Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

הפרעה דו קוטבית אצל מבוגרים

המומחה הרפואי של המאמר

פסיכיאטר, פסיכותרפיסטית
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 11.04.2020

מאמר זה סוקר הפרעה דו קוטבית אצל מטופלים מבוגרים. כ -3 מיליון תושבי ארה"ב, או 1% מכלל האוכלוסייה בארה"ב, סובלים ממחלה זו, כולל דמויות דומות בעולם. מחלה זו משפיעה על גברים ונשים כאחד. לרוב הוא מתפתח בגיל 15 עד 24 שנים.

מהי הפרעה דו קוטבית?

הפרעה דו קוטבית היא מחלה שגורמת לשינוי חד במצב הרוח, למשל, מצב מוגזם מוגזם של מאניה פתאום הופך למצב חמור של דיכאון. מחלה זו יש מחלה נוספת - מאניה-דיכאון תסמונת.

הפרעה דו קוטבית משפיעה על מצב הרוח שלך כל כך הרבה, כי אתה לא יכול לבצע באופן מלא את החובות שלך בעבודה, להתנהג כראוי במשפחה או עם אנשים הסובבים. יש אנשים עם מחלה זו נוטים להתאבד.

מחלה זו יכולה לגרום לאדם חולה להרגיש חסר אונים וחסר תקווה. עם זאת, האדם החולה אינו לבד. אם הוא מבקר בקבוצת תמיכה ומדבר עם אנשים כמוהו, הוא יבין שיש תקווה לחיים טובים יותר. והטיפול יסייע לו להשתלט על מצב רוחו.

גם קרובי משפחה של המטופל מרגיש חסר אונים. אם המשפחה שלך יש אדם הסובל מהפרעה דו קוטבית, אתה צריך לבקר את הפגישות הפסיכותרפיות עצמך. מפגשי פסיכותרפיה יעזרו גם לילד שהוריו חולים במחלה זו.

גורם ל הפרעה דו קוטבית אצל מבוגרים

עד כה, מדענים אינם יכולים לומר בדיוק מהי הסיבה להפרעה דו קוטבית. זה ידוע רק כי מחלה זו היא תורשתית. זה יכול גם לפתח על רקע הסביבה או בעיות משפחתיות. אחת הסיבות הנפוצות ביותר היא חוסר האיזון של האלמנטים הכימיים של המוח.

למרות הסיבות להתפתחות של הפרעה דו קוטבית טרם נחקרו, יש ראיות כי מחלה זו היא בירושה. בעיות במשפחה או את ההשפעה השלילית של הסביבה יכולה גם להוביל להתפתחות של מחלה זו. בנוסף, התקפות של מאניה או דיכאון יכול להיגרם על ידי חוסר איזון של אלמנטים כימיים במוח, כגון נוירוטרנסמיטורים.

תרופות נוגדות דיכאון יכולות לגרום להתקף של מאניה בחולה על הפרעה דו קוטבית. זה יכול לקרות עוד לפני שהחולה מאובחן עם הפרעה דו קוטבית, בזמן שהוא יטופל לדיכאון.

הפרעות שינה, שימוש לרעה באלכוהול או ממריצים, כגון קפאין, יכול גם לגרום להתקף מאני אצל אדם עם מחלה זו.

הגורמים המעוררים

הפרעה דו קוטבית היא בירושה. אם המשפחה שלך יש מקרים של הפרעה דו קוטבית, אז הסיכויים שלך לחלות במחלה זו הולכים וגדלים.

אם אתם סובלים מהפרעה דו קוטבית, שינויים בלוח הזמנים של שינה או שגרת היומיום יכול להוביל להתקפה של מאניה. כמו כן, הגורם להתקפה של מאניה יכול להיות נוגדי דיכאון. אבל זה יכול להופיע לאחר התפתחות של מאניה, כאשר מנסים לרפא התקפה של דיכאון.

מצבים מלחיצים בחיים יכולים לגרום הן למאניה והן לדיכאון.

הסיכויים שלך לפתח התקף של מאניה או דיכאון הם הגדלת. אם אתה לא פעל לפי ההוראות של הרופא ולא לקחת תרופות באופן קבוע. לעתים קרובות מאוד במהלך התקפה של מאניה, כאשר החולה הוא חוגג את עצמו היטב, הוא מפסיק לקחת תרופות. גם אם אתה מרגיש הקלה, לא להפסיק לקחת תרופות, זה יעזור לך לשלוט על המצב שלך.

התעללות באלכוהול, סמים או אלימות מנוסה מגדילה את הסיכוי להתקף שני של המחלה.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

תסמינים הפרעה דו קוטבית אצל מבוגרים

הסימפטומים של המחלה תלויים באיזה שלב של מצב הרוח אתה נמצא. לדוגמה, אם יש לך שיגעון, אז אתה תרגיש אנרגטי מאוד, מאושר ומרגש מינית. אתה תרגיש שאתה לא רוצה לישון בכלל. אתה תרגיש יותר מדי בטוח בעצמך. יש אנשים שמבלים יותר מדי כסף בתקופות של מאניה או מתנהגים בצורה מסכנת חיים.

