Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

כיס פארתורטל: סימנים, טיפול בניתוח

המומחה הרפואי של המאמר

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021

נשים בגיל הפריון חוו מחלות שונות, חלקן שכיחות מאוד, וחלקן נדירות, אך עלולות להפריע לאופן החיים. אחד מהם הוא היווצרות של ציסטות של אברי הרבייה. ציסטות שכיחות אצל נשים, אבל ציסטות מסוימות נמצאות לעיתים רחוקות אצל גברים בשופכה. מצב זה ידוע גם בשם pure-ourethral cyst. בואו נסתכל על כל הפרטים.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

אֶפִּידֶמִיוֹלוֹגִיָה

סטטיסטיקה של התפשטות פתולוגיה עולה כי ציסטות parurethral בדרך כלל מתרחשים בין הגילאים 20-60 שנים על 1-6% מהנשים. אורתראל dverticula חשבון עבור כ 80% של נגעים סיסטיק פרתוראטרליים. בגלל האופי האסימפטומטי שלהם, בדרך כלל לא מאובחנים ולא מטופלים ציסטות פאורתורטריות, ודוחות הזמינים במאגרי מידע אינם מספיקים. חולים לרוב להתייעץ עם רופא במהלך העשור השלישי והרביעי של החיים בגלל זיהומים חוזרים והפרעות השתן של גורם לא ידוע.

trusted-source[7], [8], [9], [10], [11], [12], [13], [14]

גורם ל ציסטות פרתורטרליות

הצינור הפארתורטרלי בנשים מסווג בעיקר כרכוש או מולד, אם כי לעתים קרובות קשה להבחין בהבחנה ברורה. זהו הגורם העיקרי להתפתחות הפתולוגיה.

מערכת הרבייה הנשית מתפתחת מחוטי מילר. קליטה שגויה של תוכן Mueller יכול להוביל ציסטות עומדים. רוב ציסטות נרתיקית המולדות מגיעות צינורות מולר (הם ציסטות נרתיקית השניים בשכיחותו אחרי ציסטות קשקש רכש.) הם ממוקמים לרוב סביב הנרתיק הקדמי או קדמיים לחבית נרתיקית. מולדת perure- ציסטות ourethral נובעים מרכיבים אמבריולוגיים שונים ושרידי השופכה הנרתיקית נשית. כדי להבין את המנגנון של היווצרות ציסטה, אתה צריך לדעת כמה תכונות של אמבריולוגיה, ולהבין מאיפה זה ציסטה יכול לבוא. הנרתיק מקורו בצינור הפרמיוני-מזנטרי (Mullerian), בצינור mesophilic (Wolffian) ובסינוס האורגניטלי. רוב ציסטות הנרתיק יש את המקור של צינור Mullerian. הם בדרך כלל מפרישים ריר ויכולים להיות סימפטומטיים, במיוחד אצל מטופלים מבוגרים.

בלוטות פרפורטרול ותעלות הנשארות בשופכה הנשית הן אנלוגיות ראשוניות של בלוטת הערמונית אצל גברים. ישנן 6-30 צינורות parurethral. שני הערוצים הגדולים ביותר נקראים בדרך כלל ערוצי סקין. ציסטות פארתורטל מקורן התעלה סכינה. בלוטות אלה מפרישות כמות קטנה של חומר רירי, אשר משמש כדי לשמן את מעבר השופכה במהלך ההשתלה.

הוא מבצע תפקידים חשובים רבים עבור נשים וגברים:

 1. מפזר את הנוזל כדי לשמן את פתח השופכה.
 2. נוזל חשאי מכיל תכונות מיקרוביאליות כדי להגן על דרכי השתן מפני זיהום.
 3. זה גם להפריש פליטה, המכונה אנטיגן ספציפי הערמונית, אשר נמצא אצל גברים. אנטיגן ספציפי הערמונית היא סוג של חלבון המיוצר על ידי תאים אפיתל הערמונית.

ואת ציסטה נוצר כאשר יצוא של נוזל מן הבלוטה שבור ונפיחות מתרחשת. ציסטה זו מצופה אפיתל המעבר. עם זאת, כמה צינורות parurethral נפתחים דיסטלי ליד המעבר החיצוני הם מרופדים עם אפיתל קשקשי מרובדת. ציסטות שמקורן בצינורות mesenteric (גרטנר) מתמשכות עם אפיתל מעוקב או נמוך, ואינם מפרישים ריר. הם ממוקמים בדרך כלל בקיר anterolateral של הנרתיק והם בדרך כלל אסימפטומטי.

