Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

Cyclodialysis: גורם, תסמינים, אבחון, טיפול

המומחה הרפואי של המאמר

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

Cyclodialysis היא ניתוק מוקד של הגוף הרירי מן ההתקשרות שלה אל שלוחה scleral. Cyclodialysis מפתחת לאחר פציעה עמום או חודר או כמו סיבוך לאחר ניתוח תוך עיני, וכתוצאה מכך זמנית או קבועה hypotension.

trusted-source[1], [2], [3]

אפידמיולוגיה קיקלודיאליזה

Cyclodialysis מתפתח לאחר פציעה בוטה או חודר, מתרחשת בתדירות נמוכה יותר בזווית המיתון. בכל מקרה של לחץ דם בשילוב עם היסטוריה של טראומה, cyclodialysis צריכה להיות חשודה.

trusted-source[4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12], [13]

פאתופיזיולוגיה קיקלודיאליזה

כתוצאה מפציעה, הגוף המפריד מפריד בין מקום ההתקשרות שלו לזרם הסקלרלי, המוביל ליציאה ישירה של הנוזל התוך עיני מהחדר הקדמי אל החלל העל-כוכבי. כתוצאה מכך, תת לחץ דם מתפתח. סגירה ספונטנית או המושרה של cyclodialysis גורם לעלייה בלחץ תוך עיני, כמו השביל הראשי של יצוא של הומור מימית נהרס.

סימפטומים של cyclodialysis

בתולדות החולים, אפיזודה של טראומה או ניתוח תוך-עיני. המחלה מאופיינת בהעדר תסמינים או ירידה בראייה. כאשר בוחנים את העין הנגועה, לחץ דם או לחץ תוך עיני מוגבר, כאב, פוטופוביה ואדמומיות מזוהים עקב סגירה ספונטנית של ציקלודיאליזה.

אבחון קיקלודיאליזה

ביומיקרוסקופיה

בבדיקה באמצעות מנורת סדק נקבע סימנים שקדמו טראומה קהה או חודר, כגון הצטלקות של הקרנית, מכתים בדם שלה, קטרקט, פער zonulyarnyh רצועות תומכות העדשה (fakodenez) ההפסקה הסוגרת איריס או הפסקות באזור השורש שלה (iridodialysis). יתר על כן, אפשר לזהות סימנים של ניתוח תוך עיני קודם, כגון אחורי או קדמי IOL. בניגוד הבריא, העין המושפעת ניתן gipotonichen עם קפלים קרניים ואת לשכה קדמית רדודה.

גאוניוסקופיה

Gonioscopy מגלה מיתון עמוק של זווית עם כישלון בין sclera לבין הגוף הרירי. זה מבדיל cyclodialysis מזווית המיתון, אשר נראה כמו רצועת אחורית לא אחידה, מורחבת. מיתון הזווית יכול להתפתח גם לאחר טראומה לעין פגועה.

פולני אחורי

Hypotension יכול להוביל ניתוק חריף של צ 'ירואיד ואת המראה של קפלים קיורואידים. כאשר קפל קיורואידים מעורבים במקולה, המצב נקרא היפוטוני מקולופתיה. ייתכנו סימנים לטראומה קודמת, למשל, פערים קיורואידים, ניתוק זגוגי אחורי או קרע מקולרי.

בדיקות מיוחדות

אולטרסאונד B- סריקה צריכה להיעשות עם לחץ דם של העין הטראומה, עם אפשרויות מוגבלות לבדיקת עמוד אחורי, כדי למנוע הקרע סמוי של ניתוק הסקלרה או הרשתית.

trusted-source[14], [15], [16], [17]

טיפול Cyclidialysis

השימוש באטרופין גורם לעיתים לסגירת פער הקיקלודיאליזה. ברוב המקרים, cyclodialysis עם לחץ דם מתמשך דורש סגר כירורגי, אבל אפשר להשתמש לייזר לייזר ו cryotherapy. לאחר מכן, לחץ intraocular הוא גדל לעתים קרובות, ניטור זהיר הצורך. במידת הצורך, יש לרשום טיפול תרופתי בתרופות היפרסמוטיות ומוצרים המדכאים את ייצור הלחות המימית.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.