^

בריאות

גלולות ליבלות

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 10.08.2022
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

נגע דרמטולוגי שכיח בצורת יבלות נגרם על ידי וירוס הפפילומה האנושי (HPV), שמדביק את תאי האפיתל של העור. בטיפול המורכב של papillomatosis, סוכנים הממריצים את המערכת החיסונית משמשים. מטופלים מגדירים לעתים קרובות תרופות מקבוצה פרמקולוגית זו כטבליות אנטי-ויראליות ליבלות.

אינדיקציות כדורים ליבלות

יש לזכור כי אין כדורים מיוחדים  לנגיף הפפילומה האנושי וליבלות  , כפי שאין שיטה טיפולית אחת יעילה בכל המקרים. וזו בעיה רצינית למדי בשל העובדה שאחרי החדרת גנום HPV לתאי אפיתל, הנגיף מסוגל להתחמק מתגובות חיסוניות מולדות, לדכא חסינות תאית ולא להראות את נוכחותו במשך זמן רב. ועדיין לא ידוע איך זה קורה, כלומר מהו המנגנון הדיכוי החיסוני הספציפי של וירוס הפפילומה. ברור, HPV יכול להשפיע באופן ייחודי על ההתמיינות של תאי החיסון עצמם (מקרופאגים, נויטרופילים, עוזרי T, תאי רוצח וכו'), תוך זיהוי מבנים פתוגניים זרים. [1]

אינדיקציות לשימוש בטבליות נגד יבלות ופפילומות - טיפול עזר ביבלות עור נפוצות (Verruca vulgaris), יבלות צמחיות (Verruca plantaris),  יבלות באברי המין  או קונדילומה אקומינטה -  יבלות באברי המין , לעיתים קרובות חוזרות ואינן ניתנות לטיפול אחר.

במקרים כאלה, המטרה של אימונומודולציה היא לשפר את התגובה החיסונית ההסתגלותית. למרות היעלמות ספונטנית של יבלות ופפילומות, מומחים מסבירים לא על ידי הומור, אלא על ידי חסינות מתווכת תאים. [2]

טופס שחרור

שמות של תרופות מעוררות אימונו שניתן לרשום ליבלות:  איזופרינוזין  (שמות מסחריים אחרים הם אינוזין פראנובקס, אינוסיפלקס, גרופרינוזין, מטיזופרינול, דיפרנול, אימונוביר, נובירין); Alpizarin; ליקופיד (גליקופין); ציקלופרון; Levamisole (Levazol, Levotetramizol, Decaris, Ergamizol, Levoripercol).

למעשה, כולם אנלוגים, שדרך הפעולה שלהם אינה ספציפית, כלומר, היא מובילה לתגובה חיסונית מוגברת למספר גורמים זיהומיים. אבל התרופה האנטי ויראלית Acyclovir משמשת רק להביס את נגיף ההרפס סימפלקס, כמו גם להרפס זוסטר שנגרם על ידי נגיף ההרפס זוסטר.

פרמקודינמיקה

כפי שצוין בתיאור התרופה איזופרינוזין, פעולתה הפרמקולוגית נובעת מתסביך אלקימינו-אלכוהול של גליקוסילאמין אינוזין המכיל חנקן, חומצה 4-אצטמידובנזואיק ו-N,N-דימתילאמינו-איזופרופנול. למרות שמנגנון הפעולה המדויק של אינוזין פראנובקס אינו ידוע, הוא יכול לעורר התמיינות תאי T, לשפר את התגובה הלימפופרוליפרטיבית כנגד תאים שעברו טרנספורמציה או נגועים בנגיף, ולעורר ייצור ציטוקינים (IL-1 ו-IL-2), כימוטקסיס ופגוציטוזה. של נויטרופילים, מונוציטים ומקרופאגים.

החומר הפעיל של התרופה Alpizarin הוא 2-C-β-D - (glucopyranosyl) -1,3,6,7-tetraoxyxanthone - פוליפנול מנגיפרין משורשי צמחים ממשפחת הקטניות Hedisarum flavescens (הדיסרום או שוש מצהיבים) ו Hedysarum alpinum (Altai hedysarum). פוליפנול זה מעכב את הצמיחה והרבייה של חיידקים ושכפול DNA של וירוסים, משפר תפקוד חיסוני הומורלי ותאי, מגביר את קצב השגשוג של לימפוציטים ומקרופאגים וסינתזה של γ-אינטרפרון על ידי תאי T.

