^

בריאות

הפרשות עם ריח וגרד אצל נשים

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 23.09.2022
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

באנטומיה של איברי המין הנשיים הכל מסודר כך שבלוטות ההפרשה מפרישות ריר, ששומר על מיקרופלורה בריאה ומבטיח את טוהרן. הפרשות מהנרתיק הן תהליך נורמלי, כל עוד הן ברורות וללא ריח לא נעים בולט. שינוי צבע, הופעת ריח וגרד הם סמן בטוח שמשהו לא בסדר בבריאות וזה הזמן לפנות לרופא נשים או רופא נשים.

גורם ל הפרשות מסריחות וגירוד

ישנן סיבות שונות להפרה של המיקרופלורה המועילה של איברי המין, מהפרה בנאלית של היגיינה אינטימית ועד למחלות קשות. הסיבות העיקריות להופעת מצב לא נוח של האזור האינטימי עשויות להיות:

 • שינויים ברקע ההורמונלי - משפיע על רבייה מוגברת של חיידקים פתוגניים, הגורם למחלה דלקתית;
 • חסינות מופחתת - מקדם את הצמיחה הפעילה של מיקרואורגניזמים, פטריות;
 • פתולוגיות של תחום הרבייה - מחלות המועברות במגע מיני, דלקת נרתיק, קנדידה;
 • סרטן הנרתיק, רירית הרחם, צוואר הרחם.

גורמי סיכון

תורם להתפתחות מחלות גינקולוגיות ומחלות מין, שינוי תכוף של בני זוג מיניים, מין לא מוגן. גורמי סיכון נוספים כוללים:

 • היפותרמיה, הפחתת תכונות ההגנה של הגוף;
 • נטילת אנטיביוטיקה המעוררת dysbacteriosis, ואיתה קיכלי;
 • הריון, שבמהלכו משתנה ה-pH של הנרתיק;
 • סוכרת מסוג 2;
 • שטיפה תכופה;
 • אלרגיה לרפידות ומוצרי היגיינה אינטימיים אחרים, אבקות כביסה, קונדומים;
 • בריחת שתן בחולים מרותקים למיטה.

פתוגנזה

אצל אישה בריאה, הלקטובצילים שולטים במיקרופלורה של הנרתיק (הממוצע שלהם הוא 3.8-4.2), מה שיוצר רקע מגן לחדירת פתוגנים. כמו כן, רמה גבוהה של אסטרוגן שומרת על עובי הקרום הרירי המעניק הגנה מקומית.

חוסר האיזון של גורמים אלו הופך לקרקע פורייה להתרבות של חיידקים פתוגניים או זיהום ישיר בזיהומים המועברים במגע מיני (טריכומוניאזיס, זיבה וכו').

תסמינים

קשה לפספס תסמינים של הפרעות, מכיוון שהם לא רק נראים לעין, אלא שהם נתפסים על ידי חוש הריח. זה מאוד מדכא עבור נשים, כי עבור הרוב, היעדר כל ריח גוף הוא סימן לניקיון וטיפוח.

הסימנים הראשונים לפתולוגיה מתבטאים בדרכים שונות, בהתאם לסיבות שגרמו להם:

