Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

גורם של צלצול באוזניים

המומחה הרפואי של המאמר

מנתח בטן
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.11.2021

לעתים קרובות אנשים  מצלצלים באוזניהם. פתולוגיה זו יכולה להתקדם ללא כאב, אבל זה כרוך באי נוחות פסיכולוגית, מתח, גורם לאנשים להיות עצבניים. ברפואה, תופעה זו מוגדרת כטינטון. אבל מחלה כזו לא קיימת. זה רק אחד הסימפטומים של מחלה אחרת, אשר יכול להיות רציני למדי. בעבר האמינו כי פתולוגיה זו נמצאת רק אצל קשישים. אבל היום, כמובן, זה רחוק מן המקרה. יותר ויותר צעירים, ואפילו ילדים, סובלים מסימפטום זה.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

גורם ל

מותנות אלה שלוש קבוצות: תוצאה של טראומה, מחלה, פתולוגיה של איבר השמיעה.

השפעה בלתי צפויה של שמיעה חדה, כמו גם חשיפה קבועה ומתמשכת לרעש חזק, רעשים, תנודות, עיוות של העברת התנדנדות גל קול דרך מערכת השמיעה, חרקים וחדירה נוזלית. צלצול באוזן יכול להיות בשל העובדה כי נוצר גופרית תקע. זה מסוכן להתעלל בסמים שמרגשים את מערכת העצבים, אלכוהול, סמים, אנרגיה. גנטמיצין מסוכן, בעל השפעה אוטוטוקסית, פוגע במבנים שונים באוזן.

ציוץ יכול להיות עקב דלקת או נפיחות של האוזן, כתוצאה ממחלות האחרונות. על צינור אוסטאצ'יאני, microflora חיידקי ויראלי מן nasopharynx יכול להתפשט לאוזן. טראומה מסוכנת אל הראש, האוזן, הפנים של הגולגולת, זעזוע מוח, שינויים הקשורים לגיל באגן השמיעה, שיבוש הפעילות העצבית והרגולציה הנפשית, חריגות מבניות ופונקציונליות של איבר השמיעה. לפעמים הגורם הוא ממאיר, שפיר של neoplasms של המוח, הצוואר. יש דלקת, נפיחות ו neoplasm של עצב השמיעה.

לעתים קרובות, מצלצל מתרחשת עם טרשת עורקים, צמצום לומן כלי הדם, נפגעות במחזור מוחי, שיבוש, osteochondrosis, ספונדילוזיס, שבר בקע.

 • מצלצל באוזן לאחר הפיצוץ

לאחר התפוצצות, זה יכול להיות זמן רב לצלצל, שכן גל ההדף פועל כגורם מזיק חזק, פגיעה במבנה של האוזן הפנימית ואת הקרום הטימפני. בדיקה הכרחית וטיפול הולם. במקרה של נזק חמור נדרשת התערבות כירורגית.

 • מצלצל באוזניים לאחר הירי

בגלל יריות, ייתכן שיש רעש באוזניים. ברגע הירי, מתפתח קול חד, אשר פוגע בקרום הטימפני, או גורם תנודות אינטנסיבי שלה. הם יכולים להתמיד במשך זמן רב. יש צורך לעבור בדיקה, לבדוק את מצב המוח, אוזן תוף האוזן. ורק אחרי זה, אתה יכול לרשום את הטיפול המתאים.

 • טינטון לאחר זעזוע מוח

לאחר זעזוע מוח, צלצול באוזניים עלול להתרחש. לרוב זה מתרחש כתוצאה מהנזק למבנים השונים של האוזן. עצבים השמיעה, העצמות, או קרום טימפני יכול להיפגע. לעתים קרובות זה תוצאה של תהליך דלקתי, התכווצות, דימום, הפרעה במחזור הדם או זעזוע מוח.

 • מצלצל באוזניים אחרי מוסיקה רועשת

ראשית, מוסיקה רועשת היא גל רטט חזק, אשר נתפסת על ידי מבנים vibrational של האוזן הפנימית - שלפוחיות השמיעה ואת הממברנה הטימפנית. מוסיקה רועשת מדי עלולה להזיק למבנים אלה, ולגרום לקרע שלהם, לרטט שגוי.

