Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

גרורות במעי

המומחה הרפואי של המאמר

מנתח, אונקורגורגן
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021

בעשורים האחרונים, שכיחות של סרטן המעי הגס גדל מספר לקפל. לרוב, סרטן המעי משפיע על אנשים בגילאים, על פי הסטטיסטיקה, הגיל הממוצע של חולים שאובחנו עם זה הוא 50.

מדענים עדיין לא נתנו תשובה סופית לשאלה "מה גורם לסרטן המעי ולגרורות?". אבל אלה קבוצות של גורמי סיכון שיכול להוביל מחלות מעי אונקולוגיות ידועים. הגורם הראשון הוא תזונה. זה ידוע כי מזונות מסוימים, למשל, בשר ושומנים מן החי, מכילים סיבים טבעיים מאוד. זה מאט את ההתקדמות של מוצרים דעיכה דרך המעי. לפעמים החומרים הגורמים לגידול סרטני הם חלק מהמוצרים או מיוצרים בגוף. בגלל התנועה האיטית של תכולת המעי, חומרים אלה משפיעים זמן רב מדי על קירות המעי, מה יכול לגרום לסרטן המעי ולגרורות. כמו כן, התחלתה של מחלה זו יכולה להשפיע על מחלות מעיים אחרות שנמשכות זמן רב מדי או שיש להן צורה כרונית. בנוסף, הוכח כי סקס אנאלי יכול גם לעורר כמה גורמים של תפקוד לקוי של המעי, אשר לאחר מכן להוביל neoplasm.

סרטן המעי מתקדם בקצב איטי למדי - הגידול גדל ויוריד את פי הטבעת במשך כשנתיים, לפני שהוא מתפשט לכל חלל המעי. לאחר מכן, הגידול משפיע על איברים ועצמות בקרבת מקום. גרורות נישאים על ידי איברים פנימיים באמצעות דם ולימפה. ככלל, סרטן המעי "מפיץ" גרורות לכבד, לריאות ולבלוטות הלימפה הקרובות ביותר.

להפריד את ארבעת השלבים של סרטן המעי, בהתאם לחומרת המחלה:

 1. בשלב הראשון אין גרורות, גידול קטן (לא יותר משני סנטימטרים) משפיע על רירית המעי.
 2. בשלב השני, גודל הגידול מגיע לחמישה סנטימטרים, הגידול אינו מעבר לגבולות המעיים. אין גרורות או יש גרורות בודדות לבלוטות הלימפה הקרובות.
 3. השלב השלישי מאופיין בגודל גידול של יותר מחמישה סנטימטרים, החוצה את דופן המעי ומתחיל להתפשט מעבר לגבולותיו. יש גרורות רבות באזור של בלוטות הלימפה הקרובה.
 4. השלב הרביעי והחמור ביותר מאופיין בגידול סטטי עצום, המתפשט לכל האיברים, הרקמות והעצמות של האגן הקטן. יש גרורות רבות לאזור של בלוטות הלימפה הקרובה גרורות מרוחקות מערכות איברים אחרים.

ישנם מספר סימנים שיכולים להצביע על נוכחות של גידול סרטני במעי. תסמינים טיפוסיים זה כמו פריקת מפי טבעת עם זיהומים בדם, חניכיימיים מוגלות, אי נוחות באזור של פי הטבעת והפרעת מעי מתפקדת (שלשול או עצירות), כאבים בעת מתן צואה. סימפטום כזה לא תמיד מדבר על סרטן, אלא כדי להבהיר את המצב וליצור אבחנה מדויקת עבור ביטויים כאלה, עליך להתייעץ עם הרופא שלך כדי לאשר או לא לכלול את הנוכחות של אונקולוגיה.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11]

