Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

מערכת אנדוקרינית אצל ילדים

המומחה הרפואי של המאמר

אנדוקרינולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021

מערכת אנדוקרינית אצל ילדים יש מבנה מורכב מאוד מרובת רמות ורגולציה מרובת לולאות עם האפשרויות של שליטה חיצונית באמצעות מנגנוני הסתגלות לגורמים סביבתיים פנימי הומיאוסטזיס באמצעות מעגלים משוב שלילי. אלה נבנים לעיתים קרובות על הרגולציה של היווצרות או שחרור של ההורמון עקב ירידה בתכולתו בדם או להפך, את הצמיחה של ייצור ההורמונים עם הצריכה המוגברת שלה ירידה בריכוזים. עם זאת, ישנם גם מנגנונים שמשנים את סף התגובה באמצעות שינוי ברגישות הקולטן להורמונים במחזור הדם. דוגמה קלאסית היא ההשקה של אירועי ההתבגרות עם ירידה ברגישות הקולטן למין סטרואידים.

מולקולות שמשנות את רמת הפעילות התפקודית או את הייעוד של הפעילות של כמה קבוצות של תאים או רקמות מיוצגים באופן נרחב בפיזיולוגיה. חלק מהמולקולות הללו מיוצרות על ידי תאים או רקמות מוסדר עצמו (רגולציה אוטוקרינית), חלקם מיוצרים בתאים קרובים ורקמות קשורות קשר הדוק הקשורים לעתים קרובות (רגולציה paracrine). במקביל באבולוציה של כל הגופים מאוד מיוחדים תקנה להרכיב מולקולות איתות הפצת הלחות ולהשפיע על מכלול של כמה תאים או רקמות מיוחדות, ללא קשר לאתרים קרובים או רחוקים שלהם הורמונים המייצרים תאים. זה נקרא בדרך כלל הרגולציה האנדוקרינית, ואת התאים היוצרים מולקולות כאלה, ואת האיברים המאחדים תאים כאלה, נקראים בלוטות אנדוקריניות.

המנגנונים האנדוקריניים של הרגולציה של פונקציות פיזיולוגיות ניתן לחלק באופן מותנה למספר רמות. הגבוה ביותר מיוצג נוירוגנית או רמת ההיפותלמוס, ואולי רמות עדיין מסדר גבוה, כגון רמת התלמוס של המבנה הרשתי או היווצרות rinentsefalnye כלל הלימבית-רשתי מורכבות הנאוקורטקס מתן פונקציה אינטגרטיבי של המוח. הגירוי עבור רמות אלה הם תצורות אותות מידע או השפעות הנובעות הסביבה החיצונית או הפנימית של הגוף. התגובה של רמה זו של הרגולציה היא הכללה או אי הכללה של מבנים ומנגנונים מסוימים של גידולים, כמו גם קבוצות או בלוטות בודדות של הפרשה פנימית. כל זה נלקח יחד מתייחס לרמות suprasegmental של רגולציה, אשר אינו קיימות עדיין חלוקים לרכיבי אוהד הפאראסימפתטית, אוטונומיים ומערכת האנדוקרינית. חלוקת מערכות superegmental, מבנים ורמות רגולציה לתוך "ergotropic" ו "trophotropic" מוכר. כל אחת מרמות אלה או הגדרות הרגולציה היא בעיקרה ומקיפה, כלומר אינטגרטיבית, משנה את כל אוריינטציה ומבנה תהליכי החיים. זה כאן, בבית המבנים rinentsefalnyh להתרחש "קבלת החלטות" ו "קביעת דרך החיים," את הטוב ביותר עבור הילד בשלב זה. בעקבות המינוח של AM וריד, יש בחירה בין צורות "ארגוטרופיות" ו "טרופטרופיות" של התנהגות. פשוט לפשט את המשמעות של תקנות ביולוגיות מורכבות ביותר, אנחנו יכולים לדבר על שתי דרכים "החיים" המרכיבים את האלטרנטיבה.