לאחר שלב המאניה, אתה יכול לחזור למצב נורמלי, או להפך, ליפול לתוך ההפך רגשות של עצב, דיכוי וחוסר אונים. להיות במצב רוח מדוכא יהיה לך קשה לקבל החלטה ולחשוב מפוכח. ייתכנו בעיות בזיכרון. אתה יכול לאבד עניין פעם אהובים. יש גם מחשבות על התאבדות.

מצבי רוח במצב של הפרעה דו קוטבית יכולים להתרחש בשתי צורות קלות וקשות. ההתקפה יכולה להתחיל לאט במשך כמה ימים או שבועות או לפתח פתאום בתוך מספר שעות. ההתקפה יכולה להימשך בין מספר שעות למספר חודשים.

הפרעה דו קוטבית גורמת תנודות במצב רוח פתאומי, כאשר המטופל בשלב מסוים מרגיש מוצף כוח, ואחרי זמן מה הופך להיות מדוכא וחסר אונים.

במהלך התקפה של חולה מאניה:

 • מרגיש מאוד מאושר או מאוד עצבני.
 • יש הערכה עצמית גבוהה מדי.
 • לא צריך חלום, כרגיל (מרגיש נח אחרי שלוש שעות שינה).
 • היא הופכת לדברנית מדי.
 • פעיל יותר מהרגיל.
 • לא ניתן להתמקד בדבר אחד, כי יש לו יותר מדי רעיונות באותו זמן (מחשבות נודדות).
 • מוסחת בקלות על ידי צלילים או תמונות.
 • להתנהג באימפולסיביות או חסר אחריות, למשל, מוציאה סכומי כסף גדולים, רשלנית נהיגה במכונית, הוא מעורב בעסקאות מפוקפקות ולהיות בהפקרות מינית, מה שמוביל יחסי מין לא מוגנים.

במהלך דיכאון החולה יכול:

 • רוב הזמן להיות מדוכא או מודאג לגבי משהו.
 • להרגיש פסימי או חסר תקווה.
 • לסבול מאיטיות בתנועות או בדיבור בגלל הירידה בכוח.
 • מתקשים להתרכז, לזכור או לקבל החלטות.
 • לשרוד שינויים בתיאבון או הפרעות שינה, מה שמביא אכילת יתר מוגברת או ישנונות מוגברת או להיפך.
 • חווה אדישות לעיסוקים אהובים פעם, כולל סקס.
 • יש מחשבות אובדניות.
 • אל תשמח על הדברים שגרמו רגשות חיוביים בעבר.

trusted-source[5], [6], [7], [8]

שלבים

trusted-source[9], [10], [11]

הפרעה דו קוטבית מדרגה ראשונה

מין זה נחשב לצורה קלאסית של הפרעה דו קוטבית וגורם להתקפים של מאניה ודיכאון. התקף של דיכאון יכול להימשך זמן קצר או חודשים. לאחר מכן, החולה יכול לחזור למצב נורמלי, או לעבור ישירות לשלב של מאניה.

trusted-source[12], [13], [14], [15], [16], [17], [18], [19], [20]

הפרעה דו קוטבית של התואר השני

עם צורה זו של המחלה, החולה חווה התקף של דיכאון, כמו גם עם הפרעה דו קוטבית של התואר הראשון, אבל התקפות של מאניה להמשיך בצורה קלה יותר, מה שמכונה התקפות של hypomania. עם התואר השני של הפרעה דו קוטבית, חולים נוטים יותר לסבול התקפי דיכאון מאשר hypomania.

trusted-source[21], [22], [23], [24], [25]

הפרעה דו קוטבית של צורה מחזורית

עם צורה זו של המחלה, החולה חוויות לפחות 4 התקפי מאניה, דיכאון או שילוב של אותם בתוך שנה אחת. לרוב, התקפים בדרך כלל עוקבים אחד אחרי השני, נעים משלב אחד של מצב רוח אחר. לפעמים המטופל לא יכול להיות במצב נורמלי לזמן קצר בין התקפות. ישנם התקפי מאניה ודיכאון, כמו גם עם סוגים אחרים של מחלה זו, עם זאת, התדירות שבה הם משנים אחד את השני ומדבר על אופי מחזורי של הפרעה דו קוטבית.

לפעמים חולים עם מחלה זו עשויים להיות מעורבים סימפטומים, כלומר, הסימפטומים של מאניה ודיכאון המניפסט בו זמנית. תסמינים אלה כוללים תחושה של עצב, אופוריה ועצבנות. הם יכולים גם לכלול התרגשות, חוסר שינה, שינוי תיאבון, ואולי, מחשבות התאבדות. מהלך זה של המחלה מסבך את תהליך הטיפול שלה ומסבך את חייו של המטופל.

בנוסף נדנדות במצב הרוח, חלק מהחולים עם הפרעה דו קוטבית עשויים להיות סימפטומים של תסמונת חרדה, התקפי פאניקה, או סימפטומים של פסיכוזה.

תסמינים של הפרעה דו קוטבית אצל ילדים עשויים להיות שונים לחלוטין מהתסמינים של מחלה זו אצל מבוגרים, והם נתפשים לעתים קרובות כמו מחלות נפש אחרות של ילדים, למשל, הפרעת קשב וריכוז או דיכאון. הפרעה דו קוטבית בילדים משפיעה על הביצועים האקדמיים שלהם בבית הספר, היכולת שלהם לתקשר עם חברים וקרובי משפחה.

