Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

הסימנים הראשונים של הצטננות מבוגר

המומחה הרפואי של המאמר

רופא פנימי, פולמונולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021

המושג הקולקטיבי של מחלות נשימה רבות הוא קר. שקול את הסימנים הראשונים, שיטות הטיפול ומניעה אצל ילדים ומבוגרים.

לרוב, מתרחשים סימפטומים קרים בתקופת הסתיו באביב, כאשר מזג האוויר רע והגוף חלש. 

גורם לצטננות בקרב מבוגרים

שני גורמים נחוצים להתפתחות המחלה - מגע עם הזיהום והחלשות המוחלשות. הסיבות האחרון יכול להיות תזונה לא בריאה, overstrain רגשית, תנאים סביבתיים קשים, הרגלים רעים, מחלות כרוניות. סוכני זיהום ב 90% מהמקרים הם וירוסים כי מועברים על ידי טיפות מוטס.

במקרים מסוימים, זיהום קר הולך מעיניהם, בשל אשר החולה מחמיץ את ההזדמנות לחסל אותם בשלב מוקדם. במהלך תקופה זו, מתרחשים סימפטומים אלה:

 • דגדוג גרון.
 • שיעול התקפים.
 • קרע.
 • כאבי ראש.
 • טמפרטורת גוף נמוכה.
 • גודש באף.
 • עייפות מוגברת.

לאחר 2-3 ימים, הסימפטומים הנ"ל מתחילים להגדיל את catarrh קר מתעכב במשך תקופה ארוכה של זמן. כאשר נישא על הרגליים או הקור הוא נרפא, קיים סיכון של סיבוכים. זה יכול להיות otitis, סינוסיטיס, סינוסיטיס, אסתמה הסימפונות ועוד. לכן, חשוב מאוד לזהות את הסימנים של המחלה ואת הטיפול הנכון שלהם.

trusted-source[1], [2]

סימפטומים קרים ראשונים

חולשה כללית ושרירית, אף מחניק, כאבי ראש, התעטשות, כאב גרון - הימים הראשונים של הצטננות מתרחשים עם תסמינים כאלה. הם נמשכים 2-3 ימים, מתקדמים בהדרגה. ככל שמצב המחלה מתפתח, מופיעים שיעול, נזלת וטמפרטורת הגוף.

כדי למנוע הרעה מתמשכת של רווחה כללית ופיתוח של סיבוכים, הטיפול צריך להתחיל כאשר הסימנים הראשונים של המחלה הממשמשת ובאה מופיעים. כדי לעשות זאת, יש צורך לנהל את הטיפול החיסוני, כלומר, לחזק את הגוף. משקה בשפע תזונה מאוזנת, מנוחה במיטה יהיה שימושי.

trusted-source[3]

התעטשות היא הסימן הראשון של הצטננות

הרפלקס הבלתי מותנה, שמטרתו להסיר את גופו של הנגיף, הריר, האלרגן או מגרה אחרת - מתעטש. לרוב, תופעה זו מצביעה על דלקת קרה.

התעטשות מתרחשת עקב החדירה של הנגיף לגוף דרך מעברי האף גירוי של רירית אפיתל רירי. החולה מרגיש מגרד באף, יש התכווצות רפלקס של השרירים של nasopharynx ואת מערכת הנשימה גירוי ריר לצאת מתוך חלל האף תחת לחץ. כלומר, התעטשות יכולה להיקרא מנגנון מגן של הגוף, אשר מונע חדירה נוספת של הנגיף, ביטול אותו מכנית.

אם זה סימפטום catarrhal מתרחשת לעתים קרובות מאוד גורם אי נוחות משמעותית, אז אתה צריך לשטוף את האף. עבור הליך מתאים אמצעים כגון:

 • פתרונות המבוססים על מלח ים.
 • חליטות מרפא.
 • ירקות ומיצי ירקות.
 • מים חמים.
 • פתרונות אנטיספטיים.

הסוכן שנבחר הוא להחדיר לתוך כמה טיפות בכל נחיריים, ולאחר מכן blown ביסודיות החוצה, הסרת ריר ו irritant באופן טבעי. פתרונות כביסה רבים מייבשים את הקרום הרירי, שהוא יעיל מאוד לנזלת אלרגית.

