^

בריאות

מחלות של המפרקים, השרירים ורקמת החיבור (rheumatology)

דלקת קרום העורקים הנודולרית

פתולוגיה נדירה - periarteritis nodosa - מלווה בנגעים של כלי עורקי בינוני וקטן. 

פיברוזיס של הרטרופריטוניאום

מחלה נדירה כמו פיברוזיס retroperitoneal מאופיינת בצמיחה מוגזמת של רקמה סיבית מאחורי המשטח החיצוני האחורי של הקיבה והמעיים.

Coxitis של מפרק הירך

ניתן להגדיר דלקת במפרק הירך או דלקת פרקים כקוקסיטיס של מפרק הירך, כאשר המונח "קוקסיטיס" (מלטינית coxae - ירך) - ללא ציון מיקום התהליך הדלקתי - הוא עצמאי מבחינה רפואית..

התכווצות של שרירי הלעיסה

מתח וכיווץ ממושכים של השרירים המספקים תנועה של הלסת התחתונה בזמן הלעיסה (musculi masticatorii) מאובחנים כהתכווצות של שרירי הלעיסה.

מדוע העגל מתכווץ ומה לעשות?

בין הסימפטומים הרבים הללו בולטות תנועות בלתי רצוניות חריגות - התכווצויות והתכווצויות, הכוללות התכווצויות מוקדיות מיוקלוניות בשוקי הרגליים, שהן התכווצויות כואבות למדי של שריר הדו -ראשי gastrocnemius (Musculus gastrocnemius).

אכונדרופלזיה

ישנן מחלות נדירות רבות בעלות אופי מולד, ואחת מהן היא הפרה של צמיחת העצם - achondroplasia, מה שמוביל לקומה קצרה לא פרופורציונאלית מובהקת.

טיפול בדיספלזיה של רקמות חיבור

למרבה הצער, לא ידוע על שום שיטה שתיפטר לצמיתות מדיספלזיה של רקמות חיבור, מכיוון שמדובר בבעיה גנטית. עם זאת, השימוש המוסמך באמצעים מורכבים יכול לייצב את מצבו של המטופל, להקל על הסימנים הקליניים של המחלה.

דיספלזיה של רקמות חיבור אצל ילדים ומבוגרים

תסמונת כזו כמו דיספלזיה של רקמות חיבור אמורה להיות כאשר גוף האדם נוטה להפרעות ביצירת רקמת הסחוס במפרקים, כמו גם ברקמות אחרות, מהלידה. 

טיפול באוסטיאוכונדרופתיה

בנוסף לטיפול תרופתי, המטופל נרשם קורס של פיזיותרפיה: עיסויים טיפוליים, אלקטרופורזה, אמבטיות פרפין, חימום, טיפול גופני, טיפול בהלם גל.

אוסטאוכונדרופתיה בילדים

אצל ילדים, פתולוגיה זו היא שכיחה יותר מאשר אצל מבוגרים. זאת בשל הגידול הפעיל של מערכת העצם שלהם. קבוצת הגיל העיקרית של חולים מ 2 עד 18 שנים.

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.