מיקרוסקופית, ציסטות הם בדרך כלל מרופדים עם אפיתל קשקשי מרובדת עשוי להכיל מקרה או חומר ססגוני.

ציסטות שנרכשו הן הנגע הציסטי הנפוץ ביותר של הנרתיק, אשר נחשב לעתים קרובות משני לטראומה עקב עבודה או נגרמת על ידי טראומה כירורגית iatrogenic, כגון episiotomy. כאשר הערוץ בבלוטות אלה מסתמן, הנוזל מתחיל לצבור, מה שמוביל להיווצרות של ציסטות. הסיבות להפרת יצוא של נוזל מן הציסטה יכול להיות לא רק טראומה, אלא גם הריון, זיהום מתמשך מתמשך.

trusted-source[15], [16]

גורמי סיכון

גורמי הסיכון אינם מוגבלים רק לפי גיל. נכון לעכשיו, אין גורמי סיכון ספציפיים להיווצרות של ציסטה תעלת הסקי.

חשוב לציין כי נוכחות של גורם סיכון לא אומר כי אדם יחלה. גורם הסיכון מגדיל את הסיכוי לקבל מצב בהשוואה לאדם ללא גורמי סיכון.

ציסטה הפרתרטרלית אצל גברים היא נדירה, כי אצל גברים אלה בלוטות אלה מפותחים היטב, ואת תפקידם מוחלף על ידי הערמונית. הסיבה להיווצרות ציסטות אצל גברים אינה ברורה, אך לעתים קרובות זה קורה לאחר החוויה המינית הראשונה באותם מקרים שבהם הברזל אינו מופחת לחלוטין. גורם חשוב בהתפתחות של דלקת הוא זיהום.

trusted-source[17], [18], [19], [20], [21]

פתוגנזה

הפתוגנזה של סיבוכים נוספים היא כי מצב זה גורם לגידול ונפיחות בבלוטות אלה, ובמקרה הגרוע ביותר, הציסטה יכולה להפוך למורסה ללא כאבים שיכולה להיווצר עקב חיידקים או פתוגנים. החיידקים העיקריים האחראים לכך הם לעתים קרובות יותר Chlamydia ו N. זיבת. זיהומים אפשריים בחולים הסובלים מ- HIV יכולים גם לגרום לסוג זה של זיהום.

ציסטות של בלוטות perurethral נמצאים לעתים נדירות בקבוצת הגיל הצעירה. ככלל, ציסטות parurethral נוצרות אצל נשים מבוגרות (נשים בגיל העמידה וזקנה). במקרים נדירים, מצב זה נצפה אצל תינוקות.

trusted-source[22], [23], [24], [25], [26]

תסמינים ציסטות פרתורטרליות

הסימפטומים הראשונים של המחלה עם ציסטות קטנות יכול להיות בצורה של זיהומים תכופים של דרכי השתן. הסיבה לכך היא כי ציסטה יכולה להיות מקור של זיהום, אשר קשה לזהות.

רוב הזמן, הבלוטות יהיה בקוטר של פחות מ 1 ס"מ ויהיה אסימפטומטי. כאשר המטופלים מתחילים להבחין בגילויים, ציסטה היא בדרך כלל יותר מ 1 ס"מ. תסמינים המלווים את המראה של ציסטות parurethral כוללים: נוכחות של עיבוי מוחשי, לפעמים גלוי או גושים בתוך הנרתיק או השופכה החיצונית. כמו כן, לעיתים קרובות עלול להיות כאב באזור איברי המין הנשיים, דיסוריה, dyspuria והפרת זרימת השתן. תסמינים אחרים של ציסטות יכולים לכלול סקס כואב, אי נוחות כאשר יושבים והולכים. ציסטות בגודל גדול יותר יכול לחסום את השופכה, גרימת שתן כואבת.

אם זה ציסטה מתקדמת ללא טיפול, היא תתפתח נוספת לתוך מורסה, אשר יכול להיות הרבה יותר קשה עבור המטופלים. חלק מהנשים עלול לפתח חום כתוצאה של היווצרות של מורסה בבלוטה.

האם אני יכול להיכנס להריון אם יש לי ציסטה פרתורטרלית? שאלה זו מעניינת רבים, שכן הפתולוגיה נפוצה למדי. הבלוט עצמו אינו מפריע להפריה רגילה. אבל זה יכול להיות מקור נסתר של זיהום, אשר יכול להיות מסוכן עבור הילד. במהלך הלידה, ציסטה גדולה עלולה להפריע למעבר הרגיל של העובר דרך תעלת הלידה. לכן, ההריון עם פתולוגיה זו אינה מומלצת, כי ייתכנו סיבוכים.