במהלך העיטוש, אתה לא צריך לכסות את האף עם האצבעות שלך, בגלל זה, הזיהום לא יובא, אבל תיפול הסינוסים של האף של חלל האף והאוזניים. זה בגלל זה כי הסיבוכים הנפוצים ביותר של הצטננות משותפת להתעורר - סינוסיטיס, דלקת השד. יש לזכור כי בזמן התעטשות, סוכני חיידקים, יחד עם רוק, פיזור על ידי מטרים ספורים. לכן, כדי לא להדביק אחרים, אתה צריך לכסות את הפה עם מטפחת.

trusted-source[4], [5], [6]

מה לעשות ביום הראשון של הצטננות?

אז, אם הקור הגיע בכל זאת, אז הכל צריך להיעשות כדי למנוע התפתחות נוספת שלה. הדבר הראשון הרופאים ממליצים על תסמינים של חוסר נכונות היא מנוחה נכונה ושינה. בשל כך, הגוף משתמש יותר משאבים של המערכת החיסונית כדי להילחם בבעיה.

 • שתייה רבה של מים יהיה מועיל. לטיפול של תה חם מתאים, משקאות פירות יער, decoctions של עלה בר ודומדמניות שחורות. אתה יכול לשתות תה או חלב חם עם דבש, מים מטוהרים.
 • לגבי התזונה, עדיפות צריכה להינתן מוצרי חלב, בשר רזה מרק עוף, ירקות ופירות. מאלכוהול, שמן, מתוק, מלוח, מעושן עדיף לסרב. בימים הראשונים של המחלה לא מומלץ לעשן, כי הרגל זה מוביל להתפשטות הזיהום.
 • אם יש לך כאב גרון, אתה יכול לעשות שטיפה ואדים שאיפה. אם הנשימה האף נפגעת, ולאחר מכן כביסה עם פתרון איזוטוני יעזור. כמו כן, לא לשכוח את אוורור קבוע של החדר קשר מינימלי עם הסביבה עד ההתאוששות.

המלצות פשוטות אלה מאפשרות לך להתמודד עם המחלה בסימנים הראשונים.

כיצד לטפל בהתחלה קר?

אם אתה משאיר הצטננות ללא טיפול, אז זה, כמו כל מחלה אחרת, יכול להוביל לסיבוכים שונים. כדי שזה לא יקרה, הטיפול צריך להתחיל כאשר הסימפטומים הראשונים מופיעים:

 • טמפרטורת הגוף מוגברת.
 • חולשה כללית ועייפות.
 • בחילות
 • חוסר תיאבון.
 • כאבי ראש.
 • גודש באף וכאב גרון.

הצעד הראשון הוא להגביר את משטר השתייה. נוזלים חמים נוטפים מיקרואורגניזמים פתוגנים מן הריריות הריריות ומאיצים את הפרשתם. כמו כן, שתיית נוזלים רבים מסייעת למנוע התייבשות של הגוף בטמפרטורת הגוף מוגבה זיעה מוגברת. כדי להחלים התאוששות, משקאות מזונות עם חומצה אסקורבית יהיה מועיל.

תפקיד חשוב הוא שיחק על ידי מנוחה במיטה. בגלל זה, הגוף יכול להשתמש בכל האנרגיה שלו פוטנציאל להילחם וירוסים, ולא לבצע תהליכים אחרים. הצטננות על רגליו מסתיימת לעתים קרובות עם סיבוכים רציניים.

לטיפול במבוגרים מסמים יכול לנקוט פעולה סימפטומטית פירושו: Coldrex, Ferwex, Theraflu. כדי לשפר את המאפיינים המגנים של המערכת החיסונית, תרופות המבוססות על אינטרפרון יהיו שימושיות: Arbidol, Antigrippin, Kagocel, Cycloferon, Ergoferon. במקרה של נזלת, שטיפה עם פתרון איזוטוני או טיפות vasoconstrictive יעזור: Naphthyzinum, Galazolin, Nazosprey. תכשירים מבוססי פרצטמול מתאימים להפחתת טמפרטורת הגוף.

trusted-source[7]

כיצד לטפל בתסמינים הקרים הראשונים?