 • הפרשות לבנות עם ריח לא נעים וגרד נגרמות בעיקר על ידי וגינוזיס וקנדידה. זה האחרון מעורר על ידי פטריית הקנדידה, היא תואמת את נוכחותם של  פתיתים מכורבלים , גירוד חמור, תחושת צריבה, במיוחד במהלך יחסי מין והטלת שתן. במקרה זה, להפרשה יש ריח חמוץ, שמרים. נורמליזציה של הפלורה הנרתיקית תקל; [1]
 • הפרשה עם ריח ללא גירוד וצריבה היא סיבה לפנות לרופא, שכן גם הליקורראה הרגילה המלווה את קיום יחסי המין, התבססות המחזור החודשי או התייצבות הרקע ההורמונלי אינם נותנים "אמברגריס" לא נעים, כלומר. אנחנו מדברים על בעיות בריאות;
 • הפרשות צהובות עם ריח וגרד מעידות לרוב על מהלך של תהליך דלקתי, זיהום חיידקי. על מנת שהמחלה לא תהפוך לתהליך כרוני ולא תגרום להפרעות רבייה, יש צורך לבצע אבחנה בזמן ולהתחיל בטיפול;
 • הפרשה ירקרקה עם ריח וגרד - גוון זה נותן נוכחות של מספר רב של לויקוציטים וזה סימן ברור לדלקת חריפה;
 • הפרשות עם גירוד וריח של דגים מעידים על דיסבקטריוזיס בנרתיק (gardnerelosis). המיקרופלורה הנרתיקית מופרעת כאשר הפונקציות של מערכת העיכול נכשלות, נטילת תרופות אנטיבקטריאליות, אמצעי מניעה הורמונליים, אמבטיות חמות תכופות, שטיפה; [2]
 • הפרשות חומות עם ריח וגרד - הצבע עצמו עשוי להעיד על כך שהמחזור עדיין לא נפסק לחלוטין, אך הריח והגירוד הם סימנים לאבחונים גינקולוגיים: אנדומטריוזיס,  [3] הריון חוץ רחמי,  [4] שחלות פוליציסטיות; [5]
 • הפרשות עם ריח של בצל וגרד מלווים עליות הורמונליות המתרחשות אצל נשים במהלך ההריון, גיל המעבר, לאחר קיום יחסי מין ומצביעים על ריבוי של זיהום פטרייתי.

אבחון הפרשות מסריחות וגירוד

בנוסף ללימוד האנמנזה ובדיקה במראה, הרופא ייקח את הפרשות הנרתיק לניתוח:

 • pH של סביבת הנרתיק באמצעות נייר מחוון;
 • KOH (עם אשלגן הידרוקסיד) לאיתור דלקת נרתיק טריכומונאס ונרתיק חיידקי;
 • הכנת תכשיר אנטומי רטוב - בדיקת החומר במי מלח באמצעות מיקרוסקופ לאיתור טריכומונאות ניידות;
 • זריעת חיידקים - טיפוח הפרשות לפטריות וטריכומונס;
 • בדיקת דם סרולוגית.

מבין השיטות האינסטרומנטליות, ייתכן שיהיה צורך בבדיקת אולטרסאונד של איברי המין.

אבחון דיפרנציאלי מתבצע בין כל הפתולוגיות האפשריות ומגדיר את המשימה לקבוע במדויק את הפתוגן - האשם בהפרשות הנרתיק עם שינוי בצבעם, נוכחות של ריח לא נעים.

טיפול הפרשות מסריחות וגירוד

פרוטוקול הטיפול תלוי באבחנה. אז עם vulvovaginitis, שהיא הגורם העיקרי להופעת ריח חריג וגרד, אנטיביוטיקה נרשמות בו זמנית לשני בני הזוג המיניים, טיפול מקומי וכללי משולבים, גורמים המובילים להישנות המחלה מסולקים, והנורמה. המיקרופלורה של הנרתיק משוחזרת.

תרופות אחרות המשמשות לפריקה כוללות אנטי דלקתיות, משככי כאבים, אנטיהיסטמין, הורמונליות, אנזימים, ויטמינים, תוספים פעילים ביולוגית.

תרופות

מטרונידזול הוא סוכן יעיל למלחמה בפרוטוזואה ובחיידקים אנאירוביים.

מטרונידזול - יש מספר צורות מינון: טבליות, נרות נרתיקיות. עם trichomoniasis, טבליה נקבעת 2 פעמים ביום הן לנשים והן לגברים (פרטנרים מיניים), גם אם לאחד מהם אין תסמינים. נשים שמים נרות במקביל (1 pc ליום). מהלך הטיפול נמשך 10 ימים.

דלקת נרתיק לא ספציפית דורשת טיפול בן שבעה ימים, 2 טבליות פעמיים ביום.

ניתן לרשום טבליות לילדים מגיל 6 שנים. במהלך ההריון ניתן להשתמש בתרופה במידת הצורך, מכיוון שאין עדות להשפעה טרטוגני (מחקרים בבעלי חיים לא חשפו זאת). במהלך ההנקה, הוא מופסק לצורך טיפול.