סרטן המעי וגרורות בכבד

על פי הסטטיסטיקה, סרטן המעי לעיתים קרובות גרורות לכבד. גרורות הן תצורות "הבת" של כל גידול תת-תקני. הם נוצרים בשל המרווח של תאים סרטניים דרך הגוף באמצעות נוזלי תחבורה, כגון לימפה או דם. העובדה כי הגידול בדרך כלל משפיע על גרורות של הכבד אינה מקרית והוא בשל המאפיינים הפיזיולוגיים של איבר זה. העובדה שמשימת הכבד היא דטוקסיפיקציה, כך שכמעט כל הדם המסתובב בגוף עובר דרך הכבד. אז הכבד עובר את עצמו לשני ליטר דם לדקה. גרורות באיבר זה פוגעות באופן משמעותי בתפקודו ומאטות את פעולת הכבד. אחרי הכל, מלבד דטוקסיפיקציה, הכבד מבצע כמה תהליכים ביוכימיים מורכבים יותר בגוף. גרורות גם להחריף את המצב הכללי לגרום לתסמונת כאב, אשר לחלוטין מפר את פעילותו החיונית של האדם. סרטן המעי וגס לכבד כיום ניתנים לטיפול רפואי וכירורגי. למרבה הצער, תרופה מלאה blown עבור סרטן עדיין לא נוצר, אבל תרופות מודרניות מאוד להקל על מצבו הכללי של אדם יכול להאריך את חייו של המטופל במשך תקופה ארוכה של זמן. סרטן המעי וגרורות לכבד, בנוסף להשפעות הרסניות על האיברים הנגועים, גורמים למספר סיבוכים. סיבוכים כאלה יכולים להיות העברתם של כמה ורידים חשובים, אשר יכול לגרום למחלה כמו צהבת מכנית. בנוסף לנזק לגוף, צהבת מכנית חוסמת את האפשרות לטפל במחלה הבסיסית.

trusted-source[12], [13], [14], [15], [16], [17], [18], [19], [20]

סרטן המעי וגרורות לריאות

מומחים בתחום של סרטן טוענים כי המפתח להחלמה באבחון של "סרטן המעי הגסט לריאות" הוא יישום בזמן לקבלת עזרה רפואית. למרבה הצער, רוב החולים פונים לרופאים עם בעיה זו בשלבים המאוחרים של המחלה, שכן המחלה היא בעלת אופי עדין. אבל זה מאוד מסבך את הטיפול ואת תוצאה חיובית. הרופאים ממליצים על בדיקות קבועות, גם בהעדר תסמינים אופייניים. כמו כן, חשוב מאוד לקחת ברצינות את הבחירה של שיטות הסקר. היום בעולם הקהילה הרפואית אין בדיקה פה אחד ומערכת אבחון.

בשל העובדה כי לעתים קרובות יותר סרטן המעי הגס גרורות גרורות בכבד, הן חולים ורופאים לאבד את החשיבות של בדיקה בקנה מידה מלא של האורגניזם כולו. בינתיים, המקום השני בתדירות של היווצרות גרורות בסרטן המעי הוא נכבש על ידי הריאות. עם זאת, תשומת לב מועטה מוערכת למחקר הריאה. יש נקודת מבט אלטרנטיבית של רופאים הסבורים כי לסרטן המעי יש סדר גודל רב יותר במבנה של גרורות מאשר ריאות מאשר כל איבר אחר.

מדענים בריטים שערכו מחקרים סטטיסטיים על "סרטן המעי וגבי הריאות" פירסמו את התוצאות הבאות. כך שבין 100% מהחולים שנבדקו, לאחר טיפול מסוים, 25% סבלו מהתקדמות המחלה. ב -19% מהחולים הללו אובחנו גרורות ריאה. שאר 6% מהמקרים התאפיינו בגרורות לאיברים אחרים ולמערכות הגוף. נתונים אלה מצביעים על הצורך בבדיקות ריאה מדויקות יותר במקרים של אבחון סרטן המעי. השיטה המועדפת ביותר של החקירה במקרים כאלה היא טומוגרפיה ממוחשבת.

