Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

כיצד לטפל בעקמת המותני: טיפול בפעילות גופנית, פעילות גופנית, התעמלות

המומחה הרפואי של המאמר

אורתופד
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

טיפול שמרני נחשב ליעיל ביותר אם הוא מתבצע בילדות, בחולים מתחת לגיל 15. בתקופה זו עדיין יש לחוליות שכבה סחוס, מה שמאפשר לתקן את העקמומיות למצב הטבעי של עמוד השדרה. בבגרותם, ברוב המקרים, ניתן להאט רק את המשך התפתחות העיוות.

אצל ילדים מתחת לגיל 8, לחוליות יש מבנה סחוס, כך שניתן לתקן אותן בקלות. בערך בתקופה שבין 8 ל -14 שנים מתרחש תהליך החלפת רקמת הסחוס ברקמת עצם. בילדים מעל גיל 15 עמוד השדרה רוכש מבנה אינטגרלי שנותר לכל החיים.

טיפול שמרני לעקמת מותנית כולל את הטכניקות הבאות:

 • טיפול ידני, עם שיפור מצב מערכת השרירים, הרפיה של השרירים, ביטול עוויתות;
 • מחוך לשמור על עמוד השדרה במצב הטבעי שלו;
 • השימוש בתרופות - חיצוניות ופנימיות - להקלת התהליך הדלקתי ולחסל כאבים;
 • השפעות פיזיות טיפוליות (טיפול גופני, התעמלות).

עם זאת, הנקודה העיקרית בטיפול היא חיסול הגורם לעקמומיות. אז, אורתופד מסייע בתיקון כפות רגליים שטוחות או רגליים, ואורח חיים בישיבה מתוקן על ידי מתן פעילות גופנית נוספת.

עזרת מנתחים עשויה להידרש רק כאשר לא ניתן לתקן את העקמומיות בשיטות אחרות, ועצם הימצאות עקמת משפיעה לרעה על עבודת האיברים הפנימיים. [1]

מחוך לעקמת בעמוד השדרה המותני

אחד הפתרונות לבעיית העקמומיות הסקוליוטית של עמוד השדרה המותני יכול להיות שימוש במתקני יציבה, אורתוז מותני או מחוכים.

בשביל מה מתקן כזה? יש להבין כי מכשירים כאלה מומלצים לא רק לביטויים ברורים של עקמומיות סקוליוטית. ככל שהתיקון יתחיל מהר יותר, כך יושג ריפוי מוקדם יותר. בהתאם למידת הפתולוגיה, המתקן משמש מכמה שעות ביום ועד לבישה מתמדת.

נכון לעכשיו, השימוש במחוכים הוא חלק מהטיפול המורכב בתסמונת כאב חוליות, יחד עם תרופות, טיפול גופני, טיפול ידני ופיזיותרפיה. טווח מתקני היציבה ומחוכים המותניים הוא מגוון ביותר, המאפשר לך למצוא פתרון אישי ולקבוע את המכשיר האופטימלי לכל מטופל. [2]

תרגילי התעמלות עקמת מותנית

שיעורי התעמלות טיפולית נמשכים 40-45 דקות מדי יום או כל יום אחר. השיעור מחולק בדרך כלל לשלושה שלבים:

 • שלב ההכנה נמשך עד 10 דקות וכולל הכנת הגוף לקראת העומס הקרוב. לרוב, הם מתרגלים הליכה, חימום קבוצות השרירים העיקריות, בנייה, בנייה מחדש, תרגילי נשימה, תרגילים ליציבה.
 • הבמה המרכזית נמשכת כ -25 דקות. מבצעים תרגילים ליצירת מחוך שרירים, תיקון וייצוב תהליך הדפורמציה. השיעורים מתקיימים בהתאם לתכנית מיוחדת שנערכה בנפרד, אשר נקבעת על ידי רופא או מדריך טיפולי פעילות גופנית (מטפל שיקומי), תוך התחשבות במיקום העקמומיות, דרגתה ודינמיקת ההתפתחות שלה. ככלל, המתחם מורכב מתרגילים המשפרים את סיבולת הכללית והחוזק של הגב והלחץ הבטן, מחזקים את שרירי המשטח הרוחבי של תא המטען ומתקנים את מיקום עמוד השדרה.
 • השלב האחרון כולל הרפיה של השרירים, והוא עשוי לכלול תרגילי נשימה.

