^

בריאות

A
A
A

אלרגיות בילדים

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

האלרגיה בילדים מתפתחת על ידי אותו מנגנון כמו אצל מבוגרים, והסיבות להתרחשותו זהות.

תחילת המאה העשרים היתה מלאה בתגליות בתחומים שונים של מדע וטכנולוגיה. רפואה לא נשאר בחוץ. פעם, רופא הילדים האוסטרי ניהל תצפית ייחודית, אשר הראתה כי אותם חומרים לתת תגובה אלימה ברוב האנשים. אז היתה קבוצה שלמה בשם "אלרגנים" ואת המונח המציין את התגובה של הגוף לפעולה של אלרגנים - אלרגיה. שמו של רופא הילדים שנתן את תחילתו של כל הכיוון הרפואי - אלרגולוגיה, - קלימנט פון פירקט.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

מה גורם לאלרגיות אצל ילדים?

לדעות המדענים, עד כה, יש הבדלים חזקים בסוגיות הקשורות לגורמים האמיתיים לאלרגיות בכלל ובילדים בפרט. ישנם מספר מנגנונים לפיתוח של תגובות אלרגיות, אשר קשורות להפרעות במערכות הגוף. הם כוללים:

 • הפרעות במערכת החיסונית;
 • חוסר איזון של microflora במעי;
 • מספר מוגבר של אלרגנים באזור המגע.

אלרגיה אצל ילדים קשורה לעיתים קרובות עם כל שלושת הגורמים, מתחיל לפעול באופן עקבי, או, במילים אחרות, סיבה אחת הופכת פלטפורמה להצטרפות אחרת. אז, חוסר איזון של microflora מעיים מוביל להתפתחות dysbiosis, והוא, בתורו, מכה את המערכת החיסונית. המערכת החיסונית, נחלשת, אינה מסוגלת להתמודד עם הקבלה מהסביבה של אלרגנים מזיקים בעלי אופי כימי או ביולוגי. הילד מוקף בעלי חיים מקומיים, טעמים קשים, כולל פרפומריה של ההורים, אשר יכול גם להיות הסיבה שורש מאוד. החשיפה המתמדת לאלרגן אלרגני מובילה לתופעות מייסרות. המעי אינו מתמודד עם אלרגנים למזון, והאלרגנים הרפואיים הורסים את הצומח המעיים החלש.

לכן, אנו מקבלים מעגל קסמים, אשר ניתן לשבור רק על ידי זיהוי זהיר של האלרגן ואת הבחירה בהדרגה של שיטות טיפוליות הנכון.

הפרעות אלרגיות ברמות חומרה שונות (על תגובות עוריות כדי הלם אנפילקטי) ולוקליזציה שפותח על ידי מגע עם אלרגנים אקסוגניים (אטופיק דרמטיטיס, דלקת הלחמית, נזלת, אסטמה, וכו '.) - חומרים זרים גנטי. כאשר הם נכנסים לראשונה לגוף, הם גורמים להתפתחות רגישות (לעיתים קרובות יותר עם היפר-פרודוקציה של נוגדנים ספציפיים של IgE שנקבעו על תאי התורן). אלרגנים בתפזורת - חלבונים (בדרך כלל, משקל מולקולרי אלרגנים 10,000 - 20,000), אך הם עשויים להיות haptens ו - חומרים בעלי משקל מולקולרי נמוך אשר נמצאים immunogenic רק לאחר ויוצרים מורכבות עם חלבונים המוביל רקמות או פלזמה.

הקבוצות העיקריות של אלרגנים אקסוגניים

 1. Aeroallergens - נמצאים באוויר כמות משמעותית של אלרגנים:
  • אבקת אלרגנים (עצים, עשבים, עשבים שוטים);
  • אלרגנים של אבק ביתי (קומפלקס של אלרגנים לאבק ביתי, אלרגנים של אבק קרדית לבית, אלרגנים מקקים);
  • אלרגנים של פטריות (מחוץ לבית, תוך שרירי);
  • אפיתל ואלרגנים בעלי חיים אחרים.
 2. אלרגנים למזון.
 3. אלרגנים רפואיים.
 4. אלרגנים של ארס חרקים צורבים.
 5. כימיקלים כימיים וביולוגיים.

תיאור מפורט יותר של אלרגנים ניתן בחלקים של צורות נוזולוגיות בודדות של מחלות אלרגיות.

