Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

כוויות

המומחה הרפואי של המאמר

דרמטולוג, אונקודרמטולוגיה
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.11.2021

מחלת צריבה - מערכת של הפרות של פונקציות של איברים ומערכות שונות הנובעות כוויות נרחבות. למחלת צריבה יש את התקופות הבאות: שריפת הלם, רעלת שריר חריפה, תקופה של סיבוכים- septic מבושל והחלמה.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10]

טוקסמיה חריפה

לאחר החדרת הלם כוויה (בדרך כלל 2-3 ימים לאחר הפציעה) כתוצאה של resorption של נוזל מן הנגע במיטה וסקולרית מצטבר מספר רב של חומרים רעילים - מוצרים של רקמות רקמות צמחים חיידקי. במילים אחרות, צריבה עם רקמות נמק הופך למקור של שיכרון של הגוף. רוב החומרים הרעילים נכנסים למחזור הדם במהלך השבוע הראשון, כאשר מתבטאת תמונה נפרשת של שכרות כבדה. במונחים אלה, נפח הפלסמה במחזור עולה, ומספר תאי הדם האדומים ממשיך להקטין בשל הרס שלהם עיכוב hematopoiesis מוח העצם. בגיל 4-6 ימים לאחר הפציעה, אנמיה מתפתחת. הובלה של חמצן עקב אנמיה מופחת באופן משמעותי. BP משתנה בתוך גבולות של ערכים נורמליים, בחלק קטן של חולים מתון לחץ דם הוא ציין. במחקרים אלקטרו-קרדיוגרפיים מתגלים סימני היפוקסיה בשריר הלב, ובמטופלים קשישים ונחלשים, חוסר מחזור הדם. בקשר עם הפרה של הפונקציה אוורור של הריאות, עלייה של קוצר נשימה ולשחרור מוגבר של פחמן דו חמצני, אלקלוסיה הנשימה לעתים קרובות מתפתח. יש הפרה של הכבד. העבודה של הכליות הוא מנורמל, עם זאת, הערך של זרימת פלזמה ואת הפרמטרים של סינון גלומרולרי להישאר נמוך; חושפים את הכישלון של תפקוד האוסמורגולציה הכלית.

מחלת צריבה מאופיינת בהזיות, הזיות, נדודי שינה, לעתים קרובות יש התרגשות מוטורית. המטופלים מבולבלים בזמן ובמרחב, מנסים לקום מהמיטה, לקרוע תחבושות. התדירות של הפרעות נפשיות היא מידתית ישירות לחומרת הפגיעה בשריפה: אם במקרה של כוויות שטחיות, הזיהום הרעלה הוא נדיר, אז עם נגעים עמוקים העולים על 20% משטח פני הגוף, הוא מתרחש ב -90% מהנפגעים. הופעתם של צורות חמורות ביותר ממושך של הזיות הוא הקל על ידי שימוש לרעה באלכוהול לפני הפציעה.

מחלת צריבה מסובכת לעיתים קרובות על ידי דלקת ריאות. יחד עם זאת, מצבם של החולים מתדרדר בחדות, טמפרטורת הגוף עולה, שיעול, קוצר נשימה, ציאנוזה מופיעה. הריאות נשמעות. דלקת ריאות דו-צדדית מובילה לעיתים קרובות להתפתחות של כשלון נשימתי, אחד הגורמים השכיחים ביותר למוות. במיוחד שלילי הם שילוב של כוויות עור חמורות עם טראומה שאיפה, כאשר דלקת ריאות מתפתח מוקדם בכל החולים (2-4 ימים לאחר הפציעה).

כיבים במערכת העיכול הם מצב רציני המלווה לעיתים קרובות מצב כגון מחלת צריבה. במקרה זה, הופעת הקיא, המזכירה "קפה קפה", או צואה דמוית זפת כהה מעידה על דימום חריף שקם או נלקח מתוך כיבים או שחיקות של מערכת העיכול. הרבה פחות פעמים הם מלווה ניקוב של הקיבה או המעי. המצב הכללי החמור של הקורבן מנטרל את הסימפטומטולוגיה של "הבטן החריפה", וכתוצאה מכך סיבוך זה מוכר לעתים קרובות מדי מאוחר.

