Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

דריתוס צנטריפוגלי טבעתי אריתמה: סיבות, תסמינים, אבחון, טיפול

המומחה הרפואי של המאמר

דרמטולוג, אונקודרמטולוגיה
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021

אריתמה annulare צנטריפוגלי דריה (מילות נרדפות: זורמות annulare המתולתל אריתמה לצמיתות, אריתמה המתמשכת) מייצג את תגובות עור polietiologichesky המקוריות לגירויים חיצוניים ו אנדוגניים שונים (רעיל, זיהומיות, מרפא, תזונה, ועוד.), אשר מבוסס על רעילים אלרגיים ומנגנוני החיסון.

המחלה תוארה לראשונה על ידי דריה בשנת 1916.

הגורמים והפתוגנזה של אריתמה של דרג'ה הצנטריפוגלי החרירי אינם מובנים במלואם.

נראה כי המחלה צריכה להיחשב כתהליך תגובתי. יש קשר בין אריתמה לבין זיהום פטרייתי של הרגליים, קנדידה, חוסר סובלנות לתרופות. בנוסף, ישנם מקרים של הופעת המחלה בחולים עם לוקמיה, זאבת מערכתית erythematosus.

תפקיד הלמינטיזות אפשרי. במספר מקרים, שריר צנטריפוגלי חרירי ממשיך כמו paraneoplasia. המחלה מתפתחת בדרך כלל אצל מבוגרים, אבל את המראה של טבעת בצורת אריתמה (בעיקר לא מסווגים) ובילדים הוא ציין. מבחינה קלינית, המחלה מאופיינת על ידי הנוכחות של מטבע דמוי קטן, בדרך כלל כתמי neshelushaschihsya, לעתים קרובות בצבע ורדרד-אדום עם צמיחה אקסצנטרית באזור הפריפריה של רולר ליצירת כיסים בצורת טבעת ועקומה של מגוון רחב של צורות, הממוקמים בעיקר על תא המטען. לפעמים יש קילוף, שלפוחיות, במיוחד במקרה של paraneoplasia. במהלך כרוניים (2-3 חודשים או יותר) מוקדים נפרדים רגרסיה 2-3 שבועות, להשאיר פיגמנטציה, אבל יש חדשים, אשר כאשר התמזגו שברים מותר אלמנטים טבעתיים יכולים ליצור צורות דמיוניות polycyclic. צורות טיפוסיות של המחלה כוללות זנים, זנים telangiectatic ו מרוכז.

תסמינים של אריתמה בצורת טבעת צנטריפוגלי דריה. שני המינים מושפעים במידה שווה, בגיל צעיר ובגיל העמידה. בהתחלה, האלמנטים העיקריים הם כתמים אדומים שהופכים במהירות לתוך papules או plaques. בשל הגידול הפריפריאלי של האלמנט, מופיעים מוקדים חדים של גדלים גדולים (15-20 ס"מ). החלק המרכזי של אותם שקוע מעט, לעתים קרובות פיגמנט, לפעמים יש צבע ורדרד אדום. צמיחת האלמנט לאורך הפריפריה, מיזוג של אלמנטים סמוכים מסומנים, וכתוצאה מכך מקושתים, מוקדי התבוסה הנצחיים. במהלך המחלה יש אופי מוזר: ליד הישן, יש אלמנטים חדשים. פריחים עשויים להיות ממוקמים בכל אזור של העור, והם מלווים בגרד של חומרה משתנה. המחלה נמשכת כרונית, עם החמרות לעתים קרובות באביב. בספרות, נדיר, מתוארים משתנים של דרמטוזיס (flaking, שלפוחית, bullous, וכו ').

היסטופתולוגיה. שכבת Malpighian של האפידרמיס המסומנים אינטר קטנים ונפיחות תאיות בדרמיס - נפיחות מתונה, הרחבת נימי הדם, מחלחלת perivascular קטן של לימפוציטים gistiotsigov, לפעמים עם תערובת של אאוזינופילים נויטרופילים.

Pathomorphology. האפידרמיס הוא לעתים קרובות יותר ללא שינוי, ב dermis - בצקת די משמעותי perivascular ו perifollicular חדירים של אופי lymphogistocyte. א. אקרמן (1978), על בסיס הבדלים בתבנית ההיסטולוגית של אריתמה צנטריפוגלית חריפה, זיהה שני סוגים של מחלה זו: שטחית ועמוקה. בהקשר זה, הציע GS Bressler (1981) במקום את המונח "צנטריפוגלי חריפה אדומה" להשתמש במונח "שטחית ועמוקה אריתמה חדה".

היסטונוזה. החיסון החיסוני של המחלה הוא הניח בקשר עם זיהוי של הפיקדונות IgG בקרום הבסיסית של האפידרמיס.

אבחון דיפרנציאלי. יש להבדיל בין המחלה לבין גרנולומה חריגה, אריתמה אקסודטיבית רב-צורתית, אורטיקריה.

טיפול. הקצה antihistamine, hyposensitizing סמים, multivitamins. יש צורך לטפל מוקדים של זיהום, מחלות של מערכת העיכול. במקרים מתמידים במיוחד, קורטיקוסטרואידים מערכתיים נקבעו. קורטיקוסטרואידים חיצוניים ומשככי כאבים משמשים.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8]

מה צריך לבדוק?

כיצד לבחון?


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.