סיווגם של ר 'ג'ל ופ' קומבס (RRA Gell ו- P G. N. Coombs) מרמז על חלוקת תגובות אלרגיות ל -4 סוגים. יש להדגיש כי חלוקה כזו לסוגי אלרגיה מבוססת על הצורה השכיחה של התגובה החיסונית. במציאות יש קשר הדוק ביניהם ולעתים קרובות שילוב.

בית הספר הגרמני לאימונולוגיה מציע מבחר אלרגיה מסוג V, שבו נוגדנים לקולטנים סלולריים (למשל, להורמונים) מפעילים השפעות מגרה או חסימה על תפקוד תאי המטרה. הם גם הציעו בנפרד לשקול את VI סוג (או IIa) שבו cytolysis, שבוצע בהשתתפות נוגדנים ספציפיים (לא הפעלת השלמה), מתווכת באמצעות FCR-הלא-ספציפי בתאי הרוצח. ADCC זה מה שנקרא - רעיל לתאים הסלולר תלוי נוגדן, שבאמצעותו הגוף משתחרר מהתאי וסוכני חיידקים נגוע בנגיף לא לגווע בתוך תָא בַּלעָן (לדוגמא, Cocci גראם שלילי).

פתוגנזה של אלרגיות אצל ילדים

התהליך האלרגי עובר באופן עקבי את השלבים:

 1. אימונולוגיים: האינטראקציה של אנטיגן עם כיתות נוגדן IgE gomotsitotropnymi או IgG4, קבוע על תא פיטום (אני מקליד - תגובות של רגישות יתר מסוג מיידית); אתר ספציפי של הנוגדן עם האנטיגן של קרום התא היעד (סוג II - נזק ציטוטוקסי); קיבוע CEC ספציפי על תא שיש FCR ו C3R (III סוג - וסקוליטיס מורכב החיסון למחלה), או תאי T-cell receptor-הרוצח המבוקש עם אנטיגן של קרום תא המטרה (IV m ו- n - רגישות יתר מסוג מתעכב - DTH). לפיכך, המעורבות של התא היא תכונה נפוצה של הצורה האלרגית של התגובה החיסונית:
 2. פתוכימי - שחרור וסינתזה של מתווכים כימיים של אלרגיה;
 3. פתופיזיולוגיים - ביטויים קליניים.

"השלב המוקדם" של אנפילקסיס. בשלב הפאתוכימי, מועד השחרור וההיווצרות של המתווכים העיקריים והמשניים הוא ייחודי.

מנגנון המפתח של הביטויים המקומיים והכלליים של אלרגיה מסוג I הוא degranulation של תאי התורן עם שחרור של המתווכים העיקרי preformed מועבר מסונתז על ידי תא זה. בין זמן מתווכים הראשון (כבר בדקה השלישית) משתחררים היסטמין, הגורם להפעלת-טסיות (PAF), אאוזינופילים גורם chemotactic (FHE), פרוסטגלנדין ד

בהמשך לעמוד למשך חצי שעה לאוקוטריאנים (איטי מגיב מהות אנפילקסיס - SRS-A), thromboxane A2, endoperoxides, וצורות פעילות kinins הפעילו קרישת דם הגורם XII, מפל קרישה כלומר ... יחד עם זאת, מגוון שלם של אנזימים, כמו גם ציטוקינים, משוחררים מתאי התורן. זהו מה שנקרא "השלב המוקדם" של אנפילקסיס.

"בשלב מאוחר" ציין לאחר 6-12 שעות (רק בריכוזים גבוהים של אנטיגן) והוא מבוטא מרכיב דלקתי בתיווך המגשרים של אאוזינופילים הופעל, גרנולוציטים polymorphonuclear, טסיות מקרופאגים. בשלב זה יש עלייה בחדירות כלי הדם, הגירה של משטח אנדותל לויקוציטים ( "אפקט רולינג") בשל האינטראקציות שלהם עם מולקולות הדבקה על תא האנדותל מחייב באתר של תגובת כלי הדם ואת נדידת תאים לתוך הרקמה. על העור, במקרה זה, חדירות erythematous נוצרים, הריאות - חסימה נגרמת על ידי שינויים ברירית הסימפונות.

החל דלקת מומנט ב אלרגי השנייה (antiteloposredovanny ציטוטוקסיות) וסוג III (מורכב בתיווך חיסוני, סוג ארתוס "מחלה מורכבת חיסונית") - הפעלה של המערכה המשלימה. הרכיבים של המערכה המשלימה מופעלת במקרים אלה על ידי המסלול הקלסי, יש מגוון של תופעות: chemotactic, anafilatoksicheskim C3D, C1A (degranulation nespetseficheskaya של תאי פיטום), opsonizing C1b, שחרור הפעלת גרגירים נויטרופילים - cytolytic C5A - "מורכבות התקפת קרום" - C6, C7, C9. מאפיינים מורפולוגיים של פיקדונות משלימים עבור סוגי II, III שונים.