הטיפול בשלבים הראשונים של הצטננות צריך להתחיל עם עלייה בהגנות של המערכת החיסונית וטיפול סימפטומטי נוסף. אתה לא צריך למהר לבית המרקחת לתרופות, כי הקור ניתן לרפא בלעדיהם.

בימים הראשונים של המחלה, יש צורך לדבוק מנוחה במיטה כדי לא להדביק אחרים ולא לעורר התפתחות חדה של המחלה. מומלץ גם להשתמש בכמות גדולה של נוזלים חמים, ירקות decoctions ו חליטות.

אם יש כאב גרון, ואז לשטוף עם תמיסות decoctions של קמומיל, מרווה, קלנדולה יעזור. כאשר שיעול מחניק האף, שאיפות אדים יעילים. בתזונה צריך להיות מזונות לעיכול בקלות.

מה לקחת בסימן הראשון של הצטננות?

כל מחלה בשלבים המוקדמים היא ניתנת לטיפול. זה חל גם על הצטננות. ככל שהטיפול מתחיל מוקדם יותר, כך הסיכון לפתח סיבוכים נמוך יותר. עבור מבוגרים וילדים, הטיפול צריך להיות מורכב משתייה חמה שופעת, מנוחה במיטה ותזונה מאוזנת.

עבור כאבי ראש, חום גבוה ונזלת, אתה יכול להשתמש בסמים על בסיס Paracetamol. עבור כאב בגרון, תרופות מקומיות עם תכונות חיטוי אנטי מיקרוביאלית משמשים: Septefril, פאלימינט, Sebidine. יש לשטוף עם מרתח של מרווה, coltsfoot, קמומיל יהיה יעיל.

כמו כן, לא לשכוח טיפול ויטמין לחזק את המערכת החיסונית. אם בסימפטומים הראשונים של אי נוחות לקחת חומצה אסקורבית, משך המחלה יקטן. ויטמין C בשילוב עם רטינול משפיע על וירוסים וחיידקים, מגדיל את המאפיינים המגנים של המערכת החיסונית. קח ויטמינים צריך להיות לא יותר מ 3-5 ימים.

מה צריך מבוגר לקחת בסימן הראשון של הצטננות?

את offceason ואת העונה הקרה היא תקופה של הצטננות. לרוב, מצב המחלה מחובר עם היפותרמיה. יש גירוד ושרפה באף, כאב גרון, עלייה בדמעות, התעטשות, שיעול. על רקע זה, נזלת וכאבי ראש מופיעים במהירות, מצב הבריאות הכללי מחמיר. ניתן גם להגדיל את טמפרטורת הגוף ל 38 מעלות צלזיוס ומעלה.

על הסימנים הראשונים של חוסר החובה, יש צורך לדבוק בכללים הבאים:

 • אם אפשר, לא לעזוב את הבית, אם יש טמפרטורה, עדיף לנוח במיטה. לאוורר את החדר לעתים קרובות לעשות ניקוי רטוב.
 • לשתות יותר נוזלים. מיצים, compotes, decoctions על בסיס עלה בר, קמומיל, linden, פטל, דומדמניות שחורות יהיה שימושי. תה או קפה חזק מוחלף בצורה הטובה ביותר על ידי חלב חם עם דבש.
 • בתזונה צריך לעכל היטב מזון, רצוי מוצרי חלב, ירקות, פירות, מרקים דל שומן.
 • אם האף שלך ממולא, ואז טיפות על בסיס תמיסת מלח יעזור - Aquamaris, Salin. פתרון הכביסה יכול להיות מוכן באופן עצמאי על ידי דילול כף מלח בליטר מים רותחים והוספת כמה טיפות של יוד.
 • עם כאב וגרון כואב יעזור לשתות חם ולשטוף. עבור שטיפה באמצעות פתרונות חיטוי: Furacilin, Miramistin. אתה יכול גם להשתמש בפתרון של כפית מלח, יוד וסודה בכוס מים.
 • שאיפה עם שמנים אתריים של צמחים מחטניים מסייע להקל על האף נשימה.
 • כדי לשפר את ההגנה של המערכת החיסונית, אתה יכול לקחת סמים עם אינטרפרון.