מטרונידזול עלול לגרום למספר תופעות לוואי: בחילות, הקאות, שלשולים, אורטיקריה, כאבי ראש, סחרחורת, יובש בפה, צלצולים באוזניים, עלייה באנזימי כבד.

התווית נגד במקרה של רגישות יתר לתרופות מקבוצת האימידאזול ומרכיבים אחרים של התרופה.

Clotrimazole - מתייחס לחומרים אנטי מיקרוביאליים ואנטיספטיים. ניתן להשיג בצורה של טבליות נרתיקיות, נרות, תמיסות, משחות וקרמים. אין להחיל על ילדים מתחת לגיל 12, בהריון בשליש הראשון של ההריון. טבליות מוכנסות לנרתיק, אחת פעמיים ביום למשך 3 ימים או פעם בקורס של 7 ימים, כמו נרות נרתיקיות.

במהלך הטיפול בתרופה אפשריות תגובות אלרגיות, קילוף באזור איברי המין, אי נוחות, צריבה ונפיחות של הקרום הרירי.

Pimafucin היא תרופה מקומית נגד פטריות, אנטיביוטיקה, המשמשת לטיפול בקיכלי. הנר מוחדר עמוק לתוך הנרתיק בשכיבה בלילה. חזור על 3-6 ימים. Pimafucin יכול לשמש ילדים במהלך הלידה וההאכלה. הכלי יכול לגרום לגירוי, תחושת צריבה. התווית נגד במקרה של רגישות יתר למרכיביו.

יודוקסיד הוא תכשיר המכיל יוד בצורת נרות עם פעולה אנטי-מיקרוביאלית ואנטיספטית. זה מוחל בנרתיק פעם ביום במשך שבוע. התווית נגד בילדים, נשים במהלך הנקה ולאחר החודש השני להריון. ייתכנו תגובות מקומיות קלות, הופעת יתר של בלוטת התריס במחלות קיימות של בלוטת התריס.

ניתן להקל על הגירוד על ידי מריחת קורטיקוסטרואיד על הפות, כגון 1% הידרוקורטיזון, וכן אנטיהיסטמינים (טבגיל, סופרסטין, אדם וכו').

Tavegil - טבליות נלקחות לפני הארוחות פעם או 2 פעמים ביום, החל מגיל 6 (0.5-1 יח'), לאחר 12 שנים ומבוגרים בסך הכל. המינון היחיד המרבי - 2 טבליות, מדי יום -6. לנשים הרות ומניקות לא מומלץ ליטול את התרופה. Tavegil יכול לגרום לתופעות לוואי כמו עייפות, יובש בריריות, בחילות, טכיקרדיה, קוצר נשימה.

ויטמינים

אילו ויטמינים יש לקחת כדי לעזור לגוף להיפטר במהירות מתסמינים לא נעימים, לחזק חסינות, למנוע הישנות, כי אפילו בתזונה מאוזנת קשה לספק את הצורך הדרוש להם?

אלה כוללים: ויטמין A (משפר את זרימת הדם, בעל תכונות נוגדות חמצון), C – משפר חסינות, וויטמין E יתרום ל"עבודה טובה יותר" שלו.B6 חשוב מאוד לנשים. הם נלקחים במהלך או מיד לאחר ארוחה עם מים.

עדיף להתייעץ עם רופא ולבחור קומפלקס ויטמין-מינרלים, שבו מרוכז כל סט האלמנטים המועילים לתחום המיני.

טיפול פיזיותרפיה

לאחר הפסקת התקופה החריפה של מחלות של מערכת הרבייה, ניתן להשתמש בפיזיותרפיה. זה כולל שטיפה בתמיסות תרופתיות, החדרת טמפונים ספוגים בהם לנרתיק, כמו גם הליכים פיזיים כמו טיפול מגנטי ולייזר בנרתיק, darsonvalization וכו'.