התעמלות לעקמת מותנית

שיעורי התעמלות לתיקון עקמת מותני הם תמיד מיוחדים, הנבחרים על ידי הרופא באופן אישי.   התרגילים הבאים הם לעתים קרובות העדיפו:[3][4]

 1. החולה שוכב על הבטן, מכופף את זרועותיו במרפקים, ידיו אוחזות במקל ההתעמלות. מבצע משיכה פעילה על ידי יישור הידיים. חזרות: 5-6 פעמים.
 2. החולה שוכב על גבו, ידיים מתיישרות לאורך הגוף. מבצע תנופה של העיתונות עם עיקול עמוק קדימה, מנסה לא להסיט את הגוף הצידה.
 3. החולה עומד עם הגב לקיר ההתעמלות. מבצע תליית חצי עם חטיפה לצד הרגל המתאימה לצד עקומת העקמומיות. תדירות הביצוע: 5-6 פעמים למשך 10 שניות. יש ללחוץ את הגב על הקיר ההתעמלות.
 4. המטופל עומד מול קיר ההתעמלות. מבצע חצי תלייה כשהרגל מונחת לאחור, מול קשת העקמומיות. תדירות הביצוע: 5-6 פעמים למשך 10 שניות. חשוב לא להטות את פלג גוף עליון הצידה.
 5. המטופל תופס תנוחת מפרק כף היד. מעת לעת מושך לאחור את הרגל ההפוכה לצד העקמומיות של הקשת. מבצע 5-6 חזרות מבלי לסטות את תא המטען הצידה.
 6. המטופל שוכב על הצד הפגוע, מרים את הרגל הנגדית בזווית ישרה לגוף ומחזיר אותה 5-6 פעמים כשהבוהן נוגעת בנקודות התמיכה הקיצוניות.
 7. המטופל שוכב על הצד הנגדי לצד העקמומיות. מושך הצידה את הרגל שנמצאת למעלה. חוזר על עצמו 5-6 פעמים.
 8. מתאים לגב, מחזיק את הזרועות לאורך הגוף. מכופף את רגל ימין או שמאל (הפוכה לעקומת העקומה) לזווית ישרה. עדיף לבצע את התרגיל עם משקולות.
 9. החולה שוכב עם הבטן על שרפרף או ספסל, מסדר את רגליו, מכופף את זרועותיו במרפקים. מבצע תנועות חזה בידיו, מנסה לדבוק במשרעת הגדולה ביותר האפשרית.
 10. המטופל יושב על ספסל התעמלות, כפות הרגליים מונחות על עיסוי מיוחד. מבצע תנועות על המעסה עם נסיגה בו זמנית של הזרועות קדימה ומטה. המברשות מוחזקות ב"מנעול ". חשוב במהלך התרגיל לשלוט ולשמור על היציבה הנכונה.

תרגילים לעקמת של עמוד השדרה המותני

 • תרגיל לתמיכה בעמוד השדרה המעוקל:
  • עמדת המוצא - המטופל יושב על שרפרף, מחזיק את ידיו מאחורי ראשו;
  • מסובב את חגורת הכתפיים לצד 90 מעלות, הרגליים נשארות במקומן;
  • שוכב על הספסל כך שקצהו ממוקם באזור המותני;
  • מתכופף על קצה הספסל, מוריד ברגיעה;
  • מבצע תנועות נדנדות למעלה ולמטה - בערך 20 פעמים.
 • תרגיל לחיזוק השרירים הפרא -חולייתיים:
  • עמדת המוצא - החולה שוכב על ספסל על הבטן, הידיים מאחורי הראש;
  • קצה הספסל צריך להיות ממוקם באזור החגורה, הרגליים קבועות;
  • מתכופף, ולאחר מכן הוא מתכופף ככל האפשר, בעוד הפנים מביטות קדימה;
  • מבצע 20 חזרות (במידת הצורך, ניתן להשתמש במשקלים של 1 עד 3 ק"ג).
 • תרגיל לחיזוק latissimus dorsi:
  • המטופל מבצע משיכות על הבר עם עלייה הדרגתית במספר המשיכות עד פי 10;
  • במידת הצורך, ייתכן שתזדקק לעזרה של צד שלישי (למשל ילד).