כולם יודעים שסרטן הוא אבחון נורא מאוד בעולם של היום וגורם טראומה לאדם, אולי בקנה אחד עם פציעות פיזיות. בתקופה קשה זו של חיים של חולים שלא יכול נדוש לשים לב לחוסר מחקרים של הגוף להיות עייף מדי של אבחון, טיפול האינסופי, ורופאים, או פשוט לא יודע על בדיקת החובה של האזור בדרכי נשימה. עם זאת, זה יש רמה גבוהה מאוד של חשיבות, שכן הוא יכול לעלות אפילו חיים. באותו מחקר, נקבע כי בקרב כל החולים עם גרורות ריאה, לאחר בדיקה וטיפול מלאים במשך שלוש שנים לפחות, לא נמצאה עדות להתקדמות המחלה.

trusted-source[21], [22], [23], [24], [25], [26], [27], [28], [29], [30]

סרטן המעי הגס עם גרורות

המעי הגס הוא החלק האחרון של מערכת העיכול. בין המקרים של מחלות אונקולוגיות של מערכת העיכול, סרטן המעי הגס עם גרורות הוא השלישי בתדירות. הגיל של מחלה זו הוא בממוצע 45 עד 60 שנים. אינדיקטורים על מספר החולים עם אבחנה דומה אינם נבדלים לפי מין - גברים ונשים כאחד חולים באותה תדירות. לאחרונה, הרופאים נוטים יותר ויותר לחשוב כי אחד הגורמים העיקריים של תצורות אונקולוגיות במעיים הוא אורח חיים בלתי פעיל ותת תזונה. מקובל לחשוב כי הסרטן הנפוץ ביותר של המעי הגס עם גרורות נמצא אצל אנשים אלה, שרובם דיאטה הם שומנים מן החי, תוך צריכת מינימלית של מוצרים המכילים סיבים צמחיים. הופעתו של סרטן המעי הגס קשורה ישירות למיקום הגידול במעי ובשלבי המחלה. מאז הפעם הראשונה לאחר הופעת הגידול אינו מתבטא בשום אופן, הם מבקשים עזרה רפואית, ככלל, בשלבים המאוחרים של המחלה. אבחון בזמן וטיפול של רופאים מאוד להקל ולהאיץ את תהליך הטיפול.

ראוי לציין כי נטייה גנטית ממלא תפקיד משמעותי הגורמים להופעת סרטן המעי הגס. לכל מי שיש לו קרוב משפחה עם מחלות אונקולוגיות או מחלות המעי הגס יש סיכון גבוה לפתח מחלה דומה בעצמו. יש גם רמה גבוהה של סיכון כזה אצל אנשים שיש להם תהליכים דלקתיים במעי או קוליטיס ulcerative. למרות סטטיסטית, קבוצה זו של אנשים הוא הפחות רגישים למחלה, יחסית לשאר. ברוב המקרים, סרטן המעי הגס עם גרורות מתפתח באופן ספונטני. למרות העובדה כי ריבוי של גורמים שיש להם קישור עם המחלה, כגון דיאטה נכונה או צריכת אלכוהול מוגזמת על פני תקופה ארוכה של זמן, או תורשה, אך מה בדיוק גורם המחלה לא הוקם ומדענים ברחבי העולם באופן פעיל עובדים על זה שאלה.

trusted-source[31], [32], [33], [34], [35], [36], [37], [38], [39]

סימפטומים של גרורות במעי

מחלות אונקולוגיות של המעי מתפתחות באיטיות יחסית, שכן פרק זמן ארוך מספיק לא מראה סימפטומים כלשהם. תסמינים של גרורות במעי הם שונים לחלוטין, בהתאם למיקום שלהם במעי ואת מידת הנזק איברים. יש סימפטומים כאלה של גרורות במעי:

 • בידוד של כמות מסוימת של דם יחד עם התוכן של המעי. זה, לרוב, הופך גלוי בבירור בשלבים האחרונים של סרטן. בפעם הראשונה את כמות הדם הוא כל כך קטן, כי הוא פשוט לא שם לב. ללא קשר לעובדה כי נוכחות של פריקה בדם בצואה עשוי להצביע על מספר מחלות אחרות, בזיהוי סימפטום זה מומלץ המומחה להתייעץ מהר ככל האפשר. זה נכון במיוחד של אנשים בגיל מתקדם.
 • בעיות מתמיד עם עיכול ותחושות של אי נוחות בבטן. זה יכול להיות מגוון של סימפטומים, כגון גזים חזקים תכופים, כאבים כרוניים באזור הבטן, רוטט או ברור מדי תחושה של "איזה סוג של תהליך" המתרחשים בבטן. זה אופייני כי התלונה הנפוצה ביותר באבחון הראשוני היא זו: "התחושה שמשהו מתרחש כל הזמן בבטן". חשוב לזכור כי ברמה נורמלית של בריאות אדם לא צריך להרגיש כל התהליכים המתרחשים בגוף יותר מדי בבירור.
 • הפרעת מעיים. זה יכול לבוא לידי ביטוי כמו עצירות, אשר אינו עובר לאחר שינוי הדיאטה ונטילת תרופות, וכן שלשולים.
 • מרגיש לא מרוקן לחלוטין של קרבים לאחר שרפרף.
 • במקרים בהם קיים גידול בגודל גדול, עשויה להיות עלייה גדולה בגודל הבטן או בבליטה בולטת במקום אחד באזור הבטן. אין לבלבל את הסימפטומים האלה עם מלאות הרגיל או עלייה במשקל ונפח הגוף. במקרים של גידול, הבטן המוגדלת הופכת ונראית לא מידתית.
 • חולשה כללית, תסמונת אסתנית, ירידה חדה במשקל הגוף, בעיות בתיאבון, בחילה או הקאות, עלייה קלה בטמפרטורה, שאין להם סיבות אחרות.
 • התפרצות פתאומית של צהבת יכולה לסמן כי הסרטן התפשט לכבד או לכיס המרה.
 • במקרים חמורים יותר, קיימת נטייה לפתח חסימת מעיים. הסיבה לכך היא כי גודל גדול של הגידול הסרטני יוצר חסימה בחלל המעי ואת ההמונים מעובד לא יכול לנוע בחופשיות ליציאה. בגלל הצטברות זו של צואה מתרחשת במעי במקום אחד, אשר בסופו של דבר מעורר מתח רב (ולעיתים קרע) קירות המעי הגס. כזה סימפטום כגון ileus עשוי להיות מאופיין גם על ידי ההיעדרות הממושכת של יפליט צואה וגז, תסמינים כואבים חזקים מאוד בתוך חלל בטן, תת התזונה, בחילות קשות ומתעוותים נפיחות בלתי נסבלות קריטיות. ראוי לזכור כי חסימת מעיים הוא מסוכן ביותר עבור החיים ודורש טיפול רפואי מיידי. רופאים מתעקשים כי כל בני האדם, ובמיוחד מגיל 45 שנים שהופיע חסימה במעיים או תסמינים רומז לה, מתקשרים מיד נבדקו לנוכחות של תצורות סרטן חלל המעי ללא סיבה נראית לעין.

אבחון גרורות במעי

אם יש לפחות סימפטום אחד מן האמור לעיל, אשר עשוי להצביע על נוכחות של תצורות אונקולוגיות באזור המעי, עליך לפנות למוסד הרפואי בהקדם האפשרי. לאבחון והתקנה של אבחנה מדויקת. ישנן מספר שיטות של אבחון במקרים כאלה.

