^

בריאות

A
A
A

Hyperhomocysteinemia: גורם, סימפטומים, אבחון, טיפול

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

Hyperhomocysteinemia עשוי לתרום להתפתחות של thromboembolism עורקי או ורידי, אשר עשוי להיות עקב נזק לתאי האנדותל קיר וסקולרי. הרמה של הומוציסטאין פלזמה מגדילה יותר מ 10 פעמים homozygotes עם מחסור של cystathionine synthase. הפעלה פחות בולטת מתבטאת בחסר הטרוזיגי ועם הפרעות אחרות של חילוף החומרים של חומצה פולית, כולל מחסור ב- רדוקטאז methyltetrahydrofolate. עם זאת, הסיבה השכיחה ביותר של hyperhomocysteemia היא חוסר נרכש של חומצה פולית, ויטמין B 12 או ויטמין B. האבחנה נקבעת על ידי מדידת רמת הפלזמה של הומוציסטאין. רמת הומוציסטאין יכולה לנרמל על ידי תיקון של תזונה עם השימוש בחומצה פולית, ויטמינים B 12 או B (pyridoxine) בשילוב או טיפול חד-רכיבי. עם זאת, עדיין לא ברור אם טיפול זה מפחית את הסיכון של פקקת עורקי או ורידי.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.