Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

מהו קופרוגרם?

המומחה הרפואי של המאמר

גסטרואנטרולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021

קופרוגרמה היא ניתוח של צואה אנושית. קופרוגרם משמש כדי לאבחן מחלות הקשורות עצירות יכול להיות מדויק ככל האפשר. על ידי מסות צואה, ניתן לקבוע את מצבו ואת פעולתו של כל מערכת העיכול.

למה ניתוח צואה?

בדיקה מעבדה של המוני צואה יעזור לקבוע בבירור כיצד פועל המעי. מה הם צואה או צואה? הם מכילים פסולת מזון שלא ניתן לספוג מספיק או מתעכל, מיצי דרכי העיכול לא ניתן להשתמש, תאים אפיתל במעיים, כמו גם גופים מיקרוביאליים עשוי גם להיות מזוהה בצואה. הנוכחות של מים בצואה יכול להיות כמה הוא נספג או לא נספג כאשר digesting מזון. מסות צואה נמצאות במעי הגס. זהו החלק התחתון של מערכת העיכול, אשר דורש מחקר מפורט וממצה.

מה נותן הקופרוגרם?

הקופרוגרמה מתורגמת מלטינית כצואה - קופראס. זה כולל מחקר מקיף ואבחון של מצב הצואה. כאשר המעי משתנה, יש לו שינויים פתולוגיים, זה בהכרח משפיע על מצב הצואה. צורה, צבע, מרקם, ריח, צבע, שינוי נפח. בצואה ניתן למצוא גם שאריות של מוגלה, דם, מזון, ריר. הם נראים ללא מיקרוסקופ, בעין בלתי מזוינת. עבור שאריות אלה, הרופאים יכולים לקבוע את מצב המעיים.

ניתוח כימי של צואה

מה לא ניתן להעריך ויזואלית על ידי הרופאים ניתן לקבוע בעזרת חומרים כימיים, ריאגנטים מיוחדים. זה מאפשר למצוא את הטפילים הפשוטים ביותר בצואה, כמו גם את הביצים של התולעים ואת התולעים עצמם. כאשר הרכב הצואה סוטה מן הנורמה, משהו צריך לעשות עם זה - כלומר, כדי לטפל בדרכי העיכול.

trusted-source[1], [2]

ניתוח בקטריולוגי של צואה

כדי לגלות את ההרכב של microflora חיידקים של המוני צואה, יש צורך לבצע ניתוח בקטריולוגי שלה. זה יספק הזדמנות לזהות חיידקים פתוגניים ותנאי מעיים כגון dysbacteriosis.

trusted-source[3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10]

טבע הצואה

מטבען של הצואה ניתן לקבוע אם לאדם יש עצירות. מצב העצירות מאופיין במרקם קשה ויבש של צואה. משמעות הדבר היא שהמעיים חלשים ואינם מסוגלים להתמודד עם תפקודם כראוי. אז זה יהיה גם למצוא שאריות מזון מעוכלים סיבים תזונתיים.

ניתוח של דם סמוי צואה

אחת בדיקות הצואה הנפוצות ביותר עשויה להיות בדיקת צואה לדם הנסתר. זה יכול לשמש כדי לאבחן מחלות רבות הגורמות לדימום במערכת העיכול, כולל סרטן המעי הגס או סרטן הקיבה.

בדיקת pH של צואה יכולה לשמש כדי לקבוע אי סבילות ללקטוז או נוכחות של זיהומים. יש טקסט על שומן צואה, אשר קובע את היכולת של המעי לספוג שומן.

Elastase צואה (אנזים המפרק פפטידים) בכל הרמות הופך את הבסיס לאבחון של הלבלב.

trusted-source[11], [12], [13], [14], [15], [16], [17], [18], [19], [20], [21], [22], [23], [24], [25], [26], [27], [28]

בדיקה רקטלית

בדיקה רקטלית היא בדיקה פנימית של פי הטבעת על ידי רופא או מומחה רפואי אחר. זה נעשה לעתים קרובות עם עצירות יחד עם ניתוח צואה.

בדיקה רקטלית דיגיטלית (DRE) היא הליך פשוט יחסית. המטופל מתפשט ואז מעמיד אותו כך שהפי הטבעת נגישה לרופא (שוכב על צדו, מתכופף על שולחן הצפייה, מוטה מעל שולחן הצפייה).

אם המטופל שוכב על צדו, הרופא, ככלל, מבקש ממנו לכופף אחת או שתי הרגליים אל החזה. אם החולה רוכן מעל שולחן הניתוחים, הרופא יבקש ממנו להניח את מרפקיו על השולחן. אם המטופל נמצא במצב שכיבה, הרופא יבקש מהחולה להתייצב כלפי מטה והישבן יהיה למעלה.

הרופא מפיץ את הישבן לצדדים, וככלל, יוכל להעריך את האזורים החיצוניים של פי הטבעת בתנוחה זו, בין אם יש חריגות כלשהן, כמו טחורים, גושים של צואה או פריחה. לאחר שהמטופל נרגע, הרופא מחליק את אצבעו לתוך הכפפה ומשמן את פי הטבעת דרך פי הטבעת ומשפשף את הקרביים למשך שישים שניות.

ניתן להשתמש במחקר זה:

  • לאבחון של גידולים רקטליים וצורות אחרות של סרטן;
  • כדי לאבחן את בלוטת הערמונית ואת ההפרעות שלה, בפרט, גידולים ו hyperplasia ערמונית שפירה;
  • לאבחנה של דלקת התוספתן או דוגמאות אחרות של הבטן החריפה כביכול (כלומר, תסמינים של כאבי בטן חריפים המצביעים על מחלות קשות);
  • כדי להעריך את הטון ב sphincter אנאלי, אשר עשוי להיות שימושי במקרה של בריחת שתן או מחלות נוירולוגיות, כולל פגיעות טראומטיות של חוט השדרה;
  • עבור נשים עם מחלות גינקולוגיות כדי לבדוק את הקשיות והצבע של צואה (כלומר, במקרים שבהם אדם מודאג עצירות דחיסה צואה);
  • עבור קולונוסקופיה
  • על מנת להעריך את השינויים הטחורים
  • ב יילודים כדי למנוע את עכירות של פי הטבעת

אבחנה זו משולבת לעיתים קרובות עם ניתוח דם אוקולטי צואה, אשר יכול להיות שימושי לגילוי האטיולוגיה של אנמיה ו / או המאשר דימום במערכת העיכול.

trusted-source[29], [30], [31], [32], [33], [34]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.