ישנן מחלות כאלה, הסימפטומים של אשר במבט ראשון דומים לסימפטומים של הפרעה דו קוטבית, למשל, דיכאון, סכיזופרניה והפרעה קשב וריכוז hyperactivity.

אנשים המאובחנים עם הפרעה דו קוטבית נוטים יותר להתעלל באלכוהול ובסמים, בעוד גברים לעתים קרובות יותר התעללות חומרים אלה מאשר נשים. השימוש באלכוהול או בסמים עלול להשפיע על יעילות הטיפול והתרופות. על רקע הפרעה דו קוטבית, מחלות כגון:

 • הפרעה אובססיבית-כפייתית
 • הפרעת פאניקה או התקפי פאניקה

מחלות אלה יש לטפל יחד.

trusted-source[26], [27], [28], [29], [30], [31], [32]

סיבוכים ותוצאות

בהפרעה דו קוטבית, המטופל מאזן בין התקפי מאניה או דיכאון. בין ההתקפות, החולה יכול לחזור לחלוטין לנורמלי, או יש סימפטומים קלים. התקפי שינויים במצב הרוח יכולים להתחיל בבת אחת ופתאום או לאט.

במהלך התקפה של מאניה, המטופל מרגיש מאושר מאוד ומלא מרץ או עצבני מאוד במשך שבוע או יותר. החולה גם הופך להיות יעיל מדי ויצירתי. הוא מרגיש חזק ומפתה ומאמין שהוא יכול להשיג כל מטרה. עם זאת, עם התפתחות נוספת של התקפה זו המטופל מתחיל להתנהג לא מבוקר ולא רציונלית. הוא מתחיל להוציא סכומי כסף גדולים, מתערב בעסקאות מפוקפקות וישן מעט מאוד. בימים אלה, הוא חווה קשיים בעבודה ובתקשורת עם בני עמו האהובים.

לאחר התקפה של מאניה הולך על מיתון, החולה יכול לחזור למצב רגיל או מיד לעבור למצב הרוח ההפוך, הוא מרגיש חסר תועלת, חסר תקווה ועצוב. במהלך התקף של דיכאון, החולה מתקשה להתרכז, הוא הופך להיות שכחן ולא יכול לקבל החלטה בכוחות עצמו. תיאבונו משתנה ושינה מופרעת. הוא מאבד עניין מעסיקים אהובים פעם. אנשים מסוימים במהלך תקופה זו עלולים להתאבד או בכוונה לגרום לפצעים. אחרים מאמינים כי הם לא יכולים לזוז, לחשוב ולטפל בעצמם.

גברים נוטים יותר להתקפות מאניות בעוד נשים נוטות יותר לחוות התקפי דיכאון.

הגורם להתפתחות התקפה של מאניה או דיכאון יכול להיות מנוסה מתח. אבל עם התפתחות המחלה, התקפות אלה יכולות להופיע ללא סיבה. ללא טיפול נכון, הפרעה דו קוטבית תחריף, וזה יגרום התקפות תכופות של מאניה ודיכאון.

אנשים עם מחלה זו נוטים למחלות כגון מחלות לב וכלי דם, השמנת יתר, לחץ דם גבוה וסוכרת. אם אתה עובר טיפול, הרופא שלך יהיה לפקח על הבריאות שלך.

trusted-source[33], [34]

אבחון הפרעה דו קוטבית אצל מבוגרים

הפרעה דו קוטבית היא מחלה קשה מאוד לאבחן. למרבה הצער, אין בדיקות מעבדה ספציפיות שבאמצעותן מחלה זו יכולה להיקבע. במקום זאת, הרופא שלך ישאל אותך הרבה שאלות על הסימפטומים שלך, האינטנסיביות שלהם ואת משך. כדי לאבחן הפרעה דו קוטבית של התואר הראשון, החולה חייב להיות בשלב המאניה לפחות שבוע (או פחות, אם הוא היה צריך להתאשפז). במהלך תקופה זו, על המטופל להציג שלושה תסמינים או יותר של מאניה, למשל, צמצום הצורך בשינה, דיבור מוגבר, התנהגות חסרת אחריות או תחושה של מחשבות מבולבלות. לאבחון של הפרעה דו קוטבית של התואר השני, התקפה של מאניה יכול להיות קצר יותר ולהמשיך בצורה קלה יותר.

כמו כן, במהלך האבחון, הרופא צריך לרשום בדיקות דם ושתן כדי להוציא מחלות אחרות הגורמות סימפטומים דומים.

trusted-source[35], [36], [37], [38], [39]

מנתח

אין בדיקות מעבדה מיוחדות שבאמצעותן הפרעה דו קוטבית יכולה להיות מאובחנת. במקום זאת, הרופא ישאל שאלות מפורטות על הסימפטומים של המחלה, כולל משך ותדירות שלהם. הרופא ידון איתך בהיסטוריה של המחלה במשפחה שלך ויעשה מסקנה על המצב הנפשי.