אם המחלה מתפתחת במהירות, מלווה בחום ובריאות ירודה, אז לפני השינה אתה יכול לקחת Fervex, Pentaflucin, Coldrex, או תרופה אחרת שילוב לטיפול סימפטומטי של הצטננות.

עזרה ראשונה הצטננות

הדבר הראשון הרופאים ממליצים בעת הטיפול במחלות בדרכי הנשימה הוא מנוחה בבית / במיטה. זה מאפשר לך למנוע הידבקות של אחרים וליישם במלואו את כל ההמלצות טיפול נוסף. החולה צריך לספק הרבה לשתות ולהתאים את הדיאטה.

טיהור האף עדיף לקבל טיפות עם פתרון איזוטוני, ולא סוכנים vasoconstrictor כי הם ממכרים. אתה יכול לגרגר עם פתרונות חיטוי של Miramistin או Furacilin. שאיפות אדים עם תפוחי אדמה מבושלים או שמנים אתריים גם יעזור. לפני השינה, אתה יכול לקחת אמבטיה חמה עם שמן אתרי אקליפטוס או לעשות אמבטיה ברגל עם תמצית של צמחים מחטניים, חרדל.

ברוב המקרים, ההמלצות לעיל מסייעות להתגבר על אי הנוחות עם הסימפטומים המוקדמים שלה. אם המחלה נמשכת יותר מ 4 ימים, מלווה בטמפרטורת הגוף הגוברת והידרדרות מהירה בכלל הרווחה, אתה צריך מיד לחפש עזרה רפואית. הרופא ירשום טיפול מקיף אשר יבטל במהירות את הסימפטומים לא נעימים ואת הסיבה השורש של הצטננות.

trusted-source[8], [9], [10], [11]

שאיפה בסימן הראשון של הצטננות

אחד האמצעים הנפוצים לטיפול ומניעה של גירוי של הקרום הרירי של oopharynx עבור הצטננות הוא שאיפה. הם מתבצעים בעזרת מכשירים מיוחדים - משאפים, נבולייזרים. ההשפעה הטיפולית מושגת באמצעות חדירת התרופה למיקוד הדלקתי, תוך עקיפת מערכת העיכול ואיברים ומערכות אחרים.

יתרונות הטיפול בשאיפה לתסמיני הצטננות מוקדמים:

 • ההשפעה הישירה על האזור היא דלקת.
 • התרופה אינה נספגת במחזור הדם ואינה גורמת לתגובות שליליות לאיברים אחרים.
 • היכולת לטפל בחולים בכל הגילאים.
 • כוח חודר גבוה.

עבור שאיפה, תוכל להשתמש בכלים הבאים:

 1. חיוני ושמנים טבעיים - ביעילות ובעדינות להשפיע על רירית הממברנה. עלול לגרום לתגובות אלרגיות, ולכן לפני השימוש בהם עליך להתייעץ עם הרופא שלך. ריכוז שמן צריך להיות לא יותר מ 5%.
 2. תמיסת מלח - נתרן כלוריד 0.9% מרכך ומנקה את הקרום הרירי של האף והופרופלקס במגע עם חומרים מזיקים ואלרגנים. השימוש של 2% פתרון hypertonic מנקה פיקדונות mucopurulent.
 3. פתרונות אלקליין - פתרון של נתרן ביקרבונט 2% נוזלים כיח ויוצר סביבה אלקליין במוקד של דלקת. שאיפה יעילה מסירה הפרשות mucopurulent מחלל האף.
 4. Mucolytics - לדלל כיח ולתרום לפריקה שלה. Acetylcysteine, Mukomist, Lasolvan, Pulmocort משמשים שאיפות. המינון של התרופה ואת משך הטיפול נקבעים על ידי הרופא.
 5. Bronchodilators - להרחיב את לומן של הסמפונות bronchioles, להקל על הנשימה ולמנוע התפתחות של סינדרום חסימת ברונצ'ו. עבור הטיפול הנפוץ ביותר בשימוש בכלים כגון: Atrovent, Berodual, Berotek, Salbutamol.
 6. תרופות אנטי דלקתיות - להפחית את התהליך הדלקתי, להפחית את הנפיחות של רירית הקרום, להקל על המצב הכואב. בעת ביצוע שאיפה, אתה יכול להשתמש את הפתרונות הבאים: Rotokan, אקליפטוס, פרופוליס, קלנדולה, Malavit.