שלבים

שלבים של התפתחות ציסטה הם הגדלת גודל, ואת השלב הסופי יכול להיחשב היווצרות של המורסה. סוגי cysts נקבעים היסטולוגית, וזה מסומן על ידי השכבה הסלולרית כי הציפוי הפנימי של הציסטה מבפנים. זה לא חשוב מאוד לטיפול, אבל זה יכול להיות בעל ערך פרוגנוסטי במונחים של התפתחות דיספלסיה בעתיד.

trusted-source[27], [28], [29], [30], [31]

סיבוכים ותוצאות

ההשלכות וסיבוכים של ציסטה יכול להיות כדלקמן:

 1. מראה רציף וחוזר של ציסטה;
 2. החזרה על מורסות, אשר יהיה צורך לטפל בהן באופן שוטף;
 3. נזק לשרירים, עצבים חיוניים וכלי דם במהלך הניתוח;
 4. זיהום פוסט-כירורגי באתר הפצע הוא סיבוך פוטנציאלי.

כאשר קיבה פרה- ourethral יש פרץ, הכל תלוי התוכן בו. אם יש transudate פשוטה, אז לא צריך להיות כל תוצאה טיפול אנטיבקטריאלי מונע פשוט ניתן להשתמש. אם הציסטה הכילה מוגלה, אז יש צורך כדי לטהר את חלל של ציסטה, שכן זה יכול להיות מקור של זיהום ולסבך את התפתחות דלקת של איברי המין.

trusted-source[32], [33], [34], [35], [36], [37]

אבחון ציסטות פרתורטרליות

אבחון הפתולוגיה צריך להתחיל עם אוסף של תלונות. בדיקה גופנית מאפשרת לך לקבוע את השינויים ב -63% מהמקרים. יש שינוי בקיר הנרתיק, אשר יכול לגרום הפרשת סף או דימום מן השופכה. במהלך בדיקת האגן, הרופאים יכולים בדרך כלל להרגיש ציסטות או מורסות אם הם גדולים מספיק כדי לגרום לתסמינים. הרופא יכול גם לקבוע באופן ויזואלי את הציסטה מעוגל של התעלה כאשר צפו.

האבחון האינסטרומנטלי מתבצע כדי להבהיר את האבחנה. לקבלת מידע נוסף, ultrasonography משמש לעתים קרובות. ציסטוסקופיה יכולה להתבצע גם עם צינור בדיקה גמיש כדי לבדוק את שלפוחית השתן.

אפשרות נוספת עשויה לכלול ביופסיה של מחט דקה, הכוללת הכנסת מחט דקה לתוך הציסטה וחילוץ התוכן שלה. ואז המדגם הזה יישלח לבדיקות מעבדה. עבור נשים בגיל 40 ומעלה, ביופסיה גם יעזור לקבוע את נוכחותם של כל תאים סרטניים. בדיקות כאלה מאפשרים לך לקבוע את סוג של ציסטה, כמו גם לקבוע את הטקטיקות של הטיפול.

תנאים קליניים רבים עשויים להיות סימנים ותסמינים דומים. הרופא שלך עשוי לבצע בדיקות נוספות כדי לא לכלול תנאים קליניים אחרים כדי להגיע לאבחון סופי.

trusted-source[38], [39], [40], [41], [42]

אבחון דיפרנציאלי

אבחון דיפרנציאלי של קיבה פאורתורטל צריך להתבצע עם הפתולוגיה הבאה: ureterocele; ציסטה של ערוץ גרטנר; ציסטה Mllerovskogo שאריות; ציסטות הכוללות את דופן הנרתיק; השופכה או נרתיקית הנרתיק; צניחה של השופכה; דיורטיקולום של השופכה.

Ureterocele הוא אבנורמליות מולדת הכוללת הרחבה cystic של החלק הטרמינלי של השופכן, הקשורים לעתים קרובות עם פתיחה מהופנט. כ -90% של ureterocele Ectopic קשורים עם החלק העליון של מערכת איסוף דופלקס ו 10% עם מערכת אחת. אצל נשים, oureterocele יכול להופיע לאחר זיהומים של מערכת genitourinary. השתלת השופכה היא חלקה, עגולה, מסה אינטרפלסמה בגודל ובצבע שונים. סימן ההפרעה העיקרי של השופכה, בניגוד לציסטה, הוא ניתוח של חומר שאיפה. אם נוזל aspirated מן המסה הוא שתן, האבחנה תוקם במדויק.