מסקנה על מצב נפשי תאפשר לרופא להעריך את הפונקציונליות הרגשית שלך, את היכולת לחשוב, לזכור סיבה. מסקנה זו מורכבת מראיון עם פסיכיאטר, בדיקה גופנית ומבחן בכתב או בעל פה. במהלך הראיון, הפסיכיאטר יעריך את ההופעה, את מצב הרוח, את ההתנהגות, את המחשבות, את יכולת ההיגיון, את הזיכרון, את היכולת להביע את עצמך ואת היכולת לשמור על מערכות יחסים.

בדיקות דם ושתן יבוצעו גם כדי למנוע מחלות אחרות הגורמות תסמינים, למשל, תפקוד לקוי של בלוטת התריס. ניתוחים ייערכו גם עבור נוכחות של חומרים נרקוטיים בדם.

trusted-source[40], [41], [42], [43], [44], [45], [46]

אבחון מוקדם

ככל שההפרעה הדו קוטבית מאובחנת והטיפול מתועד, כך תוכל לקבל את השליטה על מצב הרוח שלך. אבחון מוקדם גם עוזר למנוע את ההשלכות של המחלה, כגון אלכוהול או שימוש בסמים, או התאבדות.

כ - 10-15% מהחולים עם הפרעה דו קוטבית למות בשל התאבדות. כ -60% מהחולים סובלים מאלכוהול או מתלות בסמים, דבר שמשפיע על יעילות הטיפול.

trusted-source[47], [48], [49], [50], [51], [52], [53], [54]

למי לפנות?

יַחַס הפרעה דו קוטבית אצל מבוגרים

ככל שאתה מאבחן הפרעה דו קוטבית ולהתחיל טיפול, כך הסיכויים שלך לקבל בחזרה את השליטה על מצב הרוח שלך. אחד הרגעים החשובים ביותר בטיפול במאניה דו קוטבית הוא ההכרה בסימנים הראשונים שלו, אשר ייתן לך את ההזדמנות להתחיל טיפול עם תרופות בהקדם האפשרי, אשר אמור להקל על מצב של מאניה.

בטיפול בהפרעה דו קוטבית, מספר רב של תרופות משמשים. ייתכן שיהיה עליך לנסות כמה תרופות שונות בזמן שאתה בוחר את התרופה המתאימה לך.

 • רוב החולים עם מחלה זו צריכים לקחת תרופות הנקראות מצב רוח מייצבים מדי יום.
 • תרופות, שנקרא neuroleptics, לעזור להתמודד במהירות עם התקף של מאניה.
 • במקרים מסוימים, תרופות נוגדות דיכאון משמשות לטיפול בפרק של דיכאון, אבל זה חייב להיעשות בזהירות רבה, שכן הם יכולים לגרום להתקף מאני.

ביקורים סדירים אצל הרופא יעזרו לכם למצוא את התרופה המתאימה לכם מהר יותר.

גם תפקיד חשוב בטיפול הוא פסיכותרפיה, המפגשים שבהם יש לבקר לא רק על ידי חולים, אלא גם על ידי קרוביה. פסיכותרפיה תסייע למטופל להתמודד עם כמה בעיות שעלולות להתעורר בעבודה או בבית בגלל מחלתו.

שמירה על יומן מצב רוח יעזור לך ללמוד לזהות את השינויים הקטנים ביותר ותבחין בסימפטומים מהר יותר. כתוב ביומן שלך את הרגשות שלך ואת הסיבות שגרמו להם. אם אתה מבין מה גורם לך לשנות את מצב הרוח שלך, בזמן תלמד להימנע מכך.

לעתים קרובות, בזמן מאניה, כאשר המטופל מרגיש טוב מאוד, הוא מפסיק לקחת את התרופה. אבל זה לא צריך להיעשות. אתה צריך לקחת את התרופה כל הזמן, גם אם אתה מרגיש בריא.

למרות העובדה כי הפרעה דו קוטבית אינה מחלה לריפוי, זה יכול להיות מטופלים בשילוב של תרופות ופסיכותרפיה הפעלות. לפני הרופא שלך בוחר את התרופה המתאימה לך, תצטרך לנסות כמה תרופות שונות.

טיפול ראשוני

בדרך כלל הטיפול הראשון הוא prescribed בשלב החריף של הפרעה דו קוטבית, כאשר החולה הוא חווה ההתקפה הראשונה שלו של מאניה. בשלב החריף של המחלה, החולה עשוי להיות במצב פסיכופתי, להיות נוטה להתאבד, או לא יכול סיבה הגיוני כל כך שזה יכול לפגוע בעצמו. במקרים כאלה, הרופא רשאי לקבוע אשפוז כדי להגן על המטופל מפני פעולות נחשבות.