עיסוי עקמת מותני

בהתאם לחומרת העקמומיות וגילו של המטופל, יוכל המומחה לבחור את טכניקת העיסוי הדרושה. [5]לטיפול יש מספר התוויות נגד:

 • איסכמיה לבבית;
 • משבר יתר לחץ דם;
 • תגובה אלרגית;
 • התקפי בחילה והקאות;
 • דלקת הלימפה ודלקת הלימפה;
 • בעיות דרמטולוגיות בתחום העיסוי;
 • סבירות גבוהה לדימום.

עיסוי נכון מעניק לחולי עקמת תחושת הקלה והרפיה לאחר המפגשים הראשונים. טיפול מומלץ גם למטרות מניעתיות - למשל לאנשים העוסקים בעבודה בישיבה ולא תמיד יכולים לשלוט במיקום הרמה של עמוד השדרה. אחרי הכל, עקמת מותנית יכולה להופיע לא רק אצל ילדים, אלא גם בבגרות. [6]

בין טכניקות העיסוי בהן משתמשים, תנועות לישה, שפשוף, מתיחות ולפעמים הלם. עוצמת ההשפעה נקבעת על ידי המעסה בכל מקרה ומקרה. [7]

יוגה לעקמת מותנית

השפעות גופניות, כולל יוגה, הן הדרך היעילה ביותר ליצור מחוך שרירי חזק, להרפות שרירים הדוקים ולשפר את ניידות המפרקים בעקמת המותני. אסאנות יוגה מאפשרות לך לתקן את העקמומיות בהדרגה ולשפר משמעותית את רווחתו של המטופל-אולם, זה חל בעיקר על התואר 1-2 של הפתולוגיה. התואר השלישי או הרביעי דורשים גישה יסודית יותר והתייעצות שוטפת עם רופא, שיעורים עם תרגילי התעמלות ומומחי יוגה.

לרוב, התרגילים הבאים (אסאנות) מומלצים לתבוסת עמוד השדרה המותני:

 • האדם עומד על הקיר, מותח את זרועותיו לפניו ומניח את כפות ידיו על הקיר. נשען מעט לאחור, מותח את הגב, תוך שמירה על הרגליים ברוחב הירך. הוא מנסה להתקדם עוד ועוד כך שזרועותיו יהיו בגובה הירכיים, והגוף כפוף בזווית ישרה.
 • המטופל נלקח בידיו על השולחן או הסורגים (בערך בגובה הירכיים). זז אחורה, אוחז באובייקט. הגפיים התחתונות והגב נשארים ישרים: יש להרגיש את המתח של שרירי הגב. בתפקיד זה האדם כורע, ממשיך להיות מוחזק בידיו, קבוע וחוזר למיקומו המקורי.
 • הופך על ארבע, הידיים מונחות על הרצפה. מכופף את הגב באזור החזה, מתקן, מתכופף בכיוון ההפוך ושוב מקבע את המיקום. יש לבצע סטייה לא בפתאומיות ובזהירות.
 • הופך על ארבע, הידיים מונחות על הרצפה. הוא עושה כמה צעדים בידיו קדימה, מוריד את הבטן, מיישר את ידיו. נוגע ברצפה עם המצח, מרגיע את הצוואר. הגב צריך להיות ישר. כדי למתוח את הגב, למתוח את הידיים קדימה לאורך הרצפה. עם עקמת ימין, ניתן להזיז את הזרועות ימינה.
 • מבצע נפילה קדימה בצד ימין. בהונות כפות הידיים יורדות לרצפה בצידי כף רגל ימין. שומר על גב ישר וחזה ישר. חשוב להרגיש את מתח השרירים בירכיים ובמפשעה של הרגל ה"גבית ". התנוחה קבועה למשך חצי דקה, ואז יש לשנות את רגל הזינוק.
 • המטופל יושב על הרצפה, מניח רגל אחת קדימה ומתכופף בברך, והשנייה מתחילה לאחור, מנסה ליישר אותה. הירכיים צריכות להיות מכוונות קדימה, הגב צריך להיות ישר. אתה יכול להתמקד בזרועות ישרות, או לכופף את המרפקים ולהוריד את עצמך על האמות. התנוחה מקובעת לחצי דקה, ולאחר מכן יש לשנות את הרגל.
 • האדם שוכב על גבו, קורע את פלג הגוף העליון והרגליים מהרצפה. החזה נשאר שטוח על הרצפה. הידיים ישרות, לחוצות לגוף. האצבעות מוחזקות בגובה העיניים. התנוחה מוחזקת במשך חצי דקה.
 • הוא שוכב על הגב, מניח מגבת או גליל בגדים מתחת למפרקי הברך. עוצם את עיניו ומנסה להירגע כמה שאפשר. הנשימה אחידה ורגועה. יש להמשיך את התרגיל במשך חמש דקות לפחות. אחרי זה אתה יכול לקום: בהדרגה ובזהירות.

