^

בריאות

בריום רנטגן: הכנה, מה מראה

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.07.2022
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

מחקר רנטגן מבוסס על העובדה שרקמות אנושיות בצפיפות שונה קולטות את הקרניים הבוקעות מצינור הרנטגן בדרכים שונות. הדבר נעשה בצורה הטובה ביותר על ידי סידן, שהוא חלק מהעצמות, בתמונה הן לבנות, מעט גרוע יותר עבור רקמות חיבור, שרירים, שומן - יש להן גוון אפור, איברים מלאים באוויר שחורים. על מנת לשפר את ההדמיה של האיברים החלולים של חלל הבטן, משתמשים בחומרי ניגוד שיכולים לספוג קרני רנטגן, אחד מהם הוא בריום גופרתי. [1]

אינדיקציות להליך

בריום משמש לצילומי רנטגן של מערכת העיכול. זה מאפשר לך לזהות פתולוגיות שונות, המתבטאות בתסמינים הבאים:

  • כאב באפיגסטריום;
  • צרבת קשה וקבועה;
  • גיהוק עם טעם חמצמץ;
  • נוכחות של שברי דם בצואה, ריר;
  • הפרעת צואה תכופה;
  • ריקון לא שלם של המעי;
  • ירידה דרסטית במשקל.

הכנה

ביצוע צילומי רנטגן עם חומר ניגוד דורש הכנה מסוימת. כבר 3 ימים לפניו, יש צורך להקפיד במיוחד על התזונה, למעט ממנה מזונות התורמים להיווצרות גזים: כרוב, קטניות, ירקות ופירות חיים, חלב מלא; לוותר על אלכוהול ועישון.

עדיף לאכול ארוחות דיאטטיות, להעדיף מרק, מרקים מגוררים, מיצי פירות ללא צבעים עזים, ולהפסיק לאכול לגמרי תוך 12 שעות. קודמת להליך צריכת השעיה של בריום גופרתי עם מים מדוללים.

במקרים מסוימים נדרשת שטיפת קיבה מוקדמת או ניקוי מעיים עם חוקן.

טֶכנִיקָה בריום רנטגן

בהתאם לאיבר הנבדק, טכניקת ההליך נקבעת. כאשר בוחנים את הוושט והקיבה, ככלל, הם עושים תחילה צילום רנטגן של הקירות שלהם, ולאחר מכן הם נותנים כמה לגימות של בריום מוכן ומייצרים תמונת ראייה ראשונית. זה מאפשר לך לראות טוב יותר את ההקלה שלהם.

לאחר מכן, אתה צריך לשתות משקה שלם (למבוגרים עד 300 מ"ל, לילדים - 100 מ"ל). הרופא יכול לעסות את אזור האפיגסטרי כדי לעזור לחומר להתפזר באופן שווה בכל הקיבה.

הרדיולוג מוציא את המטופל שוכב על גבו, הצד, עם אגן מורם, בעמידה. [2]

צילום רנטגן של הוושט עם בריום

הוושט נבדק במקרה של הפרה של תהליך הבליעה, כאבים בחזה בעלי אופי לא מובן, חדירת גוף זר, חשד לבקע. ההליך מבוצע בעמידה עם חוסר תנועה מוחלט של המטופל. מוערך רגע בליעת התמיסה ומילוי מלא של האיבר. התמונה מאוד אינפורמטיבית ומאפשרת לזהות פתולוגיות רבות, וגם מעריכה את הפטנטיות של הוושט, את גמישות הדפנות שלו, את אופי קווי המתאר וכו'.

צילום רנטגן של המעי עם בריום

בדיקת המעי מתבצעת במספר שלבים. המטופל מוצע לשתות חצי ליטר תרחיף בריום, במידת הצורך, ניגודיות כפולה מסופקת גם דרך הצינור עם אוויר או גז אינרטי. לפני ההליכים שעתיים של המתנה, כלומר כמה זמן ייקח לחומר הניגוד להגיע למעי הדק. הרדיולוג מצלם סדרה של תמונות בתנוחות שונות של הגוף. לאחר עשיית הצרכים, מצלמים תמונת בקרה אחרונה.