בשלב החריף של המחלה, ניתן להשתמש בתרופות הבאות:

 • מייצבים של מצב רוח, למשל, ליתיום קרבונט. מומחים מאמינים כי ליתיום משפיע על אלמנטים כימיים מסוימים במוח (נוירוטרנסמיטרים) שגורמים לשינוי במצב הרוח. עם זאת, מנגנון הפעולה של תרופה זו אינה ידועה.
 • מייצבי מצב רוח נוגדי פרכוסים, למשל, valproate נתרן, divalproex ו carbamazepines. Valproate ו divalproex משמשים לטיפול התקפי מאניה. Lamotrigine נוגדת פרכוסים אושרה לשימוש לטווח ארוך והוא משמש לטיפול בהפרעה דו קוטבית של התואר הראשון או התקפי דיכאון. תרופות אלו הראו גם את יעילותן בטיפול בהפרעה דו קוטבית, שקשה לטפל בה. השילוב של נוגדות פרכוסים ומייצבי מצב רוח משמש לעיתים קרובות לטיפול בהתקפים חריפים של מאניה.
 • Neuroleptics, למשל, olanzapine, risperidone, quetiapine ו arapiprazole. הם עוזרים להקל על הסימפטומים של התקף מאני וגם על אפיזודה של דיכאון. הם יכולים לשמש בשילוב עם מייצבי מצב רוח נוגדות פרכוסים.
 • בנזודיאזפינים, למשל, דיאזפם (ואליום). הם משמשים במקום neuroleptics או ככלי נוסף לטיפול בהתקף מאני.

טיפול תומך

טיפול תומך בהפרעה דו קוטבית מורכב מפגישות של פסיכותרפיה ותרופות שנלקחות כדי למנוע התקפות חוזרות ונשנות של מאניה או דיכאון. זה עלול לקחת חודשים לסימפטומים של המחלה כדי להקל ואתה תוכל לחזור לחיים נורמליים.

בדרך כלל, מייצבי מצב רוח הם שנקבעו עבור הקבלה ממושכת. עם זאת, למרות קבלת הפנים שלהם, אתה יכול לחוות התקפות חוזרות ונשנות של מאניה או דיכאון. במקרים כאלה, הרופא יקבע תרופות נוספות. אם היו לך כמה אפיזודות מאניות או התקפה אחת חריפה, תצטרך לקחת את התרופה כל חייך. פסיכותרפיה תעזור לכם לשחזר את הקשר שלכם ולחזור לעבודה.

נוגדי פרכוסים לא טיפוסיים משמשים כיום לטיפול תחזוקה, אך יעילותם לא הוכחה.

תרופות נוגדות דיכאון, כולל fluoxetine, אשר משמשים לטיפול התקפי דיכאון, יש לקחת בזהירות רבה, שכן הם יכולים לגרום התקף של מאניה. כיום, מומחים מייעצים נטילת תרופות נוגדות דיכאון לתקופה קצרה של זמן ורק עם התקפות חריפות של דיכאון בשילוב עם מייצבי מצב הרוח.

טיפול במקרה שהמחלה מחמירה

במקרים מסוימים נעשה שימוש בתרפיה אלקטרו-פולית. במהלך הליך זה, מטען חשמלי מבוקר עובר דרך האלקטרודות המצורפות הגולגולת של המטופל. מטען זה צריך לעורר התכווצות קטנה במוח, אשר מסוגל לאזן את האלמנטים הכימיים של המוח.

אם, בנוסף להפרעה דו קוטבית, יש לך סימפטומים של תסמונת חרדה, למשל, חרדה ואובדן שינה, התקפי פאניקה או סימנים של פסיכוזה, תצטרך לקחת תרופות נוספות.

מידע לתמורה

כאשר מדברים על זה או עם התרופה עם הרופא שלך, לחשוב על אורח החיים שלך ייקח תרופות מדי יום באותו זמן. אם אתה לא יכול לזכור על נטילת התרופה, אתה יכול לשאול את הרופא כדי לרשום סמים כי הוא נלקח פעם ביום.

אתה גם לא צריך לשכוח את תופעות הלוואי של תרופות. אולי עם כמה תופעות לוואי לא תוכל להתמודד. לפני שתתחיל לקחת תרופות, הקפד לדון בכל תופעות הלוואי עם הרופא שלך, זה עשוי להשפיע על הבחירה של התרופה.

הוכח כי השימוש בתרופות נוגדות דיכאון כמו תרופות עצמאיות בטיפול בדיכאון דו קוטבי עלול לגרום להתקף מאני. לכן, השימוש של תרופות נוגדות דיכאון צריך להתרחש תחת פיקוחו של רופא.

למרבה הצער, אנשים רבים לא להתייעץ עם רופא עם סימפטומים של הפרעה דו קוטבית. זאת בשל העובדה כי אדם חושב כאילו הוא יכול להתמודד עם הסימפטומים לבד. עם זאת, זה לא המקרה.

אבחון בזמן של המחלה ואת הטיפול היעיל שלה יסייע לך למנוע תוצאות לא נעימות ומסכנות חיים.

אמצעי זהירות

למרבה הצער, הפרעה דו קוטבית לא ניתן למנוע, אבל בעזרת תרופות, אפשר לשלוט על מצבי הרוח.

כל חולה שלישי נרפא לחלוטין מהסימפטומים של הפרעה דו קוטבית אם מייצבי מצב הרוח נלקחים כל חייהם, למשל, carbamazepines או ליתיום.

כדי למנוע התקף של מאניה או דיכאון, תוכל:

 • לדבוק תזונה מאוזנת היטב.
 • האם תרגילים פיזיים כל יום.
 • הימנע נסיעה לאזורי זמן אחרים.
 • נסה ללכת לישון ולהתעורר באותו זמן בכל יום.
 • הימנע אלכוהול וסמים.
 • הפחת מצבים מלחיצים בעבודה ובבית.
 • צמצום השימוש בקפאין ובניקוטין.
 • התחל טיפול ברגע שאתה שם לב לסימפטומים של התקפה של מאניה או דיכאון.