שאיפה מבלים 1-1.5 שעות לאחר האכילה. בתוך שעה לאחר ההליך זה לא מומלץ לאכול, לדבר, לצאת. פתרון מוכן צריך להיות מאוחסן במקרר לא יותר מ 24 שעות. לפני השימוש, הפתרון הוא התחמם לטמפרטורת החדר.

אם אתה משתמש בסמים מרובים בו-זמנית, עליך לבצע את ההזמנה. הראשון להשתמש bronchodilators, ואז vasospasm, mucolytics ו אנטי דלקתיים. משך הטיפול תלוי בחומרת הסימפטומים הכואבים והוא 3-7 ימים.

trusted-source[12], [13], [14], [15], [16], [17], [18], [19]

מה לשתות בסימן הראשון של ההריון קר?

הטיפול בצטננות אצל נשים הרות דורש תשומת לב מיוחדת. זאת בשל הידרדרות מהירה של הרווחה הכללית ואת התקדמות תסמינים מכאיבים. מסיבה זו, קיים סיכון של סיבוכים הן עבור אמא והן את התינוק.

ראשית, מדובר באיום של הפלה ספונטנית או לידה מוקדמת, סיבוכים דלקתיים לאישה, החמרה במחלות כרוניות, וכן עלייה משמעותית בסיכון לאיבוד דם במהלך הלידה. המחלה מסוכנת גם לילד: פיגור צמיחה תוך רחמי, רעב חמצן, זיהומים תוך רחמיים.

כאשר תחילת הסימפטומים המוקדמים של המחלה צריך לעקוב אחר הכללים הבאים:

 • משקה חם בשפע ותזונה מאוזנת. שימושי טבעי decoctions ועירויים עם עלה בר ודומדמניות שחורות, כפי שהם מכילים כמות גדולה של חומצה אסקורבית, אשר יש השפעה מועילה על מצב המערכת החיסונית. תה ירוק מומלץ עם לימון, פטל, מותק. בהריון מאוחר, שתיית הרבה נוזלים יעזור עם בצקת.
 • לטיפול, ניתן לבצע שאיפות עם שמן אתרי אקליפטוס, האדים אשר להרוס פתוגנים ולהפחית את הנפיחות של הריריות הריריות. כאשר אתה כואב שאיפת הגרון הוא עשה את הטוב ביותר עם פתרון סודה, תמצית קמומיל, קלנדולה, מרווה.
 • אם הצטננות עם כאב גרון כואב גרון, ולאחר מכן שטיפה עם תמיסת מלח, סודה ויוד, חליטות של קמומיל, קלנדולה, אקליפטוס הוא ציין. אם יש לך קר, אתה צריך באופן קבוע האוויר להרטיב את החדר. עבור שטיפת האף, אתה יכול להשתמש בפתרון פיזיולוגי של נתרן כלורי.

במהלך הטיפול, הוא התווית עבור נשים בהריון כדי להמריא רגליים לקחת אמבטיות חמות, לבקר אמבטיות סאונות, להשתמש בטיח חרדל וכל ההכנות על בסיס שורש ליקוריץ. אתה צריך גם לא התעללות דבש פטל, כמו זה יכול להוביל לעלייה טונוס הרחם ופיתוח של אלרגיה בעובר.

אם השיטות לעיל לא עזרו והמחלה מתקדמת, אז לאחר התייעצות עם הרופא שלך, אתה יכול להשתמש בסמים.

 • טמפרטורה גבוהה - תרופות על בסיס של paracetamol. איבופרופן, NSAIDs, Coldrex, Theraflu, Ferwex ושאר סוכני המשחק המורכב אסורים.
 • שיעול ונזלת - במקרה הראשון, Mukaltin ו Ambroxol יעזור, ובמקרה של נזלת Pinosol ו Sinupret, תרופות vasoconstrictor הם התווית.
 • כאב בגרון - פתרונות לשטיפה על בסיס תרופות אלה מתאימים לטיפול: Chlorhexidine, Lugol, Miramistin, Ingalipt.
 • כדי לשפר את המאפיינים המגנים של המערכת החיסונית, מומלץ לקחת Ocillococcinum, ויפרון, Grippferon.