המתווכים העיקריים אלרגית IV-סוג - lymphokines (ציטוקינים) הם נבדלים לימפוציטים הספציפיים, ויש לי את ההשפעות הבאות: chemotactic, blasttransformiruyuschim ו cytolytic ורגולטורים.

מתווכים משניים של אלרגיות מכל הסוגים של תגובות אלרגיות שכיחים. כפי שצוין לעיל, מתווכים זה של דלקת, המוסטאסיס, דם: חומרים פעילים ביולוגית לויקוציטים דם, טסיות, תאי אנדותל; מערכות מפל פלזמה פרוטאוליטים מופעל (מערכת הקרישה, פלסמין, kinin, השלמה), מטבוליטים של החומצה הארכידונית, מינים חמצן תגובתי, NO, ציטוקינים מעודדי דלקת, chemoattractant, גורמי גדילה, נוירופפטידים (כגון חומר P). יש לזכור כי במהלך הפעלת מערכות מפל פלזמה, ההיווצרות של חומרים פעילים הביולוגי החדשים C3a, anaphylatoxin C5A, גרימת degranulation הישירה של תאי פיטום; bradykinin - פפטיד vasoactive, פרוטאזות פעילות להגביר את חדירותו של קיר כלי הדם, ועוד רבים אחרים.

ביטויים קליניים של מחלות אלרגיות הם תוצאה אינטגרטיבית של הפעולה של מתווכים ראשוניים ומשניים עם דומיננטיות של קבוצות בודדות של חומרים, בהתאם לסוג של אלרגיה. בויסות של דלקת אלרגית, המערכת נוירואנדוקרינית משתתפת באמצעות מערכת של משדרים, neuropeptides, ואת הורמוני רקמות. Homeostatic שליטה מתבצעת עם השתתפות של adrenergic, cholinergic ולא adrenergic-non-cholinergic מערכת העצבים.

אלרגנים גרימת תגובות אלרגיות בתיווך IgE הם התימוס תלוי, כלומר. א מחייבים השתתפות חובה של תאי T-helper לגרום תגובה חיסונית. בשנת עוזר סוג II זה (Th2) באמצעות IL4 לעורר לימפוציטים מסוג B כדי לסנתז נוגדנים בכיתה IgE ספציפי; באמצעות IL-3 לספק התבגרות ומעורבות דלקת של תאי התורן; באמצעות IL-4, -5 - eosinophils, ודרך המושבה מגרה גורם - מקרופאגים. לפיכך, T-helper מסוג II, תאי מאסט אאוזינופילים ידי ציטוקינים (IL-4, -5, -13) ומולקולות קרום נכנס (gr39) המעורבות IgE-נוגדנים יוצרים אותות רשת vzaimonapravlennyh חיוביים (מעגל קסמים) תומכים אלרגיים דלקת (סוג I אלרגיות).

מהו אלרגן?

רשימה של חומרים שיכולים לגרום לתגובות אלרגיות מהגוף, רבים. לשם הפשטות של הגדרה, מחקר וחיסול, הוא מקובל שהוקצה אלרגנים מטבעם, אשר יכול להיות:

 • המזון;
 • כימיקלים
 • An קבוצה
 • ביולוגי.

הנפוצים ביותר הם אלרגנים אבק, כולל מצבים קטנים, בכמויות גדולות הכלולות שכבות של אבק הבית, אבקת צמחים, מיקרואורגניזמים וחומרים הכלולים צמר של חיות מחמד, מזון. בשנים האחרונות, מקרים רבים זוהו, כאשר האלרגיה בילדים התפתחו בתגובה להשפעות של פטריות עובש. אזורי עובש, אשר נוצרו בתנאים מקומיים בחדרים עם לחות גבוהה, על מצרכי מזון, להיות אחד האלרגנים החזקים ביותר.

אלרגן יכול להיות מוגש על ידי כל חומר, סמים או מרכיב מזון, אשר במבט ראשון נראה מזיק לחלוטין. בדרך כלל, הסימפטומים מופיעים מיד לאחר אינטראקציה עם הגורם לאלרגיה.