שנית, האוזן יכולה להסתגל לתנודות קול גבוהות, וקשה לו להתארגן מחדש למצב התפיסה הרגיל. חלק מהזמן, המבנים המתנדנדים של האוזן ישתנו באותם מפתחות, אשר התאימו למוזיקה רועשת, וכתוצאה מכך צלצול באוזניים.

בדרך כלל רגשות אלה עוברים מעצמם בתוך 24 שעות. אם הם לא עוברים מספיק זמן רב, אתה צריך לראות רופא, לבחון ולגלות את הסיבה לתופעה כזו. לעתים קרובות, אתה יכול להיפטר מצלצל רק על ידי ביטול הסיבה להתרחשות שלה.

 • מצלצל באוזניים אחרי הקונצרט

לאחר הקונצרט, יש לעתים קרובות רעש באוזניים בשל העובדה כי יש קולות חזקים וחדים המתרגמים את עור התוף ואת מבנים רטט אחרים של האוזן לקצב צליל שונה. לאחר חשיפה ארוכה לאוזן של קול רם, מנתחי השמיעה מותאמים לתדר זה. אז קשה לשנות את האוזן למשטר אחר, נורמלי.

עור התוף ושרירי השמיעה הפנימיים ממשיכים לרטוט תחת אותו רטט קול שהיה נוכח בקונצרט (מכיוון שכל צליל הוא גל קול, או רטט שמשפיע על האוזן שלנו). מסיבה זו יש לעתים קרובות רעש וצלצול באוזן.

 • טינטון אחרי סקס

בשל רגשנות מוגזמת ו רגישות, lability של מערכת העצבים, overstrain נפשי. מגביר את הרגישות של העצבים, כולל השמיעה. הוא כל הזמן מגורה ומקנה דחף לחלקים המתאימים של המוח. זה מספק תשובה.

 • טינטון לאחר אלכוהול

אלכוהול יש השפעה רעילה על האוזן. עלול להזיק לרכיבים העצביים השמיעתיים הקוליים. אלכוהול יש השפעה גוון וממריץ על מערכת העצבים המרכזית, כך דלקת של העצב אפשרי.

 • מצלצל באוזניים אחרי ARVI

לאחר ARI לעתים קרובות מספיק רעש, צלצול ואפילו כאב באוזניים. הסיבה לכך היא סיבוכים באוזן. הנזופרינקס והלוע בזמן המחלה מושפעים מתהליך זיהומי ודלקתי. תהליך זה יכול להתפשט לאוזן. זה קורה דרך צינור אוסטאצ'יאן, המחבר את האוזן הפנימית nasopharynx. אם יש לך רגשות כאלה, אתה צריך ליצור קשר עם otolaryngologist אשר יבדוק ו לרשום את הטיפול הדרוש.

 • טינטון לאחר שפעת

לעתים קרובות, לאחר שאדם נרפא משפעת, הוא מתחיל לצלצל באוזניו. זאת בשל העובדה כי הזיהום של nasopharynx ואת דרכי הנשימה יכול לחדור לתוך האוזן. חדירה כזו מובילה לדלקת ולזיהום, מצלצלת.

 • מצלצל באוזניים לאחר הצטננות

לאחר קר, טינטון מתפתח לעתים קרובות. זה יכול להיות בגלל סיבות רבות, ולכן כאשר סימנים אלה מופיעים אתה צריך לראות רופא ולהיבדק. כשלעצמו, הרעש באוזניים אינו מתעורר, הוא יכול לנבוע כתוצאה ממחלה אחרת, או מסיבוכים. לעתים קרובות, הרעש באוזניים מופיע כתוצאה מזיהום האוזן התיכונה או הפנימית.

כאשר קר מפתחת תהליך זיהומיות, בעיקר בשל וירוסים או חיידקים. המיקרופלורה של הנזופרינקס והלוע הוא גם מופרע. כל זה מוביל להתפתחות של תהליך דלקתי. Nasopharynx ואוזן לחבר את צינור אוסטאצ'יאני, אשר דלקת יכול להתפשט זיהום יכול להיות מועבר. לאחר האוזן, הזיהום משפיע על החלקים השונים שלו, גורם לעווית, גירוי, מה שמוביל את המראה של תחושות כואבות, רעש וצלצול באוזניים.

