מידע כללי על חיסונים

תעודת חיסון לילד ולמבוגר

חיסונים מונעים חייבים להתבצע מתוך לידתו של הילד. הם יעזרו ליצור חסינות, להגן מפני מחלות זיהומיות מסוכנות רבות קטלניות. מידע על החיסונים אשר מבוצעים תמיד כפוף לפיקוח קפדני.

התוויות נגד החיסון

חיסונים מודרניים יש מינימום של התוויות נגד, הם משתחררים ככל האפשר מחומרים נטל, חומרים משמרים ואלרגנים, כך שהם יכולים לשמש ברוב המכריע של ילדים ומבוגרים ללא כל מחקר ראשוני או ניתוח. לכל החיסונים יש שתי התוויות נגד - תגובות אלרגיות למרכיבי החיסון ותגובה חזקה או סיבוך למינון הקודם של החיסון.

סיבוכים לאחר חיסון BCG

סיבוכים לאחר BCG נחשבים תהליך שחפת מקומי צריך להיות מטופלים על ידי מומחה למחלות לב ילדים. חיסונים אחרים במהלך הטיפול בסיבוכים אסורים בהחלט.

חיסון של אנשים עם חוסר חיסונים

עבור כל האנשים שיש להם חיסוני, רק חיסונים חיים שיכולים לגרום למחלה הם מסוכנים. אבחון של חיסוני הוא קליני, אם כי דורש אישור מעבדה.

מעקב ובדיקת סיבוכים לאחר חיסונים

מעקב אחר סיבוכים פוסט-פסינליים (PVO) הוא מערכת של ניטור מתמיד של בטיחות MIBP בתנאי היישום המעשי שלהם. משימות הניטור גם לקבוע את אופי ותדירות הסיבוכים לאחר החיסון עבור כל התרופה ואת הגורמים התורמים להתפתחות של סיבוכים לאחר החיסון.

חיסון וסיכון לאלרגיה

ניסיונות בעבר לקשר את הצמיחה של אלרגיה במדינות המפותחות עם חיסונים "אלרגניים" כבר להפריך באופן משכנע על ידי מחקרים המראים את חוסר ההשפעה של חיסונים על רמות IgE ונוגדנים של מחלקה זו.

כיצד לזהות סיבוכים לאחר החיסון?

הילד נמצא בתקופה שלאחר החיסון במשך ששת החודשים הראשונים לחייו, כך שכל אחד ממחלותיו יכול לייחס, באופן עקרוני, למצב כזה כמו סיבוכים לאחר החיסון.

חיסון וזיהום HIV

חיסון של ילדים עם זיהום HIV מוכח צריך לקחת בחשבון קטגוריות קליניות ואימונולוגיות שלהם על פי הטבלה: N1, N2, N3, A1, A2, AZ ... C1, C2, N3; ב לא אישר מצב HIV של הילד להשתמש באות E לפני הסיווג (לדוגמה, EA2 או EB1, וכו ').

כיצד מטפלים בסיבוכים לאחר החיסון?

אודם קטן, רכות ונפיחות באתר ההזרקה בדרך כלל אינם דורשים טיפול פעיל. קר "תת-עורית חודרת אל תוך החום, לעיתים היא מואצת על ידי נהלים מקומיים (" עוגות דבש ", משחות בלסמיות). אבסס ודחייה דורשים טיפול אנטיבקטריאלי (Oxaxillin, cefazolin, וכו '), ועל פי אינדיקציות - התערבות כירורגית.

אוטיזם - כמו סיבוך לאחר חיסונים

במדינות מפותחות רבות, עד כה, סוגיית הקישור לאוטיזם עם החיסון לא יורדת מדפי התקשורת, מפחיתה את כמות החיסונים ותורמת לשימור שכיחות החצבת. בשנים האחרונות, במדינות רבות, חלה עלייה (2-3 פעמים) בשכיחות האוטיזם ומחלות אחרות בספקטרום זה (הפרעות התפתחותיות מתפשטות), שתדירותן הגיעה ל -0.6% מאוכלוסיית הילדים.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.