מיון המינים של אלרגיה

מהסיווג של אלרגנים לקבוצות, בהתאם לאופי המוצא שלהם, הסיווג של סוגי אלרגיה גם מקורו. שקול את הסוגים הנפוצים ביותר של אלרגיות, ביניהם:

 • המזון;
 • עונתי;
 • קר;
 • דרמטיטיס אטופיק.

אלרגיות למזון אצל ילדים

אלרגיות בילדים, בעיקר בינקות, קשורות באופן ישיר למזון הנכנס לגוף ולאוכל שאמה לוקחת. במהלך טעויות בתזונה, אשר מאפשרים לנשים מניקות, הילד שלך יש התפרצויות תכופות על פריחה הלחיים, חיתול ואדמומיות בכל הגוף העיקרי מקפל: במפשעה, גיד הברך, קפלי המרפק, צוואר הרחם, בבית השחי. הצטרף במהירות לבעיות עם המעיים. שלשול מתמיד, שהוא מימי בטבע, כאב בבטן, מלווה בבכי מתמיד של הילד ומשך את הברכיים אל החזה. אם אדמומיות naprinimali אמצעים הרצוי על הלחיים יכולות לגדול לתוך פצעים קטנים אשר למזג כדי ליצור קרום מוצק, עור נמתח, שבו, יש סדקים קטנים, ומספקים כאב ילד חזק. עייפות קשה "לאכול" את העור, גם מוביל להיווצרות כיבים פתוחים. כל זה הוא תגובה לאלרגן מזון.

אם הדיאטה של התינוק מורכבת לחלוטין מחלב אם, ובמקרה זה, הסימנים הראשונים לתגובה אלרגית מופיעים, יש לבצע מיד ניתוח של המוצרים שמרכיבים את התזונה של הדיאטה של האם. עדיף להוציא, לזמן קצר, כל דבר, כי לפחות איכשהו יכול להתייחס למספר אלרגנים. לעשות דיאטה כך הבסיס שלה מורכב של דגנים, עוף ללא שומן broths, גבינת קוטג ', קומפוט פירות יבשים, שמן צמחי (חמניות, זית, סויה). לשתות טוב יותר, רק מים נקיים. כאשר המעבר דיאטה קפדנית כזו, אלרגיה בילדים צריך לעבור ביום הראשון. אם התסמינים נמשכים, יש להניח כי יש תגובה חלבון חלב, שהוא המרכיב העיקרי של כל חלב. במקרה זה, בהקדם האפשרי, לבקש עזרה של רופא ילדים או אלרגיסט.

מ תערובות חלב, אלרגיות לקרות לעתים קרובות יותר מאשר חלב אם. כאשר המעבר בין שיטה אחת של הזנה אחרת, האלרגיה בילדים מתבטאת לעתים קרובות למדי. זאת בשל העובדה כי הגוף מקבל חלבון חדש. במקרים של זיהוי אלרגיה לסוג כלשהו של תערובת, אין להתנסות ולהשאיר אותה בדיאטה של הילד, מוטב לבחור נוסחה של תערובת החלב של החברה, ויש לשים לב לרכיבים המרכיבים אותה. זה מאוד סביר להניח כי הרכב יציג תוספת ויטמין, וזה זהה לאלרגנים. בכל מקרה, ברגע שהתגובה האלרגית למזון באה לידי ביטוי, יש להתייעץ עם רופא הילדים כדי לבחור במשותף את האופציה האופטימלית ביותר לחיסול הסיבות וכל התוצאות הבלתי רצויות הקשורות בה.

trusted-source[5], [6], [7]

אלרגיות עונתיות אצל ילדים

כאשר עונה עונה אחת לאחרת, מבוגרים רבים מתחילים לחוות תגובות אלרגיות לגירוי מסוים. אלרגיות עונתיות בילדים מתרחשים לא רק באביב כאשר הגיעו זמן להתחיל פורחים, זה יכול להופיע בקיץ, במהלך ההיווצרות של האבקה הראשונה בסתיו, כאשר בלום הדשא מאוחר, אפילו בחורף - בטמפרטורה נמוכה מאוד, הגוף יכולים גם להגיב ביטויים אלרגיים. אלרגיות אצל ילדים יכולות גם להתייחס למספר הביטויים העונתיים. לכן, כדאי להקדיש תשומת לב מיוחדת הופעת סימפטומים כגון אדמומיות של עיני דמיעה מוגברות, נזלת מתמשכת, נפיחות של רקמות ריריות, במיוחד גרון, אדמומיות של העור עם פריחה שופעת עליהם. אם תסמינים אלה מופיעים מעת לעת, עם הישנות במועדים מסוימים של השנה, ניתן להניח בבטחה כי אלה סימנים של אלרגיות עונתיות.