לעתים קרובות, על מנת למנוע צלצול באוזניים, יש צורך לרפא את המחלה הבסיסית, שאחריה הרעש יעבור באופן עצמאי כאל השפעה משנית. לפעמים, תרופות מיוחדות ייתכן שיהיה צורך לטפל ולהסיר דלקת וזיהום ישירות באוזן. אבל אתה צריך לזכור כי האוזן לא ניתן לטפל באופן עצמאי. יש צורך להתייעץ עם רופא אשר יבצע את כל המחקרים הנדרשים, להעריך את מצב האוזן ולהמליץ על טיפול בטוח. סיבוכים מסוכנים עם הקרבה של הממברנה הטימפנית והמנגנון הווסטיבולרי, שהוא חלק חשוב מהמוח.

 • מצלצל באוזניים לאחר זעזוע מוח

זעזוע מוח יכול להיות מלווה על ידי הפרה של תפיסה שמיעתית, תחושה שמשהו מצלצל, נע באוזן. הסיבה היא בדרך כלל נגע פתולוגי של המרכז השמיעתי, אשר מרכז את העבודה של כל רכיבי המערכת השמיעתית. זה גם יכול להיות קשור הפרה של מחזור הדם במוח, דלקת של עצב השמיעה.

 • טינטון לאחר אימון

מופיע בעבודה מוגזמת, מאמץ פיזי מופרז. במקביל, לחץ הדם עולה בחדות.

 • מצלצל באוזן לאחר דלקת האוזן

אוטיטיס היא מחלה שבה האוזן התיכונה מודלקת. המחלה יכולה להיות חד צדדית או דו צדדית. הגורם למחלה הוא התפשטות התהליך הדלקתי מאזורים סמוכים לאוזן, כמו גם זיהום באוזן התיכונה. זה מלווה נפיחות, הסמקה. את המרק אפשר להקצות מהאוזן. בדרך כלל זה כאבים, אבל בהדרגה תהליך דלקתי עולה, הוא יכול לכסות את כל האזורים הגדולים של האוזן, וכתוצאה מכך כאב, תחושות לא נעימות אחרות. כל זה מלווה צלצול ורעש באוזניים.

אם יש פריקה בצורה של נוזל מופרז עם זיהומים בדם, זה עשוי להצביע על נזק הקרום הטימפני. במקרה זה, הצלצול מגביר, הופך להיות קבוע וכואב עבור המטופל, מתיש אותו, מונע ממנו לישון בלילה. כתוצאה מכך, יש כאב ראש, סחרחורת, מיגרנות להתפתח. במקרה זה נדרשת תשומת לב רפואית דחופה, החולה זקוק להתערבות כירורגית. Otitis הוא רגיש יותר לילדים, כי יש להם צינור אוסטאצ'יאני המחבר את האוזן ואת nasopharynx הרבה יותר קצר. כתוצאה מכך, הזיהום של nasopharynx חודר לתוך האוזן גורם לדלקת.

 • מצלצל באוזניים עם דלקת גרון

עם סינוסיטיס, תחושות לא נעימות יכולות להיות קשורות לחדירה של הזיהום ולפיתוח של תהליך סרקתי, דלקתי או מדבק. לעתים קרובות על רקע של דלקת הגת, דלקת השד או טופו-אוטיטיס מפתחת, נוזל מצטבר, אשר משבש את הפעולה הרגילה של תאי שיער, צלצול מתפתח, ועוד.

 • מצלצל באוזניים עם נוירוזה

נוירוזה מלווה לעתים קרובות על ידי צלצול, כפי שהוא מקדם את הפיתוח של תהליכים דלקתיים בעצבים. עצב השמע גם inflames, אשר מגביר את הרגישות. נוירוזה מלווה בהפרעות מבניות ותפקודיות של העצבים, הרס קשת הרפלקס. אם השינויים הם הפיכים, אפשר לבצע טיפול ולסלק את הפתולוגיה. אם השינויים הם בלתי הפיכים, הצלצול ימשיך ללוות את האדם למשך שארית חייו.

 • מצלצל באוזניים עם VSD

Vegeto-דיסטוניה כלי הדם מלווה הפרה של הטון כלי הדם על ידי טיפות לחץ תכופות וחדות, אי ספיקה מוחי. כתוצאה מכך, איברים שונים סובלים. הפתולוגיה מלווה סחרחורת, עווית של כלי דם, הזעה מופרזת. אולי יש פאניקה, פחד, חרדה.

