התפתחות של דימום thrombocytopenia אסימפטומטי (ספירת טסיות <10 000 / μL); עם דימום עם thrombocytopenia (ספירת טסיות <50 000 / μL); עם דימום בחולים עם תפקוד לקוי של טסיות שנגרם על ידי antaggregants, עם רמה נורמלית של טסיות בדם; חולים שקיבלו עירוי מסיבי, גרימת תרומבוציטופניה dilutional, ולפעמים לפני הניתוח, במיוחד עם מחזור extracorporeal מעל 2 שעות (מה שמוביל לעתים קרובות כדי חוסר תפקוד הטסיות). מנה אחת של thromboconcentrate מגדיל את ספירת טסיות על ידי כ 10,000 / μl. דימום הולם מספקת עם ספירת טסיות של כ 50,000 / μL. לכן, 4-6 מינונים של תרומבוקונזנטראט בדרך כלל מספיקים לחולה מבוגר.

טסיות שנקטפו על ידי ציוד אוטומטי אשר אוספת טסיות (או תאים אחרים), ומחזירה את הרכיבים המיותרים (לדוגמא, אריתרוציטים, פלזמה) תורם. הליך זה, הנקרא cytapheresis, מספק כמות מספקת של טסיות מתורם יחיד (שווה ערך ל במינונים של 6 טסיות נפרדים) עבור עירוי אל חולה מבוגר, ובכך לצמצם את הסיכון של סיבוכים זיהומיות חיסוניים, והוא יותר עדיף עירויי רב מתורמים.

חלק מהחולים לא יגיבו בעירוי טסיות יכול להיות בגלל התפיסה בטחול או צריכת הנגרם HLA alloimmunization אנטיגנים ספציפיים-טסיות. חולים אלה עשויים להגיב עירוי טסיות מינונים מרובים הושגו מתורמים שונים (שכן סביר להניח כי חלק מינונים יהיה HLA-תואם) על טסיות מקרובים או ABO או טסיות-covmestimye HLA. Alloimmunization יכול לרכך על טסיות עירוי או מסת התאים האדומים לאחר דלדול לויקוציטים.

הקרנה של רכיבי הדם משמשת כדי למנוע את הסיכון של "השתל לעומת המארח המחלה".

השימוש בתחליפי דם מתחיל להתפתח עם שימוש של תמיסות כימיות או המוגלובין אינרטי, המסוגל להעביר ולהעביר O2 לרקמות. Fluluorocarbons הם כימית וביולוגית פעילה ומסוגלים להמיס O2 ו CO2 תחת לחץ. מאז perfluorocarbons הם מסיסים במים, הם מוכנים בצורה של תחליבים. בשלב זה מתבצעים השלבים II ו- III של הניסויים הקליניים. פתרונות המבוססים על המוביל המוגלובין של חמצן נמצאים בשלב III ניסויים קליניים בארצות הברית. מולקולות שהשתנו כימית של המוגלובין אנושי או בקר עם היכולת לשאת O2 משמשים. פתרונות אלה ניתן לאחסן בטמפרטורת החדר עד 2 שנים, מה שהופך אותם הדרושים לשימוש במקומות של אסונות או פעולות צבאיות. עם זאת, הן תרופות (perfluorocarbons ו המוגלובין O2 נשאים) מסולקות מן הפלזמה בתוך 24 שעות.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7],


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.