ציסטה של תעלת גרטנר הוא מרופד עם אפיתל מעוקב או נמוך עמודה ואינו מפריש ריר. הם ממוקמים על אזורים anterolateral של הנרתיק, לרוחב בחלק העליון והחלק הקדמי של החלק התחתון. בדרך כלל ציסטות הן בודדות, יכול להיות קטן, או שהם יכולים להיות כל כך גדול כמו בליטה מתוך הנרתיק. ניתוח הביופסיה הוא גם סימן ההבדלה העיקרי של ציסטה כזו.

ניאופלזמה אורטרלית או נרתיקית: ההמונים הפרתורטרליים עשויים להיות קשים או סיסטיקיים. גושים מוצקים בדרך כלל באים לידי ביטוי על ידי בדיקה גופנית כוללת סִיבוֹם, leiomyoma, neurofibroma, ליפומה, myoblasts, hemangioblastoma, דַלֶקֶת כְּלֵי הַלְשַׁד ואת עמיתיהם ממאירים שלהם. רוב החולים הם מעל גיל 50. אולי יש גידולי ביטויים שונים: צמיחת papillary ב השופכה כפי רכה, פריכה, מסת פטרייתי, נגעים כיבו או מסת Submucosal, יצירת קיר נרתיק קדמי חותם. בדיקת האגן (תחת הרדמה) בשילוב עם cystourethroscopy ביופסיה של הנגע נדרש. על ציסטות וגידולים אַגמִימִי של בשלבים הראשוניים של באבחנה המבדלת של העיקר - היא התוצאה של ביופסיה - אם התאים יהיו תסמינים חריגים או לא טיפוסיים, הוא מציין ממאירות.

trusted-source[43], [44], [45], [46]

למי לפנות?

יַחַס ציסטות פרתורטרליות

הטיפול יהיה תלוי בגורמים שונים, כגון תסמינים, גודל כיס או זיהום ציסטות. ברוב המקרים, כאשר ציסטות קטנות ולא לגרום לתסמינים כלשהם, אתה לא צריך שום טיפול. במקרים אחרים, זמינות אפשרויות הטיפול הבאות.

טיפול תרופתי הוא שימוש בתרופות מסוימות.

 1. Iodinol עם קיבה parurethral משמש מחטא. הרכב של התרופה כוללת יון של יוד ואלכוהול. אלה הם תרופות אנטיבקטריאלי חזק עם סוכן חיטוי מובהק. השתמש בסמים חיצונית. שיטת היישום - אתה יכול להשתמש פתרון סיכה שלוש עד ארבע פעמים ביום, וזה לא נוח מאוד לעשות. לכן, אתה יכול לעשות אמבטיות או מזרקים, דילול התרופה עם מים. תופעות לוואי יכולות להיות בצורה של תגובה אלרגית חזקה ליוד. אם ריכוז האלכוהול גבוה, ייתכן שיש שריפה או גירוד.
 2. כאשר זיהום של ציסטה מתרחשת כתוצאה של חיידקים, טיפול אנטיביוטי ניתן להשתמש. הרופא שלך עשוי לרשום אנטיביוטיקה, כגון פניצילין. Amoxiclav הוא אנטיביוטיקה כי הוא מוגן מפני הרס על ידי חיידקים. התרופה עשויה להיות אנטיביוטיקה הקו הראשון. מינון - 500 מיליגרם שלוש פעמים ביום במשך חמישה ימים לפחות. תופעות לוואי על קבוצה זו של אנטיביוטיקה יכולה להיות בצורה של תגובות אלרגיות קשות או הפרעות בצואה.
 3. טיפול אלטרנטיבי הוא השימוש בשיטות בבית, שבו אתה חייב לשבת באמבטיה חמה מלא במים, כ 15-20 דקות לכל מושב. זה צריך לחזור על עצמו כמה פעמים ביום. Chlorhexidine ניתן להוסיף את הפתרון. אם מתבצע במשך 3-4 ימים, ציסטה עלול להתפוצץ ולגרום דליפת נוזל. שיטה זו יכולה להיות מוצעת לחולה עם ציסטות קלות.
 4. השתמש חומץ תפוחים תפוחים לנסות ולהקטין את הגודל של ציסטות הנרתיק. או לעשות אמבטיה ולהוסיף 1 כף של חומץ, או שאתה יכול לעשות צמר גפן להשתמש בו. החל כדור ספוג ספוג או ספוגית ישירות ציסטה להחזיק אותו שם במשך 30 דקות פעמיים ביום עד שתבחין כי נפיחות יקטן. בעוד חומץ הוא תרופה הביתה פופולרי, מדענים לא ממליצים להשתמש בחומץ כתרופה.
 5. השתמש דחוס חם. ממלאים את הבקבוק במים חמים ועוטפים אותו במגבת נקייה. מניחים אותו מול הציסטה כדי לספק הקלה מסוימת של כאב. ניתן גם לנסות להחיל ערכת חום. ניתן גם לטבול בד פלנל או כותנה במים חמים, לסחוט את המים ולהחיל אותו ישירות על הציסטה.
 6. החל תערובת של אלוורה. מערבבים 1 - 2 כפות ג'ל אלוורה עם 1/4 עד 1/2 כפיות אבקת כורכום. מערבבים עד שהעיסה יוצרת הדבק. השתמש במקלון צמר גפן כדי ליישם את התערובת על הציסטה. השאירו אותו 20-30 דקות פעם ביום. אין לשטוף או לנקות את הדבק. מחקרים הראו כי כורכום הוא תרופה אנטי דלקתית שיכולה להפחית גירוי הנגרם על ידי ציסטות הנרתיק.