עם כוויות נרחבות, מיוקרדיטיס רעילים הפטיטיס לעתים קרובות להתרחש. עדות לכך היא עלייה בסרום רמות של transaminases ו bilirubin. התפלגות החלבון ושחרור החנקן בשתן עולה, יש הפרעות בולטות של מאזן המים אלקטרוליטים.

בתקופה זו, התיאבון מצטמצם, התפקוד המוטורי של המעי נשבר, ייתכן שיש עיכוב או התרגשות מוטורית עם סימני הזיהום שיכרון, הזיות חזותיות ושמיעתיות, הפרעות בשינה. מידת ההשתכרות תלויה באופי של נזק לרקמות. התקופה הקשה ביותר של toxemia מתרחשת בנוכחות נמק רטוב עם הספקת פצעים. עם יבש - שיכרון הוא הרבה פחות בולט. משך תקופה זו של המחלה לשרוף הוא 7-9 ימים.

trusted-source[11], [12], [13], [14], [15], [16], [17], [18], [19], [20], [21], [22], [23], [24], [25]

תקופה של סיבוכים סובלניים

תקופה זו של המחלה לשרוף לאחר לאחר toxemia חריפה, אבל לעתים קרובות את הגבול ביניהם קשה לנהל. בדרך כלל זה מתחיל מ 10-12 ימים לאחר קבלת כוויות ו עולה בקנה אחד עם supporation של פצעים ותחילת דחייה של רקמות nonviable. תקופה זו נצפתה גם עם נגיף IIIA תואר נרחב במקרה של הפצע החמור. משך תקופה זו הוא עד ריפוי של פצעים כוויות או סגירתם על ידי autografts, או עד מותו של הקורבן.

התהליך הפורה בפצעים מלווה בתגובות דלקתיות מערכתיות קשות, אלח דם. משך החום הממוצע הוא 2-3 שבועות, אבל במקרה של סיבוכים עשוי להיות 2-3 חודשים. לאחר הדחייה של גרון שרוף, טמפרטורת הגוף הוא בדרך כלל מופחת על ידי 1-1.5 מעלות צלזיוס. מצבם הכללי של החולים נשאר חמור, הם מתלוננים על כאב מתמיד במקומות של כוויות, שינה גרועה, אובדן תיאבון, עצבנות, גחמנות, לעתים קרובות דמעות. אנמיה גדל, ביניהם הוא הרס של אריתרוציטים, דיכוי של erythropoiesis, סיבוכים זיהומיות, דימום מ granulating פצעים, כיבים ושחיקות של מערכת העיכול. ב כוויות קשות, נויטרופיליה מתפתח עם עלייה בולטת במספר נויטרופילים דקירה (עד 30%) ואת המראה של הצורות הצעירות שלהם. סימן שלילי הוא eosinogenesis ו lymphopenia. מספר תאי הדם הלבנים פוחת במקצת לאחר דחיית הרקמות הבלתי נמנעות. בחולים קשים, ספירת לויקוציטים רעילים נמצאה. אובדן של רקמות וחלבון בסרום, להגיע 80 גרם / יום או יותר, מתרחש כל הזמן. היפופרוטאינמיה מתמשכת משמשת כתכונה לא רצויה מבחינה פרוגנוסטית. Hypoalbuminemia ועלייה במספר שברים globulin משקפים את הפעילות של זיהום הפצע מצביעים על הפרת סינתזה חלבון ו resynthesis. אישור ישיר של אלח דם הוא גידול של מיקרואורגניזמים כאשר זורעים דם על חומרי מזון מזין.

בשלב של אלח דם, סיבוכים זיהומיות הם מגוונים מאוד: התפתחות של דלקת ריאות, ברונכיטיס, פלגמון, אבצס, דלקת פרקים. דיספפסיה שכיחה, במיוחד במקרים רבים - paresis של דרכי העיכול. מחלת צריבה מסובכת על ידי היווצרות כיבים חריפים (מדכאים) קורלינג, אשר לעתים קרובות מלווה דימום ניקוב לתוך חלל הבטן.