ההשפעה של ליקופיד על תאים בעלי יכולת חיסונית מופעלת על ידי דיפפטיד גלוקוסמיניל מורמיל של ממברנות תאי חיידקים, הנקשר לקולטן הציטופלזמי NOD2 המתבטא במונוציטים בדם פגוציטים. זה מפעיל מקרופאגים וגרנולוציטים נויטרופיליים, ממריץ חלוקה של לימפוציטים T ו-B, ייצור γ-אינטרפרון, IL-1, IL-6 ו-IL-12.

הפרמקודינמיקה של Cycloferon מבוססת על פעולת החומר הפעיל שלו - מגלומין אקרידון אצטט או N-methylglucamine 2-(9-oxoacridin-10 (9H) -yl) אצטט, שהיא נגזרת של חומצה אקרידואצטית חד-קרבוקסילית. השימוש בחומר מגרה חיסוני זה, על פי ההנחיות הרשמיות, מוביל לגירוי של לימפוציטים T, עלייה ב-α-ו-β-אינטרפרון. אבל איך זה קורה לא מוסבר.

בתור אימונומודולטור, תרופת האנטילמינציה Levamisole פועלת עקב Levamisole hydrochloride, נגזרת של התרכובת ההטרוציקלית אימידאזול המכילה חנקן, המשחזרת את פעילותם של פגוציטים, מקרופאגים ולימפוציטים מסוג T, המספקים הגנה לתאי מערכת החיסון. [3]

פרמקוקינטיקה

עם כמעט 100% זמינות ביולוגית, רמת הפלזמה המקסימלית של איזופרינוזין מצוינת לאחר כ-60 דקות. לאחר בליעת מינון סטנדרטי, אך לאחר שעתיים, הריכוז יורד - עקב הקצב הגבוה של הפיכתו על ידי אנזימי כבד. הפרשה מהגוף מתרחשת בשתן ללא שינוי בחלקו, כמו גם בצורה של חומצת שתן ומטבוליטים אחרים.

ליקופיד נספג במערכת העיכול, נכנס גם למחזור הדם המערכתי, אך הזמינות הביולוגית שלו אינה עולה על 13% עם ריכוז הפלזמה הגבוה ביותר 90 דקות לאחר נטילת הטבליה. זמן מחצית החיים של החיסול על ידי הכליות הוא קצת יותר מארבע שעות.

המרכיב הפעיל של התרופה Cycloferon תוך שלוש שעות לאחר מתן פומי מגיע לריכוז הגבוה ביותר בפלזמה, משך מחצית החיים הממוצע שלו הוא 4.5 שעות; הפרשת כליות.

Levamisole מגיע לרמת הפלזמה הגבוהה ביותר לאחר שעתיים בממוצע; חילוף חומרים מתרחש בכבד; מטבוליטים מופרשים על ידי הכליות ובמידה פחותה על ידי המעיים - עם זמן מחצית חיים של כשש שעות.

מינון וניהול

בטיפול ביבלות חוזרות, מומלץ למבוגרים ליטול שתי טבליות (0.5 גרם כל אחת) של איזופרינוזין דרך הפה שלוש פעמים ביום; אני מחשב את המינון היומי לילדים לפי משקל גוף - 0.5 גרם של התרופה ל-10 ק"ג, ומחולק לשלוש מנות. מהלך הטיפול יכול להימשך בין שבועיים לשבוע עד חודש.

המינון של Alpizarin נקבע על ידי הרופא, אך המינון היומי המרבי המותר לא יעלה על שמונה טבליות, כלומר 800 מ"ג (לילדים - 300 מ"ג). משך הגשת הבקשה - מחמישה ימים עד שבועיים.

ניתן ליטול טבליות ליקופיד דרך הפה (חצי שעה לפני הארוחות) או להניח מתחת ללשון (לספיגה הדרגתית). המינון המדויק ומשך השימוש בתרופה זו נקבעים בנפרד על ידי הרופא המטפל.

יש ליטול ציקלופרון טבליה אחת (0.15 גרם) פעם ביום חצי שעה לפני הארוחות

Levamisole (טבליות של 50 ו-150 מ"ג) נקבעת ב-150 מ"ג (מינון יומי לילדים - 1 מ"ג לק"ג משקל גוף) - למשך שלושה ימים עם הפסקה של שבוע; מהלך הטיפול מורכב משניים או שלושה מחזורים.

  • כדורי יבלות לילדים

התווית נגד בילדים מתחת לגיל 3 שנים - איזופרינוזין, אלפיזרין וליקופיד; ילדים מתחת לגיל 5 - Cycloferon; עד 7 שנים (לפי מקורות אחרים - עד 14 שנים) - Levamisole.