מה הם נותנים לך לראות? הסרט מראה את הקיר הרירי של המעי, ההקלה שלו, דינמיקה של תנועת הבריום נראית, כלומר נקבעת תנועתיותו, מזוהים אזורים מודלקים, ניאופלזמות, דיברטיקולה, תהליכים כיבים וחוסר ספיגה.

צילום רנטגן של המעי הגס עם בריום

צילום רנטגן של המעי הגס בהשתתפות בריום נקבע כדי לאשר את האבחנות: קוליטיס, דלקת התוספתן, חסימת מעיים, גידול, אבצס בין-מעיים וכו' החולה שותה כוס תמיסה יום קודם לכן, אין הכנה אחרת נדרש.

לעתים קרובות, הליך נוסף מתבצע במקביל - חוקן בריום, שבמהלכו מזריקים לבריום חוקן. ראשית, מנקים את המעיים למים נקיים, ארוחת ערב וארוחת בוקר מבוטלות יום קודם לכן. תמיסת החוקן מחוממת ל-35 0 C, נפחו הוא 1.5-2 ליטר.

ההליך מאוד לא נעים, יש דחף לעשות צרכים, עוויתות כואבות, תחושת מלאות. הרופאים ממליצים לנשום עמוק דרך הפה ולהתמיד, אחרת כל המאמצים עלולים להיות לשווא. לפיזור טוב יותר של החומר המכתים דרך המעיים, יש צורך לשנות מיקום עם photofixation של האיבר. לאחר ריקון המעיים מבוצעת תמונת בקרה נוספת.

שיטה זו מאפשרת לבחון את פי הטבעת ואת פי הטבעת. הוא מראה את צורת האיבר, יכולת ההרחבה שלו, סבלנותו, מיקומו, גמישותו.

צילום רנטגן עם בריום לילד

רדיוגרפיה עם ניגודיות לילדים מתבצעת במקרים חירום במקרה של חשד להתפתחות לא תקינה של איברים או בליעה של חפץ זר. בריום אינו בשימוש בחודשים הראשונים לחייו של ילד עקב החשיפה לקרינה של החומר. תפקידו מבוצע על ידי תרופות מסיסות בשומן או במים.

התוויות נגד

אין התוויות נגד מוחלטות לפלואורוסקופיה של הקיבה, והריון, דימום קיבה נחשבים יחסיים.

מכשול להליך עם המעיים יכול להיות קוליטיס כיבית, ניקוב הקירות שלו, לידת ילד, טכיקרדיה. טיפול מיוחד דורש חסימת מעיים, פנאומטוזיס ציסטית, שלשולים, דיברטיקוליטיס.

סיבוכים לאחר ההליך

הסיבוך הבעייתי ביותר של בדיקת בריום פלואורוסקופיה הוא תגובה אלרגית לחומר. זה קורה כאשר יש הפרות בשלב הכנת ההליך - לא בוצעה בדיקת בריום. התגובה עשויה להיות נפיחות של האיברים הפנימיים, קשיי נשימה.

ההשלכות לאחר ההליך

תוצאה לא נעימה של הבדיקה באמצעות צילום רנטגן עם בריום עשויה להיות הופעת בחילה, הפרעות עיכול, עצירות בימים הראשונים לאחר ההליך. בדיקת מעיים עלולה להיות מלווה בנפיחות, גזים וצואה צבועה בלבן.

טיפול לאחר ההליך

אם צילום רנטגן של הקיבה אינו גורם לאי נוחות ואינו דורש טיפול מיוחד לאחר ההליך, למעט כמה הגבלות מזון בצורה של מזון גס ושופע, אז עם בדיקה של המעיים, הכל לא כל כך פשוט. זה לא נעים, כואב ודורש תקופת שיקום מסוימת: סירוב לפעילות גופנית, נטילת חומרים משלשלים להסרה מהירה של בריום מהגוף, תזונה עדינה.

ביקורות

צילום רנטגן עם בריום של הוושט והקיבה, על פי ביקורות, ככלל, אינו גורם לתלונות מסוימות, אשר לא ניתן לומר על המעיים. למרות זאת, אדם מוכן לעבור את כל הבדיקות על מנת לזהות ולחסל את הבעיה המחלישה אותו.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.