עם התפתחות תנאי אלח דם חמור שרוף הרבה יותר גרוע: המוח הוא מבולבל, בסביבה שיבשו אוריינטציה, צבע העור הפך icteric, דימומים תכופים פריחה petechial. מחלת צריבה מאופיינת על ידי היווצרות מורסות גרורות ברקמת השומן התת עורית, השרירים, האיברים הפנימיים. החום קדחתני בטבע, שאינו מתאים לטיפול תרופתי ומלווה בצמרמורת ובזיעה.

כאשר אלח דם במהירות מפתחת hypochromic אנמיה מתמשכת, hypoproteinemia, מבוטא leukocytosis, ריכוזים מוגברת של חנקן שיורית bilirubin בסרום. בשתן, יש אריתרוציטים, תאי דם לבנים, צילינדרים, חלבון. Leukocytosis גבוהה משמרת שמאלה של לויקוציטים עד ראית myelocytes של גורם רעיל-זיהומיות פעילות-th כאשר נשמרו תגובתיות, ואילו מאפיינים שליליים נחשב eozino- ו lymphocytopenia.

אם בתוך 1.5-2 חודשים אבד עור אינו להתאושש באמצעות ניתוח, לשרוף מחלה נכנסה תשישות, אשר לגרום לשינויים ניווניים בולטים של האיברים הפנימיים, הפרעות מטבוליות עמוקות, דיכאון חריף של כוחות מגנים של אורגניזם. בחולים, ישנם מצעים, סיבוכים שונים של הלב וכלי הדם, מערכת הנשימה, הפרשת העצבים. אובדן משקל הגוף מגיע 25-30%. עם עייפות כוויות, תהליכים פיצויים בפצעים הם האטה בחדות או נעדר. גרגרי חיוור, זגוגית, עם ציפוי אפור כמות גדולה של פריקה סוער. לעתים קרובות בפצעים ניתן לראות hematomas, נמק משני, המשתרע על אזורים של עור בריא. מן הפצעים מגיפה מיקרופלורה אנאירובית, Proteus spp., Pseudomonas aeruginosa.

פצעים ססגוניים נרחבים - הגורם לשיכרון מתמיד, היפופרוטנמיה וחום. המטופלים מפתחים חוסר פעילות, ירידה בחסינות והתשישות מתקדמת. Bedores נוצרים להגיע לגודל גדול. מחלת צריבה מלווה לעיתים קרובות בהופעת דלקת פרקים, ניוון שרירים, מפרקים נוקשים, חוזים. מהלך התשישות מסובך על ידי התבוסה של איברים פנימיים עם התפתחות של אלח דם חמור, אשר הופך את הגורם המיידי למוות.

משך הזמן של סיבוכים בורגניים נקבעת על ידי קיומו של פצע. עם שחזור מוצלח של העור איבד, החולה מתחיל לאט אבל בטוח להתאושש: חום מתקדמת בהדרגה, לישון תיאבון לשפר, אנמיה היפופרוטנמיה להיעלם, ואת הפונקציות של האיברים הפנימיים מנורמל. המטופלים במהירות במשקל, מופעלים, אשר מציין את תחילת התקופה האחרונה של המחלה לשרוף.

הישנות

משך התקופה הוא 1-1.5 חודשים. עם זאת, לא כל מי שיש לו מחלת צריבה יכול להיחשב בריא לאחר מכן: כמה סובלים ממחלות כליות כרוניות (pyelonephritis, מחלת אבן כליה), אחרים מראים סימנים של ניוון שריר הלב. הקבוצה הרבים ביותר של מטופלים מחלימים זקוקה לטיפול משחזר ומרפא במכשולים ובמעיוות קוביטריים שהתעוררו באתר הכוויות העמוקות, כך שגידול ההבראה בקטגוריה זו של הקורבנות גדל.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.