 • טינטון עם גיל המעבר

אצל האדם יש טרנספורמציות חיוניות. הרקע ההורמונלי, הפעילות של מערכת העצבים משתנה. על רקע כל זה, יש ירידה ברגישות, תקלה של איברים ומערכות מסוימים.

לעתים קרובות, מידע שמגיע מבחוץ אינו מטופל כראוי. אם המידע מעובד בצורה לא נכונה, במצב של חסינות מופחתת, תהליכים דלקתיים שונים יכולים להתפתח. מצלצל באוזניהם של האוזניות

אוזניות לא רק לשדר ולהגביר את גל הקול. אחד החסרונות של מכשיר זה הוא רעש נוסף ותנודות המתעוררים במהלך המבצע. לפיכך, השמיעה הופכת פחות חדה, אדם אינו מזהה צלילים רבים. כמו כן, האוזנייה מוכנסת ישירות לתוך האורייקל, ולכן הפחתת הנתיב הנדרשת כדי להפיץ את גל הקול מתפתח. מצלצל באוזניים ובראש

מציין הפרה של מחזור הדם במוח, לחץ דם גבוה או קפיצות בטון וסקולרי. כמו כן, מצב זה נחשב טבעי למדי במקרה של הפרת עצבים, כלי דם, ואת החסימה שלהם.

 • מצלצל באוזניים עם osteochondrosis

ב osteochondrosis, אדם לעתים קרובות מצלצל באוזניים. הסיבה היא כנראה הפרה של עצב הצוואר. כמו כן יש הפרעה של זרימת הדם, זרימת הדם מחריף, היפוקסיה מתרחשת. ואז רגשות דומים אחרים מצטרפים, סחרחורת מתפתחת.

לעתים קרובות, תופעות כאלה מלווה המראה של עצבנות, עצבנות. יש תנודות חדות במצב הרוח, יש סחרחורת, אשר מוגברת במיוחד במהלך תנועות הראש. יש גם כאב באוזניים, ברקות, בעורפים.

יכול להיות שיש כאב ועייפות בצוואר, אשר מתפשט לחלקים אחרים של עמוד השדרה. חוסר תחושה של אזור צוואר הרחם, האוזן, ואת האזור הזמני יכול להתפתח. יחד עם זה, דמדומים החזון מחמיר ו אדוות מופיעות בעיניים. יש ירידה בזיכרון, אדם הופך להיות קשוב, מוסחת.

אם הגורם לצלצולים באוזניים הופך לאוסטאוכונדרוזיס, המטופל מרשם תרופות וסקולריות ואנטי-דלקתיות, chondroprotectors וויטמינים. השפעה חיובית על תרגילים טיפוליים, תרגילי נשימה, תרגילי הרפיה ומדיטציה, כמו גם פיזיותרפיה, עיסוי, עטיפה, טיפול ידני.

 • טינטון בלחץ נורמלי

צלצול באוזניים יכול להתרחש בלחץ נורמלי. זה יכול להיות קשור לתנודות בלחץ, או שזה לא יכול להיות שום קשר עם זה. תחת לחץ נורמלי, יכולות להיות סיבות רבות אחרות הגורמות רעש באוזניים. לדוגמה, לא עורקי, אבל לחץ תוך גולגולתי יכול להיות מוגברת.

ייתכן שיש עצב צבוט, הפרעה במחזור הדם, תהליך דלקתי באוזן הפנימית, תגובה אלרגית או נפיחות. הסיבות ניתן לציין ללא הגבלת זמן, ולכן הדבר הראשון שצריך לעשות כאשר מופיעים סימפטומים כאלה היא שהם יתייעצו עם רופא ועוברים את הבדיקה הנדרשת. רק לאחר שהרופא קובע את סיבת הרעש באוזניים ואת המחלה הבסיסית שמעוררת אותו ניתן לקבוע את הטיפול הדרוש.

 • טינטון בלחץ גבוה

לחץ מוגבר גורם לשינויים מבניים ותפקודיים בכלי הדם הקטנים. כלי הדם, המנגנון הווסטיבולרי, הנמצא באוזן הפנימית, משתנים במיוחד.

