^

בריאות

A
A
A

הפרשות לבנות אצל גברים

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 10.11.2022
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

לא כל ההפרשות אצל גברים מעידות על פתולוגיה והתפתחות מחלות קשות, יש גם הפרשה פיזיולוגית מהפין, לרוב שקופה. למרבה הצער, מחלות באזור זה לא תמיד מתבטאות בתסמינים ברורים, ולכן הפרשה לבנה צריכה להתריע. ביקור אצל אורולוג יברר את המצב ויזהה את הבעיה בשלב הראשוני, שחשוב לא רק לגבר, אלא גם למשפחתו או לבן זוגו המיני.

אֶפִּידֶמִיוֹלוֹגִיָה

על פי הסטטיסטיקה, יותר ממיליון אנשים נדבקים בזיהומים המועברים במגע מיני מדי יום בעולם. אז, בשנת 2016, ארגון הבריאות העולמי רשם 127 מיליון. מקרים של כלמידיה, 87 מיליון. - זיבה, 156 מיליון. - טריכומוניאזיס. בארה"ב, 8% מכלל המחלות האורולוגיות נובעות מדלקת בערמונית.

גורם ל הפרשות לבנות אצל גברים

להופעת הפרשות לבנות אצל גברים יש מספר סיבות:

  • קנדידה (הנגרמת על ידי קנדידה); [1]
  • mycoplasmosis (המעורר על ידי החיידקים הקטנים ביותר - mycoplasmas); [2]
  • כלמידיה (כלמידיה פולשת לתא, מתרבה, הורסת אותו); [3]
  • prostatitis (דלקת של הערמונית); [4]
  • זיבה (מחלת מין הנגרמת על ידי גונוקוקוס). [5]

גורמי סיכון

תורם להתפשטות זיהומים המועברים במגע מיני, מחלות מין, היגיינה אינטימית לא נכונה, הפקרות, מגע לא מוגן.

פתוגנזה

לכל אחת מהאבחנות הללו יש פתוגנזה משלה. אז, עם קנדידה, פטריות נצמדות לדפנות האפיתל, מתיישבות וחודרות לתוכו עמוק. חדירתם לגוף ב-30-40% מהמקרים מתאפשרת על ידי מגע מיני עם בן זוג נגוע.

Mycoplasmosis, chlamydia, זיבה - עם מבנה שונה של מיקרואורגניזמים פתוגניים (עם או בלי קרום תא), הם מייצרים טפילות תוך תאית, בסופו של דבר הורס את התא, גורם לדלקת.

תסמינים הפרשות לבנות אצל גברים

הפרשות לבנות על תחתונים אצל גברים היא תופעה שכיחה למדי, שלא תמיד מעידה על בעיות בריאותיות. הם מלווים לעוררות מינית, המראה שלהם בבוקר מעיד על פליטת בוקר, וזה די נורמלי עבור גברים צעירים.

הפרשות לבנות אצל גברים על הראש הן חסרות ריח, אינן גורמות לאי נוחות ברוב המקרים, היא פיזיולוגית במהותה ואינה אמורה לעורר דאגה.

הסימנים הראשונים לצרות מסומנים על ידי הפרשה לבנה עם ריח. זה עשוי להיות פעמון אזעקה, המצביע על זיהום בזיבה. בנוסף, יש כאבים במפשעה, צריבה בזמן מתן שתן, חום.

ריח לא נעים מופיע גם עם mycoplasmosis, chlamydia. האחרונה היא אחת המחלות הנפוצות ביותר המועברות במגע מיני. זה לעתים קרובות אסימפטומטי במשך זמן רב, ולאחר מכן יש הפרשות לבן מזכוכית מהשופכה בגברים וכאב בעת מתן שתן, גירוד, כאבים בשק האשכים, גב תחתון, אשכים.

Mycoplasmosis נותן תסמינים דומים: במהלך התרוקנות שלפוחית השתן משתחררת לוקורריאה מהשופכה, הם מתגלים גם בבוקר, מתן שתן קשה ומהיר, כאבים מורגשים בשק האשכים, מתפרשים לפי הטבעת.

אם מופיעה הפרשה לבנה מעורפלת על ראש הפין אצל גברים, עם ריכוז צפוף וריח חמוץ, ותהליך הטלת שתן מלווה בצריבה, גירוד, כאב, אז האבחנה צפויה - קנדידה או קיכלי. המחלה פוגעת בראש ובעורלה, שמתחתם מצטברים גם פתיתים לבנים.