שינויים בלוח הזמנים הרגיל שלך לישון יכול לגרום התקף של מאניה או דיכאון. אם אתם מתכננים טיול לאזור זמן אחר, להתייעץ עם הרופא שלך לפני זה. שאל אותו אם אתה צריך לשנות את המינון של התרופה ומה לעשות אם אתה מקבל התקפה מרחוק.

טיפול ביתי

טיפול בבית משחק תפקיד חשוב בטיפול הכולל של הפרעה דו קוטבית. כדי לעזור לעצמך לשלוט במצב הרוח, תוכל:

 • קח את התרופה מדי יום על פי מרשם הרופא.
 • לכו לספורט. אתה יכול לעשות תרגילים קלים במשך 30 דקות בכל יום. כדי תרגילים כאלה ניתן לבצע הליכה ברגל.
 • תסתכל על השינה שלך. שמור על דומייה השינה דמדומים ולנסות ללכת לישון בתחתית באותו זמן.
 • דבק דיאטה בריאה ומאוזנת. על ידי תזונה מאוזנת, אנו מתכוונים קבוצה של מאכלים מקבוצות שונות, למשל, דגנים מלאים, מוצרי חלב, פירות וירקות, חלבון. לאכול מזונות מכל קבוצת מזון (למשל, לאכול פירות שונים, ולא רק כמה תפוחים). זה יעזור לך להסתדר עם מזון כל החומרים המזינים הדרושים, כי סוג אחד של המוצר לא יוכל לספק אותם. לאכול קצת, אבל לא לזלול. תזונה בריאה יכולה להיות מורכבת מזונות מכל קבוצות המזון, אבל בתנאי שאתה דבק כלל האיפוק.
 • מעקב אחר מצבים מלחיצים בחיים. ארגן את הזמן ואת האחריות, ליצור חזק קבוצת תמיכה חברתית, ליצור שיטות יעילות של הלחימה ללחץ ולהוביל אורח חיים בריא. שיטות להפחתת מתח כוללות פעילות גופנית ופעילות גופנית, תרגילי נשימה, טכניקות הרפיה שרירים ועיסוי.
 • הימנע אלכוהול וסמים.
 • במהלך התקפה של מאניה, להפחית את צריכת קפאין וניקוטין.
 • למד לזהות את הסימנים הראשונים של התקפי מאניה או דיכאון.
 • שאל קרובי משפחה או חברים כדי לעזור לך ברגע קשה. לדוגמה, אם אתה מדוכא, ייתכן שיהיה עליך לעזור עם שיעורי הבית או שאתה צריך להיות פיקוח במהלך התקפה מאנית.

בני משפחה לעתים קרובות מרגיש חסר אונים כאשר אדם אהוב הוא חווה התקף של מאניה או דיכאון. אבל קרובי משפחה וחברים יכולים לעזור למטופל בדרך הבאה:

 • לתחזק ולעודד תרופות, גם אם החולה מרגיש טוב.
 • ניתן לזהות את סימני ההתאבדות, הכוללים:
  • התעללות באלכוהול או בסמים בכמויות גדולות.
  • שיחות, מכתבים או ציורים על המוות. כולל כתיבת מסרי מוות.
  • לדבר על דברים שניתן להשתמש בהם כדי להזיק, כגון גלולות, כלי נשק, או סכינים.
  • לעתים קרובות לבזבז זמן לבד.
  • לחלק את הדברים שלך.
  • התנהגות אגרסיבית או שלווה פתאומית.
 • להכיר את הסימנים הראשונים של התקפה של מאניה או דיכאון ולעודד טיפול מיידי.
 • תן לאדם האהוב שלך מספיק זמן לחזור לחיי היומיום לאחר התקפה.
 • דע את ההבדל בין מצב רוח טוב למצב היפומניה. Hypomania הוא מצב רוח אופטימי או עצבני, שהוא שונה מאוד רק מצב רוח טוב יכול להימשך שבוע או יותר.
 • עודד את החולה להשתתף בפגישות פסיכותרפיות וקבוצות תמיכה, וכן לבקר את קבוצת התמיכה בעצמו, במידת הצורך.

תרופות

תרופות יכולות לעזור לשלוט על מצב הרוח נדנדה במקרה שהם נלקחים באופן קבוע על פי מרשם של הרופא. למרות העובדה כי רופא המשפחה יכול לרשום תרופה לטיפול בהפרעה דו קוטבית, הוא קרוב לוודאי לשלוח אותך פסיכותרפיסטית שיש לה ניסיון בטיפול במחלות כאלה.

מייצבי מצב הרוח, כגון ליתיום, הם התרופות הראשונות שנקבעו לטיפול בהתקפה של מאניה, ולאחר מכן כסמים המונעים התקפי מאניה ודיכאון. כדי לשלוט באופן מלא את המחלה, ייתכן שיהיה עליך לקחת תרופות במשך שנים רבות או אפילו בחיים. כדי לשלוט טוב יותר בסימפטומים של המחלה, הרופא יכול לרשום תרופות נוספות - בדרך כלל נוגדות פרכוסים.