השתמש כדורים ליבלות במהלך ההריון

אין להשתמש בכל חומר תרופתי המשפיע באופן ישיר או עקיף על מערכת החיסון במהלך ההריון.

התוויות נגד

התוויות נגד לשימוש באיזופרינוזין כוללות גאוט, נוכחות של אבנים בשלפוחית השתן, אי ספיקת כליות כרונית והפרעות קצב לב.

זה אסור לשימוש:

  • ליקופיד - עם חום ודלקת בלוטת התריס אוטואימונית;
  • Cycloferon - עם שחמת כבד משוחררת;
  • Levamisole - עם רמה נמוכה של לויקוציטים בדם.

תופעות לוואי כדורים ליבלות

נטילת איזופרינוזין עלולה לגרום לתופעות לוואי בצורה של: תחושות של חולשה כללית, כאבי ראש וסחרחורת, כאבי בטן, הפרעות במעיים, בעיות שינה, גירוד בעור, נפח שתן מוגבר, כאבי פרקים.

תופעות הלוואי של Alpizarin כוללות כאבי ראש וסחרחורת, בחילות וחולשה, הפרעות עיכול ותגובות אלרגיות מיידיות.

ליקופיד יכול לגרום לעלייה קצרת טווח בטמפרטורת הגוף, וציקלופרון - תגובה אלרגית.

השימוש ב- Levamisole עשוי להיות מלווה בפריחה בעור, בחילות, הקאות, שלשולים, שינויים בתפיסת הריחות והטעמים, חולשה וחום וכן כאבי שרירים ומפרקים.

מנת יתר

אין מידע על מנת יתר של Isoprinose, Alpizarin, Likopid ו-Cycloferon.

במקרה של מנת יתר של Levamisole, עלולים להתרחש עוויתות והפרעות קצב לב; יש צורך לבצע שטיפת קיבה ולקחת enterosorbent (פחם פעיל). הטיפול הוא סימפטומטי.

אינטראקציות עם תרופות אחרות

איזופרינוזין אינו נלקח עם תרופות המשמשות לטיפול בצנית ומשתנים.

Alpizarin אינו משמש בו זמנית עם enterosorbents, ו-Likopid משמש עם אנטיביוטיקה מקבוצת ה-tetracycline ותכשירי sulfanilamide.

יש לתת את הדעת על יכולתו של ליקופיד להגביר את ההשפעה של תרופות אנטיבקטריאליות ותרופות נוגדות פוליאן.

Levamisole הידרוכלוריד אינו תואם עם אתנול ותכשירים מבוססי שמן; זה מגביר את פעולתם של נוגדי פרכוסים ותרופות מקבוצת נוגדי הקרישה העקיפים.

תנאי אחסון

יש לאחסן את כל התרופות המפורטות בצורה של טבליות בטמפרטורת החדר (לא גבוה מ-+22-25 מעלות צלזיוס).

חיי מדף

חיי המדף של Isoprinosine, Alpizarin וליקופיד הם 5 שנים; Levamisole - 3 שנים; Cycloferon - שנתיים.

אימונותרפיה הפכה לאחת האפשרויות הטיפוליות החשובות ביותר לטיפול ביבלות, אך לרוב חסרות עדויות מוכחות קלינית ליעילותן. לאור המשוב של מומחים, יש לזכור כי אין טיפול יעיל לחלוטין, וניתן לשלב סוגים שונים של טיפול - כריתה כירורגית, ניתוחי קריו ולייזר, חומרים מקומיים ואימונותרפיה. יש לקחת בחשבון גם אפשרות של נסיגה ספונטנית של פפילומות, במיוחד בילדים, ולכן יש להימנע מגישה אגרסיבית מדי לטיפול בהן.

תשומת הלב!

כדי לפשט את תפיסת המידע, הוראה זו לשימוש בתרופה "גלולות ליבלות" מתורגמת ומוצגת בצורה מיוחדת על בסיס ההנחיות הרשמיות לשימוש רפואי של התרופה. לפני השימוש קרא את ההערה כי הגיע ישירות לתרופה.

תיאור מסופק למטרות מידע אינו מדריך לריפוי עצמי. הצורך בתרופה זו, מטרת הטיפול, השיטות והמנה של התרופה נקבעת אך ורק על ידי הרופא המטפל. תרופה עצמית מסוכנת לבריאות שלך.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.