עבור דלקת הערמונית, בנוסף להפרשה הלבנה, ביטויים קליניים בולטים אופייניים בצורה של חום, חום, צמרמורות, כאבים בגב התחתון, בטן, בפי הטבעת, סימני שיכרון כללי (חולשה כללית, עייפות), כאב במהלך עשיית הצרכים. והטלת שתן, התכווצויות, הפרעות בתפקוד המיני.תפקודים.

סיבוכים ותוצאות

רוב האבחנות המפורטות מסוכנות עם השלכות וסיבוכים. לפיכך, תהליך דלקתי חריף בבלוטת הערמונית עלול להוביל לדלקת שלפוחית השתן, פיאלונפריטיס והרעלת דם כללית.

זיהומים חיידקיים באברי המין מסתיימים לעיתים קרובות באי פוריות. זיבה מסוכנת להתפתחות סיבוכים כגון: balanoposthitis, couperitis, paraurthitis, prostatitis, vezeculitis והיווצרות של היצרות של השופכה. גם התפקוד המיני של גבר עלול להיות מושפע.

אבחון הפרשות לבנות אצל גברים

אבחון מחלות המלוות בהפרשה לבנה מהפין מורכב מסדרת בדיקות הכוללות בדיקת רופא, בדיקות, בדיקה אינסטרומנטלית. המטופל יישלח לאנליזה כללית של שתן ודם, לסוכר, הם ייקחו מריחה לתרבית, המאפשרת לזהות את הפתוגן ואת תגובתו לאנטיביוטיקה. החומר לניתוח בקטריוסקופי הוא סוד מבלוטת הערמונית, מגרדת מהשופכה.

גישה משולבת לזיהוי המחלה כוללת טומוגרפיה ממוחשבת, אולטרסאונד, אורוגרפיה.

אבחון דיפרנציאלי

למחלות רבות של אזור איברי המין הגברי עם הפרשות לבנות יש תסמינים דומים. המשימה של אבחנה מבדלת היא לקבוע את הגורם האמיתי לתופעה כזו, לבסס את הפתוגן ולכוון אמצעים טיפוליים להרוס אותו.

יַחַס הפרשות לבנות אצל גברים

המחלות המפורטות לעיל מטופלות בעיקר בתרופות אנטיבקטריאליות בעלות קשת פעולה רחבה. אם מתגלים חיידקים תוך תאיים, נקבעת אנטיביוטיקה שיכולה לחדור לתוך התא.

זיהומים פטרייתיים מטופלים באמצעות חומרים אנטי פטרייתיים. ניתן להשתמש גם במשככי כאבים ובתרופות אנטי דלקתיות לא סטרואידיות.

נעשה שימוש גם במתן פנימי של תרופות וגם בטיפול מקומי.

בטיפול בזיבה נעשה שימוש בטיפול אנטיביוטי משולב המורכב מהתרופות הבאות: ceftriaxone לשריר ולפה יחד עם אזתרומיצין או דוקסיציקלין פעמיים ביום.

Ceftriaxone היא אנטיביוטיקה מהדור השלישי עם פעולה ממושכת, אבקה לתמיסה. ההזרקה מתבצעת פעם ביום עבור 255 מ"ג. מסוגל לגרום לתופעות לוואי בצורה של תגובת רגישות יתר, קוצר נשימה, ברונכוספזם, כאבי ראש, סחרחורת, שלשולים. התווית נגד במהלך הריון והנקה.

אזיתרומיצין הוא חומר אנטיבקטריאלי רחב טווח. הוא משמש פעם אחת במינון של 1 גרם. עלול לגרום לבחילות, הקאות, גזים, כאבי בטן, שלשולים, חולשה כללית, חרדה, פרכוסים, הפרעות קצב, טכיקרדיה. לא נקבע עבור רגישות יתר לתרכובות

במקרה של דלקת הערמונית נקבעת אנטיביוטיקה הרגישה למיקרואורגניזמים שגרמו לה. זה יכול להיות moxifloxacin, levofloxicin, minocycline, chloramphenicol.

מוקסיפלוקסצין היא תרופה מקבוצת הקינולונים. זה ניתן לווריד פעם ביום בצורה של עירוי איטי של 400 מ"ג, הנמשך 60 דקות. לאחר מספר ימים ניתן לעבור לגלולות דרך הפה. מהלך הטיפול בממוצע נע בין שבוע לשבועיים. תופעות הלוואי כוללות אלרגיות, אנמיה, מצב של התרגשות עצבית, דיספפסיה, גסטריטיס. התווית נגד בילדים מתחת לגיל 18, נשים בהריון, נשים מניקות, אנשים עם הפרעות חמורות בפעילות הלב, תפקודי כבד.