יש לבצע תרגילים 3-4 פעמים בשבוע (באופן מיטבי כל יומיים). זה ישפר מאוד את הגמישות ואת היציבה.

טיפול פיזיותרפיה

אלקטרוותרפיה כוללת גירוי חשמלי של השרירים ואלקטרופורזה. גירוי חשמלי משמש לחיזוק השרירים, בקורסים של 10 או 15 ימים עם מרווח ביניהם של כ -3 חודשים. אלקטרופורזה מונעת התפתחות אוסטאופורוזיס.

כדי לעורר את זרימת הדם והלימפה עקמת מותנית, נקבע טיפול בחום - במיוחד עטיפות חמות, יישומי פרפין.

כדי להפעיל את המערכת החיסונית, נהלי מים, אמבטיות נתרן כלורי, טיפול בבוץ מתאימים. יחד עם זאת, ההשפעה הגדולה ביותר נצפתה בשילוב של שיטות פיזיותרפיות, כמו גם בתוספת טיפול ידני ותרפיה.

הליכי פיזיותרפיה בלבד לא יעזרו בתיקון העקמומיות הסקוליוטית. יש להשתמש בהם בשילוב עם טיפולים אפשריים אחרים. רק כך ניתן ליצור את התנאים הנוחים ביותר לסילוק חסימה של מקטעים מוטוריים בעמוד השדרה, להיפטר מתסמונת הכאב ולשיפור תפקוד האיברים הפנימיים.

כִּירוּרגִיָה

ניתוח לחיסול עקמת המותני נקבע רק במצבים המתקדמים ביותר, כאשר זווית העיוות עולה על 50 מעלות, והטיפול השמרני מוכר כלא יעיל. מהות ההתערבות היא לתקן את הקשת המעוקלת של עמוד השדרה על ידי החדרת צלחות, אחיזות או ברגים מיוחדים לתוכה. לאחר מניפולציות כאלה, הקטע המיושר של עמוד השדרה אינו נייד. [8]

התוויות נגד להתערבות כירורגית יכולות להיות פתולוגיות ללא פיצוי של מערכת הנשימה והלב וכלי הדם, דלדול כללי של הגוף.

הניתוח לעקמת מותנית מתבצע בעיקר באמצעות הגישה האחורית (הגבית). מותקן שתל - מוט מתכת עם אלמנטים מקבעים שיכולים לנוע לאורך הציר: הם קבועים בחוליות. השתל משחק את התפקיד של מעין סד התומך בעמוד השדרה עד שהעצמות מתמזגות לחלוטין. אולם גם לאחר מכן ה"סד "אינו מוסר, בשל מורכבות ההתערבות. תהליך ההיתוך של החוליות יכול להימשך 3-12 חודשים. במהלך תקופה זו, החולה אינו רשאי להעמיס את עמוד השדרה.[9]

טיפול כירורגי אינו משמש לעתים קרובות כל כך, שכן כל פעולה מביאה לא רק יתרונות, אלא יכולה להשפיע לרעה על מצב האורגניזם כולו. [10]


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.