באשר לטיפול אנטיביוטי, הם לא נחוצים בשלבים המוקדמים של הצטננות. אם המחלה גרמה למספר סיבוכים חמורים, אז הרופא יחליט על נאותות השימוש שלהם. לאמהות המתרחשות מותר macrolides, פניצילין ו cephalosporin ההכנות. Tetracyclines, fluoroquinolones, aminoglycosides ו sulfonamides אסורים.

איך לעצור את תחילת הצטננות?

כאבי ראש, שיעול, חום וחולשה הם סימנים של הצטננות. תרופה מיוחדת שתבטל את תסמין הסימפטומים כולו אינה קיימת. אבל יש כמה שיטות טיפוליות מוכחות שיכולות לעצור את תחילת התהליך הפתולוגי.

 • קוצצים כמה שיני שום ומערבבים עם אותה כמות של דבש. קח 1-2 כפיות ליום, שטף עם מים חמים. ההשפעה הטיפולית של השום היא בשל התוכן הגבוה של phytoncides בו, כלומר, אנטיביוטיקה טבעית.
 • תה עם לימון ודבש. המשקה צריך להיות בטמפרטורה נוחה כדי לא לשרוף את הגרון כואב. דבש יש תכונות bactricidal, עוטפת את רירית הממברנה ומקטין תסמינים כואבים. לימון הוא חיטוי, הוא מספק את הגוף עם חומצה אסקורבית מנרמל תהליכים מטבוליים.
 • תה פטל - להכין משקה נוגס דיכאון ו diaphoretic, לשפוך 100 גרם של פירות יער טריים, עלים, כמה כפות ריבה או פירות יבשים עם 300 מ"ל של מים רותחים ולתת לו לחלוט במשך 20-30 דקות. אם תרצה, המתח לקחת ½ כוס 4-5 פעמים ביום. פטל מכיל חומצה סליצילית, שהיא אספירין טבעי. ברי מגביר הזעה, מאיץ את חיסול של חומרים רעילים מהגוף.
 • קח ליטר חלב טרי, להוסיף אותו 1/3 כוס דבש, ½ כפית וניל, תמצית קינמון תמצית מוסקט. מערבבים הכל ביסודיות ולשים על אש איטית, הוספת עלי דפנה וכמה לפתן שחור לחלב. ברגע התערובת רותח, יש להסיר אותו מן התנור מותר לעמוד במשך 5-10 דקות. מרתח תומך במערכת החיסונית ומאיץ את תהליך הריפוי.

שיטות טיפוליות לעיל יעילים כאשר הופעת הסימפטומים המוקדמים של המחלה. אבל לפני השימוש בהם צריך לקחת בחשבון את נוכחותם של התוויות נגד. דבש אסור לאנשים עם סוכרת. לימון ושום יש להשתמש בזהירות במחלות של מערכת העיכול, פטל לא מומלץ לחולים hypertensive ואנשים עם נגעים של מערכת הלב וכלי הדם.

trusted-source[20], [21], [22], [23]

איך לא לחלות בסימן הראשון של הצטננות?

אחת התכונות של הצטננות היא כי זה קורה בכל עת של השנה. כדי לא לקבל חולה צריך לעקוב אחר הכללים הבאים:

 • הימנע קר, טיוטות ולחות. השמלה על פי מזג האוויר, לא להיות קנאי עם משקאות קרים ומיזוג אוויר בקיץ.
 • שימו לב להיגיינה אישית. שטפו את הידיים לפני כל ארוחה ואחרי ביקור במקומות ציבוריים.
 • לאוורר את האזור באופן קבוע ולעשות ניקוי רטוב.
 • מזג את הגוף, לשמור על כושר.
 • קח קומפלקס מולטי ויטמין ו מקל על תזונה מאוזנת.
 • לנוח ולקבל מספיק לישון, למנוע מתח.

לעתים קרובות, הסימנים הראשונים של הצטברות קשורה למערכת החיסונית מוחלשת. כדי לשפר את תכונות המגן שלה, טיפול בזמן של כל המחלות, תזונה מאוזנת, חיסון מומלץ.

trusted-source[24], [25]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.