Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

Ischemia Iscoliia

המומחה הרפואי של המאמר

קרדיולוג, מנתח לב
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021

איסכמיה ללא כאב היא זיהוי של איסכמיה שריר הלב, לא מלווה התקפות אנגינה או המקבילה שלהם, במהלך שיטות מחקר אינסטרומנטלי (ניטור הולטר של ECG-HMECG, בדיקות מאמץ). הוא האמין כי בהעדר כאב, למרות הפיתוח של איסכמיה לבבית הקשורים רגישות מוגבר לכאב, בתפקוד האנדותל, פגמי העצבוב האוטונומי של הלב.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

אפידמיולוגיה של איסכמיה חסרת כאב

שכיחותה של איסכמיה ללא כאבים קשה להעריך, ובממוצע היא נע בין 2.5% באוכלוסייה הכללית ל -43% בקרב חולים עם צורות שונות של מחלת לב איסכמית. לדברי רוב החוקרים, איסכמיה ללא כאבים היא עצמאית (במיוחד בחולים עם תסמונת כלילית חריפה) גורם סיכון שלילי לסירוגין לטווח ארוך, למרות שבסיס הראיות לכך עדיין אינו מספיק.

trusted-source[5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12], [13]

סיווג של איסכמיה חסרת כאב

המקרה השכיח הוא סיווג כהן, לפיה ישנם שלושה סוגים של איסכמיה שקטה: סוג 1 - בחולים ללא תעוקת חזה, סוג 2 - בחולים עם איסכמיה לבבית שותק לאחר אוטם שריר הלב ואת הסוג השלישי כאשר אחד המטופל בשילוב אנגינה פרקים שקטים של איסכמיה לבבית.

trusted-source[14], [15], [16], [17], [18], [19], [20]

טיפול באיסכמיה חסרת כאב

שאלתי ניהול מיטבים של חולים עם איסכמיה לבבית שותקת בגין היישום של תרופות וטיפול פולשני טרם נפתר. שהושלם 2 במחקר שהשווה טיפול רפואי פולשני בחולים עם 2 איסכמיה שקטות וסוגי 3rd. המחקר ACIP כלל חולים ללא תעוקת חזה או אנגינה, הנשלטת היטב על ידי טיפול תרופתי, עם חטיבת חשף היצרויות משמעותיות hemodynamically של העורקים הכליליים, בדיקת מאמץ כדי איסכמיה הייתה חיובית, ו 48 שעות HMEKG זוהה לפחות אפיזודה אחת של איסכמיה לבבית שקטה (כלומר, כלומר, חולים עם סוג 3 איסכמיה כאבים).

קריטריונים להכללת Socket, חולים חולקו באופן אקראי לשלוש קבוצות: טיפול תרופתי, התמקדו הקלה של התקפות אנגינה (184 חולים), טיפול תרופתי, טיטרציה להיעלמות לא רק של התקפות אנגינה, אלא גם פרקי כאבים של איסכמיה לבבית ב HMEKG (182 חולים), וקבוצה וסקולריזציה שריר הלב (192 חולים), שבו, בהתאם לתכונות אנטומיים מזוהים אנגיוגרפיה כלילית, ביצע ניתוח מעקפים או PCI. לאחר 2 שנים של תמותת מעקב בקבוצת הטיפול הפולשני היה נמוך משמעותית בקבוצת הטיפול התרופתי (6.6% בקבוצת הטיפול שמטרתה פקטוריס עוצר; 4.4% בטיפול איסכמיה, 1.1% ב וסקולריזציה שריר הלב) . כמו כן חלה ירידה משמעותית במספר מקרי הקצה בשילוב - מוות / אוטם שריר הלב (12.1, 8.8 ו 4.7% בהתאמה). במהלך המחקר, 29% מהחולים שהיו אקראיים בתחילה לתרופות, דרשו התערבות פולשנית. חולים מהטיפול בקבוצת פולשניים גם נדרש אישפוז חוזר הטיסה הקשורים החמרה של מחלת לב כלילית. אפקט במיוחד חיובית על הפרוגנוזה של טיפול פולשני הוא עבור חולים עם היצרות של מחלקת LAD הפרוקסימלי.