בהתאם הסימפטומים שלך, את סוג המחלה ואת התגובה שלך לתרופות, הרופא יבחר מנה בודדת של תרופות והשילוב שלהם.

מבחר תרופות

בטיפול בהפרעה דו קוטבית, מספר סוגים של תרופות משמשים. לפני שאתה להרים כלי מתאים ואת המינון שלה, תצטרך לנסות כמה תרופות. התרופות הנפוצות ביותר כוללות:

 • מייצבים של מצב רוח, למשל, ליתיום קרבונט. מומחים מאמינים כי ליתיום משפיע על אלמנטים כימיים מסוימים במוח (נוירוטרנסמיטרים) שגורמים לשינוי במצב הרוח. עם זאת, מנגנון הפעולה של תרופה זו אינה ידועה. כדי לטפל בשלב החריף של התקף מניאק, הרופאים מומלץ לקחת מייצבי מצב רוח בשילוב עם neuroleptics. תרופות כגון valproate נתרן, divalproex ו carbamazepines נחשבים גם מייצבי מצב הרוח. Valproate ו divalproex משמשים לטיפול התקפי מאניה. Lamotrigine נוגדת פרכוסים אושרה לשימוש לטווח ארוך והוא משמש לטיפול בהפרעה דו קוטבית של התואר הראשון או התקפי דיכאון. תרופות אלו הראו גם את יעילותן בטיפול בהפרעה דו קוטבית, שקשה לטפל בה.
 • Neuroleptics, למשל, olanzapine, risperidone, quetiapine ו arapiprazole. Neuroleptics להקל על הסימפטומים של מאניה. Olanzapine ניתן להשתמש בשילוב עם מייצבי מצב רוח נוגדות פרכוסים.
 • בנזודיאזפינים, למשל, דיאזפם (ואליום). הם משמשים במקום neuroleptics או ככלי נוסף לטיפול בהתקף מאני.

מידע לתמורה

תרופות נוגדות דיכאון, כולל fluoxetine, אשר משמשים לטיפול התקפי דיכאון, יש לקחת בזהירות רבה, שכן הם יכולים לגרום התקף של מאניה. כיום, מומחים מייעצים נטילת תרופות נוגדות דיכאון לתקופה קצרה של זמן ורק עם התקפות חריפות של דיכאון בשילוב עם מייצבי מצב הרוח.

אם אתה נרשם ליתיום, valproate או carbamazepine, תצטרך לעשות בדיקת דם רגילה כדי לפקח על רמת התרופות האלה בדם. מעבר לרמה המותרת של ליתיום בדם, יכול להוביל לתופעות לוואי חמורות. במהלך נטילת תרופות אלה, הרופא יהיה גם לעקוב אחר השפעתם על תפקוד של הכבד, הכליות, בלוטת התריס יהיה למדוד את כמות הדם בגוף.

כאשר אתה במינוי של רופא, אל תשכח לשאול אותו:

 • על תופעות הלוואי של כל אחת מהתרופות.
 • כמה פעמים אתה צריך לקחת את התרופה.
 • איך תרופות אלו יכולות לתקשר עם תרופות אחרות שאתה לוקח.
 • כמה חשוב לקחת תרופות מדי יום באותו זמן.

אם אתם לוקחים תרופות עבור הפרעה דו קוטבית במהלך ההריון, זה עלול להגביר את הסיכון למומים מולדים של הילד. אם אתה בהריון או לתכנן הריון, לספר לרופא על זה. אם המחלה שלך היא חריפה, תצטרך להמשיך לקחת תרופות. הרופא יעזור לך להשוות את הסיכון של טיפול עם הסיכון של פגיעה בילד.

המשרד לבקרת איכות המזון והתרופות ממליץ על כך:

 • זכור את העלייה בסיכון נוגד דיכאון להתאבדות. ההנהלה אינה טוענת שהחולים צריכים להפסיק לקחת תרופות אלה. במקום זאת, יש צורך לפקח על אדם הנוטל תרופות נוגדות דיכאון עבור סימנים של התנהגות התאבדותית. במיוחד זה נוגע לתחילת נטילת תרופות ושינוי המינון שלהן.
 • זכור להגדיל את הסיכון נוגדת הפרכוסים של התאבדות. ההנהלה אינה טוענת שהחולים צריכים להפסיק לקחת תרופות אלה. במקום זאת, יש צורך לפקח על אדם לוקח נוגדות פרכוסים עבור סימנים של התנהגות התאבדותית. אם אתה נוטל תרופות נוגדות פרכוסים ואתה מודאג מתופעות לוואי אלו, עליך להיוועץ ברופא.

trusted-source[55], [56], [57], [58]

טיפולים אלטרנטיביים

רוב החולים עם מחלה זו זקוקים לתרופות. אבל מפגשים פסיכותרפיה גם לשחק תפקיד חשוב בתהליך הטיפול, כפי שהם עוזרים לך להתמודד עם הבעיות בעבודה ובבית שנגרם על ידי המחלה שלך.

trusted-source[59]

טיפולים אחרים

סוגי הפסיכותרפיה המשמשים לטיפול בהפרעה דו קוטבית כוללים:

