Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

האגן כמכלול

המומחה הרפואי של המאמר

אורתופד
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021

האגן נוצר על ידי עצמות האגן המחבר את העצה. זוהי טבעת עצמות. האגן הוא כלי קיבול לאיברים פנימיים רבים. בעזרת עצמות האגן, הגוף מחובר עם הגפיים התחתונות. ישנן שתי אוגדות - אגן גדול ואגן קטן.

אגן גדול (אגן מרכזי) הוא תחום מן האגן התחתון מתחת לקו הגבול. קו הגבול (טרמינל הקו) עובר דרך שכבת הקרום, לאורך הקווים המקושתים של השיקוע, סרגלי עצמות הערווה, והשוליים העליונים של סימפיזה הערווה. האגן הגדול מאחורי הגוף מוקף בגופה של החוליה המותנית V, מהצדדים על ידי הכנפיים של העצמות האיליאקיות. אין חזית גדולה בחזית הקדמית.

אגן קטן (אגן קטין) מאחורי מוגבל על ידי משטח האגן של העצה ואת משטח הגחון של coccyx. על דופן דופן האגן נמצאים פני השטח הפנימיים של עצמות האגן (מתחת לקו הגבול), רצועות מקושטות ועגולות מקלות. הקיר הקדמי של האגן הקטן הוא הענפים העליונים והתחתונים של עצמות הערווה, סימפטיית הערווה.

לאגן הקטן יש פתח ושקע. צמצם עליון (נשא) של האגן (apertura אגן מעולה) מתוחם בקו הגבול. הפלט של האגן - צמצם אגן תחתון (apertura אגן נח) מאחורי עצם זנב מוגבל, רוחבי bugornymi רצועות ע"כ, ענפי עצם ischial, גַבשֶׁשֶׁת ischial, הענפים הנמוכים של עצם הערווה, ואת החלק הקדמי - תִצמוֹדֶת ערווה. ממוקם הקירות הצדדיים חור אטם אגן נסגר קרום אטם סיבי (membrana obturatoria). חילופי תלם דרך אטם קרום האטם מגביל את הערוץ (Canalis obturatorius). דרך חלל האגן של הירך נבדק על כלי הדם ואת העצבים. הקירות הצדדיים של אברי האגן הם גם גדול וקטן foramen הנשה. Foramen הנשה הגדול (majus ischiadicum foramen) מתוחם שריר ירך גדול, ורצועת sacrospinous. Foramen הנשה הקטן (מינוס ischiadicum foramen) נוצר שריר ירך קטן, ו sacro-bugornoy רצועות sacrospinous.

האגן כמכלול

האגן כמכלול

האגן כמכלול

האגן כמכלול

מבנה האגן קשור למין האדם. הצמצם העליון של האגן עם המיקום האנכי של הגוף בנשים צורות עם מישור אופקי זווית של 55-60 מעלות. האגן אצל נשים הוא נמוך יותר ורחב יותר, העצה גדולה וקצרת יותר מאשר אצל גברים. כף העצה של נשים היא פחות קדימה. התלים הסיאטיים מורחבים יותר בצדדים, המרחק ביניהם גדול יותר מזה של הגברים. זווית ההתכנסות של הענפים התחתונים של עצמות הערווה בנשים היא 90 ° (קשת הערווה), אצל גברים הוא 70-75 ° (זווית sublip).

כדי לחזות את תהליך הלידה, חשוב לדעת את גודל האגן של האישה. חשיבות מעשית היא בגודל של אגן קטן וגדול. המרחק בין שתי העליונות ואת קוצי כסל המעולים הקדמיים (spinarum distantia) בנשים של 25-27 סנטימטר. המרחק בין עצמות כסל kryyaev הנקודות הרחוקות ביותר (distantia cristarum) שווה 28-30 סנטימטר.

רזולוצית קלט ישירה אל אגן קטן (נכון או גינקולוגיות, המצומד -. Conjugata ורה, ים gynaecologica) נמדד בין צוק עצם העצה ו לנקודה החיצונית של תִצמוֹדֶת הערווה האחורית. גודל זה הוא 11 ס"מ.

קוטר רוחבי (קוטר transversa) של הכניסה לאגן קטן - המרחק בין הנקודות המרוחקות ביותר של קו הגבול - הוא 13 ס"מ.

קוטר אלכסוני של הכניסה לאגן קטן הוא 12 ס"מ, והוא נמדד בין המפרק המקודש של צד אחד של האגן לבין גובה הערווה-הערווה של הצד השני.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.