טיפול אלטרנטיבי

על מתכונים אלטרנטיביים מוטלת המשימה לספק אפקט ריפוי נוסף, המורכב בעיקר מהחדרה עם פתרונות המבוססים על צמחי מרפא. בתקופות חריפות, לא מומלץ לבצע אותן, אלא רק בשלב שקיעת התהליך הזיהומי.

מרתחים מוכנים מעשבי תיבול אנטי דלקתיים, חיטוי, הכוללים קמומיל, קלנדולה, סנט ג'ון wort, עלי אקליפטוס, מרווה.

בנוסף לשטיפה במרתחים, ניתן להרטיב טמפונים ולשים אותם בנרתיק למשך 3-4 שעות.

הוֹמֵיאוֹפָּתִיָה

ברשת בתי המרקחת ניתן לרכוש תרופות הומיאופתיות שיכולות לעזור בהפרשות מהנרתיק עם ריח וגרד, אך רק לאחר התייעצות עם רופא.

ביניהם:

Agnus Kosmoplex C - נרות בצורת טורפדו, משמשים בפי הטבעת, החל מגיל שתים עשרה, 1 חתיכה 3 פעמים ביום. כשהמצב משתפר עוברים לפעמיים ביום: בבוקר ובערב מהלך הטיפול הוא 5-12 ימים. אין לרשום לילדים מתחת לגיל 12, נשים בהריון, במהלך הנקה.

התרופה אסורה במקרה של רגישות יתר למרכיביה, כמו גם במחלות אונקולוגיות, שחפת, טרשת נפוצה, שיגרון, איידס, מחלות דם מערכתיות.

Gynecoheel הוא תכשיר הומיאופתי מורכב בצורת טיפות דרך הפה, המשמש לטיפול במחלות דלקתיות של איברי המין הנשיים. מונה מגיל 12 שנים. המינון המומלץ הוא 10 טיפות מתחת ללשון או מומס ב-10 מ"ל מים ונשמר בפה בעת הבליעה. קח שלוש פעמים ביום 20 דקות לפני הארוחות או שעה לאחר קורס של עד 5 שבועות.

התרופה עלולה לגרום לתגובות אלרגיות, במיוחד אצל אנשים הרגישים לעקיצות של דבורים, צרעות, צרעות.

רמנס - טיפות ידועות עוזרות לנשים לא רק בגיל המעבר, אלא גם בעלות השפעה אנטי דלקתית על איברי מערכת גניטורינארית. קח 10 טיפות 3 פעמים ביום במשך שישה חודשים. תופעות הלוואי אינן ידועות, אין מידע על הנזק לנשים בהריון ובמהלך ההנקה.

שמרים קנדידה - בסימן הראשון של קנדידה יש ללעוס טבליה כל שעתיים. עם תחילת השיפור, יש להפחית את המינון ל-4 טבליות ביום, עבור בנות 2-12 שנים, להפחית בחצי, מהלך הטיפול הוא חודשיים. בהיעדר דינמיקה חיובית תוך שבוע, הפסק את הטיפול.

סיבוכים ותוצאות

הופעת ריח לא נעים של הפרשות (בדרך כלל חלש, בקושי מורגש), תסמינים אחרים שאינם אופייניים למצב בריא של איברי המין דורשים טיפול מיידי, אחרת ההשלכות והסיבוכים בלתי נמנעים, מעברם לשלב כרוני, אובדן של תפקוד רבייה.

מניעה

אמצעי מניעה חשובים למניעת זיהומים ודלקות באיברי המין וכתוצאה מכך הופעת הפרשות מעובות, הינם היגיינה אינטימית תקינה, סירוב לשטוף ללא המלצות הרופאים, שימוש באמצעי מניעה מחסומים בהיעדר בן זוג קבוע. אמון. אתה גם צריך להימנע מהיפותרמיה, הפקרות. ביקורים קבועים אצל רופא נשים לבדיקות מונעות יסייעו במניעת צרות רבות בבריאות אזור איברי המין.

תַחֲזִית

תגובה בזמן לבעיה נותנת פרוגנוזה חיובית. זה יכול להיות שלילי רק עבור נשים בהריון עם אופי חוזר של המחלה ומורכב מהפסקת הריון, היפרדות שליה וזיהום של העובר.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.