^

בריאות

מחלות כירורגיות

בקע של הוושט: גורם, סימנים, איך לטפל?

פתולוגיות הקשורות שיבוש של דרכי העיכול הם תמיד בעיה גדולה עבור אדם. להפריע לאחד הצרכים הפיזיולוגיים הבסיסיים שלה - תזונה. 

אומפילטיס של הטבור: catarrhal, סגול, פלגמונית, נמק

אומפליטיס הוא תהליך של דלקת של חבל הטבור ואת הרקמה הסובבת, אשר נפוץ יותר בתינוקות. המאפיינים של מבנה העור והרקמה התת-עורית בתינוקות הם כאלה שהתהליך הדלקתי מתפשט במהירות רבה.

דלקת התוספתן חריפה

על ידי דלקת התוספתן catarrhal נועד בשלב הראשוני של השינויים בשכבה הרירית של נספח. במקרה זה, דלקת יש אופי שטחי בעיקר, כלומר זה לא משפיע על רקמות עמוק, אבל מתפתח בתאי האפיתל.

דלקת התוספתן של התולעים: תסמינים, תוצאות, ניתוח, תקופה שלאחר הניתוח

המושג "דלקת התוספתן" ידוע לכולם, אבל מעטים יודעים על אבחנה כזו כמו "דלקת של התוספתן".

דלקת חריפה פלגמונית חריפה: ססגנית, כיבית, גנגרנית

דלקת של התוספתן היא צורה חריפה של דלקת בנספח, המאופיינת בתצהיר פיברין על פני השטח, ריכוז גדול של מוגלה ובצקת מסומנת בבירור.

מורסה, נתיחה

דלקת התוספתן חריפה היא פתולוגיה כירורגית נפוצה מאוד. מחלה כזו דורשת התערבות כירורגית דחופה, אחרת עלולים להיות סיבוכים חמורים ומסכני חיים.

היפוך של קרבים

פתולוגיה כירורגית חריפה של פריטוניאום, אשר מורכב בסיבוב כל חלק של המעי או חלקו סביב המסנטריה או הציר שלה. לומן המעיים הוא חפיפה, העצבים mesenteric וכלי הדם מעוכים, מכשול מכני עולה במערכת העיכול.

מורסה תת-טופוגרפית

כאשר דלקת זיהומית הפנימי של הרקמות, וכן מלווה חורבן מוגלתי ההיתוך שלהם מסווגת מורסה subdiaphragmatic, זה אומר כי מורסה (הצטברות קפסולה מוגבלת של מוגלה) ממוקם infracostal באזור הבטן

אבס של חלל הבטן

זה יכול להיווצר בכל חלק של חלל הבטן עם היווצרות של מספר תסמונות קליניות: ספיגה, שיכורים, חום.

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.