זיהומים חיידקיים המועברים במגע מיני כמו mycoplasmosis, chlamydia מטופלים בהצלחה בעיקר עם אריתרומיצין ונגזרותיו - מקרולידים, שאחד מהם הוא fromilid.

פרומיליד היא אנטיביוטיקה עמידה לחומצות, בנוסף יש לה אפקט ממריץ את מערכת החיסון. קח טבליה אחת פעמיים ביום למשך 7-14 ימים. התרופה בטוחה לשימוש (יש לה פחות מ-1% תופעות לוואי). זה יעיל במיוחד בטיפול משותף עם cyprinol.

קנדידה אצל גברים מטופלת בעיקר באמצעות תרופות מקומיות, כגון קרם Zalain, Lomaxin 2%.

Zalain היא תרופה סינתטית נגד פטריות. הוא מוחל בשכבה דקה על איבר שטוף נקי בבוקר ובערב. מהלך הטיפול יכול להיות עד 4 שבועות. המשחה נסבלת היטב, במקרים נדירים יש גירוד, אדמומיות, קילוף.

קל יותר להתגבר על כל פתולוגיה על ידי חיזוק המערכת החיסונית. כוחות הגנה יסייעו בחיזוק מתחמי ויטמינים-מינרלים ומוצרי מזון בהם ויטמינים ומינרלים מאוזנים. לגברים, הם צריכים להכיל ויטמינים A, C, E, K1, קבוצה B, חומצה פולית, ביוטין, יוד, סידן, מגנזיום, אשלגן, אבץ, סלניום, כרום וכו'.

נהלים פיזיותרפיים נמצאים בשימוש נרחב בטיפול מורכב של דלקת הערמונית. הצורך בהם מתעורר בשל העובדה שתרופות אינן חודרות טוב לבלוטת הערמונית, שם ריכוזן חלש בהרבה מאשר בסרום הדם. הליכים כגון עיסוי אצבע של בלוטת הערמונית, גירוי חשמלי שלה, מגנטותרפיה, טיפול בחום פי הטבעת והשופכה באים להצלה.

לטיפול בזיבה כרונית וסיבוכיה, קומפרסים מחממים ותרופתיים, טיפול בבוץ, שימוש באוזוקריט, פרפין, UHF ואלקטרופורזה לעטיפת מצאו שימוש נרחב.

במקרים אחרים, שיטות פיזיות משמשות לגירוי תהליכי החסינות, לביצוע טיפול נגד הישנות.

טיפולים אלטרנטיביים להפרשות לבנות בגברים כוללים טיפול חיצוני בראש ובעורלת הפין וכן בליעת תרופות המגבירות את התנגדות הגוף.

לרוב, עשבי תיבול משמשים לכך. המתאים ביותר לכביסה, יישומים הם קמומיל, קלנדולה, סנט ג'ון wort, אקליפטוס, קליפת אלון, מחרוזת. עדיף להכין מרתחים וחליטות מהאוספים שלהם, שניתן לקחת גם דרך הפה. הגברת חסינות אכינצאה, ג'ינסנג.

הומאופתיה לא תחליף בשום אופן את הטיפול הרפואי בהפרשות הלבנות בגברים, אך היא תמלא את תפקידה החיובי בטיפול המורכב במחלות של אזור איברי המין, ותחזיר את האיזון של המיקרופלורה המועילה. בין תרופות כאלה ניתן למצוא Natrium muriaticum, Sulfum, Kalium muriaticum, Sabal serrulyata. מינויים, שיטות מתן ומינונים יכולים להיקבע רק על ידי הומאופת.

כל האבחנות הנ"ל מטופלות באופן שמרני. התערבות כירורגית ננקטת בעיקר במקרים בהם מתרחשים סיבוכים ויש צורך להחזיר את יציאת השתן הרגילה.

מְנִיעָה

כדי למנוע אבחנות אצל גברים המלוות בהפרשות לבנות, אין צורך כל כך: הקפידו על אורח חיים בריא, הקפידו על היגיינה אינטימית, הימנעו ממתח, מעבודה יתר, היפותרמיה, היו סלקטיביים בקיום יחסי מין, השתמשו בציוד מגן כאשר לא בטוחים לגבי בטיחות האינטימיות.

ניתן להשתמש באנטיביוטיקה של Macrolide כדי למנוע זיהום בכלמידיה גניטלי.

תַחֲזִית

טיפול בזמן ומוכשר יציל אדם מהפרשות פתולוגיות ולא ייתן השלכות מסוכנות.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.