בשנת 2008, מחקר נתוני SWISSI השוואת ההשפעה של פלסטיק כלילית מלעורית וטיפול רפואי בחולים עם אוטם שריר הלב האחרון יש מי איסכמיה לבבית שותקת (סוג איסכמיה כאבים 2) נמצא כאשר בדיקות טעינה פורסמו. במחקר נכללו חולים עם מחלת לב כלילית אחת או כפולה. בהתאם קריטריונים להכללה חולקו באקראי בקבוצת TBCA (96 אנשים) והקבוצה של טיפול רפואי אינטנסיבי (95 אנשים), המבוסס על החיסול של פרקים של איסכמיה לבבית. כל החולים קיבלו חומצה אצטילסליצילית (ASA) וסטטינים. 10.2 שנות המשך דרך בטיפול פולשני קבוצה של ירידה משמעותית SSS צוין על ידי 81%, תדירות אוטם שריר הלב לא קטלני על ידי 69%, את הצורך וסקולריזציה של שריר הלב בגלל הופעת סימנים קליניים של אנגינה ידי 52%. כמו כן הייתה מגמה של ירידה משמעותית בתמותה הכוללת ב- 58% (p = 0.08). גם אחרי 10 שנים של מעקב, למרות טיפול antianginal אופי בשילוב תכוף יותר בקבוצה של טיפול תרופתי, TBCA שומרת יעילה יותר להיפטר חולי איסכמיה (לפי ההעמסה של המדגם בעת השלמת המעקב), במידה רבה יותר גדילת סובלנות תרגיל.

בקבוצת הטיפול הפולשני היה לשימור LVEF המקורי, ואילו בקבוצת LVEF טיפול תרופתי במהלך תקופת המעקב הופחת באופן משמעותי 59.7 ל -48.8%. עקומות ההישרדות מתחילות להתפצל אחרי רק 2 שנים של התבוננות, הסטייה נמשכה לאורך תקופת המעקב. יודגש כי, בהתחשב בזמן (סט של חוטים 1991 ו 1997 י.ג.) במחקר זה לא היו רגילים במהלך סטנטים PCI, וקבוצת טיפול תרופתי לא שימשו תרופות כגון קלופידוגרל, במעכבי אנגיוטנסין (מעכבי ACE) ו staginov במינון גבוה תרופות אחרות לטיפול הנוכחי סטנדרטי עבור חולים לאחר התקף לב, ולכן תחולת התוצאות הללו בסביבה הנוכחית קשה לקבוע. בניגוד תצפיות אנגינה יציבה (כולל אומץ) במקרה של איסכמיה לבבית שותק, הן מחקרים שהשוו PCI וטיפול רפואי, הראה יתרון של גישה פולשנית מבחינת רק לא להפחית את חומרת איסכמיה, אלא גם את ההשפעה על נקודות קצה קשיח ( מוות, אוטם שריר הלב, הצורך בחזרה חוזרת ונשנית).

על פי ההמלצות של האחרון ACCF / SCAI / STS / AATS / AHA / ASNC (2009), במקרה של איסכמיה שקטה בבחירת אסטרטגיה פולשנית ושמרני צריך להתמקד בנתונים של שיטות בלתי פולשניות של החקירה, כמו גם את המאפיינים האנטומיים של נגעים כלילית. הנוכחות של מחל שלושת כלים, נגעים של המקטע הפרוקסימלי של PNA, בנוכחות קריטריונים בסיכון גבוה על שיטות מחקר לב וכלי דם פולשנית - כל זה הוא הסיבה בוחר טיפול פולשני. לעומת זאת, בנגעים של כלי דם בודד שאינם משפיעים על PNA, בשילוב עם סיכון נמוך ל- SSS, על פי נתוני מבחני הלחץ, טיפול תרופתי מתבצע.

הוראות בסיס:

  • איסכמיה ללא כאב היא גורם סיכון עצמאי החמיר את התחזית לטווח ארוך של החולים.
  • ישנם שלושה סוגים של איסכמיה מכאיבה, תלוי בנוכחות של היסטוריה של אוטם שריר הלב והתקפות אנגינה
  • טיפול באיסכמיה ללא כאב יכול להתבצע באופן שמרני (מטרת הטיפול היא לחסל איסכמיה) או באופן פולשני, במיוחד בעזרת PCI. השאלה של PCI צריכה להיות מטופלת בכל חולה בנפרד, תוך התחשבות בנתונים של שיטות מחקר לא פולשניות, כמו גם מאפיינים אנטומיים של הנגע של המיטה הכלילית.
  • נוכחותו של נגע בן שלוש כלי דם, פגיעה בחלק הפרוקסימלי של ה- PNA, נוכחותם של קריטריונים בסיכון גבוה ל- CCC בשיטות חקירה לא פולשניות משמשים בסיס לבחירה לטובת טיפול פולשני.
  • לא מומלץ להשתמש ב- PCI בחולים אסימפטומטיים עם נגעים של אחד או שניים שאינם משפיעים על החלק הפרוקסימלי של ה- PNA, עם סיכון נמוך ל- CVS מהנתונים של מבחני קיצון.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.