ויטמינים ניתן להשתמש, אבל טיפול פיזיוטרפי רק על אינדיקציות בתקופה שלאחר הניתוח. אתה יכול להשתמש iontophoresis עם אנטיביוטיקה עבור ריפוי טוב יותר של הצלקת.

טיפול כירורגי - אפשרות זו מיועדת לנשים עם ציסטות גדולות או מורסות. הסרת ציסטה או כריתה של pure-ourethral ציסטה מבוצעת כאשר קיים סיכון של ממאירות, או מימדיה להפריע חיי היומיום. הרופא יעשה חתך קטן בציסטה ויוציא את התוכן שם. התקופה שלאחר הניתוח מרמזת על מינוי אנטיביוטיקה אם יש זיהום בציסטה או מורסה הנגרמת על ידי חיידקים, כמו גם כדי למנוע סיבוכים. הטמפרטורה לאחר הסרת קיבה pureurethral יכול להיות עם התפתחות זיהום זיהום משני, אז אתה צריך בזהירות לפקח על מצב זה.

Marsupialization. שיטה זו מבוצעת בדרך כלל בהרדמה מקומית. הוא משמש במקרים בהם ציסטות לעתים קרובות לחזור או כאשר הסרת כירורגית לא רצוי. הרופא יהיה הראשון לתת לך הרדמה מקומית. אז ציסטה או מורסה יהיה חרות וניקוז ימוקמו על כל צד. הקטטר יוצב בתוך החור כדי להבטיח ניקוז של הנוזל. זה יהיה חור קבוע קטן, כך הנוזל יכול לזרום בחופשיות. טיפול לאחר הניתוח חשוב: יש לתת את רמת המינימום של הפעילות עד לפצע הניתוח. חשוב הוא מעקב מעקב עם בדיקות רגיל ובדיקות. רוב הנשים לאחר ניקוז מרגיש הקלה. בבדיקות שלאחר מכן שנה לאחר ההליך, כמעט לכל החולים אין תסמינים נוספים של אי נוחות במהלך ההשתנה, ואין ראיות חזותיות של הציסטה.

מְנִיעָה

מניעת היווצרות בלוטות perurethral הוא קצת מסובך, שכן אין סיבות ישירות לפיתוח של הפתולוגיה זו.

אין דרכים ספציפיות כדי למנוע את המראה של ציסטות. עם זאת, לאחר נקיטת צעדים מסוימים, את הסיכון של סיבוכים נוספים ניתן לצמצם:

 1. הנוהג של מין בטוח (לדוגמה, שימוש בקונדומים).
 2. תמיד לשמור על היגיינה אישית טובה.
 3. לשתות הרבה מים ונוזלים אחרים (כגון מיצי פירות).
 4. בדיקה גופנית מומלצת במרווחי זמן קבועים באמצעות סריקות ובדיקות גופניות (בהתאם להמלצת הרופא).

trusted-source[47], [48], [49], [50]

תַחֲזִית

הפרוגנוזה של ציפורן פאורתורטל היא בדרך כלל חיובית עם טיפול נאות. רוב הנשים חשות הקלה לאחר הניקוז של המורסה. במקרים נדירים מאוד, נשים יכולות לחוות ציסטות חוזרות ונשנות, אשר עשויות לחייב טיפול באמצעות הליך כירורגי של marsupialization.

ציפורן פארתוראל היום הוא פתולוגיה לא נעימה שמביא הרבה אי נוחות הן לנשים והן לגברים. אבחון מוקדם מאפשר טיפול יעיל ושיפור הפרוגנוזה. שיטות הטיפול מוגבלות ציסטות בודדות, אבל העיקר הוא אמצעי מניעה.

trusted-source[51], [52]


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.