האבחון העיקרי של גרורות במעי הוא ניתוח של צואה על נוכחות של אלמנטים דם זה, שכן נוכחות של דם הוא אחד הסימנים המוקדמים של המחלה. בעזרת ניתוח כזה, אפילו כמויות קטנות מאוד של דם ניתן לאבחן, המתרחשים בשלבים הראשונים של המחלה. אלה אנשים אשר מסיבה כלשהי יש סיכון מוגבר לסרטן, הרופאים ממליצים להם באופן קבוע לקחת ניתוח כזה, במיוחד לאחר תורו של 45 שנים.

יש גם אבחנה של גרורות במעי, כמחקר אצבע. מחקר זה מאפשר לך לקבוע את נוכחותו של הגידול בחלקים האחרונים של פי הטבעת. מחקר זה מורכב מהעובדה שהרופא בודק את המשטח הפנימי של המעי באצבע. זוהי גם אחת השיטות הפשוטות ביותר של מחקר זה מאפשר לקבוע את הגידול אם הוא ממוקם ליד הפתיחה האנאלי. למרות שחולים רבים רואים בשיטה זו קושי או בלתי מקובל בשל הצד המוסרי של השאלה, מחקר אצבע הוא באמת עדין ופשוט יחסית לשיטות אחרות מחמירות יותר.

מחקר על ידי כניסה לתוך המעי באמצעות פי הטבעת של צינור גמיש נקרא sigmoidoscopy. זוהי גם דרך לאבחון תצורות אונקולוגיות בחלק התחתון של המעי. בעזרת צינור זה, הרופא בוחן את המשטחים הפנימיים של הריריות הריריות עבור תצורות שליליות.

שיטה נוספת של אבחון מאפשר לך לחקור כמעט את כל חלל המעי, כמו גם לקחת דגימות רקמות לניתוח מפורט יותר. שיטה זו כוללת את העובדה כי הרופא בוחן את המעי על ידי החדרת מכשיר אופטי גמיש דרך פי הטבעת והוא יכול לצפות כמעט את כל הרירית לשינויים שליליים.

טומוגרפיה של המחשב גם מאפשרת לך לאבחן סרטן בחלל המעי. שיטה זו של אבחון היא כי המטופל ניתן לפתרון רפואי מיוחד משקה, שעוטף את לומן מעיים הפנימי ולאחר מכן באזור המעיים הוא הציג גז מיוחד קיר הגוף הזדקף ניתן להציג את התמונה לצג מפורטת, לבחון היטב את חלל הגוף בנושא תצורות זרות.

החובה היא ביופסיה, כך שיש הזדמנות לבחון את הרקמות ולגלות בהם את נוכחותם או היעדרם של תאים סרטניים. אם האבחנה אושרה לאחר ביופסיה, מספר שיטות אבחון נוספות נקבעו, כגון אולטראסאונד של אגני האגן ואזור הבטן, פלואורוגרפיה או צילום רנטגן בחזה ועוד.

trusted-source[40], [41], [42], [43], [44], [45], [46], [47], [48], [49], [50], [51], [52]

טיפול בגרורות במעי

עד כה, הדרך הנפוצה ביותר לטיפול גרורות במעיים היא טיפול כירורגי. מטרת הטיפול היא להסיר את הגידול ואת הרקמות שנפגעו סביבו. כמו כן, פעולה זו מסירה לעתים קרובות בלוטות הלימפה הממוקמים ליד הנגע, כי זה בהם תאים סרטניים להתפשט. אם לאחר הניתוח אין אפשרות לחבר את שני הקצוות של המעיים המופעלים, הם פונים לשיטה כמו קולוסטומי. המהות שלה טמונה בעובדה שהקצה הפתוח של המעי מוסר על פני העור על הבטן, והקליקטור מחובר אליו. ברוב המקרים, מדד זה הוא זמני ולאחר זמן מה החולה הוא מחדש כירורגית, במטרה של חיבור מעיים טבעי. אבל אם ניתוח כזה לא יכול להיעשות משום מה, שיטה זו נשארת קבועה. שיטות מודרניות של טיפול בכל זאת מותר לשפר את הטכניקה הכירורגית בפתרון הרפואי של השאלה של סרטן המעי.