אלרגיות עונתיות בילדים, המתבטאת באביב עד הסתיו, נקראת גם "קדחת השחת" בשל הקשר שלה עם תחילת פריחה של עשבי תיבול רבים אשר מאוחר יותר ללכת לחציר הקציר.

אלרגיה קרה לילדים

אלרגיה קרה אצל ילדים מתחילה בדיוק כמו כל סוג אחר: אודם העור עם גירוד חמור, הופעת פריחות ונפיחות באזורים מסוימים של העור. בעתיד, עווית של דרכי הנשימה מצטרף. ברגע שהילד נופל תחת השפעת טמפרטורות נמוכות, הנשימה מיד הופכת קשה. זהו סימן ברור של אלרגיה לקור. קשה מאוד לקבוע את האבחנה המדויקת בעצמך ולבודד את הגורם המקורי בבית. ברונכוספזם עלול לגרום לא רק אלרגיות בטמפרטורות נמוכות, אלא גם להיות סימן של הופעת תהליך דלקתי חריף. קורא לרופא כל הזמן ניטור השינויים הסימפטומים על האמצעים להחיל, זה מה שצריך לעשות בזמן הראשון.

trusted-source[8], [9], [10]

אטופיק דרמטיטיס

לעתים קרובות ניתן לראות, במיוחד על מוצרים המיועדים לילדים, אך עם אריזות המיועדות למבוגרים, תמונה של בובת תינוק עם לחיים אדומות בוהקות. צבע הלחיים על התמונה הוא בהיר כל כך, כי זה גורם למבוגרים רבים להיות נגע וקיבל כסימן לבריאות טובה של התינוק. עם זאת, כל מומחה רפואי יגיד כי היפראמיה כזו של הלחיים היא בהחלט לא סימן לבריאות טובה, אבל סימפטום של תגובה אלרגית בעור. אלרגיה אצל ילדים, המתבטאת שוב ושוב ועוברת לשלב כרוני, נקראת אטופיק דרמטיטיס. זה הביטוי שלו של לחיים אדומות בילדים, כאשר הם נבדקים מקרוב, אפשר לראות כי אדמומיות היא לא הדבר היחיד על הלחיים, הם מכוסים לגמרי עם פריחה.

דרמטיטיס אטופית נקראת אחרת, מאובחנת לעתים קרובות כמו "diathesis", אבל זה שם כללי יותר עבור מספר מחלות אלרגיות, הביטוי העיקרי של אשר הוא תגובה עור. אלרגיות אצל ילדים, הממשיכות בעיקרון של אטופיק דרמטיטיס, מתפתחות מינקות ויכולות להתרחש עד תקופת הנעורים. ישנם ארבעה שלבים של אטופיק דרמטיטיס, אשר עוקבים בזה אחר זה בשלבים:

 • תינוק (מ -0 עד 2 שנים);
 • ילדים (עד 13 שנים);
 • (13-15 שנים);
 • מבוגר (15-18 שנים).

לכל אחד משלבים אלה יש הבדלים משלו ומנגנון החישה. העובדה כי השלבים האלה מתרחשים צעד אחר צעד, בזה אחר זה, אין פירושה כלל שאי אפשר לרפא אטופיק דרמטיטיס, בכל שלב. האורגניזם של הילד יכול "לגדול" ממחלה זו בכל שלב, והיא תפסיק להתחדש. לשם כך, יש צורך לנקוט אמצעים רפואיים ומניעה בזמן ולבחון דיאטה קפדנית ולדבוק בכל כללי ההיגיינה האישית, לא לסטות מכל ההמלצות של רופא ילדים ואלרגיסט.

trusted-source[11], [12], [13], [14]

דיאץ

אלרגיה בילדים, המתבטאת בתגובות עור, בחיי היומיום, לרוב, נקראת מילה אחת "דיאתזה". למעשה, דיאתזה היא רק סוג של אלרגיה, נטייה מסוימת של האורגניזם של הילד להגיב לאלרגנים. Diathesis היא לא רק פריחה על העור ועל האדמומיות שלה, זה גם intertrigo המתרחשת ללא הרף, אזורים seborrhea על הקרקפת, וכן שורה של תסמינים אחרים. דיאתזה, רק, משחקת תפקיד של מבשר על התפתחות אפשרית של מחלות רבות, למשל:

 • דוגמא;
 • דרמטיטיס של אטיולוגיה שונה;
 • דלקת ניוונית;
 • פסוריאזיס.