צורות התנהגות ארגוטרופיות וטרופוטרופיות (על פי AM Vein, עם שינויים)

אינדיקטורים

התנהגות ארגוטרופית

התנהגות טרופירופית

התנהגות עצמה

הסתגלות לסביבה משתנה, פחד מהפרדה, מתח וציפייה, הפרעות שינה, נכונות והתגייסות לברוח או לתקוף

שלום ונוחות, הרפיה, קבלה של הסביבה. מימוש תהליכי צמיחה ופיתוח, פעילות קוגניטיבית, למידה, זיכרון, תמיכה בשינה

מערכת הגידולים המובילה

סימפטי

פרזימפתטית

תגובות של תסביך
הלימבי-רטיקולרי

הפעלה נפשית. הפעלה אנדוקרינית: סומטוסטטין, ACTH, הורמון נוגד חומצה, קורטיזול, קטכולאמינים. Desynchronization של EEG, שריר מוגבר הטון

הרפיה נפשית. הפעלה אנדוקרינית: STH, IPFR, אוקסיטוצין, פפטידים של צמיחה, gastrin, cholecystokinin

במקרה של סביבה נוחה סביבתיים יחסית, והמדינה פסיכו-רגשי, בהעדר מנגנונים מרכזיים תקנה משפיע רתיחה stressiruyu- חיצוניים ופנימיים מוגדרים "trophotropic" פעילות - אנאבוליזם, צמיחה אינטנסיבית ורקמות בידול, מנגנוני הזיכרון והלמידה של ההפעלה, ומחקר על הסקרנות התנהגות. מורכבות זו מנוהלת באמצעות מעגלים נוירואנדוקריניים הכללת הקשורים הורמון גדילה גורמי גדילה אחרים, פפטידים והרפיה כולציסטוקינין. זהו הסט הדומיננטי של מאפיינים של חיים נורמלים התפתחות תקינה של ילד בכל גיל, עם התפקיד הראשי של הפעלת הפאראסימפתטית.

החלפת ההתקנה צריכה להתבצע ברגע שהמצב משתנה, אם יש גירוי מתח, אי נוחות חריפה או תפיסת האיום. זו תהיה ההכללה של מערכת רכיבים דומיננטי מערכות הישרדות חירום מורכבת "ergotropic" בהשתתפות המובילה של הפעלת אוהד, ACTH, קטכולאמינים וסטרואידים. המשימות של פיתוח כאן לסגת לתוך הרקע או בוטלו לחלוטין, catabolism שולט על תהליכים אנבוליים. אי החלפת תגובות, עיכוב המיתוג במקרה של איום ממשי על חייו של הילד יכול ליצור או מגדיל מאוד את הסיכון של אובדן חיי אדם, אפילו עבור הילדים בריאים ובטוחים מכל הבחינות. רופאי ילדים מנוסים יודעים כי עם כמה זיהומים חריפים, הסיכון למוות, בעיקר מוות פתאומי, הוא גבוה במיוחד אצל ילדים צעירים, בריאים ומפותחים. זיהום אשר תפס ילד כזה פתאום לא יכול להתרחש כאן עם מערכת חזקה של הגנה glucocorticoid והוא הבין במהירות על ידי הפרעות המודינמי, הלם ונפיחות נפיחות של המוח. זה חוסר יכולת לכלול במהירות מגינים מגן אצל ילדים עם זיהומים ויחסיו לתופעה של "Mors Thymica" תוארה על ידי הבורגומורפולוג ילדים מצטיינים TE Ivanovskaya. לכל זה יש קשר ישיר הן לטקטיקות הרפואיות של טיפול אינטנסיבי בילדים עם קורס קטסטרופלי של זיהומים חריפים והן לפרקטיקה של יצירת בריאות ילדים. בילדים, יש צורה אחרת של גילויים לקוי התגובה ergotropic ב זיהומים חריפים - A הפרשה מוגברת של הורמון נוגד השתנה, או תסמונת של שחרור וזופרסין הולם. עם זאת, ישנם ביטויים של מחלת פרקהון - הפסקת השתן, התסמונת העצבית ההולכת וגדלה עם היעדרות גמורה של צמא. נפיחות יכולה להתפשט למערכת הנשימה המושפעת מדלקת ויראלית. מכאן סוג של תסמונת bronchoobructive.

ברור, במערכת של גידול ילד בריא, חייב להיות גם מקום לאיזושהי מתודולוגיה אימונים למתג rhinencephalic של דרך החיים. הן נוגעות ללחץ והן לחינוך ולימוד הקשורות ללחץ.

רוב הגורמים ההומורליים המיוצרים ברמת ההיפותלמוס נקראים גורמים "משחררים" או "משחררים", הם מוגדרים על ידי המונח "ליבראים". ההורמונים הבאים של ההיפותלמוס נחקרו ביותר:

  • סומאטוסטטין;
  • somatoliberin;
  • קורטיקוליברין;
  • פרולקטוסטטין;
  • גונדוליברין;
  • tireoliberin.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.