טיפול בגרורות במעיים מתרחש לעתים קרובות יותר ויותר מבלי להזדקק לקולוסטומיה, שכן נראה כי סוג כזה של התערבות כירורגית חסרת נשימה כמו לפרוסקופיה. שיטה זו מאפשרת לבצע פעולה עם הטראומה לפחות לרקמות, כמו המנתח צריך לעשות כמה נקודות חתכים או נקבים קטנים המספקת התאוששות מהירה לאחר הניתוח ואינו מפריע לתפקוד של סוגר פי הטבעת. לעתים קרובות, לאחר טיפול כירורגי של גרורות במעיים, גברים מתלוננים על אובדן היכולת להקים. זאת בשל העובדה כי במבצע קצות העצבים באזור האגן שאחראים על תפקוד מיני מושפעים או ניזוקו.

שיטות הניתוח של היום מאפשרות להימנע מבעיות אלה, וגם אם זה קורה, אז התפקוד המיני משוחזר לחלוטין בזמן. במקרים קיצוניים, הרופא קובע קורס מיוחד של טיפול המסייע לפתור בעיות מיניות ולהשיב את הפוטנציאל הבריא הנורמלי של גברים.

פרוגנוזה של גרורות במעי

הפרוגנוזה של גרורות במעי תלויה ישירות בחומרתה ובשלב המחלה. אז בשלב הראשון, את הסבירות כי המחלה נוטה להיות נרפא הוא גבוה מאוד. אבל למרבה הצער, במספר גדול למדי של חולים, אונקולוגיה במעי מאובחנת בשלבים מאוחרים יותר של התפתחות. באופן כללי, הודות להתערבות כירורגית בזמן בשילוב עם טיפולים כגון כימותרפיה והקרנות, כ -50% מכלל החולים נרפא. כפי שהסטטיסטיקה העולמית מראים, אינדיקטורים אלה נוטים לעלות בהתמדה. אבל את הדמות הגבוהה ביותר ניתן להשיג ללא תנאי רק אם יש לנו את האבחון המוקדם ביותר האפשרי. אם ניקח בחשבון את הנתונים הסטטיסטיים של חולים אלו, שבהם הגידול התפשט רק לחלל המעי אך לא התפשט מעבר לגבולותיו, הרי שמספר התרופות לוקח אחוז גבוה מאוד, בממוצע של כ -86%. בין אלה מטופלים אשר התפשט אל מעבר לאזור של המעי התרחשה, אבל בלי הפצת תאי המחלה לאיברים אחרים, כמו גם אם בלוטות הלימפה נותרים ללא פגע, מספר המקרים של ריפוי כאחוז יותר מ -70% מהמקרים. בחולים עם מקרים מורכבים יותר של המחלה, אחוז הריפוי הוא בטווח של 20-40%. הסיכוי לתוצאות חיוביות בקבוצה זו של חולים מגדיל באופן משמעותי את השימוש בשיטה זו לטיפול כטיפול אדג'ובנטי. הקבוצה של חולים המבקשים טיפול רפואי בשלבים האחרונים של המחלה או הנוכחות של סיבוכים רציניים, מומלץ להשתמש כטיפול כימותרפיה, שכן פעולה זו מסייעת להפחית את גודלו של הגידול, באופן משמעותי להקל על סימפטומי סימפטומים שליליים של המחלה, וברוב המקרים להאריך את החיים באופן משמעותי עם הגדלת איכותו.

לפיכך, הפרוגנוזה של גרורות במעי מראה כי עם גישה בזמן הטיפול הרפואי, המחלה נוטה להירפא. חשוב לזכור כי ככל שהטיפול מתחיל מוקדם יותר, כך גדל הסיכוי לתוצאות חיוביות של המצב.


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.