Diathesis יש את אופי תזונתי של המקור, הוא לעתים קרובות יותר הקשורים ליקויים בתזונה של אמא מאשר אי דיוקים של הדיאטה של התינוק עצמו. התעללות של סוגים מסוימים של מזון במהלך ההריון יכול עם מידה גבוהה של הסתברות להבטיח את המראה, לאחר הלידה, ילד של diathesis. קטגוריה של מוצרים של סיכון diathesis כוללים ביצים, אגוזים, דבש ותפוזים. במהלך ההריון, אתה צריך להיות זהיר יותר לקחת את המוצרים האלה.

trusted-source[15], [16], [17], [18], [19], [20], [21], [22], [23]

אלרגיה בילדים: אבחנה

אלרגיה בילדים היא, למרבה הצער, די נפוץ. בשנים האחרונות, מספר גדל והולך של ילדים סובלים ממחלה כזו. זאת בשל טעויות סביבתיות בסביבה, וכפי שאינה מהווה רמה מצערת נמוכה של אינדיקטורים בריאותיים של הורים עתידיים.

כדי לאבחן, על בסיס הסימפטומים, מקורבים הסיבות המראה שלהם ואת אופי הקורס שלהם, הוא די פשוט. כדי לקבוע את הנטייה אלרגנים מסוימים יש צורך לבצע ניתוחים מיוחדים, הלימות ואת הצורך, הרופא האלרגיסטי יציין. כדי להתחיל במאבק נגד אלרגיה זה הכרחי בלי להיכשל עם ביקור של הרופא הזה. רק הוא יכול להקצות את הרשימה הנכונה של כל הבדיקות הדרושות. זה קורה לעתים קרובות כי ההורים לעשות בחירה משלהם לטובת בדיקות אלרגיות מסוימות, שרבים מהם הם מיותרים לחלוטין עבור הילד אינם מעידים, בשל גיל לא מספיק או לא משקפים את המהות של סיבה זו.

trusted-source[24], [25], [26], [27]

למי לפנות?

טיפול באלרגיות בילדים

הרופא האלרגיסט קובע את ביצוע כל הבדיקות האלרגיות הנדרשות, הניתוחים, ועל בסיס הנתונים המתקבלים, בוחר את הטיפול המתאים ביותר. לרוב זה מורכב בתחומים כגון:

 • מצור שחרור של מתווכים מתאי התורן (ייצוב קרום).
 • מצור של סינתזה של חומרים פעילים ביולוגית, רדיקלים פעילים O2, ציטוקינים, NO; עיכוב של צריכת Ca לתוך התא הצטברות שלה בציטופלזמה בשל עלייה בסינתזה של cAMP.
 • חסימת קולטני H1-histamine.
 • השפעות על הפעילות הפונקציונלית של אנטגוניסטים ביוגניים.
 • הגדל את הסרה של אלרגנים מן המעיים דרך הכליות.
 • אימונותרפיה ספציפית (שמות מיושנים: היפו-סנסיטיזציה, דה-סנסיטיזציה).
 • הרחקה מרבית של האלרגן על גופו של הילד;
 • נטילת תרופות antihistamamine הממריאים את הסימפטומים של האלרגיה עצמה;
 • בחירה של דיאטה והקפדה על זה;
 • הסרת תסמינים מקבילים וטיפול במחלות משניות;
 • נהלים ואמצעים לחיזוק כללי.

יש לזכור תמיד כי אלרגיה אצל ילדים היא הגנה על הגוף מפני אלמנטים זרים לו. תגובה אלרגית, גוף של ילד חלש מסמן שחומרים נכנסו לתוכו, שאותם אינו מסוגל להתמודד עמם. הורים קשובים לשים לב לכל הופיע באופן בלתי צפוי כתמים אדומים, פריחות וגירויים, להתחיל להישמע אזעקה די בסדר. מוקדם יותר את הגורם לתגובות אלרגיות הוא בוטל, מהר יותר האורגניזם של הילד יהיה לשחזר את הפונקציות מופרע.

אלרגיות בילדים צריכות להיתפס, קודם כל, לא כמחלה מסוכנת, אלא כעזרה לאורגניזם של הילד, שהוא מספק למבוגרים הסובבים אותו בחיפוש אחר סיבות מזיקות.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.