 • טיפול קוגניטיבי-התנהגותי, המתמקד בשינוי דפוסים מסוימים של התנהגות וחשיבה, אשר מסייע לך להרגיש טוב יותר. זה מבוסס על התיאוריה כי מחשבות והתנהגות יכול להשפיע על הסימפטומים של המטופל ולהיות מחסום ההתאוששות.
 • טיפול בינאישי, המתמקד ביחסים האישיים והחברתיים של המטופל ובעיות הקשורות אליהם. במהלך המפגשים המטופל דן בבעיותיו, הסיבות להתרחשותן ודרכי פתרונן.
 • בעיה בפתרון טיפול, גרסה פשוטה של טיפול קוגניטיבי, שבעבר שימש לטיפול בדיכאון. היא מתמקדת בבעיה ומסייעת למטופל למצוא פתרון מיידי.
 • טיפול משפחתי, טיפול המסייע לבני משפחה ובני משפחה להתמודד עם מצב מלחיץ או אירוע חיים חשוב. במהלך המפגשים, בני המשפחה יכולים להביע את החששות שלהם על איך המחלה תשפיע על החולה ועל כל המשפחה כולה.

במקרים מסוימים נעשה שימוש בתרפיה אלקטרו-פולית. במהלך הליך זה, מטען חשמלי מבוקר עובר דרך האלקטרודות המצורפות הגולגולת של המטופל. מטען זה צריך לעורר התכווצות קטנה במוח, אשר מסוגל לאזן את האלמנטים הכימיים של המוח.

טיפול משלים

חומצות שומן אומגה -3 הנמצאות בשמן דגים יכולות לשמש כהכנה נוספת לקורס העיקרי של הטיפול בהפרעה דו קוטבית. עם זאת, תוספת מזון זו דורשת מחקר נוסף על יעילות השימוש שלה בטיפול בילדים ובני נוער.

מידע לתמורה

ליצור מערכת יחסים ארוכה ואמינה עם הפסיכותרפיסט שלך. זה יעזור לך לראות שינויים בהתנהגות ומאפיינים אישיים אשר יציין לך שיש לך התקף של מאניה או דיכאון. טיפול מוקדם יותר בהתקפה יעזור לו להתמודד מהר יותר.

הפרעה דו קוטבית משפיעה לא רק על המטופל, אלא משפיעה על כל בני משפחתו. הם חייבים להבין איזה סוג של מחלה ויודעים איך לעזור לעם שלהם.

הפרעה דו קוטבית: מתי לראות רופא?

אם יש לך הפרעה דו קוטבית, לפנות מיד רפואי או להתקשר אמבולנס אם:

 • אתה חושב שאתה לא יכול להגן על עצמך מפני פגיעה בעצמך או באנשים אחרים.
 • הקשיבו לקולות שמעולם לא שמעו או שהרגיזו אתכם יותר מהרגיל.
 • אתה רוצה להתאבד או שאתה מכיר את מי הולך לעשות את זה.

סימני ההתאבדות כוללים:

 • שימוש מופרז באלכוהול או בסמים.
 • שיחות, רישומים או מכתבי מוות, כולל כתיבת הודעות מוות או לדבר על דברים שניתן להשתמש בהם כדי לפגוע בעצמך, כגון גלולות, כלי נשק או סכינים.
 • הרצון להישאר לבד.
 • לחלק את הדברים שלך.
 • התנהגות אגרסיבית או מצב שלווה פתאומית.

trusted-source[60], [61]

מחכה וצופה

תצפיות על מצבו של המטופל יספיקו אם הוא בתחילת ההתקפה וייקח את התרופות באופן קבוע. אם הסימפטומים של התקפה לא לשפר תוך 2 שבועות, להתייעץ עם רופא.

אם אדם שאתה אוהב סובל התקפה של מאניה מתנהג באופן לא רציונלי, לעזור לו לפנות מקצועי לעזרה.

למי לפנות?

הפרעה דו קוטבית היא מורכבת וקשה לאבחן מחלה, כי יש לה שלבים שונים ותסמינים שונים. לפעמים הוא נודד עם דיכאון, שכן בתקופה של דיכאון חולים לעתים קרובות מבקשים עזרה.

לאחר האבחנה, חשוב כי המטופל לפתח מערכת יחסים ארוכה ואמינה עם הרופא. זה יעזור לרופא לבחור את התרופה היעילה ביותר ואת המינון הטוב ביותר.

למרות העובדה כי האבחון יכול לשים רופאים שונים, מומלץ ליצור קשר עם פסיכיאטר עם ניסיון בטיפול במחלות כאלה ואת הזכות לרשום תרופות.

רופאים אשר יכולים לאבחן הפרעה דו קוטבית:

 • רופאי משפחה.
 • מתמחים.
 • תרגול אחיות פסיכיאטריות.

תמיכה עבור קרובי משפחה

אם בן משפחה או מישהו שאתה אוהב הוא חולה של הפרעה דו קוטבית, זה לא יהיה רע ואתה מבקש עזרה מפסיכיאטר. זה יעזור לך לגלות איך מחלה של אדם אהוב ישפיע על החיים שלך.

כמו כן, מפגשים פסיכותרפיה יעזור הילד לשרוד את המחלה של ההורים. שינוי מצב הרוח של ההורה עלול לגרום לילד דמעות, כעס, דיכאון או אי ציות.


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.