כמו כן, לחץ דם גבוה מלווה עווית של כלי דם מוחיים, אשר משפיע על האיברים הפנימיים, כולל האוזן, הממברנה הטימפנית. כלי הדם לאבד גמישות, אספקת דם לרקמות מופרע. יש גם היפוקסיה, אשר מלווה חוסר חמצן, כמות מופרזת של פחמן דו חמצני, אשר יש השפעה רעילה על הגוף. כל זה מוביל לסחרחורת, לקוי בתיאום ותחושה של איזון, רעש באוזניים, צלצול. לחץ תוך גולגולתי יכול להגדיל באופן משמעותי, מה שמגדיל את צלצול.

שליטה בלחץ ניתן לעשות עם תרופות לנרמל את זרימת הדם, למנוע עווית כלי הדם. במידת הצורך, תרופות מרשם שמטרתן הורדת רמת הכולסטרול בדם.

 • טינטון בלחץ נמוך

לחץ דם נמוך יכול להיות מלווה כאב, רעש, זמזום, ותחושות אחרות באוזניים. לעתים קרובות זה קורה על רקע של בחילה, חולשה, סחרחורת, ערפל לפני העיניים, צלליות מעורפל. חולשה כללית, עייפות, אדישות, נמנום עלולים להתפתח.

כל זה נובע מחוסר חמצן, היפוקסיה מתפתחת. זה משפיע על כלי הדם, המוח.

 • טינטון אחרי השינה

לאחר חלום, יכול להיות רעש באוזניים עקב לחץ מופחת, או פעילות לא מספקת של שערות השמיעה שעדיין לא הופעלו לאחר מנוחה. בדרך כלל, עבור התפיסה הרגילה של הצליל, שערות השמיעה נפגשות שתופסות את גל הקול, מעבדים אותו באופן מסוים. עם פתולוגיות שונות, מצבי תפקוד יוצאי דופן, חריגות התפתחותיות, עם מחלות אחרות, תנודה בלתי נשלטת, מהירה של השמיעה עלולה להתרחש, מה שמוביל תחושה של צלצול ורעש באוזניים.

trusted-source[6]

פתוגנזה

בלב הפתוגנזה הוא הפרעה לתפקוד תקין של הממברנה הטימפנית והמבנים השמיעתיים של האוזן הפנימית. הממברנה הטימפנית ממוקמת בתוך האוזן ומחלקת אותה פנימה ולאמצע. זה קול מקבל קול, איבר להפוך כי תופס גל הרטט קול מעביר אותו מבנים הבאים. מבפנים אל עור התוף שלושה שלפוחית השמיעה. הקרום הטימפני מעביר את הגל הרטט למבנים אלה.

מן העצמות, הגל מועבר הלאה - כדי שבלול, שהוא המבנה של האוזן הפנימית, מלא נוזל. תנועת הנוזל תורמת לעובדה שתאי השיער מתחילים לרטוט, המרפדים את שבלול העור מבפנים. כאן, גל הקול הופך לדחפים עצביים, אשר מועברים דרך סיבי העצבים למוח. שם, האות המתקבל מעובד והופך לתגובה הולמת.

אם מבני השיער, או אלמנטים אחרים של האוזן הפנימית ניזוקו, ישנם ליקויי שמיעה שונים, כגון צלצול באוזניים, אובדן שמיעה, רעש, זמזום. יכולות להיות מחלות שבהן תאי השיער נעים כל הזמן. זה מוביל את העובדה כי צליל קול כל הזמן נכנס למוח, גם כאשר האדם הוא בשתיקה מוחלטת.

הצלצול יכול להתרחש גם כאשר העברת דופק הקול דרך המסלולים העצביים למוח נפגעת. לדוגמה, דלקת של עצב השמיעה, בצקת שלה, neoplasm על העצב יכול להתפתח. כל המבנים של מערכת האוזן קול עיבוד יכול להיפגע, כולל שבלול, שלפוחיות שמיעה, קרום טימפני. הסיבה של צלצול יכול להיות דלקת של צינור אוסטאכיאני, אשר מתרחשת כתוצאה של זיהומיות, תהליך דלקתי, דלקת של הפנים הסמוך ואת עצם העצם.

trusted-source[7